Nudizmus v saunách a malé dieťa

ehja129
26. feb 2019

Ahojte, asi ste už z názvu pochopili, že táto diskusia bude o saunách bez plaviek. Pýtate sa čo je problém? Moji rodičia ma donútili dať si pauzu v práci a vziať dcérku niekam na dovolenku. Dobre teda, pôjdeme na 3 dni do Tatralandie. A tu začína problém. Chcela by som taký program, že ráno aspoň hodinka sauny a cez deň sa zabaviť vo vode. Malú chcem vziať so sebou do sauny no všimla som si, že sauny sú bez plaviek a ja moc nudizmus nemusím. A navyše tam brať dieťa? Priznám sa, trošku sa toho bojím. Nemáte niekto skúsenosť? Boli ste tam? Budem rada za každú radu. Vďaka 🙂

plaviek a že iba dostaneme

ehja129
autor
26. feb 2019

@ehja129 a že tam dostaneme iba nejakú plachtu. Pardon nejak mi to blbne

kiwi3
26. feb 2019

tak tou plachtou si kazdy sudny clovek zakryva genitalie. ale aj keby nieco uvidela, tak snad vie, co to je a ze je to normalne. cim viac sa tomu budete vyhybat, tym horsie. okrem ineho, hodina sauny pre dieta je trochu vela.

stankadu
26. feb 2019

treba si zistiť, či ti dieťa vôbec do sauny pustia. Plachty by mali byť k dispozícii

mrkvicka060
26. feb 2019

@ehja129 A nezaobide sa dieta bez sauny? Tak ju zober do sauny niekam, kde si to zaplatite a objednate len pre vas dve, napr na polhodku. Nech si to vyskusa tak. Ano, plachtami by si mali ludia zakryt intimne partie, ale co vsetko by mali ludia robit a nerobia, ze jo...

beky1813
26. feb 2019

Ma 7 rokov, tak sa s nou o tom porozpravaj a uvidis, ci tam bude chciet ist. A hodina je vela, ak tam este nebola

viera27
26. feb 2019

Za mňa normálna vec, chodíme bežné. Aj sme chodili, kým bol syn menší. Na nahote nevidím nič zlé. Skôr ak na to budeš ty upozorňovať a cítiť sa zle, bude sa tak cítiť aj tvoja dcéra.
Áno, plachtou sa zakryjete a nahe chodíte do bazéna. Neviem koľko má tvoja dcérka rokov, ale ako tu už padlo, neviem ci je sauna pre ňu vhodná. Nielen zo zdravotného hľadiska, ale aj sa bude nudiť

nerko
26. feb 2019

@ehja129 Ahoj ja som bola v Tatralandii viac x. Ked sme mali damsku jazdu, tak sme isli hned rano do saun, ked este nebolo vela ludi. Macali sme sa v bazene nahe, tam sa v plavkach nedalo ist. Tak isto, ked sa chces schladit. Vsak skusit mozte, a uvidis. Odidete, ak sa Ti to nebude pacit. Ak ju tam vzhladom na vek pustia. Boli sme uz aj s detmi a zas sa chystame na jar. Na sauny su este male. Chodili sme do bazenov doobeda a potom zas poobede, ked si oddychli.

ehja129
autor
26. feb 2019

@beky1813 ďakujem. Nechcem tie hrozne 70 stupnove sauny iba take menej teple a dcerka si za kazdu saunu vybavila den na dedkovej farme ;) zvierata a podobne. Takze ja nemam problem ja dostanem rano pol hodinku sauny a ona cez letne prazdniny tyzden s dedkom. Aj on sa potesil

korunka1
26. feb 2019

@ehja129 podľa ich stránky majú aj sauny pre deti..detský saunový keltsky svet.
Ináč to,že sa do sauny chodí bez plaviek, je snáď samozrejmosť. Nájdu sa aj takí,čo si to pomýlia s nudistickou plážou, ale nie je ich tak veľa.

jania023
26. feb 2019

@ehja129 deti mozu saunu na maximalne 5 munut a aj to iba 40 stupnovu. Ak chces hodinu tak len bez malej zial

sisaka
26. feb 2019

My chodíme keď sme na Slovensku do Tatralandie do saunoveho sveta a tam som si istá, že deti nemôžu, keďže ich vždy stráži svokra.
Osobne mi tento cirkus s plachtami a nahotou vadí, našťastie u nás v Kanade, kde sa drvivú väčšinu času saunujeme, sa chodi do sauny normálne v plavkách a aj s detmi, takze očividne to je možné.

jeennyv
27. feb 2019

@ehja129 vacsinou do 12 rokov do sauny nepustaju

smejko25
27. feb 2019

My sme už boli veľakrat v saune v Tatralandii a poviem vam takto :D uplne vidno ako mlady a taky do 40 cca su trocha hamblivy a nepretrčaju sa 🙂 ale už starši ľudia nemaju vôbec žiadny problem vytrčať sa a chodit aj nahy :Da to vam teda poviem nieje prijemny pohlad ked pridete do velkej sauny sadnete si a ked dvihnete oči hned vam padnu na vysiace gule stareho dedka oproti :D:D

wena
27. feb 2019

Samozrejme, že do sauny dostanete iba plachtu, do sauny sa v plavkách nesmie a vždy ma udivuje keď tam zopár takých ľudí vidím. Byť len v plachte je úplne normálne a zo zdravotného hľadiska najlepšie, nie je to žiadny slovenský zvyk.

kengurica
27. feb 2019

@ehja129 to v saune by som určite nudizmom nenazyvsla. Plachtou si môžeš prikryť "chúlostivé" miesta, ale nie že sa do plachty zamotas. Treba mať čo najviac pokožky odkrytej. A plavky v saune sú total nonsens.bVies aky sajrajt sa uvoľňuje z tej umeliny? Sú to dosť toxické látky v malom priestore. A mne osobne sú vlhké plavky doooost hnusné na tele.... A samozrejme, nie každý je "výstavný kus", do sauny sa ľudia nechodia ukazovať, ale kôli zdraviu. S dcérkou ťa ale pustia iba do vyslovene "detskej sauny". A treba si naštudovať zásady správneho saunovania , nie pre každého je to vhodné. A nahota jednoducho patrí do sauny

kengurica
27. feb 2019

Plachta v saune je z hygienických dôvodov, aby si sa nahým telom nedotýka miest, ktorých sa dotýkalo iné nahé telo. A nemyslím len zadok, ale treba mať plachtu pod nohami, pod chrbtom, takmer, keď sa dotykas povrchu. A ideálne je mať tú plachtu iba pod sebou. Na to si netrúfam ani ja, kusky mám zakryté, ale treba byť pripravený aj na ľudí, ktorým to nevadí.

angie_l
27. feb 2019

Dieta do sauny väčšinou aj tak nepustia maju akurat detske saunovanie v určite hodiny

jamimka
27. feb 2019

Nemyslim ze v saune cudzí ludia si navzajom budu ukazovať prirodzenia a prsia. Su tam urcite podmienky, nato su plachty.

dominika6
27. feb 2019

@ehja129 1 )sauna je vhodná od určitého veku dieťaťa,neuvádzaš vek,v Tatralandii je aj Keltský saunový svet pre deti
2) plachtou sa normálne celá obalíš /akoby do uteráka../ a sadneš si tam na lavicu..

ninapat
27. feb 2019

S dietatkom do sauny len na chvilku, opatrne s tym treba. Co sa tyka toho, ze ist do sauny iba v plachte je to podla mna uplne normalne a prirodzene, este som sa nestretla s tym, ze by v saune bol niekto nahy 🙂

hettinka
27. feb 2019

@ehja129 tak neviem, či 3-ročná toto rieši. 13-ročná by možno bol problém. Uvoľní sa, fakt ti treba dovolenku.

hettinka
27. feb 2019

@ninapat ja veru hej, v Rajeckych Tepliciach bežne ľudia sedia NA plachte nahi.

kakali10
27. feb 2019

@ehja129 na toto ti poviem len tolko, ze ludia su nechutne hovada .. saunu mam rada ale uz by som nikdy nesla do takychto verejnych. Kam som sa pozrela vsade sama vagina a penis .. Mne to bolo teda totalne neprijemne fuj na to fakt nie som zvedava.. dokonca tam bol taky stary pan ktory si sadol do sauny oproti dveram dal si dole plachtu a roztiahol nohy, takze ked si chcela nakuknut do sauny , prve co ti buchlo do oci boli jeho vajcia ktore mu vysali snad 20 cm pod lavickou.. 🤢🤮

juliet86
27. feb 2019

zo zdravotneho hladiskam vypary sa nesmie ist v olavkavh do sauny. vacsina saun ma intimne pritmie. nahota by tu mala byt akceptovana. ak vam je neprijemne sa na niekiho pozerat tak sa nepozerajte. ak ste naha a niekto na vas kuka tak je debil ;) a pokojne ho usmernite. v niektorych saunach mavaju aj dve mini zavazovacie olachticky na orsia a na susku plus velku plachtu.

kakali10
27. feb 2019

@juliet86 ono je ale velmi tazke sa na niekoho nepozerat, ked zavriete oci pred jednym a oproti je dalsi 🤷🏼‍♀️ Ja som to vyriesila , ked chcem saunu alebo teda nejaky wellness tak si zaplatime privatny a mame intimco , vsetko len pre seba bez 50tich dalsich penisov a vagin 🙂

1natasa1
27. feb 2019

Ťažko povedať, či v takýchto aquaparkoch je pre dieťa vhodná sauna. Tam sa chodia ľudia fakt vyhriať. Ako je to tak no proste do sauny ísť oblečená nemôžeš a mala by si to akceptovať a nikoho neprinútiš aby sa zakrýval proti svojej vôli. Asi by som si v tvojom prípade tú sauny rozmyslela

sorciera24
27. feb 2019

je uplne normalne, ze do sauny sa ide nahy, alebo teda aspon v plachte...plavky su absolutne envhodne (vypustaju toxicke latky pri tej teplote)....ja sa stale cudujem ako je u nas nudizmus v plienkach.....sme tiez boli v saune v RAj. Tepliciach...uzasney saunovy svet, bezplavkova zona!.....a evidentne ludia asi nechapu, ze bezplavkova zona znamena bez palviek!......nie s plavkami...a este im to pride normalne.......ja nechapem ludi, co sa trepu do takychto zon a saun a je im to neprijemne.....nech tam nejdu!....
o tom, ze male dieta v saujne....asi nie.....max. par minutiek.....skor sa pozeram zo zdr. haldiska....to, ze by videlo nahacov mi envadi....chodime na nudaplaze.....v prirodzenej nahote problem nevidim, skor v tej teplote sauny.....takze radsej chod sama, ale ak sa aj ty stranis uplne prirodzenej nahoty, tak tam tiez ani nechod......
ten clovek si tam ani nemoze oddychnut a potom to za to nestoji.... (a plachty su v saune ok)
inak za seba, je velmi uvolnujuce byt bez plaviek, aj si tak napr. zaplavat....neverila som, kym som nevyskusala.....ten stres celorocny co opadne......co dokaze kus plaviek...
ale ako vravim, Slovaci sa maju este co ucit.....staci zajst do chorvatskych nudakempov a nik neriesi nahotu (preco by aj)........iba ti, co sa staraju do inych....inak fakt nik, ci mas 30, ci 70....

