Nemám veľa kamarátok.

12. feb 2020

Ahojte žienky, neviem ako Vy, ale ja nemám moc kamarátok a docela ma to trápi. Mám jednu super kamošku, ale vzťahy ochladli keďže som žila 8 rokov mimo Slovenska. Vrátila som sa a stále sme kamošky, lenže ona už má rodinu, dieťa a ťažšie si už nájde čas. Nikoho iného nemám. V práci nie je príležitosť nájsť kamošky, tam hlavne makáme a nemáme čas sa poriadne najesť, nieto ešte sa rozprávať.
Rozmýšľala som, co môže byť za tým, že si neviem nájsť kamošky. Snažila som sa usmievať, pôsobiť milo, priateľsky, ale zasa sa nechcem nikomu vtierať, aby to nepôsobilo, že som zúfalá. Neviem ako a kde sa zoznámiť, nechcem tlačiť na pílu, ale nechcem ani pôsobiť odmerane, kde je tá správna miera?

lucia1610
13. feb 2020

@matapo úplne akokeby som čítala o sebe 😅🤦🏻‍♀️

jovana9
13. feb 2020

Som na tom podobne a riešim to tak, že rozvíjam vzťahy s kolegyňami v práci, s ktorými si rozumiem - dáme spoločnú kávu v práci, máme osobnejšie rozhovory, alebo si naplánujeme aj program po práci. Taktiež rozvíjam svoje záľuby - začala som chodiť na kurz kreslenia. Nájsť nové kamarátky cez internet nie je jednoduché, ale ja som tak zopár skvelých ľudí spoznala - dá sa to 😉 Inak, moja rada je aj sústrediť sa na seba a naučiť sa byť šťastná aj len tak sama so sebou. Podľa mňa je to veľmi dôležitá vec v živote. Všetko potom funguje akosi ľahšie 🙂 Držím palce.

teleskop
13. feb 2020

@aceris prosim ta pes je zavazok na cely jeho zivto, mentalny aj financny tak nedavaj taketo rady kade tade!!!

elena_c
13. feb 2020

Ahoj, ja som na tom podobne. Mám jednu skvelú kamošku, susedku, jednu dobrú kamošku zo strednej s ktorou sa ale nejak nevieme stretnúť lebo ja mám 3 deti a žijem mimo BA, ona síce len 1 dieťa ale nešoféruje a už pracuje...
Kedysi sme udržiavali vzťahy so všetkými susedmi, párty, grilovačky, posedenia na dvore... Lenže časom sa ukázalo, že väčšina z tých ľudí sú falošní, za chrbtom ma ohovárajú čo robím, nerobím, kde som mala smietku prachu atď... Tak na takýchto ľudí už kašlem... Na detskú oslavu pozvem 2-3 kamarátov a je mi úplne jedno že ostatní sa cítia urazeni alebo že ma ohovárajú🤷‍♀️ kamoška - susedka hocikedy napíše, že keď chcem príde po môjho syna, aby sa hral s jej synom a mne ostali "len" dvojčatá, keď ju pozvem na kávu tak viem, že si v pohode prerazi cestu hračkami, odsunie prádlo na gauči, sadne si a nebude si myslieť že mám bordel, že som lenivá a pod...
Tým chcem povedať že mať veľa známych alebo kamarátov nemusí byť výhra. Radšej jedna super kamoška ako 10 falošných zmiji. 😊
A baby ti dobre radia, že ak ti chyba kontakt s ľuďmi tak skús nejaké kurzy, cvičenia, atd 😊

mravvcek
13. feb 2020

Presne to iste zazivam,pocitujem ja. Sama ako prst,ale mna odizolovali materske a je to tazke. Nechcem riesit furt plienky,kako,mlieko,co ktore dieta ovlada...ale pokecat o normalnych veciach,pkletky zo showbiznisu 😂 zit tak trocha mimo tej bubliny(skm v nej 8.rokov)

