Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nové bývanie - klasický verzus moderný byt

gabi1234
6. apr 2014

Ahojte, dievčatá, zarobili sme si vzahraničí a rozmýšľame nad novým bývaním. My sme za klasický byt, kde ksždá izba má z chodby svoje dvere, známí tvrdia, že moderné sú byty, kde je kuchyna spojená s obývačkou a okre spálne ostatné izby nemajú dvere. Urobíme podľa svojho, ale aký je váš názor? Čo sa vám páči viac?

anatalia77
6. apr 2014

Mne sa pacia male utulne rodinne domy.
Co sa tyka bytu-aj to je fajn,ale ja som za sukromie,takze u nas dvere na vsetkych miestnostiach.Ked su deti male,tak to ma aj vyhody,ale ked su starsie,tiez chcu sukromie.

nikawero12
6. apr 2014

@gabi1234 samozrejme že si urobte tak, ako to vám bude vyhovovať a nie tak, ako vám radia známi. Ja bývam v dome a dom máme usporiadaný tak, že každá miestnosť má dvere. Mne sa tie moderné otvorené priestory v dome nikdy nezdali praktické. Je to síce efektné, ale dosť nepraktické z hľadiska vykurovania / v dome určite/. Skôr vykúriš priestory, ktoré majú dvere, ako otvorené priestory, podľa mňa to ide zbytočne do peňazí a sú tam veľké straty tepla.

nikawero12
6. apr 2014

@gabi1234 a samozrejme, že dvere sú praktickejšie aj vtedy, ked chce mat clovek v dome alebo byte svoje sukromie.

anatalia77
6. apr 2014

@nikawero12 to kurenie som ani nespominala,ale je to tak.Naco mam vykurovat napr.chodbu,ked sa v nezdrziavam.

sunshineka
6. apr 2014

Ja mam rada priestrannost a vzdusnost,ale urcite som za dvere.dnes mas taky vyber dveri...byt si vyberajte podla svojich predstav,pohodlia a nie podla toho,co je najmodernejsie.

macamac
6. apr 2014

@gabi1234 ja si ani neviem predstaviť otvorené miestnosti do chodby
to čo? to je teraz moderné akože?
mne by sa zle spalo v miestnosti, ktorá je prepojená s celým bytom, dokorán,....taký divný pocit
a stále byť na očiach,...aj čo sa hluku týka, ak by niektoré dieťa napr. počúvalo hudbu, učilo sa, telefonovalo,...to sa mi má niesť celým barákom?
aj pozeranie telky...večer všetko počuť dvojnásobne, fakt si to neviem predstaviť

lulu369
6. apr 2014

@gabi1234 každému sa páči niečo iné...niekto chce mať dvere do všetkých miestností, niekto chce mať dvere len do spálne a detských izieb, a kuchyňu s obývačkou chcú mať otvorené. Výber je len a len na tebe a tvojom partnerovi. My s manželom sme sa rozhodli, že si postavíme svoj RD. Ani teraz to nemáme zlé ale bývať s rodičmi/svokrovcami je nie dobrý nápad pre mladú rodinu...Vy dvaja najlepšie viete, čo je pre vás to práve, keď chcete mať všade dvere, tak si ich dajte a ostatných nepočúvajte, veď bývať tam budete vy 🙂

zdena12345
6. apr 2014

my sme byvali v byte- kazda izba mala svoje dvere ale stale boli vsetky otvorene, aj na spalni- zatvarali sa len ked prisla navsteva. ostatne sa dali zavriet ked bolo treba, ale nevyuzivali sme to. my ako deti sme boli vtedy este maly a ked sme mali okolo 16-18 sme sa prestahovali do maleho rd- a zili sme podobne. ked som chcela sukromie, isla som do podkrovia alebo von. zalezi od sposobu zivota.
manzel tiez byval v byte a mali stale zavrete dvere aj na detskej aj spalni. mne bolo neprijemne ked sme boli u nich a boli tam aj rodicia a zatvarali sme sa v detskej. ako keby sme robili nieco zakazane. v tomto smere som staromodna, alenikdy som nepotrebovala s manzelom hodiny telefonovat a ked sme boli spolu a bli tam aj nasi/svokrovci, tak sme "nic nerobili" velmi vynimocne- spocital by to dvoch ruchach za niekolko rokov. aj to som mala vzdy zly pocit ze mozu vbehnut do izby.
inak vykurovanie chodby v byte nie je az taky problem, horsie RD- aj to skor u poschodovych...
teraz byvame s manzelom v RD na polposchodia- radim kazdemu aby do toho nikdy nesli- nepohodlne, neykuritelne, sto dvery a hlavne v zime musime vsetky zatvarat- koly teplu a v lete je problem prievan. mne osobne velmi vadi ze kde idem, tam musim "treskotat dverami" aj ked clovek nieco nesie, ide iba na chvilu a stale dvere zatvarat.
ale byt bez dveri by som nechcela- clovek nikdy nevie kedy ich vyuzije. je vela variant, klasicke zasuvacie- rozne typy, aj ked je malo miesta, co sme mali v byte, tam sme mali na detskej take co sa "zroluju" na jednu stranu podvoji.
spojena kuchyna s obyvackou bol moj sen, no uz sa nesplni. usanuje priestor a rodina je viac spolu, ten kto vari nie je izolovany v kuchyni. ale nevyhoda vypary pri vareni. take riesenie casto umoznuje napr zmensit chodbu koly dveram do kuchyne/obyvacky...

