Opláca sa vaša snaha byť k ľuďom milý?

6. máj 2023

Prečo je to tak keď sa snažím aj som ochotná pomôcť ,tak vyjdem z toho ako nejaký debil ?
To fakt sa už neoplatí byť milý k ľuďom ?

doriiis
6. máj 2023

Nie je byť milý ako byť milý.Ak chces pomáhať tam,kde ťa o to nikto nežiadal,tak to nie je mile

maxalla
6. máj 2023

skus byt konkretnejsia

janka54321
6. máj 2023

Veru veľa krát sa to ešte aj vypomstí ...vďaku netreba čakať a robiť veci čisto nezištne, inak budeš sklamana

bloger
6. máj 2023

Vždy sa oplatí byť milý k ľudom. Aj ked to tak nevyzerá.

januska12323
6. máj 2023

Predtým ako máš nutkanie pomáhať sa danej osoby opýtaj či o to vôbec stojí. Vykonanie pomoci "ale ja to robím pre vás" nemám rada. Človek si najlepšie spraví sám.

domkakvet
6. máj 2023

Oplati len su aj taki, ktori si to nevedia vazit.

marca12
6. máj 2023

Nesnazis sa pomahat nasilu? A cakas za to este aj ceremonial? Pomahat mame nezistne a nasu pomoc nemozeme potom vyhadzovat na oci niekomu alebo to spominat,ze som pomohla. Proste pomoc musi vychadzat zo srdca,nezistne a necakat nic na oplatku. To je v mojich ociach pomoc.

babulkomale
6. máj 2023

Vyziadana pomoc alebo ty si zmyslis ze ides pomoct a robis to podla seba aj ked ta nikto neziadal?

janetinka27
6. máj 2023

Oplati sa byt mily.aj ostatni by mali byt mili a napomocni. Akurat ze ludia vedia reagovat rozne a za dobrotu sa oplatia kopancom do tvare. Ale nie vsetci tak reaguju, vzdy sa oplati byt mily k druhym, bud sama sebou a nenechaj sa zmenit inymi.

autor
6. máj 2023

@babulkomale možnože som viac láskavá ako je obvyklé 🤷preháňam

viestta
6. máj 2023

Niekedy je prehnana snaha otravna. Treba mat aj v ustretovosti mieru.

babulkomale
6. máj 2023

Tazko reagovat, ked nic konkretne nepises.

marianarem
6. máj 2023

Ja som podla mna celkom mila k ludom a v drvivej vacsine pripadov sa mi to oplatilo. Neoplatilo sa jedine parkrat, ked si to nejaky nahodny chlap zle vysvetlil (napr. zakaznik v obchode, kde som predavala), ale to je asi jedine, co ma napada.
Daj priklad nejakej situacie, z ktorej si podla teba vysla ako debil.

janage
6. máj 2023

Poznala som takú osobu, že srdce na dlani, rozdala by sa, všetko s dobrým úmyslom, ALE absolútne nerešpektovala potreby a názory toho komu pomáhala. Či on pomoc vôbec chce, či takú ako ona ponúka atď
A to bol nekonečný zdroj konfliktných situácií

danieli
6. máj 2023

No ja som tak nasprostasto mila ku vsetkym, nejako som sa s tym narodila, ale nevadi, su aj ine hendikepy🤣som vecny stastny optimista az na par chvil a ano vracia sa mi to, ak pride ta chvila, kedy su veci naopak a vsetko zle, stretnem niekoho, kto mi pridrzi dvere, usmeje sa, povzbudi ma, alebo inak poda pomocnu ruku, v skole maju decka jednu nie prave usmievavu ekonomku, roky jej zelam krasny den a zvacsa nedovercivo odpoveda, minuly tyzden na mna hodila usmev, ze dobre raaaano, skoro som na schodoch zakopla, ano dobro sa vracia, ale nie vzdy tam a odtial kde bolo investovane