Nedoručená zásielka. Ako by ste to riešili?

evkao
16. jan 2018

ahojte, napiste mi prosim svoj nazor - poslala som jednej mamicke zasielku, no ako tvrdi, neprisla jej. Chce odo mna vratit peniaze, zasielka bola zaslana obycajne, nie doporucene, vzdy davam na vyber sposob zaslania a v podmienkach predaja mam uvedene, ze zaslanie obycajne je len na vlastnu zodpovednost - mne samej raz jedna zasielka zaslana obycajne neprisla :( vratili by ste peniaze? Ved ja nebudem mat ani balik, ani peniaze, viem, ze zrejme ani druha strana (ak ma nezavadza), ale preto je zaslanie obycajne na vlastne riziko....

lebo5
16. jan 2018

no vzhladom na tvoje hodnotenia v bazare, verim že si balik odoslala .... neviem ake hodnotenia ma dotyčna ... no ked si to želala poslať obyčajne žial má smolu .... ja by som peniaze nevracala pretože ty jej nemáš ako dokazat či balik prišiel alebo nie a ona to može (nemusí) zneužit ..... hold ma zrejme smolu

zuzina29
16. jan 2018

Pokial to mas pisane v podmienkach nevratila by som...Kde mas ty istotu ze balik nema??To sa neda dokazat ani jedno ani druhe...Ak to mas v podmienkach mamina sa sama rozhodla a riskla obyc.zasielku tak to je na jej zodpovednost zial

sissy27
16. jan 2018

@evkao ak chcela poslať obyčajne ona, tak by som neriešila. Ak to bolo tvoje rozhodnutie, tak je to žiaľ tvoja zodpovednosť...

mischelin89
16. jan 2018

@evkao tiez sa mi stalo medzi sviatkami. Predajca poslal a nedoslo. Tiez mi dala na vyber a chcela som obycajne. Ani mi nenapadlo si od nej pytat sumu spat. Dokonca sa mi sama ponukla, ze mi polku vrati, odmietla som.

Nic by som jej nevracala, pretoze si postovne vybrala sama. Nabuduce by som to pred odoslanim odfotila, aby si mala aspon cosi ako dokaz.

deti95060810
16. jan 2018

inak ako doporučene by som ani neposielala.... a máš bez problémov.

0silvia0
16. jan 2018

@evkao urcite nevracat. Bola to jej volba, takato zasielka sa neda odsledovat

janinah
16. jan 2018

nevrátila,ona neverí tebe,že si poslala,ty nemusíš veriť jej.....čo ak to dostala a teraz chce vrátiť aj peniaze aj vec mať doma?
tiež sa mi to stalo,peniaze som nevrátila,dopredu v správe upozorňujem každého,že obyčajne len na zodpovednosť kupujúceho a pri strate na pošte nevrátim peniaze

gretocka
16. jan 2018

no povinnost vratit jej peniaze nemas.... prave riesim tiez balicek, ktory mi nedorazil.... ale predavajucu neziadam o peniaze naspat - obycajne sa posielalo na moje prianie i moju zodpovednost.
Raz napr. mi ina pani poslala druhu vec taku podobnu ked ta prva nedorazila - je to len na tvojej dobrej voli ak jej nieco posles - ci uz tovar alebo peniaze....

kiks_1
16. jan 2018

@evkao Ona sama súhlasila s takouto formou dodania, dokonca si ju zvolila sama, takže nevrátila by som.
Na druhej strane, mne sa už tiež stalo, že obyčajná zásielka nedorazila, príp. dorazila o 2 týždne, ale to na veci nič nemení, pre budúcnosť posielaj doporučene, alebo dobierka a predídeš konfliktom.

3009
16. jan 2018

Aj ja mám skúsenosť, že mamička chcela len obyč. list a tvrdila, že zásielka neprišla. Podala som aj na pošte reklamáciu a odpoveď prišla zamietavá, ale čuduj sa svete po 18 dňoch čo zásielka stratená ležela na pošte prijímateľa sa mi vrátila naspäť s tým,že prijímateľ si balík nevyzdvihol. Ak máš na balíku napísanú spätnú adresu a neprešlo ešte 18 dní + ešte pár dní tak čakaj, možno sa ti to vráti.

lintu
17. jan 2018

tú časť s odoslaním zásielky len na vlastné riziko, tam predpokladáš nemáš napísanú len tak zo srandy... ak si niekto i napriek tomu vyberie taký druh zásielky a nepríde mu tak žiaľ.... niektorí sú akosi až príliš zvyknutí na to, že im vždy všetko prejde bez toho, aby za niečo museli niesť aj vlastnú zodpovednosť

alana1
17. jan 2018

no urcite nie, ved vyber posty je na kupujucom...

mushkaa
17. jan 2018

Mne sa to tiez stalo. Objednala som si u jednej kocky rucne robenu celenku pre dceru. Peniazky som jej poslala ale zial mne celenka nedorazila. Balicek sa stratil. Ta slecna podala staznost na poste(ale uz nepametam ci posielala obycajne alebo nie). Poslala mi druhu celenku. A o 2 tyzdne mi dorazil moj strateny balicek.

caray
17. jan 2018

záleží na tebe. pokiaľ máš v podmienkach, že si môže mamička vybrať spôsob zaslania a nie doporučene je na vlastnú zodpovednosť tak nemáš povinnosť jej peniaze vrátiť

sanssa
17. jan 2018

ak to mas v podmienkach, ze je to ale na vlastnu zodpovednost, tak by som nevracala. bola to jej chyba, ze balik tak chcela zaslat. je vobec pri takejto zasielke nejaky cenovy rozdiel?

gretocka
17. jan 2018

a u mna nastal posun.... ta moja stratena zasielka sa nasla.... predavajucej sa podarilo ju vypatrat na nejakom reklamacnom oddeleni posty. Uz je na ceste ku mne... treba len skusat reklamovat a hladat, ak ju niekto neukradol, tak by sa mala najst 🙂

ciola
17. jan 2018

a čo tak sa skúsiť informovať na pošte, kde si balík odosielala??

comedywoman
17. jan 2018

Ved sakra neposielaj takto iba doporučene a reklamáciu smeruj poste! Omg!!!!

gretocka
17. jan 2018

postova ohlasovna a uschovna sa vola to kde sa nasla nakoniec moja stratena zasielka 🙂

evkao
autor
17. jan 2018

vďaka za názory.... vždy dávam na výber, či chcú zaslať obyčajne alebo doporučene (niekedy mi kupujúca priamo napíše, nech pošlem údaje k platbe s obyčajným poštovným), ja sama si tiež niekedy dávam zaslať obyčajne, ale rátam s tým, že ak mi to nepríde, je to moja smola....
@sanssa cenový rozdiel medzi obyčajnou a doporučenou zásielkou je cca 0,70€
@ciola tam som sa pýtala, ale všetko, čo mi k tomu povedali bolo, že od nich to odišlo
@gretocka tak to som ani nevedela, že niečo také je, vďaka 👍 lebo inak obyčajnú zásielku nijak nevyreklamuješ, nie je od toho žiaden doklad....

gretocka
17. jan 2018

@evkao no prave preto som to sem napisala, ze to tiez akurat riesim.... jedina moznost je tato ohlasovna v pripade ze odosielatel napise spatnu adresu, tak sa moze vratit zasielka naspat.... inak naozaj neriesitelne - a prajem ti aby sa nasla aj tvoja zasielka

0silvia0
17. jan 2018

@gretocka a prečo nepošlú zásielku späť späť odosielateľovi ak sa nedoručí z nejakého dôvodu k adresátovi, ale ju dávajú na ohlasovňu a úschovňu?

