Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
1. apr 2009

Eliška 😀 Hamšík má toho kohúta strašného, ale možno mu to pomáha v nejakej navigácii alebo čo 😀 No ale povedz, tipovala by si takýto záver? že slováci vyhrajú? Aj keď je pravda, že naši v podstate dali 3 góly, no našťastie to bolo tak, že 2 čechom a 1 sami sebe 😀 a nie naopak 😀 😀 😀
No ja idem do postielky,práve som bojovala 2 hodinový boj nie s čechmi ale s migrénou, už mi je trochu lepšie, tak idem spať, snáď ráno už tá hlava bolieť nebude 😝

bay
autor
2. apr 2009

Dobre ranko 😵 😀 ja mam dnes tak dobru naladu 😀 tak mi ju snad ziadny zamestnanec neskazi 😠 😠

halienka
2. apr 2009

Ahoj Bay, a čože tak? Ti mužíček urobil skvelé raňajky? 😀
Inak dobré ránko všetkým 😵 ja krásne slniečko, hneď je človeku veselšie.

bay
autor
2. apr 2009

Dnes mi rano nezdrhol bus, takze cesta do prace len 15 min 😀 😀 miesto vcerajsej tristvrte hodky 😠 A rano mi idu busy tak ze poslednu zastavku idem pesi a k tomu to krasne slniecko sa na mna usmievalo, iPod v usiach a krasna hudba zo svadby, a uz mam hodku odrobenu a stale som sama v office tak nemusim robit 😀 😀 😅 A dnes idem skoro z prace, musim si ist konecne kupit novu podprsenku, bo do tej co mam teraz sa uz akosi nevojdem 😅

halienka
2. apr 2009

Bay, prosím ťa vysvetli starej zaostalej žene aký je rozdiel medzi iPod a MP3 ? 😅 Minule ma napadlo, že by som si mala zadovážiť MP3, ale kukám, že už je aj čosi novšie, lenže neviem na akom princípe to funguje a čo je vlastne lepšie. Lebo ja mám doma už len starý klasický walkmen, ale nové pesničky už aj tak má len v PC a nie na kazetách, takže walkmen je mi už na prd 😝 😀
No ja si budem musieť tak čoskoro kúpiť rifle, lebo tieto čo mám sú tak sakra tesné, že už teraz ma tlačia, nieto za nejaké 2 mesiace. Ja teda neviem ako ty Bay, ale mne hneď nafúklo brucho, nie že by narástlo, ale také nafúknuté ho mám, asi pripuchnutá maternica na tom mojom vychudnutom tele je hneď vidieť 😀

bay
autor
2. apr 2009

iPod je od firmy Apple tak ako maju aj iPhone a je bielej farby. A potom nejake konstrukcne rozdiely, ktore su mimo mojho chapania 😀 😀 No nas iPod je este z tych uplne prvych, takze ti neporadim. Ja by som kupila nieco lacne s dostatocnou pamatou a urcite nie MP4 (aj video), to mi na pocuvanie hudby pride zbytocne.
Tak to som nemala, ja som prave tehu mohla spoznat podla nenafuknuteho brucha, bo to sa mi nafukavalo pred ms 😝 ale tak okolo 7-8tt uz zacalo aj brusko pucat 😀 😀 no ja sa chystam v nedelu vytiahnut MK na nakupy do rakuska, bo tam vraj maju dobre a lacne (aj aj take moje mikro velkosti) tehu oblecenie v C&A a H&M 😉

halienka
2. apr 2009

No ale funguje to na ten istý princíp ako MP3, nie? 😅
No presne, ja mám také zduté ako pred ms, ba ešte o trošku viac, vyzerám ako keď nitka prehltne kôstku 😀 To máte fajn že sa vám dá zabehnúť na tie nákupy do rakúska, dúfam, že sa ti podarí nejaké dobré podprdky pokúpiť 😉 A čo šteniatka, ako sa majú? Černochovi je už lepšie?

