Neobvyklé zmiešané ale šťastné manželstvo

mawiya
2. jan 2012

Ahojte všetci. Som Mawiya a rada by som podebatila s dievčatami, ktoré majú "neobvyklé" manželstvo. Ja mám 33, manžel 27. Ja som rozvedená s dvomi detičkami, manžel bol predtým slobodný 🙂. Ja som slovenka, on je zo zahraničia. Ja som bola evanjelička, on muslim. No a nakoniec, spoznali sme sa na jednej "sociálnej sieti". Myslím, že dosť na telenovelu, ale my sme šťastní. Máte aj vy takéto alebo podobné skúsenosti? čo vaše okolie? Budem rada ak sa tu niekto nájde 🙂

alice107
31. júl 2014

@aliza prene ako pises. vies, to tuzba ,aby mali muza spravajuceho sa ako europan ich vedie k tomu,ze sa chvalia,ze muz nepraktikuje islam.ale keby ozaj nepraktikoval,tak by islam neobhajovali. spolocne s muzom by debatovali o jeho negativach a pisali by to na forum ako fakt.
neobhajovali by islam ,ale pisali naopak,ze muz vidi to a to na islame zle, preto nepraktikuje.len z obavy o svoj zivot a bezpecnost a pokoj je formalne moslim.
keby som taky nazor tej zeny citala a pocula, videla jej kludne , rozvazne reakcie na debatu o islame/ako vidim tvoje/, tak by som uverila, ze ta zena s tym muzom maju body kritiky islamu a sposobu zivota rovnake.
ale prave to, ze islam obhajuju je znakom, ze ich muz je moslim aj myslenim aj konanim a preto ak chcu s nim zit, musia ten islam akceptovat . a hlavne pre seba si ho bohajit ako prjatelny.

ved by inak nemohli zit s muzom, co ma uplne opacne zivotne myslenie a postoje. a ak ano, len formalne , pre iste vyhody.
a to by ich deptalo .kazdu jednu. tak ako sme to videli u jednej pisatelky, kam viedli take strasne rozpory v mysleni medzi partnermi, ked nebolo vychodiska na rozchod.

erjona
1. aug 2014

@seraa Ahoj,teraz ma 8 rokov 😀 Mam este jeden obrazok, nakreslila skrecka, co nam uz zomrel, lebo bol stary, z fotky, ktore ako drzi na rukach, neskor pridam fotku,, 😀

erjona
1. aug 2014

@aliza Ja som len zopakovala tvoje tvrdenia, nic viac za tym nehladaj,,, moj muz sa drzi zakladov viery,,, a je dobry clovek, lepsieho partnera som si ani nemohla vybrat,,, takze mna uz taketo reci nerozhadzu od nikoho,,, 😉

erjona
1. aug 2014

@seraa Tu je ten slubeny obrazok.... mam tu prazdninarov, takze som vcera vypekala pol dna palacinky, este do pondelka a potom idu deti na dvojtyzdnove prazdniny a mama sa bude venovat uceniu 😀

aliza
1. aug 2014

@erjona nemienim sa tu dohadovat, len by ma zaujimalo, akych zakladov sa drzi, kedze pokial viem, zaklady islamu je 5 pilierov a tie on nedodrzuje. 5 pilierov je pre Moslima povinnych a povazuju sa zakladnu sucast moslimskeho zivota. Ano, tvoj muz je dobry clovek, to som nikdy nespochybnila, ale moslim, ako ho tu prezentujes, nie je.
A inak, tvoja dcerka krasne kresli, moja ma 9 a kreslenie je hruza, postavicky s hrablickami namiesto ruk a pod....musim jej ukazat kresby tvojej dcerky, snad sa inspiruje 😉.

seraa
1. aug 2014

@erjona

to je uzasne , ta ma fakt talent !

erjona
1. aug 2014

@seraa
@aliza
Dakujem dievcence 😀

mariuskaa
2. aug 2014

@erjona Fakt neuveritelne, aj chodi na kreslenie? Treba to budovat a podporovat nech ide co najdalej s tym...
Moj maly uplny opak, co sa kreslenia tyka.. Ja v jeho veku som uz mestske (neviem, ci dobre vysklonovane) sutaze vyhravala... a on NIC ani hlavu s ocami, nosom a ustami nevie - a to teraz hovorim o jednoduchom smajliku...
Zato lego stavia sam aj take zlozite co su pre 14 rocne deti. Kazdy ma nieco ine, a neni vsetko tak, ako by sme si priali.

