Neviem variť

nanka888
29. feb 2020

Ahojte dievčata, ani neviem ako začať... Moj problém je, že mam 32 rokov s manzelom sme 12 rokov spolu a “este” stale neviem variť. Veľmi by som chcela aj by som mala naladu ale mne to jednoducho neide... Manzel je cez tyzden stale prec a ked pride domov stale sa kvoli tomu pohadame. Su 2-3 jedla ktore viem spraviť, ktore sa daju zjest a hotovo. Pozeram maminu ked vari, pisem si postup a mne sa to ani tak nepodari. Už som rozmyslala, ze pojdem na neaky kurz varenia. Baby ako sa naucit varit? Je este žena okrem mna ktore fakt nevie varit? 😕

januska20
29. feb 2020

A čo ti vlastne nejde,keď máš recept?

jany149
29. feb 2020

@nanka888 a manžel nevarí? bola som na tom tak isto, mala som napísané v zošite recepty a odsledované varenie keď som sa sťahovala s priateľom do vlastného, ale realita bola niečo iné samozrejme...treba len skúšať a skúšať a trénovať, naučíš sa neboj.

danalop
29. feb 2020

Ja som začínala tým, že som si písala recepty podľa toho ako mamina robila, úplne do podrobností. Teraz keď si čítam niektoré recepty sa až smejem aké veci som si písala. Myslím, že pri tomto pomôže len tréning a tréning 🙂

pribinak
29. feb 2020

Pozri kuchyňu lidla. Máš tam video recepty. Ja som varila už veľa receptov podľa lidla a mali vždy úspech
Výhoda je, že všetky ingrediencie nájde v lidly

strapec
29. feb 2020

Ano lidl recepty sú parádne, vieš je to tak sú ľudia čo vytiahnu veci z chladničky a z 5 veci uvaria gurmansky zazitok a potom sú ľudia, čo uvaria podľa receptov. Len sa toho netreba báť a skúšať 🙂

janickacrazy
29. feb 2020

@nanka888 ved popros maminu, nech ťa naučí, len pozeranie nestačí, normálne var spolu s nou, nech ťa naviguje a ty rob, tak sa to naučíš alebo teda potom ten kurz varenia, ja som sa naučila sama, mala som prvé dieťa v 22 rokoch, musela som variť, pravidelne som volala mame, ked som niečo nevedela, ale každodennou praxou to určite dáš

danica2711
29. feb 2020

Ježiši Kriste... tak choď na "neaky" (po slovensky nejaký) kurz varenia, var s mamou alebo kamarátkou, var sama, proste NIEČO ROB! Toľko rokov sa nenaučiť uvariť pár jedlých jedál, to snáď nie je ani možné, veď to varenie zas nie je kvantová fyzika...

mala_hobitka
29. feb 2020

@nanka888 V com ti to akoze nejde? Skus par prikladov na objasnenie.

mircalla
29. feb 2020

Ja toto nepochopim, ako sa da nevediet varit. Podla mna to ani neni mozne, ved ked mas recept nie prilis narocne jedla dat musis. Nie som nejaka vychyrena kucharka, ani ma to moc nebavi, nedam plnenu morku ci komplikovanu tortu, ale je milion lahkych az stredne narocnych receptov, co sa nedaju pokazit a a aj totalny antitalent ich nemoze pokazit. Varit je nutnost, co budu jest tvoje deti, donasku? Podla mna su to vyhovorky.....treba skusat...

maminka2710
29. feb 2020

Veď trénuj, kým je manžel cez týždeň preč 😉 na každý týždeň si vyber nejaký dobrý recept a skúšaj ho každý deň dovtedy, kým sa nepodarí, a cez víkend zahviezdiš. Ja som sa tiež učila variť sama, recepty od mamy, z internetu, experimentovať ... Len skúšať a pôjde to. Keď pôjdeš podľa receptu, nemáš čo pokaziť.

evittam
29. feb 2020

Suhlas s
@danica2711
Za 12rokov nič? Ved nech ta mama necha variť a naviguje keď uz nic ine nepomaha. Ja som sa ucila od cca 12rokov. Postupne som zaviedla svoju kuchynu-ano par nepodarkov bolo ale to len kvoli mojmu experimentovaniu napr.s bylinkami. Ale naozaj to nie je kvantová fyzika. A ked si ta muž bral tak asi vedel ze si poleno v kuchyni, ci?

