• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Netradičné mená

1. decembra 2016 
kamoskina sestra ma chlapceka MATTEA :wink: to meno MATTEO je celkom pekne :wink:
19. jan 2010 o 17:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Heli, to je talianske meno - Matej :slight_smile: :wink:
19. jan 2010 o 17:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Moni, opravim ta, to je Matus :dizzy_face: :slight_smile:.
19. jan 2010 o 18:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Hej? Ja som si vždy myslela, že Matej, ale tak ty to musíš vedieť lepšie :wink: :wink: :grinning: :dizzy_face:
19. jan 2010 o 20:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
monkul dakujem ale je to celkom pekne meno Matteo :dizzy_face:
20. jan 2010 o 09:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,viete mi niektora poradit....mne sa velmi paci meno pre dievcatko Lillien-s dvomi L. No oficialne som nasla len meno Lilien s jednym L a bojim sa,ze s dvomi L mi to nebudu chciet zapisat na matrike. Mate niektora babo s takym menom? Zapisali Vam ho v pohode? Vraj treba pri cudzojazycnych menach zohnat povod mena. Neviete odkial pochadza meno Lillien? Alebo ci je tomu venovana nejaka tema,lebo ja som nenasla....dakujem :dizzy_face:
3. feb 2010 o 22:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
MATEJ - MATUŠ, zastarale Matyáš, m. hebrejského pôvodu (z hebr. Mattihjáb), znamená „dar boží“ (toho istého významu je Božidar a Teodor); z rovnakého základu pochádza aj Matúš – k tva-rovému rozlíšeniu obidvoch mien došlo už v gréčtine ( Matthíás a Matthaios), odtiaľ sa k nám mená dostali. Nem., gréc.,angl. Matthias, franc. Mathias, Mathieu, tal. Matteo, špan. Mateo, rum. Matei, rus. Marfij, pol. Maciej, srbochor. Matija, maďarsky Mátyás.
4. feb 2010 o 14:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
v gréc. sa rozlíšili podoby Mattiás Matej a Matthaios Matúš
4. feb 2010 o 14:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kedy má meniny Rozalinda?
6. feb 2010 o 16:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
29-May ROSALINDA / calen. usa
6. feb 2010 o 17:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som sa mala volat Eliška dokonca som na i narodila na Elišku ale na konie mi dali meno Patrícia. :slight_smile:
9. feb 2010 o 20:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte..takze ake mena poznam v mojom okoli :slight_smile: Mojho priatela sestra ma Deborku, dalsia mala Benjamina..dalej v mojom okoli : Vanessa,Klara,Lea,Klaudia, Adriano, Melinda,Sofia,Natalio, kamarat ma syna a vola sa Dominik Mindek dobre nie? :grinning:
a mne osobne sa pacia mena ako: Viktoria, Adam, Sebastian,Markus, Ester a Annabell :slight_smile:)
11. feb 2010 o 11:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
patka, aj môj syn je na Elišku :grinning: :grinning:
11. feb 2010 o 16:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Benjamín je super!
11. feb 2010 o 18:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
benjamin je pekne, ale nepride mi netradicne :slight_smile:
11. feb 2010 o 18:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja sa volám Corinne Nyalah Alexandra, co neviem, ci je netradicne. Volaju ma Sasha, Alex, Lexi, Cori, Nya...
Mam jednu sestru s menom Michaela, brata Charlesa (Čárls) a malú sestričku Sugar Yasmine.
Cakam babo (zatial neviem pohlavie) tak som prave vo faze rozhodovania sa.

Spisali sme zoznam :grinning:

- dievcata: Elena/Ellie, Olivia, Emma, Zara, Zoe, Charllote, Sara(h), Laura, Chloe, Mia, Nella, Tara
- chlapci: Tadeas, Adam, Martin, David, Tobias, Liam, Ephram, Connor, Noel, Leon, Damian, Oliver

