Nechceme si zobrať naše deti

rebeca02
31. aug 2013

Ahojte mamičky,čakateľky a všeobecne rodičia,viem,že si tu píšete všetky skúsenosti a ak môžem pripojím sa aj ja s nejakou tou radou pre vás,chcela by som vám dať do pozornosti čo zamýšľa naša vláda,rozhodovať o nás a hlavne naších Deťoch,je to o nás,bez nás.Juvenilná Justícia-je to odoberanie detí rodičom,bez akýchkoľvek dôvodov,je to o veľkom biznise predaja detí,náhradným rodinám,..........,nechcem tu písať tie hrozné slová na čo všetko majú byť,zneužívané naše deti,stačí si cez internet niečo o tom prečítať,rádio Slobodný vysielač má vyhradené relácie na túto tému,keď som ju počúvala tak som plakala,plakala.Mamičky nemôžeme dopustiť,aby toto vláda schválila.Budem rada ak sa pripojíte k téme,rozširovať to medzi blízkymi,pretože už keď bude daný zákon,bude bohu žiaľ neskoro.

cinkatko
1. sep 2013

@rebeca02 Ja myslim, ze to uz je na celem svete (bez schvaleni zakona) ☹ . Ti nahore se naucili uz daaavno obchazet zakony a tim, ze to ted schvaluji dane staty, nam jenom davaji vedet, ze to je jakoby "oficialne". 😠
Delaji z nas blazny a ja mam v hlave jenom to: Nedavat uz fotky na net (vse jsem smazala, co se dalo) - nikdy nevis, kdo ty fotky vidi a nedej nikomu ani prilezitost si pomyslet, ze o tve dite neni postarano. Nikdy jsem nechodila s kazdou prkotinou k doktorovi a pokud si dokazu s modrinou, nachlazenim a drobnym poranenim poradit sama, doktora nevyhledavam. 😉
Jasny priklad mi dal muj znamy, kdyz mi rekl, ze jeho kamarad (v UK) sel se synem k doktorovi, protoze mel nekde modrinu. Doktor vsak rekl na otce (ten kamarad), ze sveho syna tyra a take mu ho odebrali. Nastesti syna pak ziskal zpet.
Dalsi priklad od znameho, ktery ma svagrovou v Norsku. Ona ma postizeneho manzela (nevim jestli fyzicky nebo mentalne) a nekdo na nej rekl, ze obtezuje sveho syna - pritom to pravda nebyla. Jak to skoncilo uz nevim, ale prijde mi nenormalni, ze i pro nedostatek dukazu, je stat schopen dite odebrat.
Kolik je ale na svete deti, ktere jsou doopravdy tyrane, zneuzivane, na ulici, zanedbavane rodici, .... stat vyresi jen zlomek techto pripadu.
Ja jsem uz tak zmatena, ze uz ani nevim, jestli muzu svou malou princeznu hezky oblect, kdyz jdu s ni ven, protoze se bojim, ze se nekomu zalibi a nebo v opacnem pripade, ze me zazaluji za zanedbavani... ☹ 😠
Mozna vam pripadnu hloupa. Ja si vsak zivot bez me dcery nedokazu predstavit 😢 , tak jako jiste i ostatne matky, jenz miluji sve deti nadevse. ☹

cecil36
1. sep 2013

@rebeca02 dopozerane a ako vtip celkom pobavilo 😀

rebeca02
autor
1. sep 2013

@cinkatko Musím povedať,že si presne ako ja,ako by som čítala o sebe,tiež som pred nedávnom zmazala všetky fotky malej,k lekárovi tak isto,len sa bojím,aby nevivodili nič z očkovania,lebo sme proti tomu a teraz idem po dovolenke do práce,ale mám hrozné pocity nechať deti samé,teda škola a škôlka,neviem si bez nich predstaviť ani deň života.

malinkaaninka
1. sep 2013

keby nebolo Ivany Boorovej,tak by take halo okolo toho nebolo.cele mi to pripadá ako vnucovanie paranoje.to aby som sladkosti začala platiť len v hotovosti,lebo prídu na to,že ničim zdravie synovi.neprechadzajme sa mestom,prídu na to,že ničim dieťaťu pluca...a toto všetko sa dá vyriešiť pohodlne od počítača podpísaním petície.ha ha.

dejka77
2. sep 2013

Tak ja neviem, asi sa odpovede nedockam....

dejka77
2. sep 2013

@cinkatko Tak vies cele je to o tom, ze tie rodiny co chcu deti, chcu predovsetkym pekne, zdrave. Ved kto by mal zaujem o tyrane alebo deti fetakov... o tom je kradnutie deti.

