Neliezli vám na nervy návštevy bábätka po narodení?

kvietok23
25. feb 2009

ahojte, vam neliezli na nervy navstevy, ktore chcu vidiet vase babo? ja som uz z toho na nervy, hlavne, ked sa nam do 2 izboveho bytu chcu nasackovat 5-6 na cely vikend.... KDE JE SUKROMIE? 😠

bodka13
25. feb 2009

ja som sa tešila,keď nás prišiel niekto pozrieť a bývali sme v 1izb byte 4(mali sme už staršieho)
...keď sa ešte necítiš na hostí tak im to musíš povedať a buď to pochopia alebo majú smolu 😉
...kto sa to chce k tebe vlastne nasáčkovať?

blovitc120
25. feb 2009

Kvietok, ja ťa úplne chápem, mne to liezlo na nervy a hlavne ty máš ešte veľmi malé bábätko na návštevy podľa mňa. Hlavne ja som sa po pôrode dlho hojila a mala som čo robiť so sebou, nie ešte návštevy. Povedz im to, ja som do 6 týždňov všetkých poslala preč, resp. som im povedala, nech ešte nechodia, však sme sa museli najprv my naučiť

peta1510
25. feb 2009

Na cely vikend?Tak to by som asi nezvladla,ja som bola po porode uplne slaba a nie tak sa este starat o navstevu,u nas nastastie toto vsetci chapali a ak prisli,aj to tusim az ked mal maly viac ako tri tyzdne(teda okrem tych uuuplne najblizsich) a aj to len na kratku navstevu.Takze ta chapem.Byt tebou im to fakt poviem,ze sa na to necitis a aj kvoli malemu,nech sa trosku adaptuje.

sirinka
25. feb 2009

treba jasne vsetkym oznamit, ze v dobe sestonedelia si navstevy neprajete...a poziadat ich o respektovanie...slusne ale dorazne.

kvietok23
autor
25. feb 2009

no, chcu prist svokrovci a potom brat draheho s dvojickami - a kedze sa nevideli od jesene svokrovci s malymi - vnuckami, tak sa stretnu u nas... a ja budem zavreta v spalni, lebo obyvacka bude plna... neviem, kde chcu vsetci spat, musime to vyriesit. 😠

saza007
25. feb 2009

kvietok,

chuda moje, no to je pekne, ze sa chcu stretnut u vas svokrovci s vnuckami, ale to nemaju v sebe trosku taktu? ved mas len 3 tyzdnove babo - este stale si ako rodinka na seba zvykate a musim byt poriadne unavena! nech im to tvoj muzik pekne vysvetli, ze na taku velku navstevu sa este necitite, urcite to pochopia.

trixi
25. feb 2009

kvietok, ja som nedovolila ziadne navstevy pocas sestonedelia. A to byvam vo velkom rodinnom dome. Bolo mi jedno, ci sa niekto nahneva. A male deti by som k tak malemu dietatu nepustila. Dokonca som neprisla pozdravit navstevu ani po sestonedeli, ktory prisli s malym chlapcom, ktory bol po rotavirusovej infekcii. Urazili sa, ale pre mna bolo dolezite zdravie syna a moj klud. Ked som sa dala po porode dokopy a uz sme mali svoj rezim, tak k nam navstevy chodili, ale nikdy nie na dlho, max. na 2-3 hodinky a to som nemusela nic robit, pretoze sa moja mama o vsetko postarala. Preto ak nechces mat navstevy tak to nedovol.

titkovamiriam
25. feb 2009

ak si to neprajes treba to povedat
ja som z tych ktorym navstevy nevadili,ale je aj pravda ze marek prisiel domv az ako mesacny 🙂 ,pri starsich uz na druhy den som mala doma kamosky,babky,tetky 🙂 -zalezi ako sa citis a ako si to prajes.

addaa
25. feb 2009

Ahojte, my sme mali návštevy kolom kol v pôrodnici stále a aj keď sme prišli domov z porodnice. Mne to nevadilo, ja som sa tešila, hoci som bola ubolená a hojila som sa dosť dlho (ešte teraz cítim následky), tešila som sa. Návštevy nechodili masovo, vždy len niketo. Keď bol malý hore a potreboval papať som sa zavrela do spálne a návšteva odpochodovala. Veď to pochopí každý 🙂
Teraz keď k nám niekto príde, alebo my ku niekomu na návštevu malý je šťastný ako blcha, veľmi má rád ľudí, zatiaľ sa nikoho nebojí.

monika131
25. feb 2009

Treba rodinke pekne vysvetlíť, že takéto návštevy ešte nezvládneš ani Ty ani bábätko. Že si potrebujete oddýchnuť. Myslím si, že to pochopia, len to treba povedať. 😒

kvietok23
autor
25. feb 2009

no, keby prisli samostatne, ale nie naraz... svokrovci 2 nech zostanu aj dlhsie a svagor s babami nech pride inokedy.. neviem, dneska s nimi budeme volat. Ja chapem, ze maleho este svokrovci nevideli, je to ich prvy vnuk, ale nemozem mat 6 ludi v byte + my 3-ja ☹
som z toho strasne nervozna, potom sa s drahym hadame, no hrozne... 😔

bambusko
25. feb 2009

kvietok, navstevy v sestonedeli? nehrozi 🙄 a navyse je este aj chripkove obdobie, takze urazeni-neurazeni, treba to jasne povedat, ze az za par tyzdnov 🙂 a nie 6 ludi naraz a na cely vikend 😕

monika131
25. feb 2009

Svokrovci sa určite veľmi tešia a chceli by ho vidieť hneď a ešte keď je to ich prvý vnuk o to skôr.
Skús to urobiť tak, že prídu len oni a švagra presuň na inokedy. Mal by to pochopiť.
Len sa nerozhádaj s manželínom, skús aj jemu vysvetliť, že ešte jednoducho nevládzeš a že nezvládneš takú veľkú návštevu.
😅

bihan
25. feb 2009

Mne návštevy po pôrode nevadili.. asi preto, že ich bolo hrozne málo 😀 ale ak ti to prekáža, tak im to otvorene povedz.. decentne, ale jasne 😉

majka35
25. feb 2009

ja keď som porodila, tak mi kamarátka oznámila, že už zorganizovala s ostastnými našími známymi návštevu u nás doma, hneď ako sa vrátim z pôrodnice, tak som je povedala, či si uvedomuje, že som po cisárskom, maličká má týždeň a že organizovanie takýchto akcií nech nechá na mňa a ja uznám za vhodné, kedy ma môžu prísť navštíviť ... kamarátka sa urazila a rok sa potom neozvala ... jedno chápem, že je ešte bezdetná a nevie si ani predstaviť, aká záťaž je pôrod a prvé dni doma, kým sa nezabeháte ... 😵

kvietok23
autor
25. feb 2009

no len so svagrom je problem, on je rozvedeny a deti dostal buduci vikend, akurat vtedy, ked chcu prist aj svokrovci ... a este sa aj moja krsna ozvala, ktora bude mat cestu okolo, ze by sa v sobotu zastavila - no pomooooooooooooc.
akoze aj ja mam po cisarskom, citim sa super, ale ide o to, ze sa nezmestia do 1 izby a ja potrebujem tiez byt s malym v obyvacke, na gauci, tam ho aj obcas nakojit a nie ze sa nebudem mat kde postavit....
nemozem im to decentne bihan povedat, ani nijako, lebo oni ho chcu vidiet...
vraj len 1 noc sa tu stretnu vsetci, ale aj tak... manzel bude v praci a co ja stvrtok piatok so svagrom a 2 detmi - cez vikend uz by sa staral drahy, ale cez tyzden este...

ella1
25. feb 2009

kvietok a oni sú zdaleka? že musia u vás prespať.....no nezávidím....švagor ti ani nepomôže, ešte ti aj prácu pridajú..navariť, upratať... 😝 ja neviem, ale ja by som sa takto nenapchala na návštevu.....to im nedošlo, že to nie je sranda? ved malého ešte uvidia inokedy...

lienocka235
25. feb 2009

tak toto ja vnimam ako velmi divne zo strany manzelovej rodiny
iste je rozdiel ked postupne pridu na hodinku na navstevu a rozdiel ked sa tam xy ludi nasackuje do malickeho bytu k novorodnecovi..
a ako to kto im bude varit a tak... a celkovo male dieta potrebuje svoj rezim a ak si po cisarskom .. 😖

no ako mne to cele pride velmi velm nevhodne a blbe voci tebe a malemu.. ak chcu prist nech sa ubytuju v hoteli aj svagrom aj s vnucatami.. a nech postupne pridu na navstevu k vnucatku..

kvietok23
autor
25. feb 2009

su, svagor pojde mozno 400 km a svokrovci 200km... no neviem, vraj s nimi dneska budeme volat a nejako to zosuladime. Ale naozaj si to neviem a a nechcem predstavit. Dost bolo, ked tu bola moja mama minuly tyzden.. toto mi podal, hento mi podaj, kde mas toto a kde toto - no lebo varila a nevedela, kde co mam a bolo mi blbe si ist lahnut... jaj, si tu vylievam srdiecko s vami 😔

ella1
25. feb 2009

aj u mňa bola mamina prvý týždeň, to bolo fajn, ja som nič nemusela..aj navarila, upratala..... 🙂
my sme potom isli ku svokre kde sa zišli všetci, lebo chceli vidieť malú(prvá vnučka)...ale tiež som mala dosť.malá potom v noci nespala bolo to na ňu vela ludí...

lienocka235
25. feb 2009

kvietok... pozri vypis si na papier co vsetko bude tr eba zabezpecit a ako to bude prebiehat oboznam s tym manzela.. a nech on prilozi ruku k dielu aj za cenu dovolenky z prace.. ak to inak nepojde
ja to vidim cele tak

svagor + dve deti + svokrovci
- je potrebne im nachystat stravu min. 3 krat denne x pocet dni
zabezpecit dostatok posteli + treba ratat s tym ze babnko protrebuje papat aj vnoci a niekedy aj place...
samozrejme nakupovat dostatok potravin pre tolko ludi nenakupi sa same
rataj s tym ze maly bude z takeho mnozstva ludi v byte /dlhsi cas/ dost nervozny a mozno aj placlivy
zabudni na pouzite wc a kupelne vtedy ked potrebuejs lebo pri takom mnozstve ludi bude zarucene obsadene
neviem vek deti ale tiez nebudu asi cely cas sediet ako 5 penazi
rovnako ako problem vidim velke mnozstvo bacilov / teraz napr. frci rotavirus tu v skolke/

a hlavne si predplat nejake psychologicke poradenstvo po tom vikende... lebo mat v 2 izbovom byte na krku svokrovcov + svagra s dvomi detmi + krstnu na navsteve je dost pecka aj bez cisarskeho rez pred cca 2 tyzdnami a novorodenca

-

lienocka235
25. feb 2009

ako aby to nevyznelo ze som proti nastevam... rodiny.. ale za takychto podmienok.. urcite nie 😝

ak chcu teda prist vsetci naraz tak nech si objednaju hotel, penzion a pod..

sakura77
25. feb 2009

no ja si pamatam,ze som bola po porode taka umorena este par tyzdnov ze pri predstave obskakovat este aj nejakyh hosti mi bolo horsie,takze ja som to zatrhla,nehrozilo,nenee

kvietok23
autor
25. feb 2009

dievcata maju 13 rokov, takze to je v pohode, ale naozaj, treba im navarit, byt s nimi a pod... no, uvidim,ako to dneska dopadne, snad sa zasa nepohadama a ja nebudem zaspavat opat so slzami v ociach ☹

lienocka235
25. feb 2009

kvietok a nemozu si najst ubytko v penzione alebo niekde inde a aj stravu? ze by k vam prisli lne na navstevu...

ja si neviem v 3 izbovom byte predstavit kde by som tolko ludi ulozila navyse...

albireo
25. feb 2009

v zasade s uhlasim s lienockou. Ak sa na taku velku navstevu teraz necitis( co je uplne pochopitelne 2t po sekcii) pribuznym slusne vysvetli,ze by si rada pockala. Ak su to normalni ludia, neurazia sa. Ved ani im nebude prijemne byt v malom byte s nervoznym babatkom a unavenou mamickou. A ak kojis, potrebujes hlavne pokoj a niekoho, kto bude obsakovat teba, nie naopak.
moji rodicia tiez videli malu az po mesiaci, je to tiez ich prva vnucka a nemyslim si,ze o nieco prisli.

jarka007
25. feb 2009

kvietok23, ja nebyvam na SR a nasi a svokra sa na malych vzdy tesili, ale pravidla boli AZ PO sestonedeli. To, ze zena ma byt s muzom a dietatom sama prvych 6 tyzdnov nevymysleli len pre nic za nic. Tak ako bambusko pisla, v ziadnom pripade nie teraz v zime, kde je plno chorob a take male dieta este nema vyvinuty imunitny system. Musite ale s manzelom drzat za jeden povraz 😒 , skus mu to vysvetlit s odovodnenim maleho zdravia.

A musim priznat, ze aj mne to vtedy liezlo na nervy 😝 . Nie sme na seba zvyknuti a museli sme sa vsetci prisposobovat.

ikke
25. feb 2009

celkom tomu nerozumiem - svokrovci a svagor sa chcu u vas stretnut, aby videli vasho maleho alebo preto, aby sa spolu stretli??? podla mna si pri takomto mnozstve ludi a v tak malom priestore neuziju ani vasho maleho ani svokrovci vnucky a naopak.
kazdy sudny clovek musi uznat, ze navsteva v sestonedeli by nemala trvat viac nez par hodin (a tym "par" urcite nemyslim pol dna), jedine ze by si zena priala inak a vyslovene ich na navstevu pozvala 😉

adulka55
25. feb 2009

Kvietok23: úplne s tebou cítim, skús sa z toho nejako vyvliecť, pretože návštevy(a hlavne takéto velké) jednoznačne až po šestonedelí !!! Snáď nechcete aby Vám dýchali na malého bacili 😠 😠 Určite sa porad o tom s manželom a vysvetli mu ak to nechápe ako sa veci majú.. nieje to sranda, a bábetka si ostatný užijú inokedy, hlavne keď bude mať vytvorenú imunitu.

Na margo toho všetkého: mne toho malého už teraz všetci berú (aj keď nieje ešte na svete) napr.budúci svokor sa stále rehoce že keď už bude malý na svete jak ho chytí za uši a vykúpe v bazéne a je mi to hrozne nepríjemné že ešte neni chudáčik ešte medzi nami a už ho chce ťahať za uši 😠 😠 😠

Alebo priatelova mama sa stále dookola pýta priateľa ako sa má" moje dieťatko" a ešte ani raz sa nespýtala ako sa cítim ja ☹ 😒 😠 😖

Som dosť na takéto veci háklivá, a preto sa správam ako levica obranujúca svije mláďatko.. čuším a vrčím 😠 😠 😢

grettka
25. feb 2009

je to sila, a rodina by mohla mat v sebe trochu sudnosti a taktu...tiez som pocula, ze by sa malo dodrzat tych sest tyzdnov bez navstev.. a je fakt, ze je chripkove obdobie... netreba riskovat... radsej taktne oznamit, ze si to neprajes...
(ja som sa k sesternici s malym babom raz nasackovala sotva prisla s porodnice, ale z toho dovodu, ze ma o to sama poziadala..mala muza a starsiu dceru u babky a potrebovala pomoc a z rodiny som byvala najblizsie....)