Nočné sovy. Pridajte sa

ifrimka
26. mar 2008

Je presne 22:22 GMT a ja este nespim. Cakam na svojho muza kym pride domov z roboty. Ak byvas hore neskoro vecer, pridaj sa...

krajcoanka
2. apr 2008

môj malý do 2 rokov spával so mnou a je teda strašne samostat.-až moc! 🙂 . Záleží či sppíš na tvrdo(že môžu pri tebe aj drevo píliť a nič nepočuješ)! 😀
Ten môj bambulo už pri mne zaspal v kočíku. Ozaj nosia vaše deti dudle, ked zaspavaju?Môj ne, ale dnes ano 😀

ifrimka
autor
2. apr 2008

to ako, ze sa pucit?

ifrimka
autor
2. apr 2008

to vraj kojene deti nechcu cumle, anka

ale niekedy si prajem, aby mal kubko radsej cumel ako prsty v puse....strasne si zacal cucat prsty (tie na nohach ma az tak nemrzia, ale tie na rukach hej)

elise
2. apr 2008

lukasko dudel má iba chvíľočku potom ho vypluje 😀 a spáva snami v postely spával aj sám v postielke ale ked bol choučký tak sme si ho dali medzi seba a odvtedy v postielke nechce ale dúfam že ked bude ma 18 tak už s nami spávať nebude 😀 😀 je to super antikoncepcia takto neviem neniem kedy sa podarí sestrička 😀 😀

krajcoanka
2. apr 2008

Ja ked spím , tak počujem aj suseda kedy príde domov. Dado vystriedal pri mne Lubka a teraz chrní on pri mne, kedze ho kojim.Ale ked sa v noci pohne, registrujem to.
zuzi, čo pucit?

ifrimka
autor
2. apr 2008

jaj, eli, ako keby si my myslienky citala

maja22
2. apr 2008

anka, pozrela som vďaka 🙂
hodím o tom reč s mužom, keď príde domov... chodí na týždňovky...

ifrimka, ja tiež malého pestujem... zaujímavé, že cez deň prespí aj tri - štyri hodiny úplne v pohode, ale v noci sa občas budí a často pomôže až keď ho vezmem na ruky... prestane plakať a na pleci mi spí ďalej...

ifrimka
autor
2. apr 2008

ale nic anka, to je taky "ludovy" vyraz 😉

elise
2. apr 2008

ifrim 😉

krajcoanka
2. apr 2008

aj david ho ma už v ruke. On ma ten dudel pokial nezaspí a potom si ho vybere.
Maji a čo pridavaš do mlieka ked tak dlho spí.Však daj recept!

maja22
2. apr 2008

skúšali sme už aj metódu kontrolovaného plaču... lebo zaspával v postieľke sám , teda väčšinou mi zaspal pri kojení, ale keď mal pol roka, boli sme týždeň v nemocke, tam som ho každý večer nosila na rukách a tak si zvykol, že sme ho museli aj doma potom pred spaním vždy natriasať...
tá metóda v tomto pomohla pri zaspávaní, ale len čiastočne - tzn. nemusím s ním chodiť po izbe 20 min, zaspí za chvíľočku... ale do postieľky ho dávam vždy v polospánku, aby si uvedomoval, že je v postieľke a nie na rukách a že tak to má byť...

krajcoanka
2. apr 2008

dobrá psychologia! 🙂

maja22
2. apr 2008

anka, ja neviem,ale on rád spí od narodenia... dúfam, že mu to vydrží do puberty... 😀 😀 😀 bol maličký, potreboval vyrásť a spevnieť, tak spinkal...
inak, papať ľúbi asi všetko... len nie často po sebe, má rád zmeny... večer zje normálne ryžovú kašu, ale keby to bolo aj polhodinu pred spaním, musí byť na záver aj mlieko... aspoň deci... už kojím málinko, len pre dobrý pocit, takže papá nutrilon a vidím presne, koľko....

maja22
2. apr 2008

kýchla som a malý sa tak zľakol, chudáčik...
inak, mala by som sa ísť liečiť, asi vás o chvíľku už opustím...

krajcoanka
2. apr 2008

maji a neodstavila si si ho pridavanim prikrmov...? Ja davam prikrm, ale chcem aby papal hlavne moje mliečko. Na obed davam zatial zelen. a večer deci riedkej kaše a potom mliečko.
čo davaš na obed malemu ty?ako mu to pripravuješ? 😉

elise
2. apr 2008

ja ešte stále kojím ráno v noci raz a večer ked som sním doma ja cez výkend tak cucá kedy ho napadne, zatial mi to tak vyhovuje

ifrimka
autor
2. apr 2008

a kedy ste zacali s prikrmovanim baby?

krajcoanka
2. apr 2008

eli, to je dobre. Ja som Lubka kojila skoro do dvoch rokov a som strašne rada. Už potom je to asi zbytočné!Uvidime kolko vydržim pri Davidkovi! 🙂 v lete sa chceme ešte posnažiť tak ak sa to podarí, budem kojiť vkuse2 aj 1/2 roka 😀

maja22
2. apr 2008

začali sme s príkrmom presne od 6. mes. Asi som si ho odstavila naozaj sama.... Robila som mu zeleninové polievky z rôznej zeleniny a potom som zmixovala z toho mrkvu so zemiakom, zriedila polievkou, dala do fľaše a stiahol tak aj dva deci... A ja som sa vytešovala, ako mu chutí... A čo nezjedol na obed, mal na večeru... Keďže mu v nemocke zistili laktózovú intoleranciu, predpísali mu nutrilon low lactose a tak postupne si zvykol na fľašu, že ja už slúžim len ráno na pritúlenie.... A to si myslela, že aspoň rok budem kojiť....

elise
2. apr 2008

ja som až v siedmom mesiaci a začala som šťavičkami striedala som 3 dni mrkvičkovu potom jablčkovu a zase zeleninkovú a ovcnú a to som malému dávala lyžičkami. potom som pridala po mesiaci aj rozmixované udusené jablčko a potom zase mrkvičku, hrušku zemiačik špenátik striedala som zeleninku a ovocie po dalšom mesiaci som pridal hovedzie mesko z polievočky, potom kurcie a morčacie apridávala som zeleninku ovocie som začala dávať na desiatu na olovrant a na obed mesko zo zeleninkou, postupne som dávala cestovinky. netreba sa ponáhlať s príkrmami dokine som to povedala že to takto budem robiť a povedala mi že som spravila dobre🙂 nikdy som malého nenutila že musí jesť vždy si on určoval kolko spapaá a nenutila som ho preto lebo by si mohol vytvoriť odpor k danému jedlu. zatial fungujeme dobre🙂 niekedy cez den spapá nenej niekedy viac niekedy iba cucá ale priberá a vyvýja sa uplne podla tabuliek

maja22
2. apr 2008

Pri druhom snáď budem múdrejšia.... 🙂

ifrimka
autor
2. apr 2008

ja som sa uz pohravala s myslienkou zacat, ale este odolam....trvalo nam to, kym sa on naucil cickat a tym padom, kym sa mne zacalo poriadne mlieko robit, tak to len tak nezahodim. a bojim sa, ze keby som zacala kojit len ciastocne, tak sa mi zacne mlieko stracat...

maja22
2. apr 2008

Ja som tiež od ukončeného 6., takže od siedmeho... Chcela som začať tiež len s mrkvou, ale v nemocke mu dali rovno zeleninový mix, nič mu nebolo, tak som v tom pokračovala. A nové veci som zavádzala každý týždeň niečo... Jabĺčko som mu uvarila napr. len dvakrát, nič mu nebolo, tretíkrát mal surové... A tak pod. Doteraz to robím tak, že mám ponakupované rôzne mäsovo - zeleninové príkrmy, aj ovocné...Keď sa mi chce, tak mu varím domácu stravu, keď sa mi nechce, zohrejem kúpené, čo je min 2x do týždňa...

maja22
2. apr 2008

ifrim, pokojne čakaj do konca 6. mesiaca, určite nič nepokazíš.... 🙂

ifrimka
autor
2. apr 2008

ved hej, ved ta priroda to mudro zariadila, no nie?

krajcoanka
2. apr 2008

ja som musela začať prikrmovať, lebo bol strašne hladný.cuckal si ruky a plakal. davam mu len par lyž. na zasytenie. aj teraz sa zobudil a kojim.však je poriadny klacek! 😀

ifrimka
autor
2. apr 2008

my mu davame na vecer jednu flasu UM, lebo si to jednoducho vyziadala situacia. kym sa nenaucil s prsnika ako sa patri, bol na vecer unaveny a plakal (alebo som ja nemala tolko mlieka a slo mu tazko, neviem). ja sama som to znasala tazko, ale zvykli sme si a aspon moze krmit aj moja polovicka.

elise
2. apr 2008

ifrim aj babenky ak kojíte a môžete zotrvajte čo najdlhšie🙂

ifrimka
autor
2. apr 2008

ja sa teda budem snazit 🙂
ja len jednu chybu robim, ze asi neprijimam dostatok bielkovin a vapnika....asi by som mala viac mlieka pit

elise
2. apr 2008

ifrim stačí ked piješ minerálky a jablkové džusi a ríbezlové a potom plnotučné smotanové jogurty a mne pomohli aj polievkové vývari 🙂