Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

nezabudka13
autor
28. nov 2009

ahoj dadulka19 moj MM je?... 🙂 vies ono to je tak ked ides sama tak ides tamkam chces nikto ta neobmedzuje nepisti ze ho bolia nohy a pod.a co sa tyka rylovania mozno buduci tyzden okna a upratovanie dostali prednost

nezabudka13
autor
28. nov 2009

ak mam byt uprimna tak klobuk dolu pred tebou mat 3 deti este k tomu dvojicky a popritom studovat ...super 😀 😀 😀 a co sa tyka sokoliarstva tak o tom nemam ani sajnu

tatolu
28. nov 2009

nezábudka mm je zaužívaná skratka môj manžel 😉
No ja mám pocit, že teraz je to štúdiul ľahšie ako keby som chodila do práce. Vtedy keď som prišla domov, bola som rada, keď som nemusela nič do hlavy tlačiť. Teraz som skôr v takom pohybe a tá mozgová kôra moc nepracuje 😔

nezabudka13
autor
29. nov 2009

uz ste po obede? co ste dobre varili? ja pecene bravcove knedlu a kapustu

tatolu
29. nov 2009

Ahoj nezábudka
Písala som Ti okolo 18tej ale spadol celý net a potom sa nasáčkoval manžel a potom sme uspávali deti...

Dnes sa uspávali trocha horšie, lebo mi všetky poobede spali a ja som zaspala s nimi 😀 . Posledné zaspalo o 13.15 a prvé vstalo o 16.45.

monkula
29. nov 2009

nezabudka, mňam, moje obľúbené jedlo.... len aj to nerobím, nikomu to nechutí....tak keĎ som u rodičov, tak mi mama vždy spraví, aj so zemiakovou knedľou a otec mi kúpi pivo 😀 😀

nezabudka13
autor
29. nov 2009

monkula ja nemam rada zemiakovu knedlu ale moj zatko a vnucik ju zboznuju ja dam prednost klasike a pivo mi nic nehovori nemam ho rada ja skor tonik alebo kofolu tatolu z toho si nic nerob ja ked volam s dcerkou tak jej vypadne net za pol hodinu aj 3 krat a co sa tyka toho spania poobede ja nemozem spat lebo vecer by som nezaspala skor ako po polnoci

petrahy
30. nov 2009

ahojte nebola som tu cez vikend tak sa ozyvam aspon teraz ja som varila cestovinovy šalát s kuracím mäskom a fazulkami a zeleninovu polievku musela som nasytit okrem mojej rodinky aj švagra a jeho deti. samozrejme nesmela chybat bublanina.

bystricanka
30. nov 2009

dobré ránko

nezábudka..ja lúbim knedlik, kapustu.... Varí to môj manžel a je to supeeer. A ty akú kapustu dávaš? Lebo my vždy len kyslú.

petrahy...fíha...tak si varila pre celý regiment. Aj ste sa pomestili do kuchyne? 😀

monkula...pivo? Však z toho rastie brušisko, niee? 😝 😀 Ja ho inak tiež nemusím a ked už, tak jedine z flašky. Z pohára mi nechutí 😝

petrahy
30. nov 2009

jasne ze sme sa nezmestili 😅 jedli najprv deti 4 a potom dospely 3 + najmenší 😀

knedlo vepšo zelo robím aj ja občas knedla samozrejme domáca ale klasická zemiaková nám moc nevezie a kapustu robim bud s čerstvej hlavičky alebo kupujem kyslu sterelizovanu kapustu v pohari

tatolu
30. nov 2009

No nezábudka, však sa môžem aspon učiť 😉
Ale pri učení vždy ako na potvoru sa mi zas chce spať 😔 . Neviem, prečo sa mi nestáva pri dobrej knižke 😀

A kapustu mám veľmi rada, ale od prvého pôrodu už nemôžem 😒

blazka24
30. nov 2009

no ahooooooooj ako sa dnes darí?
nezábudka tak behla by som na obedík 😀
bublanina dobrý nápad, robila som v piatok ryžový nákyp tento môže byť bublanina a potom že po pôrode nechudnem 🙄

nezabudka13
autor
30. nov 2009

ahojte bystricanka co sa tyka kapusty tak bud kyslu alebo cerstvu ale ja to nerada varim pretoze bud mi na tanieri zostane jedno alebo druhe takze si prilozim a potom nedaj boze vstat od stolla blazