Neviem komunikovať s ľuďmi. Poraďte ako sa mám zmeniť

marianka1122
10. júl 2009

ahojte maminy ja by som potrebovala poradit s mojim problemom. Je to trochu trapne. Neviem totiš rozpravať s druhými ľudmi. Minule bol u nás mužov šéf na navšteve a ja som sa celý večer nezmohla na slovo. Akoby som mala nejaky vnutorny blok. proste sa zaseknem a nejde to. Neviem si kôli tomu najsť prácu, na pohovoroc totálne zlyhám. Presťahovali sme sa a od vtedy nemám ani kamaratky lebo sa s nikým nebavím. Je mi so seba nanič, a som s toho smutná. A najviac sa bojim,že sa za mna bude hanbit aj naša dcera, ked to raz zacne chapať. alebo to odomna opozera a bude rovnaká. prosím poradte mi ako sa mam zmeniť. Čo sa s tym da robiť.budem vam vdačná dakujem

jana_eyre_2
11. okt 2023

@andyka888 keď na teba príde to hanbenie sa, presviedčaj vnútorne samu seba že si úplne vporiadku.. nauč sa pár všeobecných odpovedí ktoré ti pomôžu v komunikácii.. j

a tiež nie som nejaká úžasná v komunikácii, sú ľudia ktorí by to namna nikdy nepovedali, lebo ak si s nejakým jednotlivcom rozumiem tak s ním rozprávam úplne v pohode, ale akonahle je ľudí viac mám problém.. napriek tomu sa snažím, odpovedám, zaujímam sa.. najlepsie mi ide práve to zaujimanie sa.. keď sa spýtam ako sa niekto ma, ten sa vykeca, povie mi všetky svoje starosti a ja už musím len reagovať vseobecne aby som bola účastna v rozhovore.. dôležité hlavne je sa zmieriť s tým že si jednoducho taká, tichá a nie je to nič zle, aj keby ťa niekto presviedčal o opaku..

sovica
11. okt 2023

@madeline1 Téma stará 14 rokov a marianke už asi neporadíš, nemá účet na MK.

sovica
11. okt 2023

@andyka888 Píšeš ...už neviem komunikovať s ľuďmi... Takže to tak nebolo vždy? Až keď si nastúpila pracovať do Lidl? Ak áno, je to len prechodný stres, kým sa zapracuješ v novej práci. V podstate, ak sedíš pri kase alebo dokladáš tovar, nemáš ani čas s niekým komunikovať. Ak sa Ťa niečo opýta zákazník, tak snáď vieš podať stručnú odpoveď? Ak nie, tak povedz, prepáčte, opýtam sa kolegyni.
Ako to máš s komunikáciou s ľuďmi, ktorých dlhšie poznáš - rodina, kamarátky...? Tam je to v poriadku, vieš sa s nimi rozprávať na rôzne témy bez problémov?