Nespokojnosť s tovarom

lea44
8. feb 2013

Ahojte. Som zhrozená prístupom. Objednala som si tu v MK čižmy tomy hilfinger za 35eur a prišli mi čínanské čižmy s nálepkou značka Tommy hilfiger. Ked som paní napísala že čo mi to poslala povedala len to čo ste si objednala,a zmazala inzerát. Dala som stanovisko že nech mi vráti 15 eur a čižmy si za 20 nechám alebo jej to pošlem späť a vráti mi peniaze. No neuspela som, predala ich a už ju to viac nezaujíma!! Máte niekdo takúto skúsenosť???

sashabb
8. feb 2013

@lea44 a ty si čakala čo? original? veď ako sama píšeš si kupovala Tomy H i l f i N g e r alebo je to preklep?

lea44
autor
8. feb 2013

preklep Hilfiger

sashabb
8. feb 2013

@lea44 a to bol tovar nový? lebo za 35€ original nekúpiš absolutne nikde. Čiže to sa dalo čakať že tam bude nejaký "problem"

sissy27
8. feb 2013

@lea44 dostala si to, za čo si si zaplatila, vedela si vopred, že objednávaš fake a aj cenu si poznala dopredu, tak vôbec nechápem, čo riešiš... či akože za dvacku sú už aj pekné aj nositeľné? 😝

lea44
autor
8. feb 2013

No ved práveže nedostala ,nevedela som že je to FAKE!!! Sú nositelné nie len za dvacku aj za stovku aj za 5 eur.Ale ked raz niekto predáva značku tak očakávaš že ti aj príde a nie čižmy od čínana!!! V tomto prípade mal znieť inzerát Predávam Fake tommy hilfiger krásne!!! A potom by som sa nečudovala ale ak tu aj Vy takto predávate tovar tak sa nečudujem 😝

lea44
autor
8. feb 2013

@sissy27 Ponuka nekúpiš čižmy tommy hilfiger Fake!!! Pekné 🙂 😉 velkosť 39 😉

macamac
8. feb 2013

@lea44 ja si myslím,že máš pravdu. skrátka- k fake si nemá čo požičiavať názov svetoznámej značky....

a ostatné - prečo by nemohla predávať Tomy.... za 35????
veď je na každej predávajúcej, čo si za tovar zapýta, nie?
veď týmto sa oháňate v diskusii o skúsenostiach s predávajúcimi mnohé...
a zrazu tu aká zmena 😝

akože podľa ceny tušiť dopredu, že to bude fake, je riadne strelený názor....

sissy27
8. feb 2013

@lea44 za 35€ si snáď nečakala originál, nedaj sa vysmiať prosím ť 😎 a dovolím si ťa citovať: "Objednala som si tu v MK čižmy tomy hilfinger " no a to ti aj prišlo...
P.S: dobrá rada - ak chceš originál, tak nakupuj tam, kde máš 100% záruku...
a btw. vďaka za ponuku, ale ani veľkosť by mi nesedela 😀

sissy27
8. feb 2013

@macamac ak niekto predáva vec, ktorá normálne stojí 100€ a viac, tak je minimálne podozrivé, že ju ponúka za 35€, nemyslíš? 😉

lea44
autor
8. feb 2013

@sissy27 Chcem len to čo čo som si vybrala a za čo som zaplatila!!!!!

macamac
8. feb 2013

@sissy27 nie, nemyslím....držím sa toho, čo sa tu otrepáva už x-tý raz a stotožnila som sa s tým...
kto si koľko vypýta za svoj tovar, je jeho vec.... má na to svoje dôvody...

pozri ku mne...predávam kamoške v podstate "novú odsávačku"
je tam bloček, niektoré časti originál nevybalené
a zo sumy nejakých 140 eur chce za to 85 eur...a to je kupovaná na jeseň....
ja by som pýtala viac
ale rešpektujem ju...
vidíš- každá máme iný názor, iný pocit

a uznaj, že predávať fake pod značkou je tu zakázané a proti pravidlám

takže predávajúca pochybila
@lea44

sissy27
8. feb 2013

@lea44 no tak asi sa len obrátiť na admina, aj keď nemyslím si, že ti nejako pomôže...

