Očkovanie proti rakovine krčka maternice. Čo si o tom myslíte?

aktak
7. apr 2007

Poculi ste o nej? Ak naozaj funguje (co sa hovori ze ano) tak by to stalo za to, i ked je to drahe, tusim 10 000 alebo tak.
Co si to tom myslite?

vavka33
7. apr 2007

Aktat moze to byt dobra vec,keby som spadala to tej kategorie,nevaham ani chvilku.

vavka33
7. apr 2007

tu o tom najdes to,co ta zaujima
www.hpv.sk

barbulka
7. apr 2007

Ja som nadtym tiez rozmyslala, stoji to 15 tisic, 1500 preplati poistovna. Ale este stale nemaju overene, ci to naozaj funguje a tusim najucinnejsie to je pre zeny do 26 rokov, co ja uz nemam 😖

escada17
7. apr 2007

baby, tu v USA je jeden druh, stale na to bezi reklama, ale citala som, ake to ma rizika...ja by som neriskovala, dokonca i male dievcatka na to reklamuju...

aktak
autor
7. apr 2007

vavka do akej kategorie?

vavka33
7. apr 2007

vekovej 😉

leto79
7. apr 2007

tiez som pocula od mojej sesternice (MUDr.) ze je vhodna len pre mlade dievcata, ktore este nezacali pohlavne zit...

pre nas je to v podstate uz neucinne...

vavka33
7. apr 2007

myslim,ze nie len pre tie co este neziju pohlavne,to mozu,je to obmedzene vekom-len do 26rokov tusim

aktak
autor
7. apr 2007

fakt? no tu podmienku este splnam, ale je to nejake divne, aby vakcina bola len do isteho veku, nechapem, ale to neni dolezite aby som tomu rozumela 😵

certica
7. apr 2007

ja som kedysi niekde citala, ze by v buducnosti mali vakcinou normalne ockovat kazde dievca nejak okolo 13 - 15 r., cize chapem, ze by to mohli poistovne preplacat (ale kedy... 😕 aspon ciastocne

aktak
autor
7. apr 2007

myslite ze je este lepsie cakat kym spravia viac vyskumov ci je to naozaj bezpecne a nema to vedlajsie neziaduce ucinky?

certica
7. apr 2007

ozaj, escada - chcela som sa spytat na tie neziaduce...

vavka33
8. apr 2007

Vcera v spravach o tom bola reportaz.
mne s toho vyslo,ze by mali ockovat hlavne chlapov 😀 ,lebo su nositelmi toho virusu,co sposobuje rakovinu.A prenasa sa pohl.stykom.takze mladym 14rocnym soplam by som akurat dala lizatko do ruky a zamkla v izbe a nie aby sexovali kde chcu a s kym chcu-a blbci vyskumnici im este vymyslia vakcinu,ktora ich ochrani,no potom uz budu sulozit o 106. 😒 😠

certica
8. apr 2007

ja len viem, ze chlapom HPV nic nerobi, ohrozuje len zeny rakovinou krcka. hnusoby 😀

vavka33
8. apr 2007

Ano,ja viem,ale oni su nositelmi 😉 a prenasacmi 😉

aktak
autor
8. apr 2007

a da sa zistit ci to muz ma ten virus? ten moj konkretny? 😀

vavka33
8. apr 2007

JAsne ze da. 😀 A to teda dost skoro ho chces dat vysetrit! 😀 😀 😀

aktak
autor
8. apr 2007

som netuslia o tom ze tuto rakovinu sposobuje virus 😅 no ked zacuje ze ma ist na -odber krvi- tak mi radsej da tych 15 000 ako ho poznam 😀 😀 😀

ikke
8. apr 2007

ja viem tiez tak, ako vravi leto79 - je to len pre dievcata, ktore este pohlavne nezili, idealne do isteho veku (asi tych 26 rokov)... takze snad pre nase dcery, pre nas uz nie 😔 😉

aktak
autor
8. apr 2007

aha, a ja ze aka novinka pre vsetky zeny 😀 nejak nesom v obraze 😲 😎 skusim navrhnut muzikovi ten odber krvi (asi z neho sa to da zistit?) ze co na to povie 🙂

anamor
8. apr 2007

inak je pravda, ze ked budu poistovne preplacat uz mladym puboskam v 12 tie vakciny, tak kam tento svet speje.... v takom veku naozaj zacnu sexovat kade-tade kedy sa im zachce. To my sme sa hravali este s Barbinami 😉

vavka33
8. apr 2007

Anamor ja ani s barbinami nie,to este neexistovali,len take obycajne babiky.

anamor
8. apr 2007

vavka 🙂 tiez len zacinali barbiny... v tych mojich dvanastich...

vavka33
8. apr 2007

asi mam viac rokov 😀

anamor
8. apr 2007

az o tolko viac urcite nie 😉

vavka33
8. apr 2007

no neviem,neviem-asi o dakych 10 snad aj ano.ja si veru nespominam,ze niekto vravel o dakych barbinach.v mojich babikovskych casoch boli novinkou tie velke chodiace a nasi na nu nemali peniazky.

anamor
8. apr 2007

ja som to skor myslela cele tak, ze my co tu debatia a pripojili sa su zhrozene z toho, ze v 12 sme sa este hravali s babikami, mysleli si, ze to dole je iba na cikanie a dnesny svet dava dievcatam volnost zacat pohlavne zit uz prilis skoro, tak potom nech sa necudujeme, ze kam tento svet speje 😢

vavka33
8. apr 2007

ja viem ,aj ja som to tak myslela a ze ich v tom vlastne podporuju takymi vecami ako to ockovanie.ja som sa strasne bala chalana len pobozkat,ze ochoriem alebo otehotniem,taka som bola hlupunka a teraz vedia deti o sexe tolko-a hlavne z praxe ☹ 😠

anamor
8. apr 2007

no ved prave... a je to smutne, to je detstvo, nie je a to je smutne.

vavka33
8. apr 2007

je vsetko chyba rodicov