luciafilipova
13. feb 2020

@saskia_98 niektoré ženské dokážu byť naozaj tak závistlivé, čo veta to dvojzmysel, okamžite od takých zutekám preč a žiaľ poslednú dobu, tu kde bývame sa mi zdá že iba takéto naokolo stretávam ... už keď pokecať, radšej s chlapmi, sú priamejší

saskia_98
13. feb 2020

@luciafilipova presne pre toto ja mam problem vychadzat s babami. Ja som velmi priama a vacsina bab sa za moju priamost urazi a potom zacnu ohovarat atd .. Zato s chlapcami ziadny problem.

zacharovi
13. feb 2020

Ahoj. Ja som mala kamošky tiež zo "záujmového krúžku",, je dobrá rada nesedieť doma 🙂 a keď som sa vydala a mala deti, tak riadne super kamoška došla ku mne v pôrodnici na izbu. Máme rovnaké deti, tak chodíme spolu von 🙂 ďalšiu super kamošku som spoznala v materskom centre, kde bolo veľa žien a my sme si "sadli". Ale ano, musia chcieť sa kamarátiť obe strany. A určíte budeš super kamarátka, lebo každá žena je originálna a má čo v kamarátstvo ponúknut,, len treba prejavít záujem ako sa tá žena má, pýtať sa čo má nové,...a postupne sa tie kamarátstva utvoria, ak aj ona bude mať o teba záujem. Stretla som tiez ženy ktoré sa nechceli kamarátiť, ale v pohode, nie každý chce kamarátku, alebo ju už má. A zas radšej 2 dobre kamarátky ako viac a len také povrchné kamarátstvo. Držím palce ;)

zacharovi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zacharovi
13. feb 2020

@mravvcek Ahoj, ja som tiež bola len doma a u našich a potom mi manzel našiel materské centrum kde chodia mamičky s drobcami a je to super môcť sa baviť so ženami čo prežívame 🙂 Teraz tiež 1x v týždni dochadzam v týždni do mater.centra. Vždy odídem odtiaľ nadšená, ako dobre je byť matkou :D

roseania
13. feb 2020

Ahoj, aj ja som sa vydala do ďalekej dediny, nikoho som tam nepoznala. Keď som raz kočíkovala prvé dieťa, tak oproti šla mamička takisto s kočíkom. A ja som ju oslovila - .Ahoj, čo máš chlapca alebo dievča? A začali sme sa baviť, stretávať na ulici, neskôr doma. Tak vzniklo naše priateľstvo, ktoré trvá 38rokov.

aceris
13. feb 2020

@teleskop velice zakomplexovany prispevok🤦 no a co? ved to si ma autorka zvazit a rozhodnut...ale sorry rada chod na kruzok a daky sport je somarina...clovek si tam ide napr.zacvicit a nie hladat kamosku na dazdive dni...to uz som si odskusala a na viac ako pozdrav a debatu o pocasi to nie je...musela by na take chodit roky a do toho isteho aby sa vytvorili dake vztahy....

rainee
13. feb 2020

Ja to mam tiež podobne. Keď sme boli ešte na skole, bolo nás viac dobrých kamosiek, vždy som s nejakou pokecala, vybehla na kávu. Potom sme začali pracovať, zakladať rodiny a tie naj kamošky mi odišli žiť do zahraničia ( a to nie len sem za roh, ale napr kanada) takže sme sa vidali minimálne. Mne to veľmi chýba, aj keď musím priznať, že človek popri práci a deťoch nemá niekedy čas ani na seba, nieto ešte kamošky, hlavne keď nemáme nikoho k deťom. A ešte musím dodať že v práci kamošku v dnešnej dobe asi ťažko nájdem, každý len maká že často ani na obed nie je čas a ihriskovy typ na vykecavanie o soplikoch tiež nie som.