bay
autor
2. apr 2009

hej hej. Nahodis mp3 z pocitaca do tej zazracnej skrinky a ides. Len co ma kamoska mp3 prehravac, tak ho ma na baterky a to by som nechcela. nas je taky ze ked ho pripojis na PC tak sa nabija a potom aj dost dlho vydrzi, takze by som odporucila takuto verziu energie.
No podprdky vo velkom kupovat nejdem, bo kazde dva tyzdne tie prsia rastu, aj ked len o kusok, ale citelny a viditelny 😅 takze uz teraz nechapem ze sa este neprevazim 😀 😀
Steniatka sa maju super. Uz zacinaju papat granulky s mlieckom a chuti im. Aj princeznicka zacina konecne chodit. Takze to vyzera, ze je na seba len opatrna a nie ze ma problemy s nozkami 😵 chlapec je uz ako tanka. Proste vyrazi, zohne hlavu a razi si cestu a neuznava zabrany 😀 😎
No a cernoch.... Vcera som tak jasala nad jej hovienkom, ako male deco 😀 😀 prvykrat uplne bez hnacky 😀 a to uz ani na liekoch nie je a dokonca som jej aj zabudla dat probiotika 😅 😀

halienka
2. apr 2009

No super, Bay, to som rada, že sa dali všetci havkáčikovia do poriadku 😉 Inak to jasanie nad hovienkom dôverne poznám...pri mojich hnačkách 😀 aj MM tak jasá 😀 😀 😀

bay
autor
2. apr 2009

😀 😀 😀 no dobra to predstava 😀 😀 😀
Ja dobre ze aj taka vec vie cloveka tak nadchnut 😀

halienka
2. apr 2009

Veru, a za chvílku tak budeš jasať nad hovienkom svojho bábatka 😀 😀

bay
autor
2. apr 2009

Keby len 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

halienka
2. apr 2009

A ešte na čím? 😕 😅

weja
2. apr 2009

ahojte 🙂
Leni, nafuknute brusko v zaciatkoch si pamatam aj ja... 🙂
ozaj, a co robis s tou migrenou, ked ta to chyti? mna to pocas tehu chytalo aspon raz za 3 tyzdne a bola som z toho na zomretie 😝 uz som fakt bola zufala, lebo nic nezaberalo... za normalnych okolnosti by som si slahla moj "vseliek" Ibalgin, ale takto som si s tym fakt nevedela poradit... 😖

Bay, potom zreferuj, ake boli nakupy, bo ani ja som nikde nemohla zohnat tehu oblecko na mna... aj najmensie S mi bolo velkeee...

no idem zasa makat, vyplatny termin sa blizi, tak to musim do konca tyzdna vsetko nahodit... 😝

halienka
2. apr 2009

Ahoj Weji, no ja ti poviempravdu celé poobedie už ma pobolievala, snažila som sa to vydržať a dúfala som že to prejde, no večer sa to tak zosililo, že už ma začalo brať na vracanie a tak som si šlahla Panadol - niekde som čítala, že ten sa môže aj ke´d je teplota zvýšená, samozrejme nie ho neviem koľko do seba pchať, ale jeden raz za čas by vraj nemal uškodiť. Tak som si ho dala a vážne pomohol, nie že by úplne bolesti zmizli ale aspoń sa o dosť zmenšili a potom som si ľahla spať a dnes ráno už bolo dobre. Ja som to inak v tehu nemávala a teraz si myslím, že to je skôr z toho nachladnutia. Alebo aj z toho že som si včera nedala kávu a bol to absťák 😀 😀 Inak keď som ležala pred dvomi rokmi na gynde s jednou tehotnou, tak tá bez problémov si vraj šlahla ibalgin, ke´d ju bolela hlava. Bola v prekvapená, ke´d som jej ja vravela, že by sa to nemalo. A ona tam ležala so zápalom obličiek v šiestom mesiaci, lebo chodila z holými krížami, tak ona mala vtedy teploty 39, ládovali do nej antibiotiká a silné infúzky proti teplote a po týždni odchádzala s nemocnice vysmiata po kontrolnom sone, že jej dieťatko je úplne v poriadku a potom porodila zdravé dievčatko. pričom ja som do huby žiadnu tabletku celý čas nedala, bola som tá najdisciplinovanejšia tehotná a vidíš ako to dopadlo...ja som teda odtiaľ vysmiata neodchádzala 😔 To je irónia čo?