Mam 17 rokov, takze dieta bude priezvisko po mne - Resdon(ova)
14. feb 2010 o 16:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
haha baby ja som bola s malým v nemocnici a tam boli deti : sandokan, esmeralda, ronaldo, jahoda... ake tak, je to divné lebo kamarátka sa vidala za turka a ten chcel aby maly mal turecké meno, nepamätám sa aké, ale bolo celkom normálne a pekné, ale na matrike im pvedali že sa tak volať nemôže, tak je david.. to je zaujimave že sandokan dovolený...
16. feb 2010 o 20:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Lenka, jahoda, resp. Jagoda je obyčajné poľské meno, je dosť časté, a keďže sa po poľsky jahoda povie truskawka, tak to ani nikto nerieši :slight_smile:
16. feb 2010 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby mne sa strasne paci meno Lotte
21. mar 2010 o 02:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a chlapcenske meno Leon
21. mar 2010 o 02:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Moj maly sa vola Alex Jamie, neviem ci je to az take nezvycajne :slight_smile: Rodina a kamarati najskor krutili hlavou ked sme zverejnili nas zamer takto ho pomenovat, no zvykli si a teraz ho uz nikto neoslovi inak ako Jamienko, Jamiecek :grinning:
25. mar 2010 o 21:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Najjulinka, ja ta obdivujem, je to uzasne mat tolko deticiek v opatere, ako to zvladate? Mne sa strasne paci to meno Sugar yasmine, co uvadza Corinne - zijete na Slovensku? Krasne meno, take sladke :slight_smile: Ja som dala dcere meno Rebeka, co nie je az take nezvycajne, ale povodne som mala pripraveny exotickejsi zoznam s menami ako Shakira, Keira, Leila, Trinity, Ruby a podobne, manzel si z toho vybral meno Kalista, podla jeho oblubenej herecky z Ally McBeal... V porodnici sice prevracali ocami, ked som im to diktovala, ale ja si z toho tazku hlavu nerobim. Aj v nasej rodine sa meno zapacilo :grinning: Okrem toho, v manzelovej rodine su bezne mena ako Mirela, Afrodita, Minderes, Bayram, Qufli atd...
25. mar 2010 o 23:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ozaj, teraz mi napadlo jedno take starosvetske, starka mojho stareho otca sa tak tusim volala, Apolonia... celkom pekne a dnes urcite originalne :grinning:
26. mar 2010 o 00:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
heleniatko - zijeme na Slovensku, ale mala Yasminka je adoptovana, ona je zahranicna :grinning:
26. mar 2010 o 20:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky,
nasla som zaujimavu stranku írskych mien :slight_smile: -aj s vyslovnostou :slight_smile:
my uz sice mame vybrate meno pre chlapceka-ale "middle name" by bolo celkom pekne nejake irske-aby mal spomienku na krajinu v ktorej sa narodil :sweat_smile:
mozno sa niekto necha inspirovat:

http://www.babynamesofireland.com/pages/girl-names-n-z.html
27. mar 2010 o 03:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja mam neterku yasminku a toto meno jej sedi ozaj ako uliate...je to take krasne slniecko kvetinkove /jasmin je kvet :slight_smile: /
a cakame babatko,som este len na zaciatku tehu a ked to dobre dopadne,chalpec bude marko :slight_smile:
....a dievcatko ella alebo karolina :slight_smile: :wink:
27. mar 2010 o 10:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, tak ja som si po dlhom rozhodovani vybrala meno Jasmínka, je to krasne meno a hodi sa k nasmu tvrdemu priezvisku trosku ho zmakci, prosim Vas neviete kedy ma meniny a v akom je kalendari??? odkial pochadza?

corine a jasterica ako volate Jasmínku, napiste mi nejake varianty tohto meno ako ju volate doma....

dakujem :slight_smile:

a este musim si ist pred porodom vypytat na matriku nejake potvrdenie ci mi to v pohode v nemocnici zapisu, ak treba nieco, co presne.

:wink:
27. mar 2010 o 16:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Miska - JAZMÍNA oslavuje meniny 24. Februara na Mateja.

Ak sa bude pisat normalne, klasicky - Jazmína/Jasmína, tak nemusis vybavovat ziadny papier. Ale ak zmenis meno - napr. Yasmine, tak to uz ano.

Je to arabske meno a znamena "KVET".

My mame Yasmine a volame ju hlavne skratene: Yas (džes). :slight_smile:
27. mar 2010 o 17:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dakujem cori asi normalne necham Jasmína, len este vymyslam ako ju budem volat jasmi, jasmín, jasmínecka.....

arabske meno? tak to by som si netipla :wink:

hladala som aj nejaku charakteristiku tohto mena, ale nenasla som. len viem, ze je odvodene od kvetu jazmín.

tak teda je to v arabskom kalendari dobre som to pochopila?
27. mar 2010 o 18:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
miska nie je zaco :slight_smile:
Je urcite v arabskom kalendari, ale je aj normalne v nasom :slight_smile: Charakteristiku mena som na internete nenasla ani ja, skus pozriet v knihach, tam to urcite najdes :wink:
27. mar 2010 o 19:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok