Obuv na široké nôžky

laura0107
13. feb 2018

ahojte.prosim poradte obuv na siroky nozky. hlavne mi ide o prezuvky. hladam uz mesiace a neviem najst.viem ze maju superfit a elefanten viacere sirky..ale v eshopoch a obchodoch maju modeli len na uzke nohy..
neobjednavali ste niekto poslednu dobu?? potrebujem tip.
dcera nosi 27ky.

luna116
13. feb 2018

@laura0107 syn má širšiu nohu - prezuvky kupujem RAK (vždy o číslo väčšie), zimnú obuv má teraz D.D. step

mellany76
13. feb 2018

tiez ma to zaujima , syn ma 24 nohy dost siroke aj s vysokym nartom, Rak nam vobec nesedi , neobuje to, cizmy mal D.D. Stepy a teraz Freyco. v lete nosil Crocsy, tie ma rad , kupila som mu ich aj ako prezuvky, skus sa pozriet po barefoot obuvi, tam mozno najdes, alebo capacky jej mozes dat ako prezuvky

len_leninek
13. feb 2018

Beda barefoot papuče, pri veľkosti 27 by mali mať VD 17 cm a VS 7 cm.

zuzik307
13. feb 2018

Papucky Nanga su super na sirsie nozky...

laura0107
autor
13. feb 2018

@zuzik307 prosim Vas aku maju podrazku? maju nrjak spevnenu pätu?

jaroe
13. feb 2018

@laura0107 barefoot topanky nemaju spevnene nic. Maju za ulohu poskytnut nohe rovnaku volnost ako chodza naboso...

zuzik307
13. feb 2018

@laura0107 makka podrazka, nespevnena pata...

tortelinka
13. feb 2018

nanga, beda, jonap papuče, všetky sme mali

michaella94
13. feb 2018

viacmenej vsetky varefoot by vam mohli sadnut...pozerj barefoot stranky...v presove mame obchod s barefoot obuvou...vyhni sa ortopedickej obuvy nozka v nej nema volu a to moze sposobovat vybocenie palca...alebo spadnutie klemby.... 🙂

slamka555
13. feb 2018

Ahoj tiez mame synceka so sirokymi nozkami dokonca ich mal ploche.. nam zatial vzdy sadli od Protetiky ;) Sice cez net by som sa bala kupovat..ale mame tu lekaren kde su aj zdravotnicke potreby a tychto prezuvociek je tam kopu navyyber tak vzdy ked treba ideme skusit a vzdy si odtial aj odnesieme ;) sedia super, su ortopedicke a super kvalita ;) stoja okolo tych 25 eur ale oplati sa ;)

laura0107
autor
13. feb 2018

@michaella94 barefoot sadni urcite,na sirku.lenze dcerka ma geneticky po mne ploche nohy.nechcem uplne tvrde ortopedicke papuce..ale nieco co predsa nejak drzi tu patu.
@slamka555 protetika je fajn.ale na von.neviem si predstavit ze vnutri ako prezuvky su pohodlne na cely den.preto by som radsej nieco medzi.medzi barfoot a protetikou.ale take asi neexistuje ☹

katrinka8
13. feb 2018

Na široké nôžky sú super papučky Beda. Treba dieťatku pomerať dĺžku nôžky, šírku nôžky, a podľa toho sa potom orientovať. Nikdy nie podľa veľkosti topánky, pretože každá firma má svoje vlastné číslovanie. Napríklad papučky Beda majú pri dĺžke 17,4 cm šírku 7,1 cm. Čiže sú vhodné pre dieťatko, ktoré má nohu dlhú približne tých 16 cm, maximálne 16,2 cm.
Tiež sa dajú použiť ako prezúvky napríklad aj kožené sandálky tikki s gumenou podrážkou, ale tie napr. vo veľkosti 27 majú len 17 cm.

katrinka8
13. feb 2018

Papučky Beda

laura0107
autor
13. feb 2018

@katrinka8 tieto som prave objednala🙂
uvidim ci sadnu..

laura0107
autor
13. feb 2018

@michaella94 pacia sa mi vivobarefoot toapnocky.len ma odradza velmi nizka päta..este som pozerala ak livia a luca balerinky, ako nahrada za prezuvky.ale vobec ich nepoznam.nemam moznost pozriet niekde.ale asi ich budem musiet objednat a ked nesadnu poslem spat.

slamka555
13. feb 2018

@laura0107 praveze mne pridu take skor prezuvkovite ako po vonku ;) 🙂 ale neviem no lebo je ich viac druhov ;) vsak ale jasne ako uvaazis za vhodne ;)

katrinka8
13. feb 2018

@laura0107 - tie by mali, sú na široké nôžky 😉

katrinka8
13. feb 2018

@laura0107 - dcéra mala nábeh na plochú nohu, odkedy je barefoot, má peknú klenbu 😉 Iný postreh - ja aj môj brat sme ako deti nosili ukážkové "ortopedické" topánky, za socíka, ako všetky deti - iné vtedy proste neboli, o barefoot ani slychu v tej dobe, samé pevné päty a klenby. A čo sa nestalo, nohy ploché obaja, a neboli sme jediní teda. Aj vložky nám dali na to, a nepomohlo, samozrejme.

michaella94
14. feb 2018

@laura0107 citam ze si objednala beda papucky ale tie su uuuplne ze barefoot...mozno tak nevyzeraju ale urcite su...nemaju ani klembu ani zdvihnutu pätu a siroky predok 🙂 my sme ich skusali ked som hladala do skolky papucky ale nam nesadli...dufam ze vam sadnu 🙂 dcerka nech chodi veeela bosa a hlavne po nerovnych povrchoch...skus pozriet senzomotoricky kobercek... 🙂

laura0107
autor
14. feb 2018

@michaella94 chodi vela bosa.mame doma aj kobercek aj lopticky pichlave na cvicenie.aj tak ma ploche nohy.a stale viac.a este ktomu velmi siroke prsty.takze potrebujem siroke.lebo vsetky ju tlacia a vyzuva sa.v lete behala bosa.po kamenoch.po piesku.znami sa cudovali..riesim teraz aby mala aspon pohodlne.aby sa v skolke nevyzuvala.uvidim ake budu tie beda..viem ze su barefoot.ale si nemam inu moznost.bud tvrde protetiky alebo barefoot.

mirkaaak
14. feb 2018

Syn ma siroku nozku aj vysoky nart. Sadli mu najlepsie Primigi - a maju aj papucky 😉

michaella94
14. feb 2018

@laura0107 no hlavne ked ma siroke prsteky tak barefoot su na to idealne aby ich nemala v protetike stlacene...my mame v skolke baby bare na prezuvky a su uuuzasne 🙂

tinak25
18. feb 2018

@laura0107 ked vám dojdu dajte vedieť, či sadli. Dcéra má tiež širokú nohu. Zimne má čižmičky kidofity a nizke od bedy. Obidvoje sú perfektne. Poškuľovala som tiež po papučkách beda, len neviem či by sadli.
Ešte ako papučky kupujú baby bare.

laura0107
autor
18. feb 2018

@tinak25 ano.uz prisli.krasne jej sadli.

lili2447
9. mar 2020

@michaella94 keby som toto vedela skôr aj ja sme od zaciatku kupovali taku obuv teraz ma dcera taky palec uolne jeh uteka potom sa keh puka