evittam
29. feb 2020

@mircalla Asi tak. 👍

tosomja
29. feb 2020

Ked ides varit s tym,ze sa to nepodari, ani sa necudujem.
Co sa ti nedari vo vareni? Pomozeme. Len treba to brat pozitivne. Ale...12 rokov plakat, ze nevies varit, je sila.
Nikto z neba uceny nespadol, kazdy sa ucil.

evittam
29. feb 2020

@nanka888 Kks co vies teda variť? Napr.co je ťažké na upeceni kurčata s ryžou, segedin, perkelt, guláš, rezne,.......

sapetka
29. feb 2020

Ked ides podla recetu aky je problem? Ziadna veda

mircalla
29. feb 2020

Inak klasicke recepty ako svieckova, francuzske zemiaky,plnena paprika, kolozvarska atd mam vzdy od ridicov, nove veci skusam podla netu, Cca podla ingrediencii viem odhadnut, ci to bude mat uspech...Casto su uplne jednoduche, Ak nema uspech, viac nerobim a sustredujem sa na to, co uspech ma, ale vzdy skusam dalsie

Povazujem sa za taky priemer, ale nehladujeme

marlent
29. feb 2020

@evittam ja varit viem...nie level expert ale viem ale.pecene kura je smrt pre mna...hore specene suche pri kosti surove..🙂)

mircalla
29. feb 2020

@marlent Uber teplotu a pec to pomaly

marlent
29. feb 2020

@mircalla len to potom ta koža nie je nikdy chrumkavaaaaa

nanka888
autor
29. feb 2020

@januska20 napr. pecene mäso, polievky...

evittam
29. feb 2020

@marlent Piect ako pise
@mircalla

mirka17
29. feb 2020

@marlent pečiem na 150 stupnov asi 2 hodiny, kura je prikryté, a ked je to už celé mekučké a upečené , odkryjem to, dám na 200 stupnov a zapečiem asi 5 minut, a kura je upečené a koža chrumkavá

evittam
29. feb 2020

@marlent Kriste co by nebola. Najjednoduchšia vec pecene kura. Nasolit,nakorenit, do pekáča cibuľa, cesnak trochu masla, malo podliat. Zavriet a na cca hodku na 180. Potom odokryt a dopiecť do chrumkava.

evittam
29. feb 2020

@nanka888 Pečené maso? Polievky-ake? Ved pecene maso sa robi skoro samo. Staci recept na ochutenie....

nanka888
autor
29. feb 2020

@mircalla Ale mne to fakt neide, upečiem kolače, zakusky, spravim super knedlu ale varit neviem

nanka888
autor
29. feb 2020

Fuha... tak ja neplačem len sa pytam, ale radšej som nemala, lebo ma tu niektore ukamenuju

jaskolka
29. feb 2020

Ja keď som začínala s varenim, takých už klasickych jedál, typu perkelt, segedin, maďarský guláš atď, tak som si proste predstavila to jedlo, a logicky podľa toho, veď mäso a omáčka, mäso a kapusta... 🙂No a dochucovala som, pridávala, ubrala. Tersz už automaticky varím...co konkrétne nevieš, dochutit to, alebo vôbec ani začať?

mircalla
29. feb 2020

@nanka888 Vsetko peciem pomaly, ked chcem do chrumava, odkryjem na 20-30 min a pridam teplotu - to iste lasagne ci pastiersky kolac, grilovana zelenina ci zemiaky
@nanka888 Preco by ta ukamenovali? Chod presne podla receptu, Vacsina jedal je raz dva, vsak zacni lahke - cestoviny napriklad, polievky su uplne jednoduche skoro vsetky
Su jedla, co sa do nich ani nepustam, taku kacku, kapustu a lokse som este neskusala

bagre
29. feb 2020

no existuje podľa mňa aj typ ženy čo nevie variť /poznám takú/, ale takmer všetky sa to vedia naučiť. Ak zvládaš koláče a knedľu tak do tej menšiny zrejme nepatríš. Polievky - to nie je veda, ale treba vedieť dochutiť, iné sa tiež dá naučiť, len možno niektoré jedlá majú malé fintičky, tie sa oplatí vedieť. A treba skúšať a skúšať. Ja som v 19 vedela tak akurát čaj 🙈 ale popísala som všetko od mamy, presne čo kedy koľko... /neznášala som vetu od oka 🙂 / a podľa toho som presne išla.. Dokonca aj chlap sa mi naučil variť takto 🙂

weisovameggy4444
29. feb 2020

@nanka888 ani ja neviem variť max 3-4 jedlá, manžel si zvykol a vzdal to a roky už varí iba on a je to super 😂ja zas rada pečiem ale varenie je nočná mora pre mňa.