Nehygienická predavačka

8. feb 2023

Ahojte, u nas v jednote zacala pracovat nova predavacka za pultmi. Chodim tam kupovat sunku, syr, salamu, davam si nakrajat. Ale nikdy som to nevidela, ze ta predavacka to robi tak, ze vyzlecie ten syr alebo sunku z obalu a holou rukou to chyti a kraja. Predtym tam robila ina predavacka, ta to chytila pekne za obal, odbalila si len kusok, ktory isla krajat a nic s jej holou rukou do kontaktu neprislo. A mne to proste vadi, ze to tato nova takto chyta, ja viem, ze si mnohe poviete, ze som fajnovka, ale robi v obchode a teda nevidela som, ze ked pride za pult obsluzit, ze by si tu ruku predtym umyla. Ide mi len o otazku, ako jej to slusne povedat, ze nech to nechyta holou rukou? Ako by ste jej to vysvetlili?
Dakujem za normalne odpovede.

lucka_ke
8. feb 2023

mala by mať rukavice pri krájaní, normálne ju požiadaj nech si ich dá

katie253
8. feb 2023

Áno, na mať rukavicu. Myslím, že aj hygiena to kontroluje.

zuzkaa1991
8. feb 2023

Povedať veducej predajne...vsade kde idem maju rukavice je možno nová ma plnu hkavu a zabudla stalo sa to prvýkrát ci viackrát??

autor
8. feb 2023

@zuzkaa1991 viackrat, aj ja som myslela, ze je nova, v strese, ale uz tam je vyse tyzdna a stale takto

sense
8. feb 2023

Ako jej to slusne povedat? Normalne. Prepacte mohli by ste si vziat rukavice? Alebo prepacte nemate rukavuce, mozte drzat syr len zq obal?Aj ked je tam uz tyzden stale je nova a moze zabudnut jej to vyfuci.ak nepomoze , mozes sa stazovat u veducej

zuzkaa1991
8. feb 2023

Tak za vedúcou treba ist a pripomenúť ze zabuda rukavice to nie len kvoli vam ale moze za vami stať hygiena a budu mat pokutu ;)

tiezjedna
8. feb 2023

nie si fajnovka, ja by som to od nej ani nevzala. Toto je výtka smerom k vedúcej predajne, tá ju mala poučiť a kontrolovať.

zojazoja
8. feb 2023

Môj chlap raz urobil to,že: dával šancu viackrát jednej predavacke,aby použila napríklad rukavice..no a už po niekoľkých krát ho to prestalo baviť.. tak si nechal nakrájať salámu. Keď to dokrajala tak vravi: no a teraz toto si nechajte a ešte raz to isté mi nakrajajte,ale v rukaviciach

simca06022011
8. feb 2023

Normálne, prosím Vás nedotykajte sa jedla holými rukami. A v kľude by som jej nechala ten ocapkany kus tam, nech mi dá iný. Ak by sa jej nepáčilo, zavolám pekne vedúcu. Nech novu predavačku poučí sko sa pracuje s jedlom.
Mňa ide vystriet niekedy keď vidím fakt spindurov za pultom, podľa toho beriem/ neberiem.

oli18
8. feb 2023

Ja som upozornila na rukavice, ked z prepravky vykladala chlieb do regalu holymi rukami, tak mi povedala, ze ma zdravotny preukaz 😁

katulienkax
8. feb 2023

nic v zlom ale ked ma tu rukavicu cely den a mozno si aj nos vysmrka ze to je zaruka hygieny? Mozno prave tie s rukavicami ju maju humusnejsiu ako tie bez nej, hlavne ak tu rukavicu ma na sebe cely den 🙄

tiezjedna
8. feb 2023

@katulienkax rukavice sú jednorázové, obslúži zakázníka, vyhodí

babulkomale
8. feb 2023

minule v Subway mlada baba v rukaviciach vydala peniaze, obsluzila kasu a isla nam robit bagetu. Spytala som sa ci si moze vymenit rukavicu ked chytala peniaze, este bola ofucana a vobec sa neospravedlnila. Neskutocni tupci niektori ludia.

tiezjedna
8. feb 2023

@babulkomale dobre, že si ju upozornila👍

nikha2809
8. feb 2023

@oli18 keby si videla čo sa z pečivom a chlebom robí v pekárni ani by si ho nejedla 😀

mandymoore123
8. feb 2023

@tiezjedna myslím že veľa ľudí si tie rukavice žiaľ nemení ...videla som zmrzlinarov napr čo to majú celý deň na rukách a nakladajú kopčeky a medzitým vydávajú peniaze...tiež mi to vadí 😔 myslím že to nie je o Tom že niekto je " fajnový" ale návyky. Doma si umývam ruky vždy keď chytím peniaze 🤷a pred každou prípravou jedla si umývame ruky . Nechápem že niekto robí v gastre a robí to takto. To sú základné veci...