erjona
2. aug 2014

@mariuskaa Ako 6 rocna chodila k jednej ruskej umelkyni na sukromne hodiny kazdu nedelu, uz vtedy krasne kreslila a modelovala z plasteliny, lenze potom sa jej nechcelo a zacala sa mi skryvat pod paplon, ze ona tam nejde, tak som to nesilila a teraz chodi do umeleckej triedy,,, pani ucitelka je tiez specializovana na tento smer a techniky ju doucit moze aj svagrina, kedze je akademicka maliarka,,, 😀 Super, moj maly tiez tomu kresleniu neda, ale lego tiez postavi,,, to ho bavi 😀

patulka179
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mawiya
autor
28. aug 2014

@patulka179 ahoj, pravdepodobne nepotrebuje nič, ak viac rokov žije v UK. 🙂 ale ak nemá iné víza iba pre UK Tak pozývací list od slováka, myslím. ten sa podáva na cudzineckej polícii, kde sa uvedie dôvod návštevy, dlžka pobytu, kde bude bývať. polícia vystaví do 15 dní povolenie, ktoré mu pošleš a on si na našej ambasáde v UK vyzdvihne víza na počet dní, o ktoré si požiada, maximálne 90 dní. 🙂
a pakistancov sa neboj, sama zistíš, či sa ti páči alebo nie. ľudia sú rôzni a ak sa bude dcéra cítiť dobre, tak jej nebráň vo vzťahoch. za prvé, bude to brať ako že jej niečo prikazuješ (čo deti neznášajú v žiadnom veku) 🙂 a za druhé aj tak si urobí po svojom. iba tým vznikne napätie medzi tebou a dcérou. ak jej vzťah nevyjde, nevyčítaj jej, (že hovorila som ti) ale ju podpor. Viem, že je to ťažké. Ja na rozdiel od tých negatívnych žien mám naozaj dobré skúsenosti. ale určite sa tým nemôžeš riadiť. tak ako slováci aj pakistanci sú rôzny. držím palce, ak nejaké otázky kľudne napíš IP.

afghanangel57
27. sep 2014

Ahojte chodim prave s muslimom 2 roky a mal babo a ceskou Lebo jej manzel nemoze mat dety tak sa pytam ze ci mam zostat s nim on si to stale dava za vinu atd nikto to nevie ani jeho rodina ani moja. Chceme sa zobrat nabuci Rok ked budem mat 19 on ma 28 bude mat 29. Bola som znasilnena ked som bola mensia no a povedala som mu to a nevadi mu to velmy sa o seba starame.. Neviem ale ci to je Ono inac som krestanka a on je z afghanistanu muslim. Us ma pozna jeho sestra a ochvilu cela rodina prosim odpovedTe mi na tu otazku na moj email na colito57@azet.sk dakujem

janinah
27. sep 2014

@afghanangel57 jedného z afganistanu som poznala z mojej práce,každé Vianoce a každú Veľkú noc mal inú frajerku,aby sa ma kde u koho prestravovať,každ rodina ho vítala ako možného ženícha.nakoniec sa vrátil domov,kde ho už čakala nevesta sľúbená od malička a zobral si ju a s ňou sa vrátil späť do Europy už nie na slovensko...veľmi dobre si to rozmysli,oni sú iná mentalita ,je dosť prípadov,kedy sa taký príbeh neskončil šťastne

mariuskaa
27. sep 2014

.

eva8
29. sep 2014

rada by som sa opýtala mamičiek "miešancov", aký postoj by zaujal otec moslim, keby sa jeho vlastné dieťa rozhodlo navštevovať kresťanskú školu, či nebodaj kostol, aj keď je to málo pravdepodobné, lebo deti nie sú vedené týmto smerom. Pýtam sa na základe rozhovoru s jednou mamičkou "miešaného manželstva". Nechcela by som tu rozoberať teoretické možnosti, ale konkrétne vyjadrenia daných mamičiek, resp. ich manželov. Ďakujem

patulka179
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevesh
1. okt 2014

@eva8 tak kolko ludi, tolko chuti, tolko nazorov - z mojho okolia odhadom vacsina ludi, ktorym by to nevadilo resp. Bolo jedno ( ale boli by to ludia, ktori ziju/Zili v eu a co. ..)

sarlota1986
1. okt 2014

@eva8 moj manzel je moslim,ja zidovka.A nase dieta chodi do krestanskej skolky🙂 zijeme v NL,kde to je uplne normalne..ked je tolerancia a nie sialeny extremizmus,vsetko sa da🙂

eva8
1. okt 2014
mariuskaa
2. okt 2014

@sarlota1986 Ina kombinacia 😎
Moj manzel je sice z M krajiny ale nase dieta ma krestnanske (v zahranici povazovane za zidovske) meno.

afghanangel57
4. okt 2014

@patulka179 dakujem van ano je to Pravda ale IDE aj i o to aky je ten clovek ci si viete predtavit zivot s nim o 15 rokou dalej chapete

matiovka
8. okt 2014

Ahojte holky 🙂 jetu niektorááá ktorá ma chlapa s Pakistanu? prípadne neviete mi poradiť ako ho sem dostať chceli by sme sa zobrať tu na Svk čo potrebuje si priniesť zo sebou.. , najskor som chcela žeby prišiel na turistické viza ale to je mala šanca že ich dostane:D vonkoncom neviem ozaj ako ho sem dosťat rozmýšľala som už aj nad "marry v Dubaji ,žije v Dubaji ja cestujem tam ale niesom tam extra spokojná zo životom 😖 domov je domov 😉 ...snád s niektorá ozve :D a podelí so skusenostami .. PLZ reagujte len tie čo máte mužov alebo priatelov ako ja, pekný večer 😀

eva8
9. okt 2014

keď som si založila skype, ešte dávno, mnoho alžírčanov sa mi ozvalo, najprv (neznalá) som si myslela, že "známi" mojich známych, no všetci ma začali baliť, keď som im nechcela ukázať obraz, začali kruto nadávať po alžírsky (písali latinkou bez samohlások - nevedeli, že niečo ovládam) a vzápätí mi posielali srdiečka a pod.... Bolo to pred pár rokmi (asi vlna balenia báb z východu), no musím to tu napísať, po čítaní príspevkov niektorých dievčat.

erjona
16. okt 2014

@afghanangel57 Ja som s tym mojim moslimom uz 14 rokov,,, tak ti poviem o rok 😀

katarinka40
25. okt 2014

@mawiya tento rozhovor som nasla ĺen dnes no to ako si napisaiila ze si poburila pol sveta. Somje najkrajsi vyrok ktory som kedy pocula,pretoze milujem moslima ale nedostaĺ by ma tam lebo
asi by ma zability hned prvy tyzden. Tie napady nabozenstiev su hrozne,az postava rozum.ak chce nech ide sem hoc sa vyjadril ze sem.no je to na nom.

mawiya
autor
25. okt 2014

@katarinka40 ak ťa ľúbi, tak sa dokáže prispôsobiť. aj halušky sa naučí jesť 😀 😀 😀 . ani ja by som do krajiny môjho muža žiť nešla. je to iný kraj, zvyky. tu sme šťastní. veľa šťastia 😉

snehulka829
30. jan 2015

Ahojte,
Neviem či to sem patrí,ale potrebovala by som pomôcť.môj manžel je z maroka a potrebujem pre neho vvybaviť trvalý pobyt. Na sk na 5 rokov.keďže tam nemáme veľvyslanectvo je to zložité.vedel by mi niekto poradit? Dakujem

lenucha_ucha
12. mar 2015

Dobrý večer,

chcela by som Vás požiadať o vyplnenie krátkeho ANONYMNÉHO dotazníku (ktorý Vám nezaberie viac ako 10 minút času). Tento dotazník potrebujem k mojej diplomovej práci, ktorú píšem na tému MANŽELSTVO S MOSLIMOM A JEHO PRÁVNE NÁSLEDKY. Som študentkou Akadémie policajného zboru v Bratislave, a tento dotazník potrebujem k úspešnému ukončeniu mojej diplomovej práce.

Vopred Vám ďakujem za Váš čas a ochotu.

Link na vyplnenie dotazníku:

https://docs.google.com/forms/d/1bP7o0mQuXlBgXY...

isabella15
7. feb 2016

@alice107 velmi spravne nazory. Bohuzial musim len potvrdit z vlastnej skusenosti.vsetko co pises je pravda.!

isabella15
7. feb 2016

@matiovka moja jedina rada: ruky od neho prec a najdi si europana ci slovaka.... usetri ti to vela slz a sklamania. ( po tom ked pridu deti na svet)