Očkovanie proti rakovine krčka maternice?

kathynka
14. júl 2011

Predvcerom som mala preventivnu prehliadku u gynekologicky (prvykrat u novej, kedze som musela zmenit) a ked som jej povedala, ze pred 2 rokmi mi bola zistena pritomnost virusu hpv (nastastie nerakovinotvorneho a do 3 mesiacov bol prec), tak sa ma opytala, ci sa nechcem dat zaockovat. Na to som jej povedala, ze podla toho, co o tom viem, tak to odporucuju dievcatam a zenam od 12 do 26 rokov, ktore este nemali pohlavny styk. Dala mi vsak letacik vakciny Silgard a povedala, ze podla minulorocnej studie to uz nie je pravda a vakcina je ucinna uz od veku 9 rokov po vek az 45 rokov a kludne sa moze dat zaockovat aj zena, ktora je pohlavne aktivna, lebo ak bola napriklad uz nakazena niektorym z tych 4 rakovinotvornych virusov, tak ta vakcina ju stale moze ochranit pred tymi dalsimi 3. Ja mam momentalne 27 rokov, nie som uz panna a ked som nad touto vakcinou uvazovala za "starych podmienok" tak stala vtedajsich 5000sk (cca 170e). Momentalne vychadza 1 vakcina na 105e. Chcela by som sa vas opytat, co si o tom myslite a kolke z vas toto ockovanie maju alebo ho zvazuju. Dakujem.

bojko77
3. mar 2012

@lucinocka podla mna sa to cez tehotenstvo vobec neriesi. A to by som teda urcite nepodstupila. Mozno po tehu sa ti to upravi. A z cytologie sa zistuje len PAP a nie CIN. Takze ked si mala PAP 2 tak to sa vobec neriesi, to je dobry nalez.

lucinocka
3. mar 2012

@bojko77 mne pise na papieri HPV vysokeho rizika CIN 2 dysplasia..tak neviem :-/

bojko77
3. mar 2012

@lucinocka hm divne, ale snad po porode nebude treba nic riesit. Ale mne tiez robili konizaciu kvoli dysplazii a HPV. 😔

lucinocka
3. mar 2012

@bojko77 a mas uz deti? doktor sa tvaril tak nevelmi nadsene zeby mi nieco robil, kym aspon jedno neodrodim a ja som sa tiez moc netlacila do toho..uz som sa raz HPV zbavila, po potrate bolo telo slabe, tak sa mi to vratilo...tak verim, ze raz sa toho zbavim zase

bojko77
4. mar 2012

@lucinocka ano, jedno dieta mam. Ale kocky normalne rodia aj po konizacii.

gabinocka
22. aug 2012

no ako tak citam, tak to ockovanie je nanic.....mne ho prave tiez gyn. odporucila koly zvysenym hodnotam HPV a ide mi este robit dalsi nejaky specialny ster za ktory vraj zaplatim 25€ 😕 .... co ak sa zaockovat nedam a necham to tak? co sa deje dalej s HPV virusom?..inak ten virus mam zisteny opakovane po 2 rokoch na preventive

bibistec
1. nov 2012

precitaj si vseobecne o tychto vakcinach, ale pokial viem tak tych druhov hpv virusov je mnoho a zaockovat sa da len proti niektorym cize nikdy nebudes mat istotu ci aj proti tym ktore mozes v buducnosti dostat. ja osobne si myslim ze je to nezmysel a urcite by som sa nedala ockovat ani svoju dceru nedam ockovat, podla mna je to len byznys. ale nechcem ovplyvnovat.
opytaj si pribalovy letak od vakciny, pozri mozne negativne nasledky, zvaz prinosy, a to ci nahodou nemozes ochoriet aj na nejake ine hpv virusy, proti ktorym ta nebudu ockovat + na ako dlho plati ochrana po ockovani.
a podla toho sa rozhodni

erikaa19
15. mar 2013

@olifcek
@lucinocka
@lucinocka
@bojko77 presne tento problém trápi teraz aj mna, čaká ma konizácia , chcem sa vás opýtať, ked ste sa nedali zaočkovať, tak ste potom brali nejaké lieky alebo vitamíny, alebo nič ?

olifcek
15. mar 2013

@erikaa19 ockovanie nepomaha 😀 a nie, nic som nebrala, nie je nutne 🙂

erikaa19
15. mar 2013

@olifcek dakujem si zlatá už tolko diskusií čítam, že mám z toho šalát🙂

olifcek
15. mar 2013

@erikaa19 🙂 pohodka, neboj nic... hlavne nech je vysledok dobry, paq si za vodou 😉

erikaa19
15. mar 2013

@olifcek myslíš po konizácii?

olifcek
15. mar 2013

@erikaa19 jj, po nej... 🙂

erikaa19
15. mar 2013

@olifcek toľko optimizmu mi nikto doteraz nedal ako ty, veľmi pekne ti dakujem 🙂

olifcek
15. mar 2013

@erikaa19 mne sa zrutil svet, ked mi to povedali, ked osm videla vysledky cytologie, ked sa opakovacka cytologie este zhorsila.. ale teraz uz viem, ze to bolo zbytocne stresovat sa 🙂 trosku odcvaknu a bude pokoj, uvidis 😉 a nebude problem ani otehotniet, ani donosit ani nic 🙂 mozno budes od zaciatku chodit na prevewntiku ku gynekologovi nie raz do roka, ale 2x, ci 4x, ale to je len dobre a nic to neznamena 🙂

erikaa19
17. mar 2013

@domyyy prečo si to oľutovala, môžeš byť konkrétna? 🙂

katka39
5. apr 2013

Chcem sa spýtať, videla som v TV reklamu , že dvievčatá do 13 rokov majú toto očkovanie zadarmo. Viete niekto o tom?

29lienka
16. sep 2013

@kathynka ahoj. ja sa chcem dat tiež zaočkovat kedže vysledky su stale zle. jedna vakcina ma vyjde na 65eur, druha sa picha po dvoch mesiacoch tiež za 65eur a tretia po štyroch mesiacoch a cena tiež 65eur takže dokopy ma to bude stat 195eur ☹

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diaajacii
5. jan 2017

Ahojte a prajem pekný deň, chcela by som sa poinformovat o tam že kde ma budu očkovať kedže je to o krčka či do ruky alebo kam ? 🙄

nextik
21. mar 2017

https://www.facebook.com/JinkyArt/posts/1015810... Kto vie po anglicky a ma chut si precitat do konca - tyka sa to nasledkov po ockovani HPV vakcinou.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nextik
21. mar 2017

@peter952 ano, nielen v Dansku. ☹

emimirlen
16. nov 2018

@ewwe ahoj,môžem sa ťa opýtať, akou vakcínou si bola ockovana a po zaočkovani,mala si nejaké vedľajšie účinky? Dala som sa zaočkovať,týždeň som mala bolesť hlavy a teraz po 3tyzdnoch od očkovania mi opuchla ruka,aj boli a v mieste vpichu mám akoby tvrdý hrášok.

ewwe
17. nov 2018

@emimirlen ahoj ja uz presne neviem ktorou, bud silgard alebo cervarix ci ako sa to pise, ockovali ma na 3x, ziadne vedlajsie ucinky som nemala, nic, no ale ty kazdopadne navstiv hned v pondelok svoju dr. (ak by sa to zhorsovalo chod na urgent aj teraz cez vikend) a povedz jej o tom ten opuch ruky moze to byt nieco vaznejsie. V pondelok naozaj chod a potom mi napis ako si dopadla, drzim palce

minuskad
17. nov 2018

Baby, kupte si indonal, alebo silnejsi DIM zo zahranicia. Ja som mala zhorsenurealne cytilofiu a, totoze mia pomohlo. Očkovanie som odmietla, nie je riadne testovane a testovanie prebieha teraz na ľuďoch a to mam od imunologicky

emimirlen
17. nov 2018

@ewwe volala som jej v piatok,kázala mi len octanovu masť. Ak boli tak voltaren alebo Ibalgin gél. Po Ibalgin géle mi to to ustúpilo,nie úplne ale už tam mám len takú citlivú hrčku. Ja totiž hrajem volejbal a mali sme ťažší zápas,možno aj tou záťažou a bola som aj plávať. Tak neviem no. Ale keď mi to neprejdem Uplne tak isto zájdem. Dakujem

emimirlen
17. nov 2018

@minuskad indonal som brala 3 mesiace už,teraz mám pauzu. Takže budem isto znova kupovať. 😉