Oklamala ma kupujúca

diana_
29. máj 2013

Ahojte, potrebujem poradiť, či sa dá niečo urobiť s kupujúcim, ktorý ma pravdepodobne oklamal a mám len jeho číslo účtu a adresu. V nedeľu urobila prevod na môj účet a dnes je už streda večer a stále mi neprišli. Poslala to z inej banky ako je tá moja ale netrvá toaj tak dlho?? Neodpovedá mi na maily, našla som ju aj na pokeci a ani tam mi neodpovedá ( bola prihlásená). Obalamutila ma, aby som jej poslala balík skôr a viem, že je to moja chyba, len chcem vedieť, či existuje nejaká možnosť. Ide o sumu 35€, a premňa to zas nieje malý peniaz, keďže nemám peniaze a ani tovar. Ďakujem Vám už vopred za odpovede. Pekný deň

diana_
autor
29. máj 2013

Ďakujem 🙂

kattrin5
29. máj 2013

Nabuduce nikdy nic neposielat kym nebudu peniaze na ucte;-/

diana_
autor
29. máj 2013

Áno viem, poučila som sa. Len ma zaujímajú nejaké skúsenosti, ako reagovali iné predávajúce nato a či sa dá niečo podniknúť.

0550
29. máj 2013

ja už fakt tomu nerozumiem zase sa to stalo 😒 jedni hovoria kým nepríde dobierka tak neposielaj koruny druhý hovoria že kým koruny nebudú na účte tak neposielaj balík Tak my niekto povedzte čo máme my oklamaný robiť ,Tri krát som sa už oklamala pretože som verila ako ty
@diana_ a čo stoho máme nič lenže ja som len kupujúca Neviem či vôbec sa to tu oplatí už asi nie 😢

diana_
autor
29. máj 2013

Neexistuje nato žiaden zákon?? V podstate tu nikto neni chránený...ľudia si nás môžu ťahať za nos a nikto s tým nič neurobí?? Je to nefér voči čestným ľuďom.

mirage
29. máj 2013

@diana_ Bola si prilis doverciva a doplatila si na to, zial. Poucenie do buducnosti.

klaudia444
29. máj 2013

pod akým nickom sa ti ozvala?pozri si tento link dolu, možno je to tá istá osoba..

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/mariosmykal/...

klaudika606
30. máj 2013

vždy si počkaj kým ti najprv neprídu peniaze na účet...nechápem ako si mohla poslať veci bez zaplatenia? Ja tu zatiaľ len kupujem nakúpila som si tu už veľa vecí ale vždy najprv zaplatím a potom mi predávajúca odosiela balíček...a zatiaľ si myslím že predávajúce nemôžu nič zlé na mňa povedať...

diana_
autor
30. máj 2013

Viem, poučila som sa, ale nenechám to len tak, všetko si pripravím a pôjdem na políciu a keď nič ztoho, tak aspoň to bude vnímané ako priestupok a zaplatí aspoň pokutu.
Klaudia444 nenachádza sa tam, ale našla som si ju a písali ľudia na jej profil, že oklamala už veľa ľudí, tak kľudne by sa na ten zoznam hodila

sandracs
31. máj 2013

@diana_ Určite choď na políciu, ak oklamala viacerých ľudí a tie sumy sa spočítajú, už to nebude len priestupok.

mrsdanielie
9. sep 2013

Chcem vás upozorniť na jednu paní kt. tu na modrom konikovi vystupuje pod nickom janusa12345. Ozvala sa mi nedávno na jeden svetrík a žiadala, či by som jej ho poslala už zajtra (v stredu), keďže ho súrne potrebovala na piatok. Keďže mala 12kladných hodnotení od predávajúcich, z dobre vôle som jej ho poslala aj keď som nemala peniaze na účte. Poslala som jej ho v stredu o tretej 1.triedou obyčajne, to znamená, žeby jej mal prísť v štvrtok. V piatok mi napísala, že ako som jej ho poslala, že jej neprišiel a že ho potrebovala. Napísala som jej, že som ho určite poslala ako som mala a že ani mne ešte neprišli peniaze. Napísala, že keďže jej neprišiel tak zrušila prevod a, že keď príde, tak pošle peniaze. Prevod peňazí trvá 24hodín maximálne, peniaze mala poslať v stredu, dnes je pondelok a stále neprišli. Neviem o tom, žeby sa prevod dal dodatočne zrušiť a nie ešte po 48 hodinách.