gretocka
17. jan 2018

to neviem prave ci ta moja predavajuca tam mala spatnu adresu - na to mi neodpovedala... tak mozno tam adresa nebola a preto to dali na ohlasovnu..... netusim - dala som to sem ako moznost kde sa da este patrat, lebo to prave riesim.. inak neviem ani ja tie suvislosti

0silvia0
17. jan 2018

@gretocka áno, to je možné, že zásielka bola bez spiatočnej adresy. Lebo podľa mojich skúseností na pošte držia zásielku myslím 18 dní a potom sa posiela späť na adresu odosielateľa, ktorý musí opäť zaplatiť poštovné.

bubblies
17. jan 2018

Treba kupujucej povedat, nech sa pyta na svojej poste v prvom rade, mozno je ulozena tam.
Alebo som tu videla aj info, ze vsetky nedorucene baliky, zasielky a pod. poslane napriklad aj obycajne mozete este skusit najst v ulozni zasielok v Trnave. Tam totiz koncia vsetky nedorucene baliky a zasielky a skladuju sa tam 12mes. 😎
Ak si kupujuca zvolila obycajne postovne, s takymto rizikom musi ratat, a nie napadat predavajucu (prvorade), ale skusit spolocne zasielku najst 😉 tz. teamova praca 👍

lintu
17. jan 2018

Napadla mi len taka otazka.... Ak ma zasielka riadne uvedeneho adresata, preco konci v Trnave a nie na tej adrese?

0silvia0
17. jan 2018

@lintu asi sa adresat odstahoval a nie je znama jeho nova adresa a odosielatel asi nebol uvedeny, takze mu zasielka nemohla byt zaslana spat. Iny dovod nedorucenia si neviem predstavit este okrem odmietnutia prevzatia zasielky...

bubblies
17. jan 2018

@lintu to netusim, toto mam od jednej kocky tu na konovi:

Swarovski 22. máj 2017 Len pre registrovaných
Vedeli ste, že ak sa stratí balík, zásielka, poslaná napr. obyčajne, môžete ju skúsiť nájsť v úložni balíkov v Trnave? Totiž tam končia nedoručené balíky a skladujú sa 12 mesiacov. Našla som tam už 2 svoje balíky.
Poštová ohlasovňa a úložňa
Pri stratení zásielky môžete požiadať Poštovú ohlasovňu a úložňu o zistenie, či nemá hľadanú zásielku uloženú, prípadne požiadať o jej vydanie na adrese:

Slovenská pošta, a. s.
Poštová ohlasovňa a úložňa
Dohnányho 17
917 02 Trnava

Takže som tuto informaciu s vami len zdielam.
Ale posta je posta, preco by to neskomlikovat, ze? V tom su oni experti. Ja mam s postou tiez krasne zazitky, takze toto je este pohoda, ze koncia v Trnave 😉 koncia aspon niekde, kde ich vies "hladat"😎

lintu
17. jan 2018

@0silvia0 áno, toto si viem predstaviť ako adekvátne dôvody....len čo tak občas čítam komentáre, zdá sa, že zásielky nekončia v Trnave len kvôli nim.... no nič... pošta je očividne téma na veeľmi dlho

zuzina29
18. jan 2018

@lintu zasielky koncia v trnave vtedy ak napr. Adresat nevyzdvihne zasielku do 18 dni,alebo je zla adresa na zasielke atd....A zasielka nema odosielatela....tym padom sa nema kam vratit tak sa taketo zasielky posielaju do ulozne do Trnavy.....lebo pokial ma zasielka odosielatela a z nejakeho dovodu je nedorucena vrati sa mu naspet....pokial nema odosielala ide to Trnavy.....vela ludi si to neuvedomi a posle zasielku bez odosielatela...A takisto ak by bol odosiekatel zly na obalke,ze je neznamy alebo tak,tiez to ide do ulozne,pretoze sa to nema kam vratit...Pri doporucenych zasielkach sa to nestava preto lebo doporucena zasielka musi mat odosielatela bez toho ju ma poste nezoberu.....