Manžel ma už psychicky nepriťahuje

24. jún 2021

Ahojte,mame nejaku asi krizu,muz sa stazuje na nedostatok intimnosti a vycita mi,ze sa mi uz nepaci.To nie je pravda,len akosi u mna sa ta intimnost zacina v psychickej pohode a naladeni,co on nechape.Nemam chut na sex,ked je cely den usomrany,ironicky,proste mi je niekde vzdialeny mentalne, obcas je taky rozlietany,ze mi ani pusu neda a vecer pridu nie snahy,ale narazky a vycitky,ze zase nic nebude.Mate to tak aj vy? citim sa ako v zacarovanom kruhu a vobec sa mi nechce iniciovat nieco

panelacikova
24. jún 2021

bol taký stále?

autor
24. jún 2021

@panelacikova hmmmm, aj ano, len vztah sa meni, ked neboli deti, taj velmi usomrany nebol.On vycita,ze vzdy sme malo sexovi, ja vzdy poviem, ze je to presne aj o tomto jeho podivnom pristupe.A teraz sa to nejak nazbieralo....sme urcite vycerpani trochu,ale u mna je to tak vzdy, ak muz je mimo, bez zaujmu, bez kladnych emocii, tak nemam chut sa ho proste dotykat...uz fakt neviem,ci som cudna

elizabet173
24. jún 2021

pridaj m u povinností okolo detí a domácnosti a povedz mu dôvod, prečo sa nemáš chuť s ním milovať

panelacikova
24. jún 2021

ale môže ísť o začarovaný kruh aj tak trošku. ty máš pocit, že je ušomraný, on je ušomraný, lebo nemá dosť sexu a ty si možno viac unavená, ty nechceš viac sexu, lebo je mrzút a nemá pekného slova a dokolečka... možno navodiť peknú atmosféru, deti ak by bolo kam dať, urobiť si jeden pekný víkend so všetkým, čo k tomu patrí a keď bude mužíček spokojný, pekne sa mu zdôveriť, že tebe to nechutí, keď je mrzutý a že či by sa aj on mohol snažiť? ale snaha musí byť z oboch strán. len vy dvaja viete, ako to u vás je, ako spolu žijete, ako máte podelené povinnosti apod. mimochodom, môj manžel je tiež neskutočne ohundraný. ale ja to naňho už tak viem, že to všetko obrátim na srandu a proste viem mu zlepšiť náladu a aj on je potom milý a potom to už ide 😀 ale niekedy to naozaj vyžaduje teda aj veľkú snahu zo strany ženy. inak sa z toho začarovaného kruhu nedostanete

autor
24. jún 2021

@elizabet173 pomaha mi, ma toho dost aj on, je z tych zapojenych manzelov .. a aj sme uz mali debatu, velmi opatrne sa o tom bavim,chapete,muzske ego....
.Minule som iniciativne prisla, namiesto toho,aby sa toho ujal nal blbe keci,ze teraz som prisla, lebo sa musel pripomenut.A toto ma presne nebavi , keci reci dokola pitvat co kto povedal nespravil, namiesto sexovania.
Este sa uraza, lebo zase ja nemam rada,ked cely den ma sexualne narazky, kebo ci reagujem,ci nie, tak vkuse nieco ironicke utrusi, no uplne zabije moju naladu

autor
24. jún 2021

@panelacikova aano, vystihla si to, aj ja viem vela veci otocit na srandu a vyviezt ho z tej nalady, ale badam, ze ma to prestava bavit, dokola toto tolerovat, ako male decko mi obcas pride

elizabet173
24. jún 2021

pomohla by vám párová terapia, aby ste sa naučili spolu komunikovať a nenaťahovali sa ako malé deti

autor
24. jún 2021

@elizabet173 nad tym intenzivne uvazujem, ale nepoznam nikoho, mas tip?

panelacikova
24. jún 2021

autorka: tak to áno, keď je to často, tak to nebaví už 🙂 my našťastie spolu nežijeme 😀 takže u nás to v pohode kočírujem. keby sme boli pod jednou strechou, je možné, že by to bolo podobné ako u vás, že by ma to už občas prestávalo baviť. držím palce 🙂

elizabet173
24. jún 2021

bohužiaľ nemám, možno baby poradia, skús pogoogliť

radkaradix
24. jún 2021

mne napadlo len tak zo srandy skusit sexovat intenzivne nejaky cas, mozno sa zlepsi jeho nalada a potom zacne byt aj k tebe pozornejsi ;) prekvap ho niecim.. skus sa nabudit kvoli nemu aspon na isty cas a ak sa to zlepsi tak super..

panelacikova
24. jún 2021

@radkaradix presne. len to by sa musela premôcť a vyjsť z toho cyklického stavu 🙂 a to je po čase asi už aj ťažké. ak sa dlhodobo snažíš a furt ti čosi hučí poza uši 🙂

nina255
24. jún 2021

Presne toto som ja mala s mojim ex... a mam pocit ze sa znova do toho dostavame s terajsim... akurat ze ja som mala take iste pocity ako ty nie z toho ze je usomrany ale z toho ze som mala pocit ze sa mi nevenuje, proste ze ten vztah akoby nebudujeme ziadno nejakymi aktivitami a pod, len prisiel k nam cosi kdesi sme pozreli film pokecali a potom chcel sex ja som nechcela kvoli tymto pocitom potom prisli vycitky z jeho strany ze ten sex nemame.. ja som sa o tom aj skusala rozpravat ale mam pocit ze ti chlapi proste nerozumeju tomu zenskemu zmyslaniu a nasim pocitom... pre neho to bola len “moja vyhovorka” co som si vymyslela ze preco nieje sex... uz som myslela ze som sama co to takto v sebe ma a ze som divna ...na druhej strane nechcem byt ta co bude robit nieco “proti svojej voli” ked druha strana odmieta riesit ten zaklad preco k takym pocitom vobec prislo.. tiez neviem co s tym

yna1
24. jún 2021

@nina255 povedala by som, ze pre nas to milovanie je ovela viac o tej psychickej pohode, o tom ci mame na to chut a naladu a muzi to maju asi uplne inak, viem presne o com pises

ivangeline
24. jún 2021

Hm...ale vsak to je zaklad. Chlap vacsinou nema problem...hlavne..ak je napaty,sex mu pomaha a ukazuje fyzicky,ze ma zenu rad. Zena zas naopak,potrebuje sa naladit,potrebuje naplnit svoju nadobu lasky (zvycajne 1 ci 2 jazykmi lasky)!aby bola vobec schopna chciet fyzicke zblizenie...tak to bolo odjakziva. xDDDD Je malo zien,ktore nacerpaju z dobreho sexu a maju sex len pre sex..Akoze..vsak to je zaklad...Jasne,ze zena z lasky sa snazi na to naladit aj inac a skusit to bez naplnenia svojich psych. potrieb... ale dlhodobo to takto nejde...tak ako dlhodobo nejde muzovi nemat ten sex a naplnat mu nadobu lasky inymi sposobmi... aj ked urcite odchylky su ale toto je taky ten zaklad zakladov.
Takze zakoncim. Nech sa zacne snazit... a chce tomu porozumiet...lebo takto sa manzelska laska nebuduje.

pininka1
24. jún 2021

Ja si myslim, ze ti chlapi maju niekedy aj pravdu, ze zeny zvytocne vela rozmyslaju ohladom sexu, ak je im pri tom dobre, tak preco sa tomu vyhybat? Jedine ze mi pri tom nie je dobre.... Jedna kamoska mi raz povedala vetu, ktora je svata pravda, ze vzdy po sexe si povie ze je to take super, ze vlasne ani nechape preco muza x krat odmietne.

sidicek
25. jún 2021

Podľa mňa si úplne normálna žena ,on v tebe svojim správaním zabíja túžbu a ak si mu to aj vysvetlila a on nemá záujem to zmeniť tak je to pako.Co si ty nejaká jeho terapeutka ,aby si mu stále zlepšovala náladu a tvárila sa že jeho blbé reči ti nevadia?A tebe kto zlepší náladu , kto tebe spríjemňuje deň aby si nebola ofucana?on asi svojimi ironickymi podpichovackami asi tazko.Ci ty si máš poradiť sama , veď si žena?Jasné, sú ženy čo vlezu do postele s chlapom aj po tom čo im vynadal do p... a dostala ako predohru malý preplesk,ale tak aj tá sebaúctu je u každej iná , všakže.

autor
25. jún 2021

@sidicek super si to vystihla,dakujem ☺️

slovakboy
25. jún 2021

Som muž a zažil som stav kedy ma priateľka ktora má inak milovala odmietala. Ublížil som jej tým že som ju v jednej veci ignoroval a ju to tak urazilo že zrazu so mnou nemohla nič. Nemohol som sa jej dotknúť. Bol som ešte 18 ročný a ona mala 17. Na rande vždy prišla a mohol som ju chytiť za ruku ale nič viac. Vyčítal som jej to a pri každom rande sme riešili len nás vzťah ako to bude a čo budeme robiť ona nemohla a ja som nechápal čo sa deje. Nakoniec som pochopil že takto to nepojde ani kvety ani romantika. Všetko to podľa mna brala ako nátlak: ja chcem sex a ty má nechceš ? Pochopil som že musím zmeniť prístup. Na ďalšom rande som s ňou o sexe ani chodení ani dotykovh nehovoril vôbec. Správal som sa k nej ako k priateľke a k človeku ktorého si vážim a chcem s ním byť bez ohľadu na to či bude sex, vzťah, rande. Bavili sme sa o veciach takých ako škola kamaráti kamarátky rodičia súrodenci proste bežne veci. Keď sme sa rozlúčili odišiel som a doľahol na mna pocit smútku. Že už asi nemám lásku ale len kamosku. Lenže ja som sa s ňou rozlúčil tiež ako s kamoskou. Vybral som sa naspäť k nej a stretli sme sa na pol ceste. Objatia bozky a krásne to bolo. Aj ona sa zľakla že už je koniec a ten pocit ktorý nevedela ovládnuť hoci jej vadil sa zrazu stratil. U vás si myslím že si tvoj muž zbiera v tvojej hlave čierne body. Vedci zistili že mozog si aj male ublíženia urážky ironické poznámky ukladá a spočítava ich. Rovnako si spočítava aj dobre body. Napríklad úsmev pochopenie pochvala otázka ako sa máš podaný pohár vody úplne banality pre niekoho no podvedomie to pekne spočítava. Platí že jeden zlý bod sa eliminuje v mozgu až 3-4 dobrými bodmi. Napríklad príde muž domov a žena mu povie: kde si zase bol? A v jeho mozgu je už zlý bodík. To ešte nie je problém ak ich pred tým už nebolo 100. On sa na ňu usmeje a ona zmäkne. Urobí mu večeru milo sa na neho pozrie a spýta sa ho ako sa má. Až vtedy sa ten zlý bod z privítania vymaže. Tvoj muž ti v tvojej hlavičke narobil toľko zlých bodov že bude musieť teraz sekať dobrotu a výčitky ohľadom sexu situáciu len zhoršujú. Ty mu môžeš pomôcť. Aj mne vtedy priateľka pomohla tým že mi nedala kopačky prišla na každé rande a dovolila mi do nej hučať a trpezlivo čakala kým sa prejavím aj inak. Tvoj muž si musí uvedomiť to čo ja vtedy: tudy cesta nevede. Zmeniť prístup s správať sa k tebe ako k žene ale nie ako len k sexuálnemu objektu. Ty mu pomôž nápovedou povedz mu že ho chceš len to nejde a keby niečo zmenil že sa to u teba zmení. Napríklad že ti vadia jeho ironické poznámky. Možno on ich tak nemysli a ani nevie že ti to vadí a ty si ich len ironicky interpretujes a možno nie a ozaj je on ironicky. To si musíte vydiskutovať. Riešenie sa nájde keď budete obaja chcieť a aj pre to niečo urobíte

autor
26. jún 2021

@slovakboy dakujem za tvoj pohlad, vystihol si to My sme sa o tomto vela otvorene bavili, aj mam pocit,ze chape, len potom pride prax....2-3 dni si dava pozor, a potom hned caka, ze bude vsetko ok.Ale ako si pisal,tych ciernych bodikov je u mna vela a nezmazu sa dvomi dnami jeho snahy.Potom on po tych 2 dnoch ma pocit,ze sa snazi a aj tak to nie je dobre.
Pisala to tu jedna zena, ze ja nemam byt jeho terapeutkou, vycerpava ma to. Je ine si pomoct a byt oporou v zivotnych situaciach a ine z niekoho robit chlapa, navadzat ho,aby rozmyslal a konal ...
Trapi ma aj to,ze som sa vzdy o tu pohodu snazila ja, teraz som uplne vyhorela, pustila som to z ruk, ved na vztah sme dvaja....a hla, na bode mrazu.
Mojmu muzovi chyba nejaky muzsky element, taky ten, akcny, rozhybaci, cielavedomi pri mne.Minule mi vravi po nejakej hadke, ze by ma aj objal, ale.....Kukam na neho, sak co cakas pozvanku odo mna?! nastvalo ma to, chcem svoju zenu objat, tak co frasa caka? zase len odo mna pokyn?