Objednával u vás niekto tovar zo zahraničia?

dadka28
19. feb 2011

ahojte kočky...chcela by som sa opytat,či náhodou nemá niektorá z vás skusenosti....mne sa ozvala jedna pani z Kanady ze si chce objednat tovar odo mna...dala som jej číslo účtu,nech posle peniazky a hned tovar poslem...poslala mi potvrdzujuci mail z banky ze peniaze poslala...ale jasne ze este peniaze na ucte nemam/kedze to prebiehalo dnes,tak ani necakam/ale neviem ci som to spravne pochopila..ze akonahle dostanem ten potvrdzujuci mail z ich banky tak mam posielat tovar?pomoze mi niekto s tym..?alebo prelozit mail...akoze urcite nic posielat nebudem,pokial nemam peniaze na ucte...

dana_l
20. feb 2011

ja by som jej na tvojom mieste napisala, ze este cakas kym pridu peniaze na ucet a potom jej tovar hned odosles. inak prevod z kanady na slovensko trva len asi 2-3 pracovne dni, takze to nebude ako by si musela cakat mesiac a ona by sa mohla na teba hnevat.

hivetka
20. feb 2011

@dadka28 precitaj si diskusiu v prilozenom linku, aby si nenaletela podvodnikom, lebo mam pocit, ze ty si tiez ten pripad 😉
http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/pozor-na-ni...

dadka28
autor
20. feb 2011

viete mi niekto pomoct co mam dalej robit??udaje som dala...dievcata prooosim..

sonoio
20. feb 2011

teoreticky,ak dostanes potvrdz.dokument o tom,ze ti peniaze zaslala, mozes tovar poslat,ale ak pochybujes,radsej jednoducho pockaj na peniaze. ak to prebieha cez "zahranic." banku,trva viac dni,kym peniaze nabehnu.aku pomoc vlastne potrebujes?

ikke
20. feb 2011

@dadka28 ja si myslim, ze ak si jej dala len cislo uctu, peniaze ti z neho ona zobrat nemoze 😉 takze co mas robit? podla mna nic, cakaj, ci ti naaaaaahodou nenabehnu peniaze, ak ano, vec posles, ale pravdepodobne ti nepride nic.
ak mas pochybnosti, skus zavolat do tvojej banky, over si, ze si jej nedala ziadne udaje, ktorymi by ta ona mohla pripravit o peniaze 😉

tin007
20. feb 2011

@dadka28 je to hodne zvlastne, ze od teba nakupuje niekto z kanady, nebude to nieco na sposob tzv nigerian scam?

pink_lady
20. feb 2011

@dadka28 pred nedavnom ma oslovila jedna mamicka z talianska, kupila odo mna monitor dychu (tu na MK). Poslala peniaze, tie nabehli cca po 4 pracovnych dnoch, ja som poslala balik az ked nabehli peniaze....v ziadnom pripade skor by som neposielala... 😉 neposielala mi ziadne potvrdenie a ani nepadlo slovo ze by to chcela poslat skor 😅

dadka28
autor
20. feb 2011

@ikke gratulujem ku krasnemu rociku... 😉
@tin007
@pink_lady
je to urcite ten nigerijsky podvod,uz som si tu nasla...len sa bojim ci nieco z toho nevznikne,nejake problemy s uctom...nej.vymahanie penazi a pod..
tovar som neposielala,ani neposlem..len nechapem ako som im mohla naletiet...ja som dala cislo uctu nazov banky a meno...snad sa nic nestane...
http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/pozor-na-ni........

dadka28
autor
20. feb 2011

@hivetka dakujem ti krasne za link...si mi velmi pomohla...

hivetka
21. feb 2011

@dadka28 za malo, mimochodom len tak som si precitala na mojej svadbe o tom podvode a nasledne som si vsimla tvoju otazku a v tom momente ma napadlo, ze budes mat s tym docinenia asi aj ty, tak mi nedalo nereagovat, aby si sa do toho nezaplietla este viac 🙂

dzejna333
6. sep 2012

no mna bohuzial pekne odrbali. ani neviem co som si myslela :( neda sa to nejak riesit, to vymahanie penazi??? neviete mi niekto poradit? za kazdu radu som vdacna

anda2
16. apr 2014

@dadka28 chcem sa opýtať, tiež ma kontaktovali, dala som čislo účtu, poslali aj email o odoslaní, len som medzitým prišla na to že je to blbosť, nezneužili vaš účet, alebo dačo iné, prestali vás kontaktovať

dadka28
autor
17. apr 2014

@anda2 ahoj...nie nic,vsetko je oukej...cislo uctu davas hocikomu...cize nemusis sa bat...napisala som im,ze viem ze to je podvod ze ich nahlasim bla bla...a prestali pisat... 😉 😉

anda2
17. apr 2014

objednával, ved včera som mu už odpísala, že ho nahlasujem a prestal, tak dúfam, že bude pokoj

090379
15. máj 2014

Ahojte baby. Mne takisto napísala pani po anglicky že chce kočiarik, ktorý mám na bazári.Pýtala sa na cenu a že sa jej veľmi páči a že by ho chcela, že peniaze mi pošle cez paypal.Mám jej poslať údaje na paypal.Dám tu aj jej meno volá sa Jessica Pareé. Neviem či je to len podvod alebo fakt má záujem

wrok
24. júl 2014

@090379 ak si neporiesila kludne posli, tvoj kontakt na paypal jej nijako nepomoze, paypal pouzivam obchodne v ramci celeho sveta - mam Eshop Sametic a posielame folie do Australie, USA, Juznej Afriky, USA, Kanady... paypal je najbezpecnejsi a najrychlejsi sposob platby (mame aj prevod na ucet, GoPay, v SR a CR dobierku)