Nosí sa dar na svadbu, keď sme pozvaní až po 20tej?

kitty2803
18. jan 2018

Prosim poradte..sme pozvaní na svadbu, žení sa bratranec mojho muza, len sme pozvaní az po 20 hodine večer, nosí sa aj v tomto prípade dar? Myslím peniaze a kvety, pohladnicu? Moc sa nestretávame ani sme si neni blízky, preto neviem, ďakujem za odpovede

ninusa7
18. jan 2018

@kitty2803 Preco az po 20 hod 😊 Zavisi od toho,co on dal na vasu svadbu 😀 Ja by som len nejaku malickost 😊

janinah
18. jan 2018

to čo za hlúposť?nešla by som,prišlo by mi to akože dôjdite,ale len doneste darček a asi pre vás ani nebude miesto pri stole,ak by bolo,tak od začiatku svadby..a najdôležitejší je sobáš,na dáky koláčik a vínko po 20 hodine by som sa vybodla....

miku1
18. jan 2018

@janinah Vystihla si to úplne presne 🙂

gretocka
18. jan 2018

uz som zazila viacero takych svadieb, ze od obeda bolo pre rodinu a potom na vecer si pozvali mladych - kamaratov. Mala to tak aj svagrinka a viem ze im kamarati darceky nosili. Neboli to velke hodnotne dary, ale drobnosti kamaratov kamaratom.

anjelic
18. jan 2018

V našich končinách býva zvykom tak, že o tejto hodine chodia už len menej významný hostia: vzdialenejšia rodina, kamaráti a pod. Dajú im nejaké zákusky, vypiť, trochu si zatancujú. Dary zvyčajne nenosia, maximálne tak neveste kvety alebo drobnú hotovosť do obálky, ale nič významné...

kitty2803
autor
18. jan 2018

Dakujem tiez myslim ze to vybavim kvetmi, svadba je planovana na rychlo, budu mat dost hosti, nevesta je so 7 surodencov 😊 a dohodli sa ze bratranci a sesternice pridu az vecer takze to respektujem a nevadi mi to

juliet86
18. jan 2018

@kitty2803 podla mna je to uplne v pohode pozvat neskor. Ved na obrad mozete ist ak to nemate od ruky a pripojit sa vecer. Dala by som byt tebou aj peniaze. Napr ked ideme na veceru dame do obaljy napr 100-150 eur pidla toho kde je svadba ako sme si blizki. A mozno sa budete super bavit kazdy stiahnete flasu vina zo 10 pagacov gulas a 3 puncaky k tomu v takom pripadne by som dala aspon 50-70eur do obalky. Ak budete dve hodky formalne na mineralke a kave a potom hajde dom tak klido kvety ;) alebo len 1 kvet a zreby ci poukazku do ich ci vasho oblubeneho obchodu. Zalezi od okolnosti

janinah
18. jan 2018

@juliet86 prakticky si to ako predstavuješ?však gratuluje a dar sa dáva pri príchode,to by akože mali počkať čím ako ich pohostia a potom podľa toho regulovať peniaze v obálke?😀

kitty2803
autor
18. jan 2018

@juliet86 dakujem za inspiraciu nieco vymyslim, mame to dost od ruky takze na obrad nejdeme len vecer, zatial co som bola na svadbach tak na celej nie len takto na vecer 😊

juliet86
18. jan 2018

@janinah nie. Ale tak zrejme vedia ci chcu ostat dlho lebo su partia a maju chut na zur alebo idu decentne z povinnosti.a vedia ci idu do 5hviezdickovehp hotela alebo kulturaku. Mam za sebou cca 10 svadieb. A na kazdej bolo az privela jedla pitia pre hosti od zaciatku po koniec ;)

deti95060810
18. jan 2018

tí čo sa bavia na svadbe od začiatku tak sú už pomaly unavení - pôjdu domov a tí mladší dôjdu na ich miesta....🙂

sissy27
18. jan 2018

@kitty2803 bežne sa takto pozýva, že už len na tú oficiálnu zábavu. Pre novomanželov to znamená ušetrené náklady, pre pozvaných po oficiálnom programe to znamená, že si nemusia robiť starosti s darom. A hlavne to nie je dôvod uraziť sa a neísť, ako tu bolo spomenuté. Nenosila by som ani kvety, tých určite bude mať nevesta viac než dosť, ale nejaká symbolická drobnosť určite poteší.
@janinah ono po tej oficiálnej časti sa už veľmi pri stole nesedí, tancuje sa, zábava, neviem na akých svadbách si bola ty, že všetci sedeli na svojich miestach až kým niektorí už možno išli domov,

zdena12345
19. jan 2018

u nas je to bezna prax. na svadbu (ceremoniu a hostinu) isla rodina a potom postupne zacali odchadzat- starsi, male deti... a prislo zopar kamaratov. uz si presne nepamatam, ale tusim ani nic nenosili. Dosli sa len zabavit, zatancovat, pozret a niektori z nich odchadzali praveze posledni. Ved je aj vecera, o pol noci kapustnica. Zakusky su stale a tych par miest pri stole sa najde. Ved ked s Vami pocitaju, tak sa zariadia. Urcite by som to nebrala ako urazku. Aspon sa nemusite velmi strojit. Nam tam dosli takmer normalne obleceni🙂 a jedna kamoska sa zastavila s muzom z turistiky🙂

kitty2803
autor
19. jan 2018

@zdena12345 dakujem za nazor, tiez to beriem v pohode ze ideme az vecer, dokonca niekde sa pozivaju kamarati az po polnoci takze myslim ze o 8 hodine to je celjom v pohode, clovek sa aj stihne zabavit a mozno aj nieco uvidime z programu, skor mi islo o to ci davat aj peniaze, ale myslim ze aj tych par eur pridam do obalky 😊

leknolina
28. aug 2019

Uff toto som este nezazila..bud ma tam chce mat od zaciatku do konca alebo nie.. toto je podla mna len vypocitavost z ich strany...

abbey1
28. aug 2019

My sme mali svadbu v 1995. Asi 100 hostí a mali sme to rovnako. Večer prišli kolegovia manžela, naši kamaráti. Bol pre nich normálne prichystaný stôl so všetkým občerstvením. Niektorí sa zabavili chvíľu, niektorí zostali do rána. Kolegovia priniesli väčšie dary, na ktoré sa zložili. Kamaráti maličkosti, kvietky a možno aj niekto s prázdnymi rukami. Netuším. Dary boli tie posledné veci, ktoré som na svadbe riešila. Zábava bola až do rána. Nechápem, že niekto tu rieši vypočítavosť, prípadne, že by už ani neišiel.

ajka0207
28. aug 2019

@kitty2803 mne to pride normalne, ze vzdialenejsia rodina a kamarati sa volaju len vecer na zábavu. Mne doniesli kvety a dar sa vyzbierali drobakmi do pokladnicky, na osobu to vyslo mozno pat eur. Ale necakala som to vobec, ani by ma nenapadlo ze niekto si to vysvetli ako vypočítavost. Akoze vypocitavost coho?

tiana_l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miroslava_vancova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika_flower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz