Odpoveď, prečo sa vírus šíri koronavírus

6. nov 2020

Nie som zástankyňou tejto vlády, ale dnes som už dostala strašne tlaky. Muž išiel s dcérkou po dedine na prechádzku. Stretol susedu a ta mu povedala, ze aj so synom mali koronavirus. Cely čas som ich stretala chodiť po celej dedine aj so psom bez ruska. Ešte som sla po dcerku do škôlky, tak sim ich stretla, chlapec sa ma pytal, kde mám dcerku, ešte zle vyslovuje, tak pri tom pľuje na všetky strany... len naštastie som ku ním ani blízko nešla, možno 3-4 mestre od nich. Ešte jej syn je autistu, kdekoľvek sa rozbehne ma korona vírus a ma ho bez rúška. Pritom v prvej vlne ho nosili poctivejšie než ktokoľvek. Ako môže chodiť človek bez ruska, keď vie, ze ma korona vírus. (A robili si tie regulérne testy, nie tieto víkendové) dalsia suseda hovorí mužovi že ma tiež korona vírus vyše mesiaca, suseda stiahnuté rusko pod nosom, ale vraj už nie je infekčná. A tu je odpoved prečo sa to šíri. A nakoniec mi povie známa, čo ma salon, ze počas prvej vlny mala najlepšie zárobky, lebo všetci boli doma a každý sa chcel masírovať a ísť na kozmetiku, tak robila vo veľkom na čierno. Zle ni je... a na fb všetky veľké buričky proti systému.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
6. nov 2020

dovodov je uzrcite viac, niektore si popisala, ale jednym z dovodov preco sa siri je, ze pocas inkubacnej doby sme infekcni a nevieme o tom, ze sme pozitivni, po teste, alebo objaveni sa priznakov zostavame v karantene, ale uz predtym sa niekto mohol nakazit.

co sa tyka toho jedneho pripadu, tak po 10dnoch karanteny sa clovek povazuje za neinfekcneho a teda moze von. podmienka je, ze nesmie mat apson 3 dni priznaky.

pri tomto plosnom testovani je vlea nedomysleneho. ak niekto negativny ide do karanteny po nahodnom kontakte s pozitivnym, tak OK, za 10dni sa pride an to, ci je, alebo nei ej pozitivny, pripadne uz do konca karantedy prestane byt infekcny no co ak neikto s pozitivnym byva a nakazi sa uprostred karanteny? to znamena, zeprejavy pridu, resp, najviac infekcny bude, ked mu karantena skonci a veselo moze roznasat. takto divne su nadstavene pravidla.

autor
6. nov 2020

Viete, len ja mám chuť tej sisede riadne vynadať, lebo ohrozila okrem mna kopu ľudí. Ma sedieť doma na zadku a nie sa s pozitívnym testom špacirovať bez rúška. Škoda, ze som tam nebola ja pri manzelovi. A ešte, keď syn je autista a behá ku každému kade-tade a nedá mu rúško? A pritom v prvej vlne ho nosili? Hlavne, že čo konšpirácia a väčšie nezmyselne hovno, tým viac to zdieľa. Píšem ako hotentot aké musím niekde vypustiť paru, lebo teraz mám prvotný šok.

pribinak
6. nov 2020

Hm autisti rusko mat nemusia, majú výnimku. Ale je fakt že izolácia je pre mnohých Neznámy pojem

deti95060810
6. nov 2020

poniektorí to robia tak poslovensky : " Keď mám coronu ja , nech majú aj ostatní"....🙄

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
6. nov 2020

Bohužiaľ. To nemá nič spoločného s vládou :( to sú ľudia. Ja tiež poznám čo na čierno robili počas prvej vlny :( a ktorí sa netrápia s lockdownom. Mimochodom keď som videla ako sa nosia ruska či už v obchodoch aj predavači a podobne tak to radšej žiadne nemať :(.
Ináč súhlas s @pribinak autisti majú výnimku. Pri určitých postihnutia môže byt Rusko viac než problematické. A dokonca aj vychádzky sú potrebné. Ale samozrejme to neznamená že nemôžem rešpektovať minimum opatrení 😟

autor
6. nov 2020

Alen on nemá problemy nosiť rúško. Počas prvej vlny ho mal. Aj keď ma teraz výnimku, prečo ho nemala aj jeho mater?

autor
6. nov 2020

Ani nepovedia, že majú koronu, až po negatívnych testoch. Koľko ľudí do vtedy nakazili, im je asi jedno.

adula12
6. nov 2020

vies, ked nema niekto priznaky a je "zdravy", tak tazko ho doma udrzis tak dlhy cas. ide si nakupit lebo je uplne v pohode, nic mu na oko nie je. ale aspon by som sa tym nechvalila teda... 😀

janinah
6. nov 2020

Ak viem,že niekto roznáša koronu,tak ho bez milosti udám policajtom.A vybavené.Ide o životy,nie o fazuľky.

rachel36a
6. nov 2020

A ty vies kedy mali koronu, a ci uz nie su po karantene? Lebo pises ze mali, nie ze maju..my mame tiez, uz sme doma 15 dni ale v pondelok uz ide muz do roboty a maly do skolky asi od utorka...

jana_eyre_2
6. nov 2020

Nečítam.diskusiu, tak len pridám - že niekto nedodrží karanténu tak to ma vie naozaj nahnevať.. ale k tej pozitivite - ľudia čo prekonajú koronu môžu byť pozitivni aj tri mesiace AVSAK naozaj nie sú infekčni.. je to tak normálne všade napísané a sama takych pár poznám, aj takých čo mali naozaj vážny priebeh, ale po prekonaní príznakov už nemôžu nikoho infikovat..

Najdôležitejšie je za každých okolností dodržovať rusko-odstup-ruky...

autor
6. nov 2020

@rachel36a tak keď sme sa stretli bez rúška (oni, ja som mala) tak vtedy boli. A ešte chlapec sa za mnou rozbehne a sliny prskajú na všetky strany

sara07
6. nov 2020

deti s autizmos a ešte cca dve dg nemusia nosit ruška maju vynimku aj na ruška aj na testovanie

jana_eyre_2
6. nov 2020

Inak autorka, ak vieš, že si sa stretla s pozitívnym, mala by si ísť na 10dni do karantény...

autor
6. nov 2020

@sara07 už som písala, že nemali ruska obaja a pokial viem, matka autizmus nemá. A v prvej vlne rúško nosil chlapec bez problémov. Chlapec nie je problém ale matka. Po prvé, ze nedodržiavali karantenu a do druhé, ze majú obaja korona vírus, vedia o tom a nedaju si rúško. Keď ho mat nechce, nech s ním sedí doma. Len ako som písala vyssie. Chlapec s tým problém nemal. Problém tu vidím matku

evora
6. nov 2020

Vytočila som sa nad touto diskusiou. Ja som bola pozitívna 3 tyzdne dozadu, cela rodina sme viac ako mesiac strávili len doma...Po 14 dňoch som sa vrátila do života, chodím do práce. Na úrade v.zdravotnictva mi pan povedal, ze ma veľa ludi, ktorí sú pozitivni mesiac aj viac. To kvoli tomu majú všetci zostať štvrť roka doma? 😕 Tak všetci poďme sediet doma, najlepšie natrvalo...lebo co ak. Svet sa krúti ďalej, rúško nosím poctivo, ale nebudem omdlievať ked zbadám niekoho vonku bez...mimochodom, nakazite sa najskôr v uzavretom priestore, ked si veľmi blízko a hlavne od príbuzného. Nas syn to chytil v skole od učiteľky. Takže predstava, ze vonku si 5 metrov odo mňa niekto kychne a ja som okamžite nakazena je blud. Koniec hlásenia 😀 lebo sa zas rozčuľujem 🙂

autor
6. nov 2020

@jana_eyre_2 áno, stretla som sa s pozitívnym pred 3 týždňami z 3 metrov a ja z ruskom. Testy mi vyšli negatívne. To, ze mali korona vírus v tom obdobi som sa dozvedela až dnes.

autor
6. nov 2020

@evora očividne si nepochopila diskusiu. Keď viem, ze mám vírus, nebeham si po svete bez rúška, potom sa to tu šíri ako divé. Poďme sa všetci zastavať pokryteckých ignorantov

jana_eyre_2
6. nov 2020

A tá suseda to tvojmu mužovi datovala kedy ho mala a ty presne vieš že si ju vtedy stretla bez ruska?

sara07
6. nov 2020

však zavolaj na hygienu a tam to povedz napíš zbytočne to tu riešiš ked ti tak vadia
keby som sa ja mala pozastavovat nad každym s ruškom pod nosom v buse alebo pri pubertakov tak do vianoc mám čo robit
a zase ruško nie je zlaté tela , nerob z neho niečo čo ta šialene ochrani , látkove chrani na 30 -40% viac nie , čo zase nie je šialená hodnota
naštastie už prešla tá zuriva vlna vyvarania pol hodiny kde tu látku viac zničili a doslova sa realizovali na čistení na nom ,
však ked vieš že su v karantene prejdem na druhu stranu zdvihnem tel zavolam odfotim a idem
a zbytočne riešiš aj tak tu koronu raz dostaneš , neutečieš jej, klud,

evora
6. nov 2020

Ja nepíšem o pozitivnych, ktorí majú byť v karanténe...mimochodom, pre bezpriznakovych pozitívnych plati karantena 10 dňová, pre ludi ktorí boli s nimi v kontakte 14 🙂 a bežnému človeku utečie 10 dni ako nič, zrazu stretneš susedu a ani si neuvedomiš, ze naozaj tych 10 dni doma trčala...a potom rozširuješ, ze nedodrziava karantenu a pritom môže mat dávno po nej..

sara07
6. nov 2020

však ked sa tak bojiš sed doma alebo na zahrade a nestretneš nikoho , nebav sa s okolim ked ,,,

autor
6. nov 2020

@jana_eyre_2 áno viem presne. Dozvedela som sa to až dnes.
@sara07 @evora @adula12 toto môžete povedať ako argument tým pozostalým všetkým po tých 315 ľuďoch, ktorí naň do teraz zomreli alebo tým, ktorím blízki teraz kvôli korona vírusu bojujú o život. Že rúško nie je zlate teľa a podobne múdrosti. Ja keď idem iba na návštevu ku starým rodicom, mám ho cely čas na ústach. A to neviem, či nie som pozitívna, lebo mimochodom žijeme v tom najhoršom kraji na severe, kde je veľa nakazených. A takíto blbci ma vytáčaju a mám z nich nervy. Lebo práve na takýchto blbcov doplacame.

sara07
6. nov 2020

pozri zbytočne tu polemizuješ a riešiš
ja som bola na testoch aj keby nebolo donucovanie aj tak by som šla
nariadenia, ruško , odstup všetko dodržujem nemám s tým problém
ale toto čo si napísala si v poriadku prosím ta ??? to čo mám každého kto bude mat ruško pod nosom mu jednu vrazit alebo megafonom po nom zpiatat že je hovädo ?
ruško látkove chrani na 30-40% nie je to zlaté tela je to vedecky dokazané ,neupinaj sa že robí zazraky ano je to lepši ako nič ale ja beriem aspon 99% ochranu

vypni net, tv, pusti si fajn film ,daj si vanu, ukludni sa , tym že sa tu budeš rozčulovat a robit kázne niekomu komu to netreba čo ako zmeníš svet, povedomie, zmeniší kretenske hovädo na uvedomelého človeka ,??
každy musi raz zomriet , s tým nič nenarobíš a ked budeš takto hysteričit len si škodíš, nemá to vyznam ,oberáš sa o eneriu aj zdravie
ked ti vadia a chceš to zmenit napisali ti baby čo máš robit
ako tým že to tu napišeš a budeš moralizovat ako sa niečo zmení ??? nie nič sa nezmení , a podla posledného prispevku sa ti ani neulavilo lebo si čakala niečo iné od nás

opakujem ak ti vadí spravanie okolie a chceš niečo zmenit napiš starostovi aby chodila hliadka a kontrolovala a davala pokuty alebo sa prihlas a založ hliadku na dodržiavanie alebo napíš na hygienu daj dôkaz xx behá po meste den , hodina, miesto a niečo sa zmeni

miriam11
6. nov 2020

Ja som tiež tak na tom ako ty. Vytacaju ma takí ľudia. Aj tí, čo popierajú Covid, že je to výmysel... Známy je od utorka v nemocnici naň, má len 43 rokov a nemá žiadnu inú chorobu. A v utorok ho odviezla sanitka. Je na tom veľmi zle, jeho žena a deti len plaču a pripravujú sa na najhoršie, dnes im lekár povedal, že to nevyzerá vôbec dobre.. Ja s mužom sme boli pred mesiacom chori, ale dobre sme to zvládli. A z ľudí mi je často smutno, ako sa k tomu stávajú a popierajú momentálnu situáciu.

kristinkakvetinka
6. nov 2020

To sa vazne tak bojis toho vírusu? Tak buď doma nestykaj sa s ľuďmi teda.U nás je veľa pozitívnych a teda nikomu nič vazne nieje nejaka strata cuchu a chuti.Ale takto som sa nebála,sedíme doma na testy som nebola a muz tiez vela behá a je negatívny.Ty máš skôr panický strach z toho.

tripetta
6. nov 2020

@janinah Takže udáš aj takých, čo roznášajú potencionálne smrteľnú chrípku, hiv a iné choroby? Nie je tu len covid. Keď už robíš ramená, tak dôsledne.😉

autor
6. nov 2020

@kristinkakvetinka v prvej vlne sme mali 10 pozitívnych a už sa všetko pozatvárali a ľudia robili zásoby akoby mala prísť prvá svetová vojna. Teraz mame už v druhej aj veľa mŕtvych, opatrenia očividne veľmi nezaberajú, lebo zrazu ich už ľudia majú u riti. Neviem, prečo zrazu taka zmena u ľudí, keď počas prvej vlny sa ľudia dokázali správať zodpovedne