lea44
autor
8. feb 2013

@macamac Tiež si myslím že ceny sa nedá držať!!! Ja som si len myslela čo som urobila chybu že mamičky sú seriózne a že ked aj príde k nedorozumeniu tak sa to dá vyjasniť aby boli obe strany spokojné!!! Ale ako vidím tu je to podvod čo ma dosť mrzí budem si dávať väčší pozor na to čo kupujem!!!!

lea44
autor
8. feb 2013

@sissy27 Ja nehladám pomoc ja som sa len pýtala na názor či sa s tým niekto stretol a či má dáku skúsenosť!!! To je všetko, mne sa svet nezrútil len som očakávala korektnosť!!! 😒

sissy27
8. feb 2013

@macamac samozrejme, že je to zakázané a je to proti pravidlám, ale zas treba aj trošku rozmýšľať a nie len oslepnúť pri "neodolateľnej" ponuke, veď takýchto prípadov sú kvantá... to mi príde ako zas ďalší prípad v krimi novinách, kedy sa miliónta dôchodkyňa nechala nachytať od podvodníkov, ktorých pod nejakou primitívnou zámienkou pustila do bytu a oni ju vykradli - a dá to do TV aby varovala ostatných a o týždeň úplne to isté, len s inou dôchodkyňou...
pochybila kupujúca, že si nedala pozor a neoverila, ale predávajúca nie - tá klamala...

lea44
autor
8. feb 2013

No mne by sa to smrti rovnalo takto niekoho oklamať!!! Ja som si vedomá že som urobila chybu som tu nová a myslela som si že pri nosených veciach sa podvod ani nedá urobiť!!! Mna viacej nahnevalo to že nebola žiadna komunikácia ani snaha sa dohodnúť. Tiež by som tie čižmy mohla predať ale neurobím to lebo chcem tu predávať veci po svojej dcére a zlé hodnotenie nepotrebujem a ani okradáť ludí . A ak by som ich predala určite napíšem že je to Fake!!!! 😉

vefi89
8. feb 2013

to je podobné, ako mala nejaká pro, že original nike a v podmienkach predaja, že momentálne sa nedá objednávať, lebo v číne majú sviatky 😀 😀 😀 😀 😀 tam som sa tiež nasmiala 😀

lea44
autor
8. feb 2013

No v každom prípade Ďakujem paní dianka19 za skúsenosť ☹

simisi
8. feb 2013

@macamac predavaju sa tu fake pod znackou,s vedomostou adminov,neriesia to 😠

macamac
9. feb 2013

@lea44 tak treba vyzvať pani @dianka19 nech sa vyjadrí 😉

ivanatim
8. júl 2013

Treba niekedy rozmyslat ked nakupujes, za 35 eur original cizmy TH tazko zozenies... Ale mas pravo sa branit. Ak mas na tu pani kontakt, email, tel.c., pripadne adresu, alebo aj keby len jedno z toho, mas pravo sa branit. Zisti si v zivn.registri, ci je to podnikatelka alebo ti to predala len tak. Mas pravo sa branit, mozes ju skusit len postrašiť zalobou, mozno nie je prave najinteligentnejsia a zlakne sa. 🙂 Na to, aby si ju mohla udať a aby to bolo klasifikovane ako trestny čin, musis byt podvedena o sumu aspon 266 eur, inak to bude hodnotene len ako priestupok. Ale to ona mozno nevie a mozes ju skusit oboznamit s tym, ze ju ides zazalovat a ze si za to moze aj posediet. Ak to nevyjde takto, bude to od nej bez reakcie, mozes ju naozaj udat a bude sa to riesit aspon ako priestupok. Ak mas jej realnu adresu, super. Ak nie, da sa to zistit cez jej tel.c. alebo email (aj ked tam je to uz komplikovanejsie). Na Slovensku je vsade samy hlupak, mam s tym skusenosti dost heh, takze mozno sa zalobou tak zlakne, ze ti vrati peniaze ihned a mozno aj priplatí 😀