Orange Internet

biancal
11. jún 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, či niektorá z vás nemá podobnú skúsenosť. Mám mobilný internet Premium+ od Orange-u, platím 21,99Eur mesačne. Tento mesiac mi prišla faktúra 94,98Eur. Ostala som zarazená, pretože internet som vyážívala ako obvykle, každý mesiac riadne platím, tak som volala na zákaznickú linku a bolo mi povedané že som prečerpala dáta. V zmluve sa však neuvádza žiaden cenník, ani poplatky po prečerpaní dát. Je to internet Premium +, objem dát neobmedzene, ale vraj objem s plnou rýchlosťou je 12 000MB. Nerozumiem tomu celému, "vyšli mi v ústrety" tak, že si to môžem rozdeliť do 3 splátok 😀 kto sa do toho rozumie, poraďte mi prosím ako ďalej postupovať :/

graceful9
11. jún 2013

@biancal síce neviem ako je to možné ale toto sa stalo aj známej a cvakla 600 eur...ak je neobmedzený tak viac platiť nemôžeš a ak viac platiš tak asi neni neobmedzený 😖 ja fakt neviem...

biancal
autor
11. jún 2013

@graceful9 v tom Orange si robia co chcu , najdu si panaka a vymahaju nezmyslne peniaze! ja som uz napisala aj na SOI nech to presetria

barbora59
11. jún 2013

Ahoj tiež mám Premium... To je ten najvyšší myslím však? Ked som si ho dávala tak som sa pytala moze sa stat že ho precerpam? Tak mi povedali že nie pokial nestahujem niake filmy atd, ale dost pozerám filmy, a veľa som na internete , a povedali mi že ked ho precerpam internet sa iba spolmali a tak aj bolo asi 2 krát mi prišla SMS kde bolo napísané že som predplatene dáta precerpala, internet bol potom veľmi pomaly .Ale prišla SMS kde ma upozornili že som precerpala. A tak to ma byt.

graceful9
11. jún 2013

@biancal preto som od nich odišla...dobre robíš...ja som zreklamovaa mobil, oni mi to neuznali, vratili ho v zlom stave a nabijacku mi vratili úplne inú cudziiiu natrhnutú nefunkcnú ...

terezka1947
11. jún 2013

@biancal poziadaj o vypis,resp.rekalmuj...stava sa,ze je nieco v systeme zle nahodene....bud cez 905 alebo mail...a nebyvas blizko hranic?nesla si do roomingu?moze byt kadeco...ale rozhodne reklamuj a poziadaj si o vypis....a nechaj si vsetko vysvetlit...ked uz nic,aspon sa vyvaruje v buducnosti nejkych problemov

zuzana2000
11. jún 2013

ja som mala mobilný, ale sme ho zmenili na pevný....pokial viem, ak máš neobmedzený, tak ho nemáš ako prečerpať...a ak aj áno, tak sa ti len zníži rýchlosť, no nechápem kôli čomu by si mala platiť viac?
Tento typ ineternetu je fakt dosť drahý, my sme mesačne platili okolo 30 eur, ale rýchlosť nula bodov, kým mi otvorilo stránku, tak to fakt trvalo...reklamovali sme ho, technici dokonca uznali, že je u nás pomalší, no oni majú chránenú zmluvu, že v prípade nepriaznivého počasia, alebo ak je veľa ľudí na internete, tak je pomalší, za čo oni nemôžu...nakoniec sa nám pomocou ombudsmana podarilo vybaviť naň zľavu 50 % na 6 mesiacov....a keďže sa nám stále kazil modem, tak na konci tohto zľavového obdobia sa nám pokazil tretí krát 😀 , tak už to uznali, že môžme odstúpiť od zmluvy a vymenili sme ho za neobmedzený ale pevný...fakt je to neskutočný rozdiel.....platíme 11,90 mesačne a non stop aj filmy sťahujeme.
Možno by bolo dobré osloviť tohto orange ombudsmana......je na ich stránke.

ela2710
11. jún 2013

@biancal ak mas neobmedzeny, nemoze ti chodit vacsia suma, my mame uz 2 roky net od Telekomu, nakolko ponuka k nemu aj notebooky za euro, oplatilo sa nam to, platime 24,99 e - teraz je tusim o euro rozdiel, tento tyzden sa chystame opat predlzit na dva roky, pretoze sme naozaj spokojní, internet je rýchly, a ziadne podivuhodne poplatky sme neplatili, raz sme meskali so zaplatenim 1 den, pretoze prevod trval dlhsie kvoli sviatkom a hoci uz nabehla pokutka asi tusim okolo 5 eur, tak nam ju boli ochotný este aj stornovat a opat su v ponuke notebooky 🙂

ela2710
11. jún 2013

@biancal prave som nasla ponuku tvojho internetu na ich stranke, pisu, ze je neobmedzeny, len sa znizi rychlost po 12 000 MB - takze by som urcite sla priamo na pobocku, ze je ta faktura jednoducho chybna a hotovo, príp. nevzala si si k tomu nejake zariadenie ktore splacas v tej zvysnej sume? alebo ako dlho ho mas?pred tym ti chodili platby normalne? ak ano, tak urcite zajdi priamo na pobocku

biancal
autor
12. jún 2013

@ela2710 ziadne zariadenie od nich nemam, usb styk som si kupila ja, nic nesplacam, ale vraj pred rokom ked som uzatvarala zmluvu to bolo tak, ze sa za precerpane data plati...ok, ale preto to nemam nikde uvedene? predtym mi chodili normalne, nechapem, zrazu som precerpala data 😀 ja som len obetny baranok asi,a este aby toho nebolo malo, pozerala som si vypis hovorov , tam pise len ze internet a kolko dat, zacalo mi to uctovat 28.5. do 3.6 😀 prosím pekne 73Eur za 7 dní internetu 😀 Rezesovci taky nemaju :D

ela2710
12. jún 2013

@biancal urcite tam zajdi...nie je to normalne 😒 a ak ti to pred tym chodilo spravne, tak ti predsa nemoze prist odrazu ina faktura...

sandrika1986
12. jún 2013

Ahoj, ja mám internet od Orange od roku 2012. Tento internet mám do januára 2014. Konkrétne mám Internet na doma Premium+ . Mesačne platíme 22,99 eur. Keď miniem MB, tak sa nám to o trochu spomalí,ale neplatíme nič naviac za prekročenie. Každý mesiac mi chodí len 22.99 eur. My sme mali v roku 2010 internet od T-Mobile a tam sa platilo aj za prečerpanie dát, tak preto sme chceli taký,aby sme zbytočne nedoplácali na MB naviac.

biancal
autor
12. jún 2013

@ela2710 idem tam dnes, potom napisem ze co som poriesila :/ 3xsom tam pisala e-mail, oni mi volali, a stale tvrdili len ze som precerpala data...ale dobre, kedy 5eur, ok, zaplatim mam pokoj, ale za 7 dní 73eur naviac? 95eurova faktura, sak to mam skoro 4 mesiace co platim pausalne 😀 a nic sme nerobili na internete co by zralo take data..v tom obdobi sme stiahli jeden film to je vsetko...nechapem

terezka1947
12. jún 2013

@biancal vies,mojej kamoske sa stalo,ze neviem sice ako,ale byva blizko hranic a presla s netom do roomingu....a tam jej za 2 dni nabehla riadna palka 😠 aaale,musela zaplatit,lebo si to vraj mala odsledovat sama...preto som ti pisala,ze poziadaj o vypis..lebo clovek fakt nikdy nevie...ale urcite to ries,ono operatori aj kadeco na ludi skusaju 😀 a nie kazdy to pojde riesit,zaplati a ma pokoj...

biancal
autor
12. jún 2013

@terezka1947 no ja byvam priamo v Kosiciach, takze hranicami to nebude 🙂 a ten vypis, ja som si pozerala na internete zoznam hovorov, tam pise iba napr. Internet-900kB, 16:00 , 0,81Eur...0,81 Eur tam mam skoro vzdy..asi za kazde kliknutie 😀

terezka1947
12. jún 2013

@biancal 😀 😀 asi 😀
no normalne som zvedava sko dopadnes,kazdopadne ti drzim palce...tie eura radsej na nejaky vylet,nie Orange-u 😀

mawka
12. jún 2013

sa stalo aj nam, aj ked budes reklamovat, aj tak ti povedia, ze uhrad fakturu, potom sa to bude riesit. ak neuhradis, vymahanie, atd. ku.vy su to a s orangom som odvtedy sekla a nechcem s nimi mat nic spolocne. tiez neobmedzene a bla bla a 200 e faktura. a vraj roaming, co mohlo byt mesiac, ked som pri hraniciach bola, ale dalsi som bola 100 km od hranic a aj tak ze 130 e faktura, no srali ma statocne. teraz splacam. bo aj od zmluvy medzitym jak sme sa dohadovali odskocili, cize tam si este aj zmluvnu pokutu nauctovali. otrasne naozaj. a tiez som nic nestahovala,

nikolet_89
12. jún 2013

http://www.orange.sk/web/onas/tlacovespravy/det...

Tento odkaz informuje o tom ze internet nieje neobmedzeny, ale zalezi to aj kedy ste sa zaviazali...
K prekroceniu dat vela krat dojde nedopatrenim, napriklad Vam da PC moznost nejakej aktualizacie a Vy to potvrdite. Vtedy sa mozu stiahnut aj vacsie mnozstva dat...
Do buducnosti by som Vam odporucil vypnut vsetky aktualizacie Windowsu. A ak pocitite ze internet ide nejako pomaly, pravdepodobne ste prekrocili data... Zavolajte potom na 905 kde Vam to vedia povedat.
Ak by ste maly este nejake otazky, napiste rad Vam pomozem.
S pozdravom Ivo

biancal
autor
25. jún 2013

@terezka1947 no takze bola som odniest reklamaciu na pobocku, odpisali mi uz, ze nemam neobmedzeny internet, ale 12 000MB, a precerpalasom data, od 28.5.- 3.6. prosim pekne 73eur mi nauctovali 😀 teraz mam uz na "konte" 54eur naviac, a to mam 2 tyzdne po fakturacnom!!!! neviem co mam robit.....neexistuje zeby som precerpala data...praveze teraz sme pouzivali internet menej, ked som bola v nemocnici 3 tyzdne v januari po porode, pozerala som telku cez internet, kadeco, cele dni som bola na nete a prisla mi normalna faktura jak platim!

terezka1947
27. jún 2013

@biancal a co si mala na vypise?preco si to prekrocila?dala si si ten vypis urobit?

biancal
autor
27. jún 2013

no odpisali mi ze mi nevyhovuju, ze som prekrocila data, vyse 19 299MB som naviac 😀 a ze neoddelitelnou sucastou zmluvy je platny cennik, ktory ale nemam! na vypise pise len ze napr. INTERNET- 20:00 - 120MB , to nieje nic podrobne..

@terezka1947

terezka1947
27. jún 2013

@biancal skusim sa opytat este manzela...on s nimi nieco podobne nedavno riesil...a potom ti napisem...aspon takto ti mozno pomozem...

biancal
autor
27. jún 2013

@terezka1947 dakujem 🙂

erikasadek
27. jún 2013

@biancal neobmedzeny znamena ze nemozes precerpat!!!!!!
jedine ze po precerpani , urcitych dat ti psomalia internet takto sa to robi , ale v ziadnom pripade nemozu ziadat peniaze!! ak nao tak to nenechaj tak pretoze to je klamanie zakaznika!! a toto si moze zgustnut servis ktory je na strane zakzznika!!!! neviem ako je to na slovensku , ale inde takto operator zaplatil za taketo platenie a klamanie nehorazdne miliony!!!!
pozri si zmluvu , napis, doporuceny list.. a musia ti vyhoviet , ak nie tak ich zazaluj na eu zakznickom portali... 😉

nenechaj to tak.. 😉

biancal
autor
27. jún 2013

@erikasadek no ja som pisala reklamaciu, bolo mi oznamene ze nemam neobmedzeny ako mi bolo povedane pri podpise zmluvy, ale 12000MB, v zmluve to vsak nemam! k zmluve nemam ani cennik po precerpani dat, je tam ze orange internet premium+, na 24 mesiacov, mesacne 21,99, pookuta 90eur pri nezaplateni 2 mesiacov, ale objem dat tam nieje!

terezka1947
27. jún 2013

@biancal taaaak,ani manzel nechape,lebo po prerpani sa ti rychlost znizi...co ti tu uz napisalo viac ludi...precerpanie je realne,staci,ked pozers youtube...to,ze mas tak vela dat,moze byt aj online telkou,mozno sa ti niekto iny na net pripajat..tych moznosti je vela...existuje program na meranie dat..skus ho instalovat,aby si mala prehlad....ak mas taku velku spotrepu,daj si DSL a je to za 12eur (ak si viazana,da sa tam prejst bezplatne) ...neobmedzene....inak,fakt ti ostava iba zaplatit 😒 a sledovat si,kde tie data minas!
alebo mas nejaky stary program,kde este to spamalenie rychlosti nie je...a tam ak precerpas,platis navyse 😒

biancal
autor
28. jún 2013

@terezka1947 vies ale praveze teraz internet vyuzivame pomenej, v januari ked som bola v nemocnici som nonstop pozerala telku cez internet, stale som bola na modrom koniku...a prisla mi normalna faktura ..a teraz praveze maloco sme na internete mi pride skoro 100eur..od 10teho mam nove fakturacne, to bol pondelok, a v sobotu som bola odniest reklamaciu a mi povedala ze uz mam precerpane naviac 6Eur.. Za 5dni precerpat 12 000MB?

terezka1947
28. jún 2013

@biancal no neostava ti nic ine ako zistit,kde tie MB stracas 😒 ...modry konik je nic....filmy a piesne z YOUTUBE,atd...toto taha vela..fakt pre svoje dobro zisti,co a kde sa navysuje..inak sa k rieseniu nedostanes 😒

biancal
autor
28. jún 2013

@terezka1947 a ako to zistim? ja mam uz net od telekomu a tamten radsej nevyuzivam, lebo tam mam uz vyse 70eur zase...filmy nestahujeme, niekedy sme stahovali ale trvaloto dlho,ale faktura mi prisla normalne

terezka1947
29. jún 2013

@biancal daj si nejaky program na meranie spotreby dat...ak mas modem,merac by mal byt jeho sucastou...ale raz ked data minies,hm...nic s tym neurobis...

biancal
autor
29. jún 2013

@terezka1947 ale ja ho uz nevyuzivam!!!! 😀 lebo zas mam naviac 70Eur ja uz naviac platit nemienim