Nechcem prevziať balík z About You

8. feb 2022

Baby chcem sa vás opýtať stalo sa vám, že ste objednávali z AY už asi 40x a z toho, že ste balik neprebrali 4x? Ja som dnes ráno volala kuriérovi, že balik nepreberiem lebo nie som doma a začal na mna kričať, že to je už pravidlo, že nepreberam(pritom som objednala z AY asi 40x a teraz je to 4x) kontrolovala som si históriu a nakoniec podotkol, že nechá balik u suseda a nech sused zaplatí a ja sa s ním vyrovnám. Je to v poriadku? Normálne som nazlostena. Veď to nie je tak, že nechcem prebrať. Ale nedá sa. Tak som mu aj preto volala.

0silvia0
8. feb 2022

neviem ci je to v poriadku, kurier si asi pamata neprebrate zasielky a asi reagoval podrazdene.
Ale ja si z tohoto dovodu (aby som nemusela vycakavat kurierov) davam dorucovat baliky na postu. Na poste je balik ulozeny tusim 18 dni a idem ho zobrat ked mam cas.

autor
8. feb 2022

@0silvia0 budem od dnes asi len na postu davat ale toto, že ja som doma stále len teraz to nevyšlo a už bol drzý a naštvalo ma to, že sa vyjadril, že to je pravidlo, že nepreberam 🤦‍♀️

ivca88
8. feb 2022

Popros ho, nech ho nechá na pošte...

belllinka
8. feb 2022

40 objednávok??? To každý mesiac robíš objednávku? 🙂

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cyberk
8. feb 2022

nebol z GLS? :D tam su taki "mili" :D .. a inak ma dorucit balik dalsi nasledujuci den (tusim 3 pokusy maju byt)
Ja sice baliky preberam, ale ked som raz nebola doma a neprisla mi ani notifikacia, ze ma dojst a len zrazu volal ze je tu ... a povedala som ze nech donesie na dalsi den, tak si zacal do mna vyskakovat ze nedoruci a ze si ho najdem deppe.
Skoncil hovor, zavolala som na infolinku GLS, a vyescalovala ho tam.
Kurier prisiel na druhy den akoby sa nechumelilo (bol to urcite ten isty) ani sa neospravedlnil... zial stale pracuje v GLS a ma na starosti nas rajon ale uz vidi ze so mnou nebude zametat ako sa mu raci :D

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
8. feb 2022

Tak ked mu to denne urobi 10 ludi, tak asi s tym ma robotu navyse. A kedze nikdy na 100% nevies, kedy mas cakat kuriera, tak si daj posielat na postu. Jasne, ze by nikomu nepadlo dobre, keby sa na neho rano kurier vyhucal. Ale s neprebratim balika musi vo svojej praci pocitat.

autor
8. feb 2022

Ja som mu ešte naschval teraz ráno volala cca 3 minúty po tom, čo mi došla sms, že ma prísť aby balik nenakladal.

alabb
8. feb 2022

Balíky im nakladajú ľudia v depe ... kuriéri len doručujú čo majú v aute a na papieri.

magnetk
8. feb 2022

Mne raz zavolal kuriér, že mám balík. Povedala som, môže prísť. Som doma. A on, že mám prísť si ho zobrať pri Centro. Že tam práve je s autom. To Centro je od nás 10 minút peši. Ja reku robíte si srandu. Ja mám zaplatené poštovné dosť drahé na adresu. A nie do nákupného Centra. Mala som dosť. A čo sa týka susedov. Tak on nemá čo otravovať susedov a pýtať od nich za vás peniaze za balík.

simonkaa27
8. feb 2022

Tak akoze to ze nie si doma nie je ktovie aky dovod. Napriklad ja ked nebyvam doma, tak sa dokazem s kurierom dohodnut, ze bud v iny den, alebo to preberie niekto iny.

moze
8. feb 2022

Oci tu otvaram dokoran. Mozem si asi vsetky prsty oblizat, akych mame my uzasnych kurierov (GLS, DPD, SPS, kurier Slovenskej posty). Mili pani, zavolaju, dohodneme sa ako potrebujeme, prehodime par slov. 😎 Evidentne to nezavisi od spolocnosti ale od jednotlivcov.

zdenkatv3
8. feb 2022

Asi mal len zly den, alebo sa mu to stava casto, ze ma takych ludi, ktori proste nie su doma. No ako to sa stava, ja si tiez radsej davam baliky dorucovat na postu alebo do zasielkovne

majlo1234
8. feb 2022

Mam rozne skusenosti s kuriermi, ale nerobim si z toho tazku hlavu. Baliky si predplacam vopred a ked nie som doma, poviem mu nech necha pred dverami. Ked mu nezdvihnem, pride na dalsi den. Aj oni su ludia a ludia su barsjaki, asi ste natrafili na debila

martina1201
8. feb 2022

Ja hlavne nechápem, že si človek dopredu nerozmysli, či má záujem o kúpu, alebo nie. Lebo najľahšie je objednať a potom sa rozhodnúť, že niečo nechcem a tak balík nepreberiem. Ak v ten deň nie si doma, treba sa dohodnúť buď na prevzatí inde alebo na prevzatí v iný deň.....
A k reakcii kuriéra, ľudia majú rôzne nálady a asi mu na nálade tvoj telefonát nepridal. Je to jeho práca a balíky nedoručene práca navyše. Jasné, že nemal kričať na teba, ale zase tebe by sa tiež nepáčilo keby tebe vznikne robota navyše kvôli niekomu, kvôli komu tak vznikla nie prvý krát.....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lopka1313
8. feb 2022

