Neodoslaná zásielka - bola som oklamaná?

babobka
4. feb 2020

Ahojte 🙂
Pred týždňom, presne 27.1. mi mala byť odoslaná zásielka, kde malo byť zopár kníh. Peniaze som previedla na účet, pani/slečna povrdila, že prišli a zásielku posiela. Keďže som ale nedostala dosiaľ žiadnu poštu ani lístok od pošty, písala som jej, že kde by mohla byť chyba. Aby som sa prípadne zastavila na pošte spýtať sa. Pani ale nekomunikuje, tak si myslím, že som asi bola oklamaná :/
Čo by ste mi poradili? Nechcem to nechať len tak... Neviem, či pár dní počkať, alebo radšej čímskôr sa snažiť to riešiť? Mám jej telefónne číslo, mail, číslo účtu a myslím, že aj mesto/lokalitu...
(nešlo o nákup cez MK a dosiaľ sa mi nič podobné nestalo)

dilino
4. feb 2020

a cez čo si kúpovala knihy ked to je len mala suma tak ani sa to nebude brať ako trestný čin

patka06
4. feb 2020

pred nedávnom som na FB videla oznam, že nejaká podvodníčka stiahla foto kníh úplne inej pani a ponúkala ich na predaj ...skús pokukať, či to nenájdeš ...možno to bola ona a bolo viac oklamaných ..ak by ste sa spojili ľahšie by sa to riešilo
Pár kníh ako píšeš by bol zrejme balík na poštu alebo na adresu, podľa toho koľko si zaplatila poštovné, skús sa ešte pre istotu opýtať aj na pošte, či tam balík nie je. Nie vždy dá poštárka lístok schránky

bundle
4. feb 2020

Akou poštovou službou si si dala knihy poslať ?
Obyčajne, doporučene, ako balík ?

sunny8
4. feb 2020

Keby si mala číslo zásielky tak by si si sama našla kde sú .. ale keď ti nedala ani číslo tak to je podvod

telusikk
4. feb 2020

@babobka a aká to bola čiastka, ktorú si jej zaplatila? Byť tebou sa idem spýtať najprv na poštu a keď ti tam povedia, že nič také tam nemajú, tak by som to riešila ďalej.

babobka
autor
4. feb 2020

ide o 30€, nie až tak veľa, ale aj tak :/ ... mala som na bazosi svoj inzerát, lebo som si chcela doplniť zbierku kníh a dotyčná sa mi ozvala sms-kou, že má niektoré z nich, potom sme sa dohodovali mailom

babobka
autor
4. feb 2020

cenu sme sa dohodli vrátane pošty, tak to už som nechala na ňu, že ako to pošle... ale určite to muselo ísť ako balík

babobka
autor
4. feb 2020

ešte som rozmýšľala, či pri platbe z poštovej banky do poštovej nie je vidno aj meno príjemcu (pri TB mi to takto ukazuje) a viem, že dotyčná požíva iPhone

basska_b
4. feb 2020

@babobka Nejednalo sa o Slávnu Päťku? Tuším som tam videla balík kníh za 30 eur. Tiež som si chcela doplniť zbierku, ale pani písala, že už sú predané.

babobka
autor
4. feb 2020

@basska_b nie A. Christie, 7 knižiek

basska_b
4. feb 2020

@babobka Uf, no... ja by som ešte bombardovala dotyčnu, zatiaľ ti nič iné nezostáva, snáď keď robí s knihami, je to slušný človek :( ak to nie je podvod... raz nejaká sa mi ozvala, že je v nemocnici s malým... snáď sa to vysvetlí. Keďže máš číslo účtu, tak k jej menu by sa dalo dostať, len to ti nepomôže, jedine že by to policajti už riešili.

kiwi3
4. feb 2020

@babobka predpokladam, ze pri 7 knizkach by malo ist o balik, ak mala jedna aspon 200 gramov. a ziadne podacie cislo ti neposlala? pripadne este mozno stoji za to ist sa opytat na postu, ci nieco neprislo, len zabudli hodit zlty papier.

kiwi3
4. feb 2020

@babobka a poslala ti aj fotky tych kniziek? lebo ked sa takto clovek dopytuje, tak je celkom lahka korist.

lenka2710
4. feb 2020

@babobka ak to poslala ako balík na postu, tak by ti prišla sms, neviem ako to je pri balíku na adresu, tu tuším dovezie kuriér a ak ta nezastihne, tak to nechá na poste! Skúsila by som sa spýtať na poste pripadne bombardovať predávajúcu nech ti teda pošle podacie číslo zásielky

marca12
4. feb 2020

Skus vypatrat jej meno,zisti si rodinnych prislusnikov a potom ju konfrontuj,ze ak ti nevrati peniaze,budes ich pozadovat od jej rodiny .

babobka
autor
4. feb 2020

ja som mala akurát štátnice, tak som to neriešila až tak dôsledne :( na foto som sa pýtala, ale nakoniec som ho nepožadovala a číslo zásielky tiež nie, keďže som fakt verila, že to príde :/
chcela to rýchlo poslať, že sa sťahujú... ale dala si tú námahu a napísala, že posiela-pritom už nemusela písať nič, ak by ma chcela oklamať, keď už mala peniaze