zuzubb007
8. feb 2023

No tie rukavice budu najmenej, keby si videla ostatne nic nejes, a ako da si rukavice a obsluzi 500 zakaznikov denne myslis , ze si to vymenia to urcite co oko nevidi, este viac bacilov v rukaviciach prejde popod nos, myslis, ze stoji ako stlp cely den

nepic
8. feb 2023

@zojazoja
Ej ale neviem či by nešiel von ten "tvoj chlap" ešte aj šmykom s tej predajne 🤣. A to aj keby som tam za ním čakal ako zákazník,nehovoriac o tom,keby som bol ja sa tým pultom.
Nehovorím že to je správne,ale mohol jej to povedať aj slušnejšie a poprosiť ju o to. Už nabudúce by si tú rukavicu kôli nemu dala a takéto veci si aj kolegyne navzájom povedia že aha ide ten koko alebo tá pi. 😆

oli18
8. feb 2023

@katulienkax nemusi mat cely den a ani nema. Ked doklada tovar, co vacsinou robia, pri tom rukavice nepotrebuje. To som jej aj povedala, ze este pred chvilou vykladala tovar, nosila krabice a teraz vyklada chlieb. V malych obchodoch pri krajani vyrobkov, alebo syra, si rukavice maju dat, aj to robia. V marketoch ich za pultom na mase maju non stop.
Stalo sa mi v Kauflande, ze obsluhovala velky krajac, rozbalovala sunky z obalov a potom presla 2 kroky k pultu a davala sunku rukou s tymi istymi rukavicami. Tak som ju poprosila, nech si ich vymeni, alebo mi nalozi kliestami. Nemala s tym problem, len kupujuci v rade za mnou na mna pozerali s nepochopenim.

oli18
8. feb 2023

@nikha2809 to mas pravdu, ale to nevidim a neviem ovplyvnit. Co ovplyvnit mozem, to robim.

anitka63
8. feb 2023

Vôbec si nemyslím, že by si bola fajnovka. Mne tiež ak by hentak holourukoch chytala salamy, tak by som si ich ani nevzala. U nás v potravinách mávajú rukavice a aj tie si často menia

panelacikova
8. feb 2023

som názoru, že tá plastová rukavica je možno omnoho špinavšia, než jej samotné ruky (ak si nešpára v nose a nekašle do rúk). pretože keď vidím, že si stále navliekajú tú istú rukavicu, keď idú krájať... bohvie, možno im občas, keď ju nepoužívajú, aj padne na zem a zdvihnú a akoby sa nechumelilo 😀 😀 nepoviem, keby zakaždým vybrali čistý návlek, že by to hygienické bolo. ale takto? vidím to narovnako, ako či ju má alebo nemá. ja si kupujem častejšie balené šunky, už aj z týchto hygienických dôvodov. na druhú stranu, pred covidom to bola dosť bežná vec, že žiadne rukavice nepoužívali (alebo teda väčšina nie). a žili sme a sme tu....

fiafia
8. feb 2023

Mne raz robila žena kebab. s dvojcentimetrovymi nechtami vydala peniaze mužovi predomnou, a mne išla stociť kebab holými rukami 🤦 vravím tak toto si ja teda nekúpim. A ani takú salámu by som si nekúpila. Bohvie ako s tým zaobchádzajú keď ich zákazníci nevidia ale keď vidím,že základné hygienické veci nedodržiavajú tak nie,ďakujem...

panelacikova
8. feb 2023

@tiezjedna somarina. ja vidím, že ju má položenú na pulte a nasadí ju, keď ide krájať. čiže používa tú istú na mnoho krájaní.
@oli18 no...keď ju prichytíš, že ju má stále na ruke. ale čo ak nie? čo ak si tá, ktorá stojí v rade a ona už krája... a ty v dobrej viere, že má nasadené čisté rukavice stojíš a čakáš na obslúženie? a možno s tými istými rukavicami pred hodinou naozaj umývala dlážky alebo vykladala zaprášený tovar? 😀 ono pokiaľ vyslovene nežiadaš zakaždým pred obslúžením o výmenu, nemáš istotu.

panelacikova
8. feb 2023

@fiafia ja sa niekedy zamyslím, keď vidím ženské s takými paznechtami, ako si asi utierajú riť 😀 😀 ja viem, viem, papierom. ale predsa.... ako vôbec fungujú? veď to musí byť strašne obmedzujúce a naozaj, tej špiny, čo za to vlezie... no fuj

annm81
8. feb 2023

Ja by som to riešila písomnou sťažnosťou. Ak by sa situácia nezlepšila, odmietla by som zaplatiť za taký tovar a viac tam nebalené potraviny nekupovala.

Inak v slovenských obchodoch je hygiena super... to keď porovnám, koľko percent Nemcov chytá pečivo holými rukami... na rohu máme pekáreň, kde kupujem len krémové zákusky, ktoré musí predavač naberať lopatkou. Lebo predavač je taký milý, že keď idem s dieťaťom, zaplatím, on vezme peniaze z pultu, tými istými rukami vezme malý praclík a položí ho priamo na ten pult so slovami, že grátis pre dieťa... o lekároch, čo po vyšetrení vyberú pre dieťa rukami cukrík z dózy už ani nehovoriac. .

oli18
8. feb 2023

@panelacikova to nie. Ako som pisala vyssie, co nevidim, ma nemrzi 🤷. Ak budeme tieto veci vyzadovat vsetci, mozno nastane naprava.

kvetinka75
8. feb 2023

autorka - tak ju na to upozorni, možno jej to nedošlo.

terka224
8. feb 2023

Normálne by som jej povedala, nech si dá rukavice. Ja som vždy mala na jednej ruke rukavicu a dávala som si fest pozor, aby som tou druhou holou rukou šunku alebo syr nechytila.

kvetinka75
8. feb 2023

@nikha2809 ja preto kupujem iba v pekárni pečivo, kde sa upečie - to nevidím 😂 a hneď ho šupnú do podnikovej predajne. ráno idem hneď po otvorení a všetko je čerstvé, ešte neochytané zákazníkmi, nepopadané.