cinkatko
2. sep 2013

To je sice pravda ☹ Ale ja sama - pokud da Buh a budu mit na to ty spravne podminky, si chci adoptovat nekolik deti - a je mi srdecne jedno jestli jich dohromady i s nasimi budeme mit 6. 😀
To, ze bych byla hodne zaneprazdnena me fakt nezajima, zajima mne jenom to, aby bylo pro kazde dite dostatek vseho, bez ohledu na to, jestli to je nase biologicke dite a nebo ne 😉 Samozrejme o rozdilech mezi nasimi a adoptovanymi nemuze byt rec a take ne o tom, jestli by bylo cerne, ci bile dite a z jakych rodinnych pomeru by pochazelo... 🙂
A chci si adoptovat deti z hlavne chudych pomeru, klidne i nejakeho cernouska ci asiata... Treba i Cinana.
Rada bych tem detem alespon takovym zpusobem dala domov v pravem slova smyslu a co mozno nejkrasnejsi zivot, jaky bych jim ja a muj manzel byla schopna dat. A v cem ten smysl skloubit nejruznejsi deti v jednom dome a vytvorit rodinu?
Kdyz neni v nasich - mych silach zmenit tento svet k lepsimu, mame v rukach jenom to, abychom co nejlepe vychovali nase deti. Ony jsou nasi budoucnosti. A ja bych byla nejstastnejsi, kdybych mohla vychovat ruzne lidske rasy a kultury pod jednou strechou, dala jim spolecny domov a byla hrda na to, ze mam doma - kdyz by dospeli - inteligentni (deti) lidi s dobrymi lidskymi vlastnostmi. 🙂

marika6
2. sep 2013

21.9. je pochod za rodinu v Bratislava a 22.9. v Košiciach - ide hlavne o to aby Slovenské rodyny ukázali svoj postoj k rodine a deťom, ale musíme ísť všetci.
Tiež je na nete Otvorený list Matice Slovenskej ministrovi Lajčákovi, ide hlavne o pripravovanu celoštátnu stratégiu ochrany ľudských práv, ale ide hlavne o práve homosexuálov, ktorí si tie deti chcu adoptovať, list treba podpísať a tiež každý môže napísať za seba protestný mail na ministerstvo, prezidentovi, premiérovi, každá za seba ako cíti, mne je z toho zle, preto robím čo môžem aby som raz mohla povedať, NEPRIZERALA SOM SA.

vlnka81
9. sep 2013

@marika6 ahoj, ako dopadli tie pochody? a ako sa vyvija samotny "protest" voci uprave zakona na SK? kde sa o tom dozviem viac? kde sa organizuju tito ludia? vdaka

vlnka81
9. sep 2013

@cinkatko Ahoj, mas krasny sen, ja mam velmi podobny. Ale tyka sa nechcenych , opustenych deti a nie deti ktore boli odobrane z rodin nasilne. Takychto nechcenych deti je viac nez dost aj na SK. zial zdravotne alebo inteligencne na tom nie su natolko dobre aby sa niekto o nich pobil.
otazka je preco odoberaju deti z rodin nasilne pod zamienkou tyranie? preco nezoberu rodica ktory tyral a nedaju ho do vezenia? Deti by mali zostat v rodine, ci uz u babicky alebo sestry, brata, atd. Nevidim dovod preco by ho mali odobrat z rodiny.
Najnovsie v Anglicku odobrali 6 DNOVE dieta matke ktora trpi epilepsiou. To uz je co za dovod? To fakt nebol nikto v rodine kto by sa mohol o to dieta postarat? Neverim.
http://tvnoviny.sk/sekcia/sport/archiv/sest-hod...
@cinkatko to samozrejme nepatrilo tebe osobne, zrejme zdielas rovnaky nazor. ja som len reagovala na tvoj prispevok

vlnka81
9. sep 2013

@dorota33 ty fakt veris nasej vlade a tomu odkazu ktory napisali ? Ak niekto ma zaujem ochranovat dieta tak ho nezoberie z rodiny kde je tyrane ale odoberie z rodiny tyrana a da ho do vezenia. Vyssie som pisala svoj nazor. Preco ho odoberu z rodiny a daju ho do uplne cudzieho prostredia ak by mohlo zostat v rodine u niekoho koho uz pozna a u niekoho kto ho ma rad? A preco dat vacsiu moc do ruk organu ktory sam nezvlada starostlivost o detske domovy a starych ludi? to je aky nezmysel?
odporucam vypocut si tuto relaciu
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/pla...
robila som isty cas v statnej sprave, uplatky sa tam beru na vsetkych urovniach, nie len na tych vysokych. musela som odist, inac by som musela grcat od rana do vecera. statni uradnici najvacsi prasivci - velka cest vynimkam.

vlnka81
9. sep 2013

@dejka77 je to pripad od pripadu. Ak maju podozrenie na tyranie dietata, v skolke ma dieta modrinu (ktore dieta nema) alebo ine znaky "nasilia" ktore sa mohlo udiat obycajnym spadnutim zo schodov atd. Socialka pride rovno s rozhodnutim sudu o odobrati dietata, nabehnu s policiou a rodic uz nezmoze nic.

marika6
10. sep 2013

@vlnka81 pochody ešte budu a na www.forumzivota.sk sa dozvieš veľA a môžeš byť aj aktívna , vyzívali ľudí aby sa zapojili.

phoebee1
14. okt 2013

Podporte, prosím, 3 hromadné pripomienky k návrhom, ktoré závažne zasahujú do rodinných práv a vytvárajú legislatívny rámec, zneužiteľný pre zavedenie zvrátenej sexuálnej výchovy, gender a LGBTI ideológie, a zvráteného systému sociálnej "ochrany" detí na spôsob Nórska. Prosíme o vašu podporu. Času je málo: do 17. a 18.10.2013. Treba sa najskor zaregistrovat a nasledne na hlavnej stranke pod "Pravne predpisy" su "Hromadne pripomienky", tu je link: https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?instEID=...