Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

petrahy
18. feb 2011

tatolu tak to mi je luto ale je to veru v Bozich rukach budem sa za nu a aj Vas modlit. Bud silna a sustred sa nato co v danej chvili je najnutnejsie a to aj sprav v modlitbach na Vas myslime
a vcera ochorela druha kolegyna a zase mi zmenili sluzby 🙄 tento mesiac uz 4krat

petrahy
20. feb 2011

ahojte tak a mame po maškaráku bolo dobre a aj sme dačo vyhrali ked vyjde čas nafotím veed som predavala tombolu a ani neviem kde boli moje deti a podarilo sa nam vyhrat hojdacieho erdžiaceho koňa 😀 a aj foťák plus nejake drobnosti čo bolo vopred zaplatene školkarska a školácka tombola. Moja mamina je teraz tiež zdravotne akosik zle ide zase do nemocnice no uvidim ci do telefonu povie niečo viac alebo až ked tam pojde segra

milocka29
20. feb 2011

@petrahy tak super ze ste povyhravali, ved kazda vyhra potesi, Vam sa aspon oplati chodit na maskaraky 😀. Deticky mali urcite radost a konikovi sa asi najviac potesil Misko a fotaku mamka 🙂. Uz asi prichadza jar, ked sa uz zdravotne tazkosti pridruzuju, mamke drzim palce, nech sa drzi. Myslim aj na maminku tatolu, dufam ze sa jej polepsi. Aj u nas teraz je vela chorych, aj my sme sa vsetci vystriedali. Simonko v skolke v skupinke ich bolo iba 5, tak boli pospajane triedy 😒 .

tatolu
20. feb 2011

Ahojte a ďakujem 😉
@milocka29 No ona mala vysoký krvný tlak, bolievala ju hlava a žalúdok ale na seba nemala nikdy čas a nedokázali sme ju donútiť ísť na nejaké väčšie vyšetrenia. Teda na gastro sme ju nejak dokopali ale nič jej nenašli. Myslím, že to mala asi aj z nervov 😒 .
@petrahy No také darčeky potešia 😵 Dúfam, že to s maminou nebude nič vážne 😔
U nás je zatiaľ všetko po starom 😉 , manžel bez práce, maminka je ešte udržiavaná v umelom spánku aj keď jej tie dávky už znižujú, deti sú v poriadku a ja sa snažím pripraviť na skúšku. Ale zatiaľ ostávam iba pri snahe 🤐. Ak zajtra vydá, idem pozrieť maminku do Kubna a v utorok sa vrátim. No uvidíme...

milocka29
20. feb 2011

@tatolu mozno si ani nevies predstavit ako som na tvoju mamku myslela a to aj v modlitbach a verila, ze sa jej stav polepsi. Veru s vysokym tlakom nie je ziadna sranda, viem to z vlastnej skusenosti, tiez uzivam lieky. Ale uz som si myslela ze to snad ani nemusim, tak som to zacala brat lahkovazne a veru vela mi nechybalo aby som bola skoncila mozno ako tvoja mamka. Moja mamka to tiez podcenovala a veru odisla nam velmi mlada. Manzel si snad uz nieco najde aj ked to vobec nikde nie je lahke s robotou a hlavne aby bola aj zaplatena. Hlavne ze su deticky zdrave, nech vam robia radost.

tatolu
21. feb 2011

@milocka29 Ja viem, že obviniť lekára s nesprávnej liečby je to najľahšie 😔 Uvedomujem si, že najväčšiu chybu urobila vlastne maminka 😒 Lieky vôbec nebrala, lebo tvrdila, že ju z nich bolí hlava a po vysadení tvrdila, že sa cíti lepšie - nové iné lieky asi ani neskúšala. Potom je tu aj moja chyba. Asi som mala viac na ňu tlačiť 😔 . Ale ako mi povedal jedej profák zo školy (zastavila som ho a prosila o radu, lebo je z Kubína a otca a brata má doktorov) - ináč veľmi veriaci človek, povedal, že nie je dobré rozmýšľať o minulosti ani budúcnosti, ale nech žijem prítomnosťou 😔 Že nie sme nikto Bohom aby sme vedeli povedať, čo malo byť tak alebo onak - trápením sa, si už nepomôžeme 😖 , Vďaka za takých ľudí, že ich poznám 😉

petrahy
21. feb 2011

tatolu je super ak stretnes ludi, ktory Ta vedie povzbudit a veru niekedy je lepsie nemysliet na to čo by bolo keby alebo čo bude treba žiť pre tento okamih prednedavnom som to sama zažila v robote a veru mysliet na to čo by mohlo byť nie je dobre nejak bolo nejak bude ja sa teraz o mamku bojim pretoze nechce nic povedat a lezat do nemocnice uz viackrat odmietla. Takze ostava to nechat na Boziu vôlu. 😉 A k novemu fotaku nemam kartu a da sa odfotit len 10 foto a neviem to z neho dat do pocitaca tak zo stareho aspon kona dam sem na kona 😀

petrahy
21. feb 2011

A už som pridala dačo aj do albumu tak ak Vam vyjde čas môžte nakuknúť

tatolu
21. feb 2011

@petrahy Peti, krásny koníček 😉

petrahy
21. feb 2011

tatolu dakujeme ale vieš moj manžel ešte predtym povedal no to by sme tak potrebovali vyhrat ruzoveho kona to je teda cena v tombole 😀 no ked si tak prial tak ho mame 😀 😀 😀 no my sme mali dreveneho a uz sme ho dali prec a dievcata tento rok nesadite? ked nikto nepise ja som prave vysadila do kochlikov semienka na planty feferonky, rajinky a papriku

petrahy
21. feb 2011

rajinky - rajčinky

milocka29
21. feb 2011

@petrahy super zmena na profile. Aj fotky som pozrela, krasne 🙂 . A konik mozno posluzi niekomu inemu ako darcek ved na farbe nezalezi 😒. Ja kupujem uz velke priesady lebo potom mam skoro paradajky aj papriku a doma take na okne nevypestujem ani nemam velmi kde, lebo mam dost vela kvetov na parapetach. U nas dnes riadne mrazivo iba som vonku chodnik pozametala a utekala dnu. Uz si niekedy pripadam ako sklenikova kvetinka, lebo sa mi ani do mesta v takom pocasi nechce ist. Ale teraz v piatok mame posedenie nase byvale cele oddelenie z prace tak sa tesim 🙂 , lebo sme boli super partia.

petrahy
22. feb 2011

milocka dakujem a na koňovi sa malý jaší ako blázon a každemu ho púšťame ten zvuk nemá chybu 😀 aj po telefone a veru keby nemusim chodit von tak ani nejdem taka je kosa

tatolu
23. feb 2011

Ahojte vospolok 😉
Posledné info zo včera - maminka na môj včerajší vstup do jej "izby" reagovala otvorením oboch očí, zodvihnutím ruky a počas rozhovoru s ňou, striedavo otvárala a zatvárala oči, plakala, pohybovala dolnou sánkou, pohýbala ľavými prstami na ruke a v papieroch má uvedené, že na pokyn vyplazí jazyk 😉
Dnes som sa ešte doktorom nedovolala, mali doobeda súrnu prácu 🤐
Zároveň som sa dnes zúčastnila skúšky - 1. časť písomnú som síce absolvovala dobre, ale príklady z hlavy som schopná riešiť nedokázala - profák mi nedovolil príklad ani napísať 😔 - takže musela som žiadať o dekanský termín 😖. Zo 7 ľudí spravil iba 1 chalan 😔

petrahy
23. feb 2011

tatolu tak čo sa týka tvojej maminy to su dobre signaly tak snad bude len lepšie a lepšie.
a s tou skúškou to je fakt sila že iba jeden veru máš to ťažké, a kedy dali termín dekanskeho? stíhaš sa doučiť?

tatolu
23. feb 2011

@petrahy Peti, termín ešte nedal. Akosi sa dnes s tým nejdem trápiť 😔 Bola som tiež za konzultantom k diplomovke, že sa mi nezdá smer akým som sa dala písať diplomovku, tak mi potrdil, že tých mojich 40 strán, čo som už odkopčila s mojej bakalárky je veru naozaj na prd... Takže mi nanovo napísal osnovu - no asi sa dnes trošku pustím do toho 😉

petrahy
23. feb 2011

tatolu no dnes tuším nemáš dobrý deň 😝 ale veru treba to hodiť za hlavu a začať odznova 😉

tatolu
23. feb 2011

Vždy lepšie ako keby som ju mala napísanú celú a on by ma s tým vrátil 😉 Diplomovku som mu veru dala skoro dokončenú na prekontrolovanie 😉

petrahy
23. feb 2011

tatolu no som rada že tak optimisticky zmýšlaš ja ešte prázdninujem 😉

tatolu
26. feb 2011

Ahojte 😵 Maminka je na tom zo dňa na deň lepšie - už dýcha sama bez prístrojov. Mám iba info od lekárov, lebo som akosi nachladla, a tak sa tam najbližšiu dobu ani nechystám 😒
Ale vy ste všetky stíchli. Čo nové?

tatolu
26. feb 2011

Teraz čítam, že som konzultantovi dala celú diplomovku - blbosť, bakalársku som mu dala celú na prekontrolovanie 😀 😀 😀 😀 😀 , však diplomovku píšem teraz 😔 , resp. mám písať 🤐 😀

petrahy
27. feb 2011

tatolu 😀 ja ešte nemám info o mamine segra madnes vecer prist od nich domov len viem ze ide lezat do nemocnice ale nema presny termin vraj po prvom ja som tiez akasik chorlava ale zatial sa drzim do prace idem v utorok, stvrtok a v nedelu a v sobotu by som chcela ist na pohovavanie basy tak uvidim ako to budem zvladat a potom zacne skola

tatolu
27. feb 2011

@petrahy Peti, že téma osamelá päťdesiatnička a kecáme si tu my dve 😉 😀 No ja som volala večer s doktorom. Maminku zajtra o 9tej prevážajú na operáciu do Ružomberka 😔 Z rany jej začala vytekať mozgový mok, či čo 😔 Idú jej nejakú plastiku spraviť. Ach joj a tak dobre sa to uberalo 😒

petrahy
27. feb 2011

tatolu no vies pomaly ale iste sa blizime k 50tke 😀 tak prečo nepokecať no ale vážne to s maminou mi je ľúto ale je to v Božích rukách. Skús naozaj hladieť dopredu a myslieť na iné pozitívne veci okolo teba a ako maly s rúčkou? Už je to v relatívne v pohode myslim na Vas aj v modlitbe

tatolu
27. feb 2011

@petrahy S Tomíkovou rúčkou cvičím. No tam verím, že medicína pôjde do predu a možno v budúcnosti mu budú vedieť pomôcť 😉 On sám sa snaží i keď je to niekedy komické ako ich smiešne vytočí 😀

petrahy
27. feb 2011

tatolu ja mam diagnozu elkove degenerativne ochorenie klbov ono navonok to vidiet nie je a ani sa neliecim 😝 ale ked ma raz uspavali tak boli zhrozeny ako sa mi vytocili ruky a nohy a ja som ich potom usmernila ze to je u mna normalne zistili mi to totiz az v 18 rokoch a uz sa nic potom neoperovalo a zijem s tym a ked niekedy nastanu väcsie problemy budem brat lieky teraz to je v pohode

milocka29
27. feb 2011

Ahojte, aby ste tu neboli same, len ja som teraz akosi bola zaneprazdnena 😀 . V piatok sme mali to posedenie byvali kolegovia z useku, kde bolo super. V sobotu sme s kmotrovcami boli posediet trocha oslavit, lebo sme oslavovali meniny aj narodky 🙂 a do tretice dnes poobede sme boli pozvani ku krstnej dcere, nakolko sa teraz prestahovali do noveho domu u nas na ulici.
@tatolu ako som tak citala od vrchu tak som sa potesila, ze maminka uz celkom fajn a nakoniec citam, ze su tam dajake komplikacie tak mi je to luto,| ale snad to dobre dopadne a je to naozaj v Bozich rukach.
@petrahy dufam ze chorobu zdolas ty a nie ona teba 😀 ale teraz veru malokoho to obislo aj Simonko minuly tyzden v skolke mali chripkove prazdniny. U nas teraz zacinaju jarne prazdniny, tak dufam ze skolka bude fungovat.
Neviem co je s nezabudkou, ze sa nam neozyva, ci este nie je novopecena babicka.

tatolu
27. feb 2011

@petrahy Ja som o takých chorobách ani nevedela, že existujú 😔 No ale nechcela by som byť na mieste tých doktorov, keď Ťa uspávali 😔 to musel byť šok 🤐

tatolu
27. feb 2011

@milocka29 No ešte že si sa ozvala 😀 😀 😀 😀 😀 . Toto je taká zvláštna téma 😉 Sme tu iba akýsi štvorlístok 😉 Asi štvorlístok šťastia? 😵

milocka29
27. feb 2011

dievcata drzte sa, teraz toho mate naozaj vela, lebo maminky su chore, skola, rodina a petra este aj praca, mate naozaj moj obdiv. Len sa nesmiete poddat ale kladne zmyslat a davat aspon takuto oporu maminkam. Ved Panbozko kazdemu nalozi len tolko, aby to uniesom a vy ste silne osobnosti. Myslim na Vas aj v modlitbach 🙂 .