macamac
6. apr 2014

inak my máme dom, kde je kuchyňa spolu s obyvkou a inak všade inde máme dvere
cez deň sú síce aj tak všetky dvere otovorené, ale ako tu bolo spomínané, je tá možnosť, že ak treba , dajú sa zatvoriť a zmenšiť napr. zvuk večer z obývačky pri pozeraní TV, nenesie sa to tak po dome
a teraz sme boli 2 týždne všetci chorí, tak všelijako, spolu aj na striedačku a veru, dobre to padne zatvoriť dvere a poriadne sa vyspať, v klude
a inak, neviem si predstaviť vetranie v byte bez dvier, to musí byť prievan, či?

anatalia77
6. apr 2014

@macamac ano a este prievan,to je dost podstatne...

hradnapani
6. apr 2014

@gabi1234 mne sa uplne najviac pozdava taka verzia, ze spolocenske miestnosti (obyvacka, kuchyna) su otvorene - prepojene, spojene, ale zaroven oddelitelne v pripade potreby. Dnes su na trhu fakt krasne a sikovne posuvne dvere, takze keby som mala prostriedky, dam si to takto. A ostatne miestnosti jednoznacne oddelene, ktore maju dvere.
Priznam sa, minule som bola v byte, kde pred dobrymi rokmi podlahli mode, ze vybrali dvere v polovici bytu, namiesto zarubni obluky a ten prievan, co tam bol neprajem nikomu. Plus ked sa do celeho bytu da na zem dlazba, dielo je dokonane - hluk, chlad,... pre mna nie.

bubelko
6. apr 2014

@gabi1234 kolko ludi, tolko chuti 😉 my mame kuchynu spojenu s obyvackou a vstupnou halou - ked vynasam nakup, nemusim riesit ziadne dvere. takze prednu cast bytu mame komplet otvorenu. ale na detskych izbach a spalni mame dvere. kazdy ma moznost utiahnut sa do sukromia 😉

gretocka
6. apr 2014

@gabi1234 - osobne sa mi pacia kuchyne spojene s obyvackou z dizajnoveho hladiska, ale pre nas pri kupe bytu z praktickeho hladiska zvitazila moznost zavriet aj obyvacku - nemame hostovsku a dost casto u nas niekto znamy spi a v tom pripade je lepsie uzavriet obyvacku pre sukromie. Druha vec je, ze v obyvacke ma manzel pracovny kut a kedze pracuje vacsinou z domu, tak je nevyhnutne aby sa mohol zavriet a v neposlednom rade ked varis nieco aromaticke a nezavries si kuchynu, mas aromu v celom byte 🙂
ale tak ako pise hradnapani - dnes sa kompromisne da spravit posuvny system na oddelenie a uzavretie ktorejkolvek casti bytu....

A na zaver v otazke zariadenia byvania neexistuje spravna a nespravna odpoved vseobecne, iba dobre a horsie riesenie pre konkretneho cloveka - rodinu. Takze spravte si to hlavne tak, aby ste sa tam citili prijemne vy a to ci to je prave moderne je v tomto pripade az na poslednom mieste 🙂 Prajem dobre rozhodnutia a prijemne byvanie 🙂

anatalia77
6. apr 2014

@hradnapani videla som zopar takych bytov na predaj,na inzertnom portali,a bolo na pohlad pekne,ale...
A este k mode patrilo aj spojenie wc a kupelne kvoli priestoru..
Taketo moderne byty isli za velmi zaujimavu prijatelnu cenu.

hradnapani
6. apr 2014

@anatalia77 no ved to. Tu cenu znizuje ta nekomfortnost. Je to sice pekne, ale to "ale" tam proste je... na druhej strane, vzdy sa to da prerobit, ale zase to zvysuje naklady.

h2
6. apr 2014

@gabi1234 Ahoj, my sme kúpili starší dom a v rámci jeho prerábania, prvé, čo môj muž spravil, bolo, že na prízemí zbúral všetky priečky, zvlášť je len vstupná chodba, záchod s umývadlom a špajza. Najprv som o tom nechcela ani počuť, ale je to super, máme veľkú kuchyňu, spojenú s jedálňou a obývačkou, je to obrovský, vzdušný priestor, namiesto jedného okna sme dali dvere von a postavili terasu. Ja trávim veľa času v kuchyni, muž je zase televízny maniak. Rovno od sporáka vidím na sedačku aj na televízor, nie som zavretá mimo diania. Nevýhodou je, že musím mať v kuchyni stále poriadok, lebo ak príde návšteva, všetko vidia. 🙂 Ale nemenila by som, nám to vyhovuje. Na poschodí máme tri izby a kúpeľňu, všetko, samozrejme, s dverami. Držím palce pri zariaďovaní nového hniezdočka. 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli