Odráta sa mi z ceny auta šrotovné dvakrát?

mata2
5. mar 2009

http://autoviny.zoznam.sk/cl/100201/415553/Srot...

ahojte,
nasla som tento clanok,a chcem vediet ci som ho spravne pochopila. 😅
V minulom roku som si kupila 20r favorita.Teraz ak ho dam zosrotovat a budem chciet nove auto,mozem ho mat lacnejsie vdaka srotovnemu o 2000€.Ak by som si teraz kupila este jedno stare auto a dam ho tiez zosrotovat,odrata sa mi z ceny noveho auta 2x srotovne??Ja myslim ze ano,ale mangel tvrdi ze urcite nie.Ze to by sme si mohli kupit 10 starych aut,zosrotovat ich a nove auto by sme mali zadara 😀 .
Co si o tom myslite?
Planujete vyuzit srotovne?

mima1
5. mar 2009

myslim ze to bude na jdeno zosrotovane jedno nove. ved dnes sa da kupit skodovka za 5tisic stara. to by som si fakt potom mohla kupit 10skodoviek za 5000 co je 50tisic a za kazdu by som dostala 2000€ co je 20000€ co je 602tisic a mas nove auto co by za 50tisic he he

ikke
5. mar 2009

urcite sa bude dat vyuzit iba raz, resp. 1 zosrotovane auto = prispevok na 1 nove auto 😉
funguje to uz napr. v nemecku, kde casto vidiet reklamy s cenou aut o 2000 eur nizsou 😀

mata2
autor
5. mar 2009

kopirujem:

Podmienkou na získanie prémie je vek vozidla, ktoré musí byť vyrobené pred 31. decembrom 1999 a zaevidované na našom území najneskôr k 31. decembru 2008. Šrotovné sa bude vyplácať len pri kúpe vozidla do 25 000 € vrátane DPH (753 150 Sk). Slováci však hotovosť neuvidia, pretože predajca si šrotovné vyfakturuje od ministerstva hospodárstva. Podmienka, že zľavu si môže uplatniť iba majiteľ, by mala zabrániť tomu, aby sa zo starých škodoviek alebo žigulákov zo dňa na deň nestal najžiadanejší artikel dlhoprstých. Výhodu majú majitelia viacerých harabúrd, pretože si môžu šrotovné naakumulovať a v niektorých prípadoch odísť s novým autom bez zaplatenia. Podmienkou sú platné doklady a tabuľky s evidenčným číslom.

Ale tu je to tak napisane,ze to asi tak bude.alebo to zle chapem 😅

dadulka19
5. mar 2009

tiež myslím,že 1 auto=1 šrotovné 😝 ...Tiež sme sa dnes so známou o tom bavili....
..chcela som aj na nete popozerať ceny nových áut,no stále sa mi tam motajú ojazdené,takže som nič poriadne nenašla 😠

mima1
5. mar 2009

mata tomu neverim. vies aka zhanka by zacala po starych autach keby to tak bolo. by sa to tu vyplienilo zachvilu 😀 😀 😀

lucka05
5. mar 2009

ahojte
zhanka nebude po starych pretože uplatnit šrotovne si može pri kupe noveho ten kto bol daneho šrotu majitelom v minulom roku a ak mal 5starych aut a stale ich ma tak sa šrotovne zratava ale musel byt majitelom do konca decembra....takže keby o tom ludia vedeli tak by v miluly rok december skupovali skodovky a teraz by si mohli uplatnovat šrotovne

mata2
autor
5. mar 2009

asi to bude tak,lucka 😉

mima1
5. mar 2009

aj tak si myslim ze ak ma niekto doma 5haraburd na dvore ktore by dal zosrotovat tak do bude daky ujko z hornej dolnej a kym pride nato ze si to moze uplatnit tak to davno nebude platit alebo to bude vycerpane. ale mozno nie

lucka05
5. mar 2009

mima1: 😉 😀 😀 😀

bubba
5. mar 2009

musis byt majitelom min.1 rok a musi ist o auto starsie ako 10 rokov...potom mozete srotovat za 2.tis eur 😉

babatko88
5. mar 2009

je to pravda, ak máte na seba napísaných viac aút, ktoré majú viac ako 10rokov, tak si ich kľudne môžete dať na jedno nové, ale podmienka je tá, že tie staré autá musíte mať na seba napísané viac ako 2roky 😀

bubba
5. mar 2009

mima ale ma ujko doma 5 vrakov na dvore ktore su prihlasene na pepieroch?ak nie,nech s nimiani na svetlo nejde lebo nemat auto na papieroch je protizakonne...a kto by mal na papieroch 5 vrakov 😅 😅 😅 ?

mima1
5. mar 2009

ved prave o to ide bubba. 😀 😀 😀

ikke
5. mar 2009

a kto by za 5 vrakov platil poistne a ine veci? 😉

mata2
autor
5. mar 2009

to ste kde citali,ze tie auta musite mat na seba napisane viac ako 2r? 😨 Ja nemam favorita este ani rok,tak mna by sa srotovne netykalo?

mima1
6. mar 2009

tak co dake nove info? chysta sa niekto na srotovne?

mata2
autor
9. mar 2009

nech sa daju vypchat 😠 😠 😠

http://www.aktuality.sk/spravy/domace/srotovne-...

drejka
9. mar 2009

To , že sa nedá šrotovné uplatniť na lízingované autá je krok, ktorý sa dal čakať, veď inak by celé opatrenie nemalo zmysel, pri lízingu by sa ľudia ďalej zadlžovali. Aj tak si myslím, že šrotovné nesplní účel, malo by zmysel vtedy, ak by sme kupovali autá, ktoré sa vyrábajú u nás, a to sú možno 2-3 modely, ktoré spĺňajú finančný limit.

anickaajanko
10. mar 2009

100 % raz
a este v strotovisku dostanes priamo na ruku 1000 Sk

teda 33 Eur

anickaajanko
10. mar 2009

ja som akurat volala Huyndai Nitra chceli sme za to srortovne kupit Tucson novy a dat im stary pasat
takze napr. na toto sa to vraj nevztahuje

tak je to pekne zavadzanie ludi pretoze sa vyjadrili ze zlava na nove auta nie na vybrane nove auta
ak to je len na Renolty Thalie tak to si mozu nechat

anickaajanko
10. mar 2009

neviete poradit kde by som to nasla na ktore auta sa to vztahuje

blovitc120
10. mar 2009

Ono šrotovné je šrotovné, ale čo tak podporiť aj ľudí, ktorí si chcú kúpiť prvé auto v živote? Napr. ja starý vrak nemám a celkom by som prijala zľavu 2000€, lebo potrebujem k malému dieťaťu auto a rada by som nové a bezpečné. Aj na to mohli myslieť... Lebo ak má niekto Škodu 120L, tak neviem, či má prachy na nové auto... Teda možno má, ale isto by to využili aj ľudia, ktorí si založili rodinu a plánujú kúpiť auto... Čo už

mata2
autor
10. mar 2009

anicka vsak to by sa malo vztahovat na vsetky auta,nie?
my rozmyslame nad daciou logan 7-miestnou,ale hotovost tolko nemame a pri lizingu sa zatial srotovne uplatnit neda 😝 .iba ze by sme si vzali klasicky uver v banke 🙄

anickaajanko
10. mar 2009

ze to podpisali len Volkswagen, Peugeot a Citroen
tak len na tieto znacky

my uz mame Huyndai ocino a je velmi spokojni ale ked sa to enda

anickaajanko
10. mar 2009

my by sme si teiz len pozicali ale od znameho

mata2
autor
10. mar 2009

dufam ze sa pridaju aj dalsie znacky 😲

sakura77
10. mar 2009

tak ono urcite bude viac znaciek-ale plati to hlavne na vozidla do urcitej ceny-zas kto ma v hotovosti na milionove auto-tak toho nejakych 1500 euro vobec netankuje,ze ano,je to len na tu nizsiu a strednu triedu 😉