bay
autor
2. apr 2009

Weji, tak si nahod poriadnu vyplatu 😉 😀
Leni, nad tym ako pekne bude cikat, prdkat, usmievat sa, zvatlat, ... proste nad vsetkym 😀 😀
No zivot je svina a teda riadne nefer 😔 😠 😠 ale teraz nam to uz vsetkym vyjde 😵 😵

halienka
2. apr 2009

Bay, ja som myslela, že ešte niekomu inému chceš sledovať hovienka 😀 No to je jasné, že nám to už výnde, pretože sa už nemienim stresovať každou somarinou či v tehotenstve áno alebo nie. Základné veci dodržím ale nič nebudem preháňať. A možno to je to najdôležitejšie - byť v pohode - no nie? 😉 🙂

weja
2. apr 2009

ahaaa... no vidis, to ma nenapadlo, ze vlastne aj Paralen je v tehu bezpecny... ved ja som sa tiez vyhybala liekom ako cert krizu, pchala som do seba kopy vitaminov, od 6tt som bola doma na PN, aby som sa v praci nestresovala a tiez to dopadlo ako to dopadlo... 😔 fakt si niekedy myslim, ze je to uz asi osudom urcene, ktore deticky sa narodia a ktore nie... inak si neviem vysvetlit, ako je mozne, ze sa narodia deti nejakym alkoholickam alebo narkomankam... 😠 a ostatne sa mozu aj pretrhnut a nic... ☹ ale s tym uz nic nenarobime...
ale to mate pravdu, ze teraz to uz urcite vsetko dobre dopadne... 😵

najdolezitejsie je byt v pohode, to je fakt... inak ked som si niekedy citala temu, co by sa v tehu nemalo a co je dovolene, tak som bola zhrozena... 🤐 keby sa toho mal clovek drzat, tak by tehule asi zili len na zelenine a ovoci 😅 aj to len bio z vlastnej zahradky 😀

Bay - no mozem skusit si daco k vyplate prihodit... a ak sa buduci tyzden nebudem ozyvat, tak ma asi zavreli 😀

m311293
2. apr 2009

ahoj holky, já jen na chvilku. jsem doma a hned zas letím na zkoušku do divadla. jen jsem nakoupila něco zhltla, pustila pračku, chvilku na końa.a Fofr.

No leni, tak takový výsledek jsem nečekala, ale zasloužili si to naši bo se tam motali jak cipy na tom hřišti a chudáka čecha tam nechali při tom góle somotnýho.
ten konec jsem neviděla, ale tušila jsem že to špatně dopadne, tak jsem šla do sprchy a taky že to tak dopadlo. nakonec dobře, protože v mém případě platilo ať vyhraje kdo vyhraje, já jsem vítěz vždy.

u nás je krásně, sluničko, 19°C, nahodila jsem sluneční brýle,a opalovací krém.
a jak je tobě, nemoc to vzdala, nebo pořád něco na tebe zkouší?

halienka
2. apr 2009

Weji, tiež mám teraz už ten názor, niekedy môžeš robiť čo chceš, a nepomôžeš si, dokonca aj genetička mi vyvrátila všetky moje obavy, že či to nie je tým alebo oným, liekmi, ktoré som užívala kým som ešte nevedela či som tehu, mojim chronickým ochorením, alebo nejaký gén v rode...na všetko krútila hlavou. Bola to len proste jedna velká blbá náhoda, náhodná výnimočná mutácia, žiadny vonkajší vplyv nemal na tom podiel. Takže teraz to už tak kŕčovito neberiem. A vyzerá to tak, že asi je aj tak najdôležitejšia psychika. Ako to jedna moja známa vie trochu ironicky povedaď: Tí čo majú v pi.., tým sa všetko podarí. 😀 😀 (ona je trochu taká sprostoreká 😀 ) Tak asi to treba mať v ... 😀
Eliška, máš k tomu správny postoj, jasné že ty si vždy víťaz 😎 😀 MM mal potom večer asi 8 telefonátov od kamarátov a iných futbalových fanatikov, čo boli šťastní prešťastní, že sme zvíťazili 😀 som si len ťukala na čelo, ako to prežívajú 😀 Moja chrípka či čo to je, sa ešte furt so mnou pasuje, sliznice ma štípu, ale nemôžem zas čakať zázraky za deň. Fyzicky sa cítim už trochulepšie, ale asi to bude aj tým že fakt ležím a vegetujem,okrem toho teda, že som si musela navariť obed aby som hladom nepomrela. 😀

bay
autor
2. apr 2009

Suhlas.. ja som prve tehu bola cely cas doma a aj tak nepomohlo, druha na zaciatku prace, ziadny sters a tiez nic, a teraz nic speci nerobim a zatial ok 😵 😵 a to sa vsetci cuduje ze nie som doma na rizikovom, ale co by mi to pomohlo??? Ked prve som lezela a aj tak to dopadlo ako to dopadlo. Proste priroda je mocnejsia nez vylozene nohy 😀 😀 aj ked isto su pripady kedy je to nutne 😉
Mne sa dnes koooonecne podarilo dovolat a objednat sa k internistke. Huraaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Tak k nej idemo 26 dni 😀 😀 tak som zvedava co je to vobec za Dr. 😒 😖

halienka
2. apr 2009

Bay, a prečo potrebuješ ísť k internistke? 😕

weja
2. apr 2009

ja som tiez bola pocas 1.tehu v praci, tak som to potom davala za vinu stresu... takze v 2.tehu som zostala doma na PN hned, ze aby som si mohla pekne oddychnut a nic neriskovat... myslela som, ze budem dlho spat, varit si same dobrotky a vegetit........ naivka 😅 😅 spat sa mi velmi nedalo 😖 vacsinou som nevarila nic, lebo zaludok sa mi zdvihol uz ked som otvorila chladnicku 😝 a nebyt kona, tak sa asi unudim... 🙄
a vrcholom vsetkeho bolo, ze som sa staaaale pozorovala a ratala dni a hodiny do dalsej kontroly... 🙄 takze poucenie z krizoveho vyvoja - viac by som uz na rizikovom nechcela zostat... 😝 ak to nebude nutne samozrejme...

Bay, a naco ides k internistke? 😕
Leni, aj MM vcera pretelefonoval s kamosmi asi aj gate 😀 co za rozruch dokaze spravit taky futbalovy zapas 😅 😀
a to heslo tvojej znamej sa mi paci 😀 😀
inak neuverite, ale dnes je aj v Jasnej naaaaadherny slnecny den 😎 a mna patricne k tomu zeru v tomto kancli mrle... 😝

bay
autor
2. apr 2009

Ma poslala doktorka kvoli tomu mojmu bilirubinu. Konecne sa s tym ide nieco robit 😀 😀 😀

