Novinka: Vyhľadávanie v bazári

viz
19. júl 2010

V najbližších dňoch budeme *postupne* spúštať vyhľadávanie inzerátov v bazári.
Avšak aby bolo možné vyhľadávať v značkách, veľkostiach, cenách, atď., je potrebné aby vaše inzeráty tieto údaje obsahovali. Preto odteraz pri pridávaní nového inzerátu vyplníte aj tieto informácie. Údaje bude rovnako potrebné doplniť aj pri aktualizácii už existujúcich inzerátov.

NOVINKA: Vyhladavanie je uz spustene! Co teda mozte robit?
- Pri kliknuti na kategoriu v bazari mate moznost dalej prehladavat podla velkosti, znaciek, typu tovaru, ceny ...atd.
- Ak potrebujete vyhladat konkretne slovo vo vsetkych inzeratuch, tak pod zoznamom hlavnych kategorii tak mozte urobit.

Ak objavíte nejaký problém, prípadne máte konštruktívne pripomienky ku kategóriám v bazári ... píšte, prosím, do tejto diskusie.

janinah
19. júl 2010

ahoj,mohli by ste k značkám zaradiť,že -slovenský výrobok- inak sa mi to páči,ďakujem

lubiva
19. júl 2010

Nedala by sa pridat pri znackach kolonka, kde by sa dalo dopisat znacku, ktora nie je v zozname? Pretoze nie je mozne vypisat do zoznamu vsetky menej zname znacky a keby ich bolo zasa vela by to bolo neprehladne. Maminky by si tam dopisali aku potrebuju. Dakujem

bublinka777
19. júl 2010

mne vadi ten napis hore nad obrazkom-chcem ponukať nove veci a prečo by mal byť označeny ako second hand tomu nerozumiem!! 😒

emminka
19. júl 2010

Mne sa to velmi nepozdava.Trva to vkladanie podla mna o cosi dlhsie a neviem.ci to robi iba mne,ale po vlozeni 3-4 inzeratov mi vypadne KONIK a musim zacat vkladat od nova.Uz ma to nebavi. 😢

viz
autor
20. júl 2010

@emminka, to ze pridavanie inzeratu trva o par sekund dlhsie ako predtym bude vyvazene tym, ze sa bude tvoj inzerat bude dat najst, a v konecnom dosledku aj lepsie/viac predavat. Ci ? 🙂

vypadavanie bazaru - skoro kazda nova vec ma svoje uvodne muchy. Zopar uz sme odstranili. Ak narazite na nejaky vaznejsi problem, piste rovno mne a popiste co najpresnejsie co, kde ste robili, co sa udialo.

viz
autor
20. júl 2010

@bublinka777 uz je prec 🙂

renkak
20. júl 2010

pripajam sa k napadu, aby pri znackach bolo mozne znacku dopisat. Lebo zase zakliknut kolonku ine znacka a neznackove sa mi velmi nepaci. Napr. dnes som aktualizovala topanky zn. Superfit - myslim, ze dost velky a hlavne seriozny vyrobca detskej obuvi a nie je v ponuke, tak som musela dat inu znacku resp. neznackove.
Myslim, ze nie je cielom, aby potom maminky klikali inu znacku, nech v skustocnosti predavaju, len aby sa im dana vec predala. Ako mam skusenosti na inych strankach.
Ja mi jasne, ze pridavat zoznam uplne vsetkych vyrobcov nie je mozne. Ale mozno na zaklade toho, ze danu znacku predavajuce casto uvadzaju k popisu, by sa mohla zaradit do zoznamu.
A na to vyhladavanie sa veru tesim. 🙂 Doteraz ma to velmi odradilo, ked som nieco hladala ☹

janafar
20. júl 2010

Pridala by som značky Kickers, Petit bateau, Jacadi. Na internete už sa výrobkov s týmito značkami nachádza dosť. 😉 Žial neviem, kde je ten formulár, čo sa má na značky vyplňovať tak preto to píšem tú. Inak v čiapkách nie je dostatok velkostí. A u hračiek tiež sa mi zdý že by mohlo byť viac kategorií, interaktivné pre bábatka, imitácia (kuchyňky a pod), Lego..teda pokial sa to neberie ako reklama. 😉))

bublinka777
20. júl 2010

@viz dakujem teraz to je super 😉 ste fajn,stranka MK je velmi pekna a bazar nema chybu,prajem vela novych napadov a prijemnych ,,navštevnikov" 😉

lura
21. júl 2010

Omlouvám se, ale netuším, co si mám představit u kategorie BODY pod rozdělením na OPALOVAČKY a nevím, kam mám správně zařadit kraťásky s laclem (u šortek není s laclem a u kalhot s laclem nejsou kraťásky).

lura
21. júl 2010

Myslím si, že u jednorázových plenek chybí celkem oblíbená značka Háppy Bella.

janocka
21. júl 2010

@lura ked ti chyba nejaka znacka napis to, prosim, do tejto temy https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ake-znac...

viz
autor
28. júl 2010

Robime prave finalne testy s vyhladavanim v bazari... kto chcete na najblizsich 15 min zapiname vyhladavnie. Mozte si to vyskusat skusit naostro. Kto chce ? 🙂

viz
autor
28. júl 2010

Ok...dotestovane. Nateraz vypiname. Ale uz coskoro ....

viz
autor
29. júl 2010

Tak vyhladavanie v bazari na modrom koniku je realitou.
- Pri kliknuti na kategoriu v bazari mate moznost dalej prehladavat podla velkosti, znaciek, typu tovaru, ceny ...atd.
- Ak potrebujete vyhladat konkretne slovo vo vsetkych inzeratoch, tak pod zoznamom hlavnych kategorii tak mozte urobit.

Nakolko sme este v zahrievacej prevadzke je mozne, ze vyhladavanie budemem musiet este parkrat odsatvit. Az vtedy si clovek uvedomi...ako sa ten bazar dal pouzivat bez vyhladavania 🙂

snehulka24
29. júl 2010

Ahoj, este mam par napadov ako vyhladavat v kategorii kociky:

1/ rozdelit kategoriu Ceny na drobnejsie - po 50 EUR napr. Lebo 100 EUR hranice su dost velke a aj takych 10 eur napriklad zavazi.
2/ pridat lokalitu inzerenta - aby som vedela, ci treba cestovat daleko.
3/ filtrovat podla aktualnosti inzeratu (dnesne, vcerajsie, alebo za obdobie apod.)
4/ filtrovat podla farieb, druhu (chlapcensky/dievcensky) apod.

cim podrobnejsi filter, tym lepsie ;)

zuziatko
29. júl 2010

V sekcii hračky nebudú vyhľadávanie podľa značiek ??

kaya60
29. júl 2010

Mne by v sekcii hracky pomohli kategorie pre najmensie deti, pre batolata... a atd.

betianka
29. júl 2010

ahoj
po kliknutí na vybraný filter sa dá nahliadnuť len na prvú stranu z vyfiltrovaných napríklad troch strán, po kliknutí na druhú stranu zvoleného filtra to už hádže do celkovej sekcie a nie vybranej kategórie, takže 2/3 sa nedá už prehliadať, ale hodí 2/112 tak už nie je dopredu zvolený filter, ale celá kat. ďakujem že sa to dá opraviť 🙂

betianka
29. júl 2010

@snehulka24 ahoj len postreh ju tvojim nápadom:

lokalitu určite netreba vôbec pridať, nie je to poviná info ani v profile, tým pádom by ten kto nechce zverejniť bydlisko, nemohol podať inzerát, takže obmedzenie a tým pádom menej inzercie, to všetko sa dá zistiť cez IP..veď kto chce tam lokalitu napíše...

a filtrovať podľa farieb je si myslím úúplne zbytočné, však chlapčenské a dievčenské úplne stačí, tam si tú svoju farbu hádam nájdeš???? to potom sa nebude niekomu páčiť že ružová nie je bledoružové a tmavoružové 😖 😖 alebo si myslela len kočíky filtrovať podľa farieb? a keď bude viacfarebný bol by vo dvoch aj troch kategóriách????

aktuálnosť tiež nie je problém v takom zmysle akom píšeš, ak inzerovaná cena tovaru je týždňová, alebo mesačná a vyhovuje ti jej výška, nemyslím si že ti to bude vadiť a nebudeš to v konečnom dôsledku rozlišovať, tak načo??a či je aktuálny potvrdíš opäť cez IP

snehulka24
29. júl 2010

@betianka Ahoj,

1/ lokalitou som myslela aspon okres, aby bolo jasne, ci sa mi oplati zaoberat sa tym inzeratom alebo nie. Ak predajca byva 200 km odo mna, tak viem, ze cena sa urcite navysi bud o postovne, alebo o cestu autom. Preto ak hladam nieco do 200 EUR napriklad, tak urcite je to smerodajny udaj.
2/ filtrovanie podla farieb je samozrejme ze uz takou ceresnickou na torte, su stranky s tovarom, ktory sa takto da hladat a preto cim uzsi a podrobnejsi filter, tym kvalitnejsi vyber.
3/ aktualnost inzeratu by urcite mala byt uvedena, nakolko ked niekto sleduje konkretny druh (tak ako ja kocik) a hlada denno-denne v tej sekcii, je urcite vyhodne si vyselektovat iba tie polozky, ktore este nevidel za dany den.

Dufam, ze teraz je to jasnejsie ;)

betianka
29. júl 2010

@snehulka24
Pochop aj druhých!!!!!!!!!!!!! jasné že hovoríme o okrese, predsa nik nemyslí presnú adresu, ale je to info súkromná hovor si čo chceš a kto chce predať kočiar prečo by musel udávať svoje súkromie čiže okres kde býva, pre tvoju pohodlnosť si to zistiť cez IP? ak sa ti bude páčiť nájdeš spôsob predsa ako ho dostať aj z 200km vzdialenosti?? a neverím tomu že budeš pozerať len kočiare z tvojho okresu a nenahliadneš aj do iných okresov, čo potom nemá zmysel pridávať filter na okresy
a nemôžeš staviať do role povinnosti písať okres, ak chce niekto niečo predať. Ani v profile to nie je povinná info, tak načo zrovna v bazáre a šikovný si zistí, nie? Ak chceš píš tam aj celú adresu nik ti nebráni, ale nie ako povinnosť ku zverejneniu inzerátu. Keby to bol len inzertný web, a ozaj predávaš len ten kočiar nepoviem, ale je tu kvantum tém, kde niekomu môže byť proti srsti zverejňovať okres kde žije, ale jasnejšie sa to už nedá napísať, tak skús to pochopiť

A pri dennodennom sledovaní nových inzerátov na kočiare ti za daný deň nemôže nový inzerát uniknúť - prepáč, teda to je môj názor...

martinka17
29. júl 2010

@snehulka24
už len ti dať program, čo všetko spraví za teba a bude dobre nie?d 😲 😀 😀 😀 Veď to hľadanie nie je také náročné, ak to porovnáš s takým babybazarom, tak je teraz koník lepšie prehľadný 😉

admminkovia
ĎAKUJEM, mne sa to po novom veeeeľmi páči 😀 😀 😀 😀 😀

blanka.k
29. júl 2010

Ahoj, nový bazar super, ale pořád mi v něm chybí pro mě základní rozdělení - na nové a použité zboží 😔

emjee
29. júl 2010

@snehulka24 nerozumiem celkom, co tou aktualnostou myslis, ved predsa inzeraty su v bazare usporiadane od najnovsieho po najstarsi, takze to uz samotne vypoveda o aktualnosti
dalej pri kazdom inzerate mozes vidiet panacikov ak uz sa niekto o danu vec zaujimal - nie je to sice 100% ale minimalne ak tam ten panacik nie je, tak si mozes byt dost ista, ze inzerat je este aktualny
a kazdy ma k svojim inzeratom k dispozicii tlacitko pozastav inzerat - ked ma vazneho zaujemcu, pozastavi inzerat a tympadom ostatni inzerat uz neuvidia, dokym ho opat neaktivuje

viz
autor
2. aug 2010

@betianka - problem so strankovanim v bazari (stracal sa filter znaciek, velkosti...) je uz vyrieseny

ktulik24
2. aug 2010

hmmm, tak mne sa to stráca stále 😒 😒

viz
autor
3. aug 2010

Na zaklade vasich pripomienok sme urobili prvu sadu uprav v katalogu bazaru.

1) Zoradenie kategorii v obleceni sa trochu zmenilo
2) Pribudla kategoria: "baliky oblecenia" - ak predavate vela veci naraz
3) "Opalovacky" zmenene na "Letni overal" v cechach
4) Hracky: pridane "hrkalky, prve hracky", "ine hracky"
5) Autosedacky: pridane velkostne kategorie 0-18kg, 9-36kg, 15-36kg, a prislusenstvo/ine
6) Fusaky su uz len v Kocikoch
7) Pribudla kategoria "Lehatka a kresielka"
8) Detske nefiremne sluzby sa uz nedaju pridavat - budu zrusene.

Pridavanie chybajucich znaciek prave robime

betianka
3. aug 2010

ahoj môžem otázočku?

ak predajca chce pridať hodnotenie kupujúcemu (mám už 7 hodnotení a nič som ešte nepredala) je možné že to nejde? Ja v pohode hodnotenie predávajúcemu viem pridať.
A predávajúca ani nevidí moje hodnotenia? Môže to byť tým, že som ešte nepodala inzerát, ale len kupujem? ale ako potom pred tým pridali hodnotenia a mám ich 7?
dík za radu

janocka
3. aug 2010

@betianka hodnotenie sa da pridat aj kupujucemu - Bazar -> hladaj predajcu -> zadas nick uzivatelky a potom kliknes na Pridaj hodnotenie. Ked si ta niekto takto vyhlada, uvidi tvojich 7 hodnoteni