Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Opakované vysoké nečakané výdavky

adeli79
15. jan 2013

Včera sa nám na aute rozpadli brzdy. Proste z ničoho nič auto dostalo šmyk, bloklo sa zadné koleso a koniec, viac sa nepohlo. Manžel išiel našťastie v tom snehu len 20km rýchlosťou, takže sa nič nestalo. Ja som sa s tým autom vrátila cca pol hodinu predtým z dlhšej cesty. Zdalo sa mi,že divne brzdí, ale pripisovala som to šmykľavým cestám. Keby sa bloklo koleso mne v 90km rýchlosti,tak som dnes už mŕtva. Čiže by som mala byť šťastná, že žijem a že sa mi nič nestalo, ale ...
Odťahovka vyšla na 70 Eur, oprava bŕzd výjde na neviem koľko. Zajtra sa nemám ako dostať bez auta dopráce. Extra výdavok na opravu, s ktorým sme nepočítali. Jeden by sa dal zniesť. Ale od minulého roka sa nám takéto nečakané výdavky dejú až príliš často. Sú neovplyvniteľné a človek musí siahať hlbšie, ako siahajú finančné rezervy. Som už z toho zúfalá, idú mi na nervy peniaze, teda ich nedostatok. O mesiac nastupujem na materskú, príjem bude citeľne nižší, ako máme teraz. Točíme sa s manželom,ako vieme. Okrem regulérnej práce podnikáme, ale stále to nestačí. Viem, je ťažká doba, štát si berie obrovské odvody, zvýšili dane podnikateľom atď. Včera pri pohľade na výplatnú pásku mi bolo do plaču, keď som si uvedomila, že tretina môjho platu ide na odvody.
Ako zvládate Vy náročnú finančnú situáciu? Čo robíte,keď Vám peniaze nestačia a musíte sa zadĺžiť,aby ste poplatili všetky nutné výdavky? Ako sa dá z toho bludného kruhu vymotať?

neznakaramelka
15. jan 2013

@adeli79 v prvom rade si treba spravit finacnu tabulku. kolko je prijem a z coho a ake su vydavky a kam smeruju.
od tohoto sa da odpichnut. mozno sa uvas da niekde ustrit,len ty to nevidis

sisaha
15. jan 2013

@adeli79 s tymi zablokovanymi brzdami sa stalo aj nam. Po zatiahnuti rucnej brzdy ostalo zablokovane zadne koleso. Tiez sme museli volat odtahovku. ALE! My ju mame v ramci asistencnych sluzieb do sumy 100 eur zdarma. Predpokladam, ze tiez mate uzatvorene PZP na auto, kazda poistovna nieco pre svojich klientov dava ako bonus. Nemate tiez taketo vyhody? Treba sa informovat a hlavne to vyuzit, ked uz to mate....Tiez viem, ze ked "klakne" cokolvek v aute, tak su to poriadne vydavky. Aj my sa s nimi borime. Ale zatial vzdy sme mali nejaku fin.rezervu. Odkladajte si mesacne peniaze bokom, ak sa da pozicajte si od rodicov...

lea641981
15. jan 2013

@adeli79 no toto je dost tazka otazka a jednoducho ak potrebujes aj auto a kazdy den s nim niekam jazdit ci uz chlap do prace tak sa nevyhnes investovaniu do auta ☹
a to sa tyka auta len ?

katkaseiner
15. jan 2013

Tiez schvalujem mesacne odkladanie...nie sme prachaci a obcas to zaboli, ale aj par kvapiek je fajn ked sa nieco pokasle

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bets
16. jan 2013

robim to podobne ako @wena
tiez som zacala drzat rezervu aj na beznom ucte, lebo sa viac krat stalo, ze bolo treba nieco rychlo platit a z fondu prevod chvilu trval a bolo treba ist nacas do debetu, co znamena zbytocne uroky.
vydavky planujem dopredu, je mnoho vydavkov, ktore sa daju planovat (rocne poistne, dovolenka, dan, pripadny nedoplatok na energiach a pod.), na neplanovane je rezerva. ak sa rezerva neminie a vytvori sa vyssia, je cas na planovanie vacsich vydavkov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli