Odporučte dobrý espresso kávovar

montemotherone
8. jún 2020

Poraďte prosím dobrý kávovar za primeranú cenu. Ideálne pákový, nie automat, nemusí byť na kapsule, stačí dobre urobené presso a napeňovač mlieka (pozrela som diskusie, ale všetko staršieho dáta).
V obchode mi poradili zamerať sa na značku De Longhi. Ešte nejaká čo by stála za povšimnutie a stroj vydrží dlhšie ako 2 roky? 🤔 Vďaka 🙂

lenuliatko84
8. jún 2020

Ja mam pakovy delongi.je super.ale ja mam rada pakove

montemotherone
autor
8. jún 2020

@lenuliatko84 ktorý typ máš prosím ťa? Pokukujem po tomto
DeLonghi EC 685 W Dedica Style

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuliatko84
8. jún 2020

@montemotherone presne ten na foto.je naozaj super. Kavu krasne napeni

montemotherone
autor
8. jún 2020

@cinda555 aj Eta ma zaujala

zuzkaluk
8. jún 2020

Ahojte. Mňa by zaujímalo, či neviete porovnať, ktorý kávovar je lepší, či ten čo tu dala @montemotherone DeLonghi EC685 W alebo z Lidlu Silvercrest Semm 1470

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkaluk
8. jún 2020

@cinda555 15 barov má aj ten z Lidlu, aj ten DeLonghi. Skoro všetky kávovary majú 15 barov.

korra
8. jún 2020

Mam tiez delonghi pakovy, sluzi uz 7.rok, kav uz navaril ajajaaaaj. V servise bol pred rokom (na take to vnutorne cistenie, kontrolu). Kupovala som len nove sitko. Je fakt, ze uz ma obcas svoje muchy, ale pokial ide, menit nebudem. Ak sa poruca, tak vezmem zase a budem dufat v takto dobry kus ☺️ (foto ilustracne, mam este ten s ciernou ruckou, tusim 310 ci tak nejak bol kod)

montemotherone
autor
9. jún 2020

@zuzkaluk aj ten som pozerala, kvôli tomu napeňovaču... ale mám trochu obavy, či vydrží 🤷‍♀️ už nám zopár "neznačkových" pressovarov odišlo. 15 barov má väčšina strojov v tejto kategórii

montemotherone
autor
9. jún 2020

@korra nooo, tak to už je pekná výdrž v tejto dobe 🤔 Tieto typy majú teraz za dobré dopredajové ceny. A vyzerajú aj celkom pekne retro

stanusenka
9. jún 2020

My máme automat Delonghi plus aj na cappuccino a latte, máme ho skoro 2.5 roka a sme Max spokojní... Nemenili by sme 😏 cena 500€ v zľave

zutera
9. jún 2020

Proč pákový?Já mám Delonghi plnoautomaticky a bomba.Já teda potřebuju čerstvo pomletou kávu kvůli histaminove,ale ráno to je zapnu,vložím šalku a než vyjdu z koupelny už na mě čeká voňavá kávička a servis a udržba je úplně jednoduché a nenáročné 😊

majcigt
9. jún 2020

My máme ten z Lidlu tri mesiace a sme spokojní. K tomu sme kúpili mlynček na kávu a manžel si kávu nevie vynachváliť.

blah24
9. jún 2020

@montemotherone my ho mame. Je super. Uzho mame pres 2 roky a sem spokojena.

katren
9. jún 2020

@montemotherone my sme si vyberali tiez zo 2 roky....a 1.5 sme si kupili DeLonghi ECAM 650.85 automat a sme maximalne spokojni s vyberom....manzel dlho nechcel, ale v maji ho mali v akcii a este aj jeden vikend dalsia akcia na kavovary....tak nas vysiel len tesne nad 1tis€...a keby som sa znova mala rozhodnut, urcite si vyberiem tento, alebo uz potom Maestosa 😍

zuzkaluk
9. jún 2020

@zutera Ja sa trochu obávam tých automatov kvôli plesniam vo vnútri. Môj prvý kávovar pákový Bosch vydržal tiež možno osem rokov. Teraz mám Electrolux. Robí dobrú kávu, ale zdola tečie na linku. V práci sme mali ten DeLonghi ecam 685. Bol celkom dobrý. Švagriná má Catler s mlynčekom. Ten robí výbornú kávu, ale už sa nevyrába.

montemotherone
autor
9. jún 2020

@katren jooj ženy, za tisícku to musí už aj ožehliť 😄 ja som skôr myslela niečo do 150€ 😉

montemotherone
autor
9. jún 2020

@zuzkaluk presne aj z toho dôvodu, nech tam je jednoduchý princíp a možnosť rozobrať, očistiť to zakaždým ... no a plus cena 😉

montemotherone
autor
9. jún 2020

@majcigt ako sa správa? Nedrnčí?

korra
9. jún 2020

@montemotherone tam fakt paka, ja osobne by som dala aj viac, jasne, zalezi aj od druhu kavy, ale mne ta z automatov pride taka "kyslejsia", neviem cim to je. Este ma napadlo v tej cene okrem delobghacov tusim ariete (skor take tie retro dizajnovky), ale osobnu skusenost nemam. Mne pri tychto pakovych vyhovuje prave aj velkost. Automaty su uz vacsie.

montemotherone
autor
9. jún 2020

@lenuliatko84 chcem sa spýtať, či nie je hlučný. Pri niektorých typoch čítam recenzie že dosť vybrujú a šálky že pritom rachotia 🙂

matahariii
9. jún 2020

My máme tento de longhi EC 820 už asi šiesty rok. Robí super kávu aj mlieko super napeni.

princess59
9. jún 2020

@matahariii tento sme mali aj my, teraz máme dinamicu plus, raz darmo ľudia z Delonghi vedia ako má vyzerať dobrá káva 😍😍

zutera
9. jún 2020

@zuzkaluk jo,je to třeba jednou za 3-4 dny vysypat a umýt a nechat uschnout,to je fakt,ale dá se tomu předejit

majcigt
10. jún 2020

@montemotherone no hučí ako každý kávovar aspoň čo ja mám skúsenosť. Ale nejaké hrkotanie šálok alebo nejaký nepríjemný zvuk nepozorujem.

sofiia87
10. jún 2020

@montemotherone ja mam presne tento delonghi co si sem dala a som s nim mega spoko.Mam ho uz vyse 5 rokov a funguje bez problemov

karolka_2028
10. jún 2020

@montemotherone ja mám Delonghi ec850. Je pákový, ale je to taký poloautomat. Výhodou je, že robí aj kapučíno a laté. Pre mňa kávovar na jednotku, lebo dáva aj horúcu vodu na čaj. A každý nápoj si vieš nastaviť koľko chceš aby dával vody, poprípade vody a mlieka pri laté a kapučíne. Ešte aj tú horúcu vodu som si nastavila podľa našich hrnčekov. Stojí 196, ale ozaj stojí zato.

zsuzsu16
9. dec 2020

@lenuliatko ahoj, zvazujem kupu kavovaru pre maminu, zmestia sa aj dve salky prosim ta??? Dakujem

zuzkaluk
27. aug 2021

@montemotherone aj ja som tento DeLonghi EC 685 W Dedica Style kúpila a som s ním spokojná. V práci máme tento typ asi 4 roky a cca 15 ľudí si na ňom robí niekoľko káv denne a zatiaľ bez problémov funguje. Je to poloautomat, teda napr. sám sa vypne. Odporúčam ho.