Nič ma nebaví

22. nov 2023

Ahojte zaujíma ma či to má niekto rovnako ako ja. Mám dve deti a manžela mám 31 rokov mala by som sa tešiť zo života áno snažím sa. Stále si hovorím ako sú na tom druhé ženy a musím sa tešiť zo všetkého teším sa a vážim si to čo mám ale nič ma nebaví stáva sa že sa mi nechce ísť ani von. Stáva sa aj to že som lenivá si umyť hlavu keď nemusím nikam ísť a milujem dni keď sme len doma ale aj to ma začne v polke dňa štvať, keď deti vymyslaju ja musím upratovať variť celý deň behám (muž pomôže keď je doma) a už som nervózna v tom mi zavolá niekto či nejdem s deckami do cukrárne a ja poviem že nie pretože tu mam bordel upratujem nestíham (preháňam) . V tom momente som rozlietana neupravená nič nestíham kričím na deti (to mi je veľmi ľúto že to občas schytaju ale nieje to na dennom poriadku proste mi rupnu nervy občas). Mám potvrdenú úzkosť ľahká forma. Stále potrebujem mať niečo nové ale neutracam za oblečenie proste sa cítim lepšie keď sa mám na čo tešiť objednám si nový krém nové rifle nový parfém a hneď mám lepšiu náladu je to normálne? Keď som chodila do práce neznášala som to vstávanie a povinnosti ale keď som mala niečo nové kúpené tešila som sa ja si pripadám už ozaj ako chorá na hlavu je to ťažký život aj keď ho mám super a milujem svoju rodinu som v začarovanom kruhu to normálny človek ktorý žije v prítomnosti nepochopí. Ja stále pozerám len na budúcnosť hovorím si potom bude lepšie a spravím to potom atď ..Unavuje ma aj komunikácia s ľuďmi niekedy mám náladu niekedy utekám preč alebo sa vyhýbam na ulici aby som nestretla známu nechce sa mi s ňou proste baviť. Mám susedu ktorá by bola u mňa najradšej nonstop na káve keď ma volno mňa to ubíja nie nepotrebujem to chcem mať svoj kľud . Stále cítim nervozitu aj keď sedím pri telke. To je všetko písané na rýchlo len pár vecí ďakujem za odozvudaujemďakujem

barbora0308
22. nov 2023

Ja ta chapem a s mnohymi vecami, ktore si napisala sa stotoznujem a myslim, ze aj ine zeny, ci matky. Ja mam tiez niekedy dni, ze by som najradsej iba spala a ked vstanem, tak sa mi ani hore nechce byt...nemam chut na nic a ani na nikoho. Tiez si obcas pridem nevdacna, ved mam vsetko, nemozem sa naozaj na nic stazovat. Ja si osobne myslim, ze je to aj povahou cloveka, ja napr. nikdy nepochopim ludi, ktori su stale stastni, pozitivne naladeni a maju taku tu uprimnu neustalu radost zo zivota...v dobrom im zavidim. Ja napr. zbytocne vela rozmyslam a dumam nad vecami, nad ktorymi by sa ini ani len nepozastavili a tym si zbytocne sama robim casto napriek. Sam odbornik mi povedal, ze by som mala brat zivot "viacej s nadhladom"...da sa to ale naucit, ked tvoj mozog funguje odjakziva inak? 😅
Ale teda, poradit viem iba jedno, co som teda pisala aj ja vyssie, treba brat zivot troska viacej "jednoduchsie", troska sa nechat obcas aj tym zivotom zviest a nechat ho plynut. Ja viem, ze to nie je lahke, ale mne sa to obcas podari 😁. Drzim palce 🤞.

ivangeline
22. nov 2023

No ved zisti,kto si a nenechavaj sa vacsinu casu obmyvat zivotom. Mozes vela veci zmenit. Pochopit. Najst si system. Rezim. Svoje oddychove a relaxacne cinnosti. Situavie a miesta,kde najlepsue fungujes s detmi. S inymi ludmi. Naplnaj svoju nadobu lasky aj sama.. a ziadaj konkretne aj od inych.. A je uplne normalne,ze su dni,kedy chces viac pokoj a pohodu a si "leniva" a dni!kedy ficis cely den a tesis sa z toho..

elenka.k
22. nov 2023

... myslím, že pred 40 sa to u mňa ukľudnilo, nezapodievam sa vecami, už mi netreba, aby bolo všetko dokonalé, čisté, deti / pri drobnostiach / kontrolujem ústne - ak niečo nemajú, nechám aby brali následky na seba pre svoju nezodpovednosť , nepotrebujem, aby mi mn. dokazoval - ukazoval svoje city / viem o nich / nad ohováraniach sa pozdvihnem - pokrútim hlavou, / jedným uchom dnu, druhým von / Našla som si záujem, ktorý praktizujem - beh na bežiacom páse - fu to sa dá, fajne odreagovať, pri hudbe.
Pochopila som nie sme všetci dokonali , neočakávam už od ostatných to, čo by som ja spravila, zachovala sa . Každý má svoje trápenie, nálady, chute, záujmy ..... Prajem ti kľud a spokojnosť. 🍀

autor
22. nov 2023

@barbora0308
@ivangeline
@elenka.k zlepšili ste mi náladu ďakujem ❤️

elenka.k
22. nov 2023

brloh
22. nov 2023

Obmedziť vysedávanie pred telkou a teda hlavne pozeranie reklám(!), pretože práve tie ťa (vedome či podprahovo) presviedčajú že budeš šťastná len ak budeš vlastniť to alebo tamto. Všetci sa čudujú načo tie reklamy chodia keď ich nikto nepozerá, ale fungujú presne takto ako opisuješ.