jami1407
13. feb 2020

Nemusis mat 30 kamosiek aby si sa citila lepsie,hlavne bud ty v pohode,venuj sa tomu,co chces,co mas rada(ked si najdes cas samozrejme) a maj sama so "sebou" dobry vztah a casom sa vsetko ukaze,bud sa najde nejaka podobna dusa alebo zistis ze ti to vlastne ani nechyba a si spokojna.

veronika121286
13. feb 2020

V dnesnej dobe je to asi normalne. Ked som citala tvoj prispevok, jak keby bol o mne, az nato, ze na SVK som stale 😁 Po skole sa kamaratske vztahy rozpadli, potom rodi a, deti... Vonku som s najmensou casto, ale som skor typ, ktory sa drzi bokom, nerada sa prihovoram a vnucujem druhym, ale kamoska by padla vhod. Najlepsia kamoska je moj muz uz vyse 10 rokov 😁

luciafilipova
13. feb 2020

@saskia_98 áno, ja podobne ☺️ ja sa vždy poteším, keď stretnem priameho úprimného človeka, ktorý nemá problém povedať na rovinu čo si myslí, alebo ako vníma situáciu...aspoň viem na čom som, skôr ho spoznám atď. ... Žiaľ zdá sa mi, že sa to veľmi nenosí, ľudia (aspoň to moje širšie okolie tu) chcú skôr počuť pokrytecké zdvorilostné drísty o ničom ... možno je to tým, že sme sa prisťahovali z väčšieho mesta na dedinu, veľmi mi tu vadí tá sterilita 🙄

teleskop
13. feb 2020

@aceris prepac vazena ale mne uz zomreli desiatky zahranenych psov v naruci, ktore sme nestihli zachranit, lebo si niekto dovliekol a potom sa nestaral ....tak sa realizuj zo svojimi primitivnymi napadmi inde!!!! Zviera uz nie je vec, tak ho nerad akoby si mala kupit mobil alebo knihu!

teleskop
13. feb 2020

@rainee toto je to, ze som si vsimla ze vela kamosiek som stratila lebo som nemala diet aa oni mali, a nejak sa nechceli stretat mimo detskych aktivit alebo s ludmi bez deti...to mi pride ujete,,aspon raz za par mesiacov si zena musi najst cas odist od rodiny aspon na caj...

teleskop
13. feb 2020

@veronika121286 aj moj ale vela krat rozmyslam, ci je to zdrave...predsa len my zeny sme nastavene inak apotrebujeme byt aj so svojou sortou 🙂

leskovael
13. feb 2020

Každý v práci maká, ale teda isto je tam niekto s kým si rozumieš aj keď veľa nedebatujete... tak neviem prečo niekam sadnúť keď máte voľno 🤷🏽‍♀️ Ja tiež už nemám veľa kamarátiek, zato mam veľa známych to áno, ale to je u mňa veľký rozdiel. Kamarátka nenazvem len tak hocikoho 😂 a je normálne, že ako sme staršie už nieje čas stále chodiť, stretávať sa a vysedávať niekde. Každý má svoj život, starneme, prídu deti, povinnosti... Myslím že s dobrou kamarátkou sa budeš stretávať stále, jasne že nie raz týždenne duplom ak má deti. Ale známe s ktorými si sadneš a časom z vás môžu byť kamarátky si nájdeš aj v práci (mimo pracovnej doby ako som už písala), začni niekam chodiť, vymysli si niečo čo ťa baví, pripadne sa daj tu na koni do skupiny mesta odkiaľ si a napíš či sa nejaká baba nenudí a nechce ísť na kávu, alebo tak.... Spoznáš nové baby, s niektorou si sadneš s tou sa môžete stretávat, robiť niečo čo vás baví obidve, napr cvičiť, behať, korčuľovať... No hocičo.. Ale teda tiež netreba rátať že budeš ale 3x,týždenne s nejakou, ako to bývalo napr za školských čias

nevludna
13. feb 2020

Preco chces vlastne viac kamosiek?🙂

vinkel
13. feb 2020

Ahoj, ja mám 37 rokov a nemám žiadnu dobrú kamarátku a ani nikdy som nemala. Aj za decká má využívali :(. A dajako som si zvykla aj keď mam to trápi. Ale fakt nemám nikoho kto by neriešil že som si týždeň neholila nohy alebo že používam lacný krém a pod.

saskia_98
13. feb 2020

@vinkel ale ved to su banalne veci, co nema zmysel riesit kto jaky krem pouziva. 🤦🏻 Inac pozeram ze nesi daleko odo mna 😉

aceris
13. feb 2020

@teleskop ty to zase pises tak, ze chran boh aby vobec niekto psa chcel lebo je to zodpovednost! Nie vsetci sme hyeny co sa nevedia postarat!!!!!!!!

aceris
13. feb 2020

@teleskop a este panicka zlata staci citat. 1)napisala som kupit = pes cistokrvny, nedaju ho hockomu 2)napisala som robit so psom sport! Dlhe roky som robila agility, obedience a dog dancing, tam sa tvoria priatelstva! Autorka sama si ma zvazit ci potrebuje vyplnit dostatocne volny cas a kolko ho ma a aku ma pracovnu dobu a kam ma smerovat jej zivot...

evka258
13. feb 2020

Ja mám tu výhodu, že mám sestru. Ta má pozná, sme z rovnakého prostredia. Každý deň si spolu voláme, je mi aj ako kamarátka, sme obe na MD. Som rada, že ju mám.

lavender273
13. feb 2020

Ja som sa odstahovala do zahranicia, mala som tu par kamosiek no vsetky sli domov. Teraz tu mam jednu ktoru vidim 2x za rok. Inak nikoho. Ale asi musim byt divna lebo mne to uz ani nechyba 🙄 nejak som si odvykla alebo co.
Urcite ako radia baby su napomocne vselijake kruzky, skupinove cvicenie atd..skus takto, nikdy nevies na koho natrafis.

kassandra25
13. feb 2020

@missviolet detto

elementissa
13. feb 2020

To je život... Ja som mala 1 vynikajúcu priateľku na základke. Mali sme veľmi silné puto, boli sme ako sestry, možno až dvojčatá. Jing a Jang. Každá iná a predsa tak podobne. Na strednú sme išli každá do iného mesta ale stretávali sme sa cez víkendy. A za posledných 5 rokov som ju videla asi 3x.. 😔 Každá žijeme v inej krajine, nieto že v inom meste. Bola to moja sestra a dnes si s nou už ani nemám čo povedať. Lebo sa veľmi zmenili naše životy. Na strednej som mala 3 skvelé kamošky. 2 z nich žijú v zahraničí a teda sme sa videli raz minulý rok a predtým naposledy na mojej svadbe. Jednu mam doslova pod oknom a keď sa stretneme 2x za rok kvôli pracovnej vyťaženosti, tak to je veľa. A jednu mam z výšky a s tou som najviac, lebo mame podobne staré deti a mame spoločne témy. Ale ja som vedela, že to takto bude. Napriek tomu som šťastná, mám manžela, ktorý mi je zaroven najlepším priateľom a mne zas nechýba nejaký iný blízky človek. Načo aj... Však on je ten najbližší, komu môžem povedať všetko, kto o mne vie viac ako tá najlepšia kamarátka, kto pozná dokonale moje myslenie, vždy vie, ako sa cítim... Nepotrebujem sa obklopovat inými ľuďmi, keď mám jeho. Jasne, ze dobre mi padne pokecat s kamoškou aj o jej živote a poklebetit s nou, dozvedieť sa pikosky o našich spoločných známych. Ale to je doplnok a keď je to raz za mesiac, či dva, možno aj tri, necítim sa ukratena. Môj najlepší priateľ je totiž so mnou každý deň

elementissa
13. feb 2020

@cmulinko presne rovnako to vnímam aj ja 🤗🤗🤗