Ja si presne pre to nechavam vacsinu veci dorucovat do zasielkovne, obcas, ked sa inak neda, tak do prace (ale tam som len 4 dni do tyzdna, no mozu mi to prebrat na vratnici), aby som nemusela byt ako na povel doma alebo niekoho nahanat, nech to preberie... Skus nabuduce nejake vydajne miesto/zasielkovnu, aj ked je jasne, ze na Teba nemal kricat/zvysovat hlas, no je to len clovek, mozno vstal lavou nohou a si uz 8ma v ten den, co mu volala, ze zasielku nepreberie...

simca06022011
8. feb 2022

kurier ti to moze doviezt aj v iny termin, treba si to nahlasit a zmenit dourcenie. Treba si zabezpecit (preto vopred vies, kedy eshop odosiela zasielku) prevzatie, alebo zmenit termin, aby sa netrepal kurier zbytocne, dokonca sa to da zemnit aj do vydajne nejakej (kazdy kurier uz ma nejaky "parcelshop")
A inak nie, kurier nemoze bez tvojho suhlasu nechat balik niekde u "suseda". A duplom ak to treba platit... ako by k tomuprisiel sused, keby si povedala, ze to nechces a neuhradis mu to. Inak my si so susedami bezne baliky preberame a odovzdavame :D
A zatial som nemala negativne skusenosti, byvam na konci sveta, stalo sa ze sa neozvali ze idu, nevedeli sme... a aj tak sa to vzdy vyriesilo :D tak mi to nechali pred dverami , alebo skryli pri dome (len ja mam dom, ide to...) ak nikoho nebolo okolo.

naja94
8. feb 2022

Tak tu otázka stojí tak, či nechceš prevziať balík, lebo Ti to v daný deň a čas nevyhovuje alebo nechceš prevziať balík, lebo si si to rozmyslela s kúpou... Lebo v prípade, že Ti nevyhovuje deň a čas, dá sa s kuriérom krásne dohodnúť na inom dni... Ale mám z Teba pocit, že tu ide o druhú možnosť, že si si kúpu rozmyslela a to síce nie je zakázané, ale je to neseriózne... Už len keď si vezmem, že to niekto musel pripraviť na expedíciu a museli to do niečoho zabaliť... Je to proste plytvanie časom a materiálom pre Tvoj rozmar...
Samozrejme, kuriér sa mal tiež správať slušne a jeho nápad so susedmi bol absolútne nemiestny...

elistek13
8. feb 2022

Mas pravdu @naja94. Ono ak by slo len o to, ze balik prisiel v nevhodny cas, tak ako mne sa to tiez kolko krat tak stalo a pekne som zavolala kurierovi a dohodla som sa s nim bud na inom dni, alebo sim si bola balik vziat priamo do depa

bilancia
8. feb 2022

ahoj ,neviem, ake mas v tvojom okoli moznosti, ale ja si vzdy davam baliky bud na postu dorucit, kde mam na to 18 dni aby som ich prebrala, cize sa nemusim stresovat, alebo najlepsie ked mas moznost balikoboxu.

dzina007
8. feb 2022

ale neviem preco to riesite ako neprebraty balik. bud maju este parcelshopy kde vam to vedia uskladnit alebo prinesu na dalsi den. preco hned odmietnutie prevzatia?

bilancia
8. feb 2022

@dzina007 slovenska posta nema parcel shopy (aby pouziva slovensku postu- postovych kurierov) musi to zaevidovat ako nedorucene a odniest na najblizsiu postu , nemaju ani moznosti dalsieho dorucenia (pokusy dorucit dalsie dni)

bilancia
8. feb 2022

este ma napadlo, ze na stranke slovenskej posty ,ked si pozeras sledovanie balika,tak tam mas aj moznost zmena zasielky, tak keby sa aj v buducnosti pomylis a nebudes chciet aby ti to kurier dorucil na adresu ,mozes si zmenit dorucenie zasielky do balikoboxu alebo pobočky pošty : https://www.posta.sk/zmena-zasielky

dzina007
8. feb 2022

@bilancia ale nechaju to nasledne na poste 18 dni tak tam nevidim problem. ak to potom prevezme tam nieje to odmietnutie prevzatia ale len nezastihnutie. Odmietnutie je pre mna ze to nechcem prijat zaplatit ani potom aby sa to vratilo

bilancia
8. feb 2022

@dzina007 ano ano, to si lepsie pomenovala 🙂 nezastihnutie, ano ved ja v tom tiez nevidim problem, ale asi s tym ma viac roboty ten postar, tak ho to proste vytocilo...

autor
8. feb 2022

@bilancia Dakujem 🙏

dzina007
8. feb 2022

@bilancia myslim ze ak sa jedna o kuriera z posty oni su asi tlaceny a sledovany kolko dodaju.
Lebo ked si teraz spominam v minulosti sa mi sofer vyhrazal ze bud to prijmem alebo to posle spat lebo ta zasielka nemoze ostat na poste. A tiez do mna hucal kto to za mna mozes vyplatit.
Samozrejme to nebola pravda a ta zasielka po nezastihnuti bola normalne uskladnena na poste. Raz si dokonca dovolil na mna vyskocit ze som nebola doma a ci budem zajtra na co som mu povedala ze ano a piplo mi vecer ze vyplatil dobierku on za mna aby to mohol ukoncit ako doruceny balik a na to mi ho na druhy den priniesol a vyplatila som ho. Takze asi maju ja neviem bud merany vykon alebo premie od toho alebo netusim.

Kazdopadne ja som po tomto uz nemala nervy spisala staznost na poste a asi som nebola jedine lebo potom uz k nam chodil iny kurier.