O 12 rokov starší priateľ

jenufka07
29. dec 2017

Ahojte babenky 🙂
Chcela by som vas poziadat o vasu radu a nazor. S mladsimi rovesnikmi som si nikdy nerozumela. Potrebovala som partnera intelektualne vyspeleho, s ktorym by som bola stastna, ktory by mal rovnake nazory a zaujmy podobne mojim. Nasla som si priatela, ktory je o 12 rokov starsi, nez ja. Mam 17 rokov a on tym padom 29. :/ aky je vas nazor na takyto vekovy rozdiel?
Velmi si rozumieme, mame spolocne zaujmy, nase rozhovory su bohate a celkovo mam pocit, akoby sme plavali na rovnakej vlne. Vobec tu nejde len o fyzicku pritazlivost, ale predovsetkym tu mentalnu, ktora na mna velmi zaposobila. Myslite si, ze takyto vekovy rozdiel nie je spravny?

deti95060810
30. dec 2017

@safranca15 akože aj ľutuješ? poznám manž. pár čo bol rozdiel medzi nimi 18 rokov... žili veĺmi pekne, mali deti, dokonca on bol vzdelaný s vyšším postavením v spoločnosti, nie ženatý predtým nebol.....je to bratova spolužiačka, takže viem že sa pri ňom mala super....

safranca15
30. dec 2017

@deti95060810 sem tam aj banujem

jazminn
14. jan 2018

áno klape to...pokiaľ on nebude mať po 60-ke a nedajbože sa nepridajú k jeho veku aj choroby ešte. On bude mať 62 a ty 50...vtedy uvidíš aký je to rozdiel... toto je moja vlastná skúsennosť.
Ja som sa vydávala 20 a on mal 31...všetko bolo OK do jeho 60....

madeline1
14. jan 2018

@jazminn ale urcite si stastna, ze si s nim bola stastna tolko krasnych rokov...aspon teda do jeho 60tky.
vies ty vobec kolko parov bez vekoveho rozdielu nebolo stastnych ani tak dlho ako vy dvaja?
kazdemu vyhovuje nieco ine....ale v prvom rade by sme mali zit tak aby sme boli stastny, nie podla toho co povedia ostatni...lebo ano, oni budu vydiet problem tam kde je niekto iny nez vacsina...
nikto nevie ako dlho tu bude...je to individualne, tak zime tu a teraz s tym s kym sme stastny.

lavieenrose
14. jan 2018

ja mam tetu ktora bola slobodna mamicka a dala sa dokopy so starsim muzom, lenze ona ma teraz okolo 50 a staremu panovy okolo 60 amputovali nohu(cukrovka) ...a teraz sa bude starat o neho do smrti

jazminn
14. jan 2018

@madeline1ja netvrdím, že aj teraz to nie je OK. Ale tak niejak závidím svojej kamarátke-svojej rovesníčke, ktorá sa vydala za nášho spolužiaka. Obidvaja sú rovnako mladý...aj duchom a môj manžel už je tak trochu starý....to treba zažiť...

lula313
14. jan 2018

@lavieenrose no nikto jej nekáže musieť sa starat a máš kopec prípadov, kedy 30rocny dostane porážku, je po havárii a skončí na vozíku, toto podľa mna nebol “pekný” príklad..

lavieenrose
14. jan 2018

@lula313 precitkaj si komentar nad tebou

madeline1
15. jan 2018

@lavieenrose a to je problem?

lavieenrose
15. jan 2018

@madeline1 urcite stastim neskace, pisali tu zeny z vlastnej skusenosti, ze muzi su po 60 uz citelne inych nazorov,ze su detkami ..mas pocit ze vek nenesie casto krat so sebou aj choroby? taka cukrovka sa zvacsa prejavuje v starobe...preto sa to neda porovnavat s 30 rocnym po havarii

madeline1
16. jan 2018

@lavieenrose take hovadiny tu riesite, vsak ked s nim chce byt. nech je. nezavid jej .

lavieenrose
16. jan 2018

@madeline1 komu ja co zavidim ?

safranca15
16. jan 2018

Moji rodicia ho tiez nechceli prijat zdal sa im proste stary a co ak nahodou otehotniem a atd ale nakoniec si ho oblubili

elementissa
25. jún 2019

Mala som tiež takého frajera, keď som mala 18...on mal 30. Bol to snáď ten najhorší vzťah na svete. Boli sme spolu 2 roky, ja som bola príliš mladá a sprostá a on... On bol egoisticky chumaj, čo ma mal v podstate na háku. Zišli a rozišli sme sa asi 6x, zažívala som pri ňom doslova psychicky teror, stále mi vravel, že však on ma aj tak ešte vymení... Ja som snívala o svadbe, rodinnom živote, on ani za pána... 30 ročný starý chlap, čo predtým nemal žiaden normálny vzťah "lebo všetky ženy boli zle a opustili ho chudáčika", úplne rigidny, neprisposobivy... Proste pre tak mladé dievča nie dobre. Ja som si to neuvedomovala a žila som v sebaklame a depresii. Keď som odišla na výšku, rázne to so mnou ukončil, čo bolo v konečnom dôsledku najlepšie, čo sa mohlo stať. Na druhý deň po rozchode som konečne cítila, že môžem slobodne dýchať, že opäť môžem žiť. V prvom ročníku na vyske (ku koncu druheho semestra) som sa dala dokopy so spolužiakom, ktorý je odo mňa starší o rok. Presne rok a pol odkedy sme začali spolu chodiť sme mali nádhernú rozprávkovú svadbu (zariadili a zaplatili sme si ju sami, obaja sme pracovali), nasťahovali sme sa do nášho krásneho stvorizbaku a kúsok po našom druhom výročí svadby sa nám narodí synček 🙂
Mne vzťah so "stariganom" ukázal strašne veľa do života - hlavne to, čo presne od vzťahu nechcem a to, ako presne normálny vzťah nevyzerá. A vďaka tomu som našla človeka, ktory je na tom úplne rovnako ako ja, mysli ako ja, má rovnaké názory a rovnakú predstavu budúcnosti.
Nehovorím, že partneri s veľkým vekovým rozdielom tieto dôležité veci nemôžu zdieľať. Poznám kopec prípadov, kedy to klape. Ale v 17/18 je dievča ešte príliš naivne a zamilované na to, aby si uvedomilo, že vlastne spáva s debilom. Ale debili sa nájdu v každej vekovej kategórii.
Ak je to pre ten dany pár vyhovujúce a majú rovnaké názory na život a na svet,na rodinu, na manželstvo, na deti, na výchovu, na vzdelanie, na prírodu.... Bla bla.. Proste to co je dôležité, ak v tom majú jasno a obidvaja rovnaký názor, tak ani 50 ročný rozdiel nie je problém. U mňa sa to neosvedcilo, ale zato som našla najlepšieho manžela vo svojej vekovej kategórii 🙂 takže držím prsty, nech každý nájde k sebe ideálneho partnera. A je jedno koľko bude mať rokov 🙂

fatimuska
23. jan 2020

@jenufka07 moj prvy manžel bol starší o 13 rokov, 10 rokov nam to klapalo, potom sa ten vek zacal odrazat na nasom vztahu, ja som bola nevyburena, on uz radsej chcel byt doma..