Odchod z Anglicka po 12. rokoch

stefania100
8. mar 2017

Dievcata poradte....uz mi ide hlava prasknut....zijem v UK 12 rokov a mm by sa chcel vratit na Slovenko (vychodne), kazdy den sa hadame pretoze ja velmi nechcem, ako vieme na vychode je problem s pracou a kedze mame uz 40 neviem si predstavit zacinat od zaciatku. Boli ste niekto v podobnej situacii? Ako ste sa rozhodli? Nelutujete Vase rozhodnutie? Dakujem za odpoved 😘

alaguema
8. mar 2017

@stefania100 ahoj, my sme sa vrátili po rokoch strávených rôzne mimo SR a sme spokojní. U nás bolo plusom, že prácu sme hľadať nemuseli, robíme freelance obaja. Ale na východ sme nechceli ani jeden. Žiaľ, ten rozdiel východ, stred, západ, je naozaj v rámci takej malej krajiny až zarážajúci. Či ide o prácu, alebo životnú úroveň, či kultúru, východ je trvalo ignorovaný a je to vidieť. Smutné, ale reálny fakt. Ešte mestá - Košice, Prešov, sú fajn, čo sa týka nejakej kultúry, ale čo sa týka platov, sú podhodnotené v rámci veľkých firiem, sú rozdiely medzi pobočkami až v stovkách EUR mesačne na identických postoch, len v rôznych krajoch, pričom ceny nehnuteľností v KE, nie sú o nič nižšie, než niekde v Nitre, alebo Bystrici.

obsadenemeno
8. mar 2017

@stefania100 no ja by som sa urcite nevratila. Poznam zopar, co sa vratili a po roku, dvoch sli opat do UK. Ale takisto poznam zopar, co su rady, ze sa vratili. Zavisi to od toho, aku pracu a zazemie na SK mas.
Kukni si skupinu Velka Britania, a opytaj sa tam. 😉

dolly3
8. mar 2017

Ahoj my sme boli v zahraničí a z rod. dôvodov sme sa vrátili na východ. A či ľutujem? áno lebo moja rodina žije na zap. slov. takže sme mohli radšej žiť tam. Aj keď po čase si zvykám. Myslím že sa dá žiť všade.S prácou je to ťažšie. Keď chceš podnikať musíš mať dobrú účtovníčku a najlepšie na každom úrade známeho inak nič nevybavíš a o odvodoch ani nehovorím. Potom je najlepšie si nájsť nejakú štátnu robotičku 🙂 Avšak pre deti je na slovensku ešte stále bezpečnejšie. Môžu si samé chodiť po vonku , majú viac volnosti. Škôlky a školy sú zatiaľ zadarmo resp. s malými príplatkami ( aj keď myslím ,že pre niekoho aj tie malé poplatky sú veľké).
Na tvojom mieste by som si spočítala všetko pre aj proti a potom sa rozhodneš. Čoho sa bojíš?

sibalka21
8. mar 2017

Ja som sice odist musela aj s malym dietatom, ale nie nelutujem to... Aj ked ja som na zapade a problem s pracou nemam, mozno aj preto, ze som mlada, ale mam tu rodinu, priatelov a ludi co mi pomahaju 🙂 Samozrejme drzim palce v rozhodovani a verim, ze nech sa rozhodnete (zhodnete) akokolvek, nebudete to lutovat 🙂 Vela stastia ❤

lucka_ke
8. mar 2017

a prečo sa chce vrátiť? kvôli brexitu? na Slovensku je ťažko a nič dobré nás nečaká, ja žijem v Košiciach a veru zvažujem sa presťahovať na západ

m.i.r.i
8. mar 2017

velmi zalezi od kazdeho situacie..neda sa vseobecne povedat ci je lepsie sa vratit ci nie..su ludia aj taki aj taki..vidis aj na prispevkoch, ze niektori aj lutuju, ini nie..velmi zalezi ako si to predstavujete s pracou, s byvanim, ci mate aj deti, ake podmienky mate v UK..na aky standard ste si zvykli...
My sme sa tiez vratili po rokoch v zahranici..Posledny navrat bol s tym, ze chceme deti a tie nechcem vychovavat inde ako doma..ale napriklad, my sme mali jasno kde budeme robit, mne firma ponukla dobru poziciu u nas v Bratislava, manzel so svojimi skusenostami si tiez okamzite nasiel pracu...postupne byvanie a ked sme zalozili rodinu sup prec z Bratislavy a slo to aj na vychode a ide aj teraz na strednom Slovensku...pretoze mame taku pracu a zazemie, ktore nam umoznuju mat zivot aky sme si predstavovali a taku uroven aka nam vyhovuje...keby som ale nevedela najst u nas robotu, mali by sme zivorit a zit u rodicov alebo manzel mal dochadzat na tyzdnovky niekde do Rakuska, tak nas tu urcite niet...aj na Slovensku mozes zit dobre, a aj na tom vychode..ale navrat s tym, ze vobec neviem co budem robit a kde budem byvat, len proste sa chcem vratit - to by som si premyslela..jednoznacne dat si plusy a minusy na papier, nielen financie samozrejme, ale aj ine ako bezpecnost, rodinu, zdravotnictvo, skolstvo - vidina buducnosti a ked sa rozhodnete vratit, tak najprv na tom popracovat - hladat na dialku pracu, zistit ake su moznosti, vediet do coho idem...drzim palce

ingelika78
8. mar 2017

@stefania100 ahoj viem ze ti to sice asi nepomoze ale Tvoj prispevok mal vela spolocneho s mojim- tiez som zila v Londýne 12 rokov, tiez mam (skoro ☹) 40 - to na margo zacinania znovu- a manzel sa chcel tiez vratit domov - lenze on je z Austrálie 😀. A tak sme teraz tu a ani jeden za mak nelutujeme aj ked to zvykanie mi dava zabrat 🙂 A hlavne - ja si nemozem pomoct ale UK az na par krasnych miest je nie podla mna az taka idealna krajina na zivot (v porovnani s mnohymi inymi v Europe napr.)
A este: ja som chcela odist uz skor no zoznamili sme sa s manzelom presne vtedy a tak. Cize by som asi odisla anyway.

stefania100
autor
8. mar 2017

Dakujem Vam dievcata za kazdy prispevok, ste zlate, posielam Vam srdiecka 😘

cacianka
9. mar 2017

presne niečo takéto tu už riešila jedna žienka, skús pohľadať, bolo tam dosť veľa dobrých rád ako na to rozhodovanie.

stefania100
autor
9. mar 2017

@cacianka Dakujem 😘

cacianka
9. mar 2017

@stefania100 díky za ❤, to nemuselo byť. pošlem nejakej zúfalej žienke, aby aspoň trochu zlepšilo náladu.

stefania100
autor
9. mar 2017

@cacianka Super 😊 srdiecka maju putovat dalej 😘

n0mi
9. mar 2017

odišla som a zatiaľ neľutujem.. po prichode som zmenila nazor na UK :D