sonicka07
2. apr 2009

caute. veru,nie je dobre sa stale pozorovat a stresovat v tehotenstve. ja som stale nadavala,ze na sk by som bola na rizikovom a tu v irsku som si to musela odrobit,ale fakt je,ze neviem co by som doma robila a stale by som sa sledovala a este priberala.
elis,ano,chceme druhe a kedze mam uz 36,tak to nechcem dlho odkladat. tak nejak v lete sa chceme zacat snazit. este uvidime aj podla toho,ci pojdeme na sk na jesen. kazdopadne na vianoce tehu! sme z tej nasej malej tak hotovi(pozitivne) ze moj manzel zahlasil,ze on si nechce stale poziciavat babetko,ze chce mat svoje,tak budeme mat dve,kazdy jedno 😀

weja
2. apr 2009

Soni, tak mangel ma k tomu spravny pristup 😀 tak nech vam to len vyjde 😉

evitkamalicka
2. apr 2009

jeeej Sonicka tu sa uz planuje druhe babatko, super

my tiez planujeme, ale to je este daleko, buduci rok v lete na dovci 😀 😅

halienka
2. apr 2009

Weji, to si aj ja pamätám, tie dni mi šli tak šialene pomaly vtedy 😀 no ale na druhej strane vtedy mi bolo tak fest zle že nehrozí byť v robote a hlavne v takej akú som vtedy mala, tam som musela dodržať polhodinovú prestávku na jedlo a inokedy som nemala čas sa ísť ani vyčúrať, nie to ešte dačo zjesť. No a keďže som potrebovala jesť takmer každé dve hodiny, tak to by tam sa isto nedalo. Teraz je to iné, mám kľudnejšiu robotu a nikto ma nesleduje kolkokrát za deň jem, takže tam môžem v kľude jesť aj každé dve hodiny 😀 ak bude treba 😀 Mám dobrého kolegu, ktorý ma nebonzne ak aj neprídem do roboty na čas, v tej predošlej robote sme mali vždy presne o šiestej nástup všetci na "rozdelenie robôt" - čo pre mňa bolo úplne smiešne, lebo grafička som tam bola len ja, takže komu by už len inému dal grafickú robotu 😀 - no ale keď som dobehla 6,02 tak už bol prúser a musela som nadrábať štvrťhodiny. Proste toto je úplne iná situácia.
Soni, tak ty máš super plán, inak, keby sa nám toto zadarilo, tak asi t tiež budem s druhým tak naháňať, až to stihnem ešte do tej 40-tky 😀 Tvoj MM je normálne egoista 😀 😀 no verím, že taký chlapček do páru by ho isto potešil 😉 🙂

sisipetka
2. apr 2009

ahojky kocky,
skoro som odpadla, aj ked lezim v posteli 😀 - Leni, Danka, Skybaby - gratulujem moc moc moc 😵
Sonicka uprimnu sustrast 😔
Ja len na rychlo, po dlhej dobe precitam 3 stranky a som normalne pozitivne sokovana. skoro som vyskocila z postele, ale to by asi moje koleno neprezilo 😖 😀
Ja nic nove, lezmo v posteli, sem tam kryplavo do kuchyne a postupne rehabilitujeme. Kolienko zatial poslucha avsak bude musiet ist este chudatko na plastiku vazu. No este sa rozhodnem, ci ho doprevadim, alebo poslem same 😅
Zatial sa majte krasne, opat sa niekedy ozvem a popozeram ake ste pekne gulate a stastne 😉

halienka
2. apr 2009

Jééééj Peťulkaaa, moc rada ťa vidím, dúfam, že sa držkáš moja, a to kolienko nech ma nehnevá a rýchlo sa dá do kopy, lebo inak prídem ja masérka ťažkého kalibru 😀 a tak ho vymasírujem že bude hne´d v poriadku! 😉 😀 Tá operácia asi musela byť riadne náročná, keď sa to kolienko takto ťažko dáva do poriadku 😖 ale neboj, už ide jar a už sa všetko bude aj rýchlejšie hojiť 😉 Držkaj sa a zase sa ozvi keď ťa pochytí chuť, my sa potešíme 😵 😵 Prajem ti rýchle uzdravenie, pozitívne myšlienky a potom aj...veď vieš 😉 🙂 😵