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
27. feb 2019

Nazývať nahotu v saunách nudizmom je nonsens. V saunách je zakázané mať plavky - jednak kvôli tomu, čo sa zo syntetických materiálov vyparuje do vzduchu pri teplotách okolo 100°C a zároveň z dôvodu hygieny pre daného človeka, ktorý by chcel v mokrých plavkách vojsť do sauny - z dôvodu zvýšeného rizika potenciálneho mykotického či iného ochorenia, pre ktoré je kombinácia mokrých plaviek z verejného bazéna a vysokej teploty úplná radosť. Správne saunovanie v suchých saunách je také, aby ani kúsok tela nebol položený priamo na dreve - je to ničím nenatretý materiál, ktorý saje pot, resp. každú tekutinu. Takže ak nechcete vy nič "chytiť" a zároveň chcete udržať saunu čo najdlhšie použiteľnú, tak ani noha, chrbát, vlasy - nič sa nesmie dotýkať dreva. Ak vám je nepríjemné byť nahý, tak si intímne partie prekryte zľahka ďalším uterákom. Určite nie je vhodné sa doňho ubaliť ako "palacinka", keďže takto sa telo nedostatočne a nerovnomerne prehreje - čo je vlastne účelom sauny. Do parnej sauny sa vstupuje bez uteráku. Aby ste mali istotu, že si nesadáte na niekoho "pot", sú v nich k dispozícii malé sprchy, ktorými si miesto, na ktoré chcete usadnúť očistíte - rovnako by ste mali urobiť pri opúšťaní sauny.
Sauny majú spravidla intímne osvetlenie, aby ste sa vedeli v priestore zorientovať, v parných saunách spravidla vidíte tak na jeden meter aj to iba obrysy.
V oboch prípadoch je po saunovaní na mieste schladenie v ochladzovacom bazéne. Tu si treba uvedomiť, že sa doňho NESMIE vojsť okamžite po saune ale je nutné najskôr sa osprchovať, aby ste z tela zmyli pot a až následne doňho vojsť a telo teplotným šokom ochladiť. Potom sa už iba spokojne zabaliť do plachty a užiť si pokoj na odpočívacom lôžku, aby si telo po týchto úkonoch odpočinulo, kým pôjdete na ďalšie "kolo" saunovania. Netreba zabúdať na to, že v odpočinkovej miestnosti by ste mali dodržiavať ticho a pokoj - nie rozoberať, kedy Gita príde na návštevu a čo treba nakúpiť.

Ja osobne saunovanie milujem, ale bola by som vďačná, keby si ľudia pred návštevou sauny prečítali aspoň zhruba, ako sa správne saunovať. A ak so saunovacím poriadkom nie sú stotožnení, nemali by do nej chodiť. Potom zbytočne kazia zážitok zo saunovania tým, ktorí by si ju radi vychutnali, ale nemôžu, lebo ľudia porušujú ktorékoľvek z pravidiel uvedených vyššie.

kakali10
27. feb 2019

@nesvadbovo my sme s partnerom nemali plavky, jasne ze tam nepatria 🙂 ale teda tie plachty ktore sme dostali sme mali v saune aspon omotane okolo pasa, neviem no 100 ludi 100 chuti , nam to prislo absurdne si plachtu rozlozit a roztiahnut si nohy ako hovada .. a suhlasim s vami , ak je to niekomu neprijemne nema tam co robit 🙂 my sme tiez vyskusali raz a uz sme tam nikdy nesli.. tak by to malo byt 🙂

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
27. feb 2019

@kakali10 ja netvrdím, že treba roztiahnuť nohy a robiť predstavenie ostatným 🙂 Myslím, že sa dá sadnúť aj tak, aby bolo vidieť naozaj minimum, prípadne cez seba proste jemne prehodiť ďalšiu plachtu, ktorá tento problém vyrieši. Každému vyhovuje niečo iné, ja si idem do sáun vyslovene oddýchnuť a vypnúť. Poviem rovno, že keby som človeka, čo mi sedí, povedzme, aj naproti, stretla o hodinu na recepcii, ani ho nespoznám, lebo tam proste nechodím pozerať na ľudí, len si to celé užiť 🙂