Odplienkovavanie dvojročného syna

limenka
6. okt 2015

Ahojte maminky. Prisla som si po rady hocico co pomoze. Syna zachvilku 2r chceme naucit na nocnim. Podotikam sedi tam kazde rano a lri tom je muzov napad a stalosa ze sa vycikal a 2x vykal cca dobu 4mes stale to iste. Aj bol pocikany bez plienky a hovienko mal aj havarie nikdy som ho nekarhalaani nehresila len som mh vysvetlila ze teraz musime upratat a cika sa do nocnika. Podotikam bol aj bez plienky dni len musela som stym zo dna na den seknut mala som druhe tehu problemi a lezat a nedalo sa mi k nemu sa zohynat a nieto pri nom sedet. Ale aj obsedi na nocniky aj knizku sme citali aj 2nocniky mame ze jeden sa mu nepozdaval a 2 hej tak fen preferujeme. A potom bolo obdobie ako bolo tak bolo. Mala na svet prisla a uz vobec nebol cas na nocnik nakokko syn zacal ziarlit a doyt dlho mu to trvalo kym to pochopi a zase dcera moje mlieko a nikto nepomohal kazdy den. Muz robil a ja doma sama. Preto prisla po radu k vam hoci neviem ci je teraz ok cas odplienkovat ide zima a kazdej strany cuvam ze bude chory a podobne ale aj ine deti sa oxplienkovali a zvkadli to myslim v zime. Tak suhrn. Na nocniku sedi kazde rano ale nic v nom. A ked sa pytam cikat ukaze plienku takze vie kde to spravy. A kako vidim ze si cupne alebo sa prikrci a sup je to plienke. Nakolko by som ho to potrebovala naucit aby sa vedel aj skolke zaadaptovat a potrebuje cas a skor treba zacat.

bukovinka
6. okt 2015

skuste zachod mozno ho to bude viac bavit ked si po sebe aj splachne 🙂

baryana
6. okt 2015

ahoj, chybu si urobila, ze si niekolko krat zacala a vzdala. tiez som urobila tuto chybu. a maly bol potom z toho zmäteny. lebo raz som ho nutila, ucila a potom sme sli niekde na dlhsie, alebo som tiez porodila, tak som zase dala plienky, alebo sme sli von a plienku. toto je chyba. ale chvalabohu, ma 4 a uz je bez plienky, ale trvalo to dost dlho. najmladsi ma teraz 2 a uz ked zacnem, tak to nevzdam. no zacnem az na jar. ide zima a davat vonku dolu skafander bude dost neprijemne. zrusim plienky najprv cez den, stane sa asi vela krat nehoda, no budeme nosti aj von nahradne tepláky.

limenka
autor
6. okt 2015

@bukovinka skusala som sedatko ale nie M nechce byt
@baryana sama viem ze mala yom pokracovat len poporodne veci potrebovali svoj cas aby som mohla fungovat a plienka bola riesenie ale neviem ci mam zase skusat bez pleny aspon doma von asi nie lebo je zima teraz mam dilemu

lusyke
6. okt 2015

@limenka chlapcom to vraj trva dlhsie. Nasa nechcela na nocnik ani za svet. No vyhoda u nas bola ze 2 roky mala v aprily...v lete sme ju nechali na dovolenke behat holu a ked som videla ze ide pisat tak som ju posadila na nocnik a jej sa to tak zapacilo ze odvtedy chodi sama na nocnik aj pisat aj kakat. Myslim ze to pride samo a kazde dieta ma svoje tempo. Pises ze bude mat 2 roky. Nasa mala 2 roky aj 3 mesiace ked sa jej zapacil nocnik..a to je baba. Takze nestresuj a len skusaj dalej. Mozno skuste kupit taky ten hraci nocnik od Fisher Price. Kamaratke sa tak naucila mala ze sa jej na tom nocniku pacilo.

limenka
autor
6. okt 2015

@lusyke no nechcem stresocat ale bolo by fajn kebyze to chape aj nad tym som rozmyslala ze kupim aby chapal

lusyke
6. okt 2015

@limenka Myslim ze problem je presne v tom ze to este nepochopil. Musi objavit caro toho ked tu plienku nema 🙂 Nasej este stale davam plienku na noc. Obcas sa pyta aj v noci na nocnik a rano ma plienku suchu ale niekedy sa rano zobudime a plienka je plna. Tak som uz rozmyslala nad tym ze kupim nejake plienky v krorych bude citit vlhkost...len neviem ake.

limenka
autor
6. okt 2015

@lusyke
aj take su a nemas typ ze ake aspon lebo v tomto som uplne stratena a kolko ma tvoja mala

lusyke
6. okt 2015

@limenka praveze vobec neviem ale to by mohlo aj tebe pomoct. Asi prejdeme na stare dobre latkovky 🙂)) Ale neviem ci nahodou Pampers nieco take nevyrabaju..Musim popozerat. Dcerka ma prave dnes 2,5 roka.

eeffka
6. okt 2015

@limenka ja som neoducala, isli sme na dovolenku s plienkami a ona zahlasila ze chce cikat v bazene, tak som vysprintovala von na WC, a o hodku zasa a zase... a uz plienku viac nemala. mala vtedy 2r a 5m, cize odplienkovanie trvalo 1den, sme nepochopili doteraz s muzom

prvu dceru sa mi snazial svokra "oducit" a skoncili to tak ze v 2,5r sice sa nepocikala za bdela ale na spanie mala plienku skoro do 4r...

takze podla mna netreba nasilu, dieta ti povie

martinella1
6. okt 2015

naša má o 2 týždne dva roky a plienky nepoužívame už pol roka.....začala som radikálne, keď sa už budila sucha a videla som, že dlhšie vydrží bez piškania, nedala som plienku, často núkala na nočník, záchod, neskôr do trávičky. Bola aj nehoda pár krát, ale naučila sa, že ked nechce byť mokrá, musí sa pýtať včas, pochopila veľmi rýchlo. Občas utekáme na záchod, ale nestíhame, ale od apríla by sa to dalo spočítať na dvoch rukách .....a odkedy sme začali plienky nedávať, nedávame hneď od začiatku ani na noc, čiže úplne bez plienok od roka a pol

lusyke
6. okt 2015

@limenka Tak pampers nema nic take ale uz minule som pokukovala po tychto: https://www.modrykonik.sk/market/detska-spodna-...
Vyperies a pouzijes znova.

limenka
autor
6. okt 2015

@lusyke
myslela som ze menej ale to je jedno tak vsetko dkbre dcerenke

@eeffka
co som aj pozerala nejaka metoda za 7 dni 1 bod neplname mame mokre llienky po poobednajsom spani ale zaspava s flasou mlieka a doobeda zvikne cca 300ml vody stiahnut

limenka
autor
6. okt 2015

@lusyke
teto mi vyhadzuje rwklamu na fb ked som len netusim ako to pohlti moc a je mokry nech nema zapareniny

lusyke
6. okt 2015

@limenka ono pri nich ide prave o to ze neprepustia moc ale dieta citi ze je mokre. Takze si uvedomi ze mu je nepohodlne v mokrom a treba hned prezliect. Casom si uvedomi ze cika a ze mu je lepsie sa vycikat do nocnika lebo potom nebude mokre. Asi ich kupim malej na noc. Aby si to uvedomila aj v spanku ze cika a nie ze spinka kludne dalej aj pocikana.

limenka
autor
6. okt 2015

@lusyke
no ja som si este ored tym myslelaze by som mu dala latkovu plienku na to nejake gatky ze to by malo byt ako tie treningove ale neviem presne

lusyke
6. okt 2015

@limenka mozes vyskusat. Ale asi ak je velmi zivy tak mu to spadne...Su potom aj take vrchne nohavicky do ktorych sa vkladaju latkove plienky a vlozky. Mali sme take ked sa mala narodila...skusali sme latkovat. Ale nevydrzala som dlho 🙂 Ale cez ne to aspon nepretecie.

limenka
autor
6. okt 2015

@lusyke
presne take som dostala ked sa mi dcera pred 3mes narodila tak len gatky asi dokupim a skusim inak neviem . Je skor taky pohodak ked ma fajn den ale je dost aj zataty asi kazde dieta v tomto veku

sense
6. okt 2015

no my sme ked to bolo takto dali dolu plienku a dokupili spodne pradlo...a prezliekali ked nemala plienku zacala velmi rychlo hoci ked povedala cikat muselo to ozaj byt inak to slo do nohavic...ptom mala obdobia ked sa apytala aleuz mala cvrknute to bola ale prechladnuta...ale uz je zas fajn...obcas sa este pritrafi cvrknutie ked je niecim zaujata napr. hrou...alebo ked sa tatino s nou blazni...

pomaly si to uvedomuje aj v noci lebo ked sa pocika sa zobudi aa zakrici ze cikala...

limenka
autor
6. okt 2015

@sense
aj on maval len slipi ale musi aspon cez den pochopit ze neni len plena ale nevihida mam 2 mame dieta a vzdy sa mi neda vystihnut ze cikame ale aj cez den aspon chvilu bez pleny je nech si zvika

ivkadracova
6. okt 2015

@limenka U nas je to tak, ze ked je hola sadne si sama, pri santeni sa takmer vzdy zabudne, ale iba ked ma gate, na kakanie zacne jacat, takze vieme ze treba dat dole, no kakanie mame takmer vsetko do nocnika. Tiez mame novorodenca a podla mna to len predlzilo. Mam zdravotne problemy, niekto nam ma ist pomoct, alebo ma ist dakde na vikend, no ja ani za toho boha nechcem tu plienku dat, lebo presne ako pisali vyssie, ze bude podla mna zmetena. Takze nikam nemoze vlastne ist, nikto nam nemoze ist pomoct.. kazdy ma predsa vlastnu hlavu. Manzel ma na to presviedca, nech dame plienku, ze co mi je prednejsie, ci zdravie alebo odplienkovanie. Lenze ona hadam za ten mesiac uplny bez akejkolvek plienky sa uz nieco naucila. Aj bez latkovej. A ano, perieme vela, aj presteradla z noci, lenze raz sa to zlomit musi, to predsa nebude trvat do nekonecna.
Tie treningove nohavicky... v podstate, latkova kapsovka s vlozkou je to iste. Citi, ze je mokra, ale jej to absoluutne nevadi. Takze do toho marketingoveho tahu by som nesla.. Dakedy zas aj pred kostolom ukaze na nocnik a vytiahne si ho sama z kocika. Dalej, aj my robime vela krat chybu, ze nezachytime spravne jej signaly, nakolko este nerozprava. Vsetkemu rozumie, vsetko urobi, ale napr. nevie si sama vyzliect nohavice, cize musi "povedat", ako pri kakani, a to je obcas tiez problem. Ja to tiez nechcem vzdat, zda sa mi ze jej tym narobim gulas v hlave aj do buducna, nie len nateraz.
Potesia ma k tomu aj ine nazory. Okrem nazorov typu, "je este mala"... ja som behala 14 mesacna uplne bez plienok a s minimalnymi nehodami. A vsetky moje sestry a znami.. (deti komunizmu a latkovych stvorcov kt. sa vyvarali : )

sense
6. okt 2015

@limenka mozno este nie je uplne jeho cas...ono deti zo zaciatku ked povedia ze chcu cikat jednoducho musia hned inak nevydrzia...este nemaju take drziaky ako my dospeli...nasej napr. aj dost pomohlo ze dosku na zadok si vybrala sama a nocnik tiez...len my sme to mali jednoduchsie preto ze my mame len ju...ale urcite sa aj tvoj nauci...nasa mala v dvoch rokoch este plienku prislo to ked mala 26 mes.

limenka
autor
6. okt 2015

@ivkadracova
aj mi trenujeme sljpy a teplaky ale naschval aj dnes mlaaaka ako jazero😐
a deto aj ja som krpata bola a ako som vedela chodit hoci som lepns bez plenky tiez ja neviem kde robim chybu vsetko sa snazim striehnut a pytam sa a ukazujem ale stale nic😕

limenka
autor
6. okt 2015

@sense no on ndpovie ze cik ale zistuje ze ma plenu ked hu nema je nesvoj

ivkadracova
6. okt 2015

@limenka vidis, a nasa je mladsia, .. asi je to tym ze je dievca : ) ale aj ked si cvrkne, tak zadrzi, a potom dokonci v nocniku ... ale zas ked je unavena a "ignorujeme" ju, lebo sa hadame, lebo riesime novorodenca, lebo telefonujeme, lebo cokolvek, tak sa len zvali, a pustit to do gati, ale akokeby z toho smutna bola. A aj dost place dakedy. Podla mna jej vadi, ze to nevie dokoncit uplne, alebo ze ju ignorujeme.
Jedna Teta na pieskovisku mi poradila, ma syna stareho ako Ty, ze u nich zabral potocik .. dali ho pisat vonku, aha, aky potocik ide.. pod urobit potocik. Inym mama syncekov zabrali kvietocky. Mohol opisat kvietocky a bol cely vyteseny, tak to nepustil predsa do teplakov : )
Este nie je az taka zima. My nasu dame normalne vonku na nocnik. Videla som rozne reakcie. Ale velmi ma potesilo, ked prave oproti v brane, bola teta, ktora povedala.. jeej nie som sama, kto to tak riesi. A akurat pred autom sedela dcera na nocniku, ked som z neho v nervoch vytahovala kocik a novorodenec mi reval v satke : ) Takze uz sa necitim extremista. Skusas aj take?
Mimochodom pocet teplakov ktore nosime von sa za mesiac radikalne znizil. Dakedy vydrzia aj jedny. Ale to musime davat obcas my pisat, lebo sa pozabudne. Ale zas dakedy nechce, vzpiera sa : ) evidentne jej netreba.
Pisem vela ... nejak si tym formujem myslienky, rozmyslam nahlas ... mozno ma nieco este napadne. Mozno si predsa len zaplatim pomoc, ukrojim si z materskej, a budem mat na nu dost casu. Najradsej by som aj spala s nou, aby som to zachytila v noci. Lebo ked som rozobrata na suciastky z kojenia, tak akosi nemam chut to riesit, a potom perieme, manzel prezlieka, a tak dokolecka.

limenka
autor
6. okt 2015

@ivkadracova
presne viem co myslis rozbyta mi deto to mame muz ked uz nervi nema a robi s domu a ja musim nieco riesit miko domu je plena inak len ytriehnem ale snasime sa a na noc plena musi byt lebo muz aj pilit sa moze a nezobudi sa je ako v bavlnke a ked aj syn sa precika jeho oblubena poloha hore zadkom uteka to inde kde ma az ootom ked je krik sa zobudi

ivkadracova
6. okt 2015

@limenka kokos : ) anoo, aj nasa spi hore zadkom, doslova vystrceny ho ma.. uz som kupila nepremokvae plachty, lebo inkontinencne podlozky uz obstala dookola : ))

limenka
autor
6. okt 2015

@ivkadracova wau ja ze to len nase krpec tak sly ale plachta je normalna a aste aj nepremokava a mozem ti povedat ze co som uz pozehlila plachty a ja podlozky nehrozi nakokko cestuje po velkej posteli ck ma svoju ale pyzamo precura vsetko v oredu ja to uz ani neriesim ale na noc aj flasu ma a on vela a na raz vypije a potom len stale kontrolujem ci necika ale sranda ze tvoja tak spi este tak pekne foti s tou malou prdelou

ivkadracova
6. okt 2015

@limenka Vies co som este skusala? dat plienku na noc tak, aby o tom nevedela.. rozmyslam ze to nezavediem znovu, ale latkovu nech zostane mokra, hadam uz nepozna rozdiel medzi mokrymi gatkami a plienkou latkovou.. ale potrebujem dakoho kto ku nej vyskoci rano ked sa zacne mrvit ju dal dole, aby nevedela o tom, a ja budem mat menej roboty s pranim a zehlenim ked nahodou. Teraz sa totiz tazko hybem..

limenka
autor
6. okt 2015

@ivkadracova
presne viem ze ako to je si rada ze daco doma spravis no neni zly napad ale ked spi manzelpri dietatku tak neviem mebo mojmu aj granat pri hlave a nezobudi sa preto musi aj nkci plenu mat nas niekedy aj kilo ma

saskia24
6. okt 2015

žienky, ja mám 9 mesačnú dcérku a už mi rodinné starešiny hovorili, že ju mám začať učiť na nočník..čo si o tom myslíte? podľa mna to je veľmi skoro