• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Netradičné mená

28. februára 2017 
Ahoj, kamoska ma Jasnenku aj to je pekne meno Jasna :wink:
14. mar 2008 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Naša malá sa volá Maruschka...lebo meno Maruška neexistuje a Máriu sme nechceli... :slight_smile: :slight_smile:
14. mar 2008 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasa dcerka sa vola DEANA po mne :wink: :wink:
14. mar 2008 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja sesternica ma dve dcery, volaju sa Ava a Abbie a mne osobne sa paci odvodenina dievcenskeho mena od Michaela, cize v anglicky hovoriacich krajinach Mikaela alebo aj Maggie. Moja dcera je Sofia.
14. mar 2008 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam kamosku ma dvojicky dievcata maya a luna(slnko a mesiac),to sa mi paci.svagrina bude mat babo ak bude dievca tak lisa marie chlapec chcu fabian alebo florian.
moje deti maju normalne mena-jakob jonathan a clara elise .maju dve mena ,druhe dostali od ich krstnych rodicov.nie su to nejake netradicne mena,ale tiez sa s nimi casto nestretavam.meno jakob tu bolo pred 13 imi rokmi totalne ojedinele a ked sme na sk ,tak sa ludia cuduju preco jakob a nie jakub.
velmi sa mi paci meno gina,charlene,vilma a pre chlapca marvin.
15. mar 2008 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej ked ste sa tu bavili o madoxxovi,mne to pripomina reklamu madok rifle na kazdy zadok,neviem preco he :grinning:
15. mar 2008 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nedá mi nezapojit. moja dcera nemá až tak netradičné meno volá sa stella - ale mám kamošku ktorá má Kita, dalšia má torbena a dalšia nadine - teraz neviem či s y alebo i.
16. mar 2008 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruschka: dcerka ma v rodnom liste "Marushka" alebo "Marusha"?
16. mar 2008 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme nasej dcere dali meno Raniya :wink: cita sa tvrdo a myslim,ze je viac ako netradicne :grinning:
16. mar 2008 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Heidinka :wink:
16. mar 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weroni- meno Maruschka má v rodnom liste.. :slight_smile:
17. mar 2008 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jedna znama ma Tamara, Timotej, Tobias nie su netradične ale super zladene. :slight_smile:
17. mar 2008 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
naše dvojičky sa volajú Tara a Amira. Musela som si mená ísť potvrdiť na matriku. :wink:
17. mar 2008 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
a co tak meno : chuchachach? :grinning: :grinning: :grinning:
17. mar 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vejinka - to je ozajstne meno? Poznas niekoho s takymto menom, alebo nad nim rozmyslas :grinning: :grinning: :grinning:
23. mar 2008 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erzinka
takze ak to bude dievcatko budete mat Stellu a Stellinku? :confused:
23. mar 2008 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Samira,tak sa vola neter mojho partnera, pekne meno ale s jej priezviskom velmi nejde :confounded:

Levente to sa mi tiez velmi paci,tak sa vola syn jednej znamej, mamicka pochadza z Madarska a je to vraj madarske meno.
23. mar 2008 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Irmina Hannah :slight_smile:

Irmina---v slovenskom kalendari je to irma :slight_smile: ale Irmina je podla mna krajsie..
Hannah-- Hanka:slight_smile: len trosku okraslena:slight_smile:
24. mar 2008 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme vyberali meno k priezvisku,lebo manzel ma grecke korene a Tobias sa k nemu super hodi...keby sme mali klasicky slovenske priezvisko urcite by sme take meno nedali.... co poviete na Kevin Tkáč, Esteban Bilý :grinning:

mama vravela,ze ked som sa narodila, v nemocke jedna romka strasne revala ,tak sa jej pytali preco a ona ze jej nechcu zapisat meno Sandokan pre syna :grinning: :grinning: :grinning:
9. apr 2008 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.babynamesgarden.com/rare-baby-names.aspx
Keď sa pechádzame po parku kam chodia mamky s deťmi, počujem samé:"Nelly" samé "Bruno"
sú to pekné mená ale na odlíšenie by som sa prikláňala za niečo divoké,posilňije to osobnosť keď má dieťa výnimočné meno.
Niekedy stačí napísať namiesto Michal :Michael
alebo namiesto Jakub Jacob
a hneď máte exotiku,
ja by som chcela Noemi,ale bola by buď Noemka alebo Emka v našom slangu,
alebo Nadine,Nadinka Naďka
takže z exotiky zdrobnelinky...
ale málo počujem tradičné Terezka alebo Melanka
to tie slovenské sú exotické v dnešnom modernom trende.

http://www.babynamesgarden.com/top1000.aspx
čo vravíte na celebrity???
Mne sa veľmi ľúbi Beckhemovci ako volajú najstaršieho "Bí Džej":volá sa Brooklyn Joseph,
alebo Demi Moore:má s Bruceom dcéry:
Talulah ,Scaut...
10. apr 2008 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte hra "hádaj mená detí celebrít": :grinning:
http://www.babynamesgarden.com/playagain.aspx?qid=83008&aid=83136

Príjemnú zábavu. :wink:
10. apr 2008 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ja by som kazdopadne vyberala meno, ktore sa bude hodit k priezvisku, alebo teda aspon nebude nejako vyrazne hrozne (lebo zase kazdy ma iny vkus a co sa moze k priezvisku hodit mne, nemusi sa ostatnym)... :slight_smile: Paci sa mi vela zahranicnych mien, ale kedze moje buduce priezvisko neznie nijako zahranicne, tak si nebudem robit nadeje, ze si nikto nevsimne, ze som bola uletena a dala dietatu meno, pri ktorom bude cely zivot trpnut. :wink: Takze zrejme budem volit nejake "normalne" meno, aj z tych sa mi paci vela, tak mozno este bude jedneho dna problem vybrat. :slight_smile:
No a k tym netradicnym - ked som bola mensia, u nas na sidlisku pobehovali (povacsine romske deti mali take exoticke mena - a pri nich bola vzdy sranda najma v tom, ze mamy im vymyslali zahranicne mena, ktore ale pisali normalne foneticky) deti s menami ako Sandokan, Vinetu, Rybana, Korádo (ako Corrado Cattani z vtedy popularnej Chobotnice), potom neskor Rosalinda, Esmeralda, Karmen, Skarlet, Dženifer a poznam aj chlapca menom Virdžil Beťár. Z tych romskych je to este Šarlota, ale jej rodina to ani vyslovovat nevie a tak jej hovoria Sara, a myslim, ze jedna pani sa vola Salome, ale velmi jej to meno vadilo, tak jej vsetci hovoria Ľuba. :slight_smile:
A z tych neromskych - Kevin Pazúr, Debora Kapustová, Rómeo Tanuška (to je nejaký známy môjho otca, dospelý človek), Jasienka Praženicová... A jedna holka sa po manzelovi vola Izraelova, synovi dala meno Samko, ale vela ludi sa na kombinacii Samuel Izrael dost zabava...ale tak mohlo to byt aj horsie... :wink:
10. apr 2008 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dzanka - aj moj brat sa vola Kristian a volaju ho klasicky Kristi, ale ja mu hovorim aj (zo srandy) Kikusko, Kikuliatko (ma 22)
Mne mamina chcela dat meno Boglarka (madarske), ale chvalabohu :slight_smile: jej to u rodiny nepreslo, tak som adriana
Mne sa strasne paci Julia alebo zahranicne verzie mena Klara: Chiara (tal.) alebo Claire(franc.) , ale manzel chce malu Adriku, tak som sa prisposobila. A chlapcenske sa mi pacia Matusko, Adamko...nic netradicne, ale asi nebudeme vymyslat moc s netradicnymi, aby sa to hodilo aj k nasmu priezvisku.
..ale spomenuli ste tu vela krasnych netradicnych mien, mne sa tiez pacia aj ruske dievcenske mena.. :slight_smile:
10. apr 2008 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.....no vidim, ze tema MENOVANIE je vzdy aktualna....
prave dnes sme s manzelom rozoberali mena nasch potomkov a dospeli sme k zaveru, ze indvidualita a jedinecnost ma urcite co robit aj s menom, a preto sme sa stavili na mena nie exoticke, ale mozno trosku ine. Verim, že naše dvojicky budu s menami ake sme im vybrali suhlasit. U chlapceka som jasna: Bude to MAX(IM) ale co dievcatko? Tu mam viac moznosti...ak sa vam chce poraddte: na 1.mieste je ELINA ale paci sa mi aj ELISSA a a aj EVELINA.....Ečko je tiez jasne
29. jún 2008 o 00:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elissa je dobra
29. jún 2008 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maxim je krááásne meno :stuck_out_tongue_closed_eyes: a k nemu mi pasuje Elissa :dizzy_face:
29. jún 2008 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nepáčilo by sa vám Romanka ???????????? netradičné tradičné meno :sunglasses:
29. jún 2008 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridam sa... moja maminka sa vola Dionyzia :wink:
29. jún 2008 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja mamina mala na spoluziakov chlapccov - Narcis a Hyacint! myslimz e dvojicky ak si dobre pamatam
29. jún 2008 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este ze mala len dievcata :grinning: :grinning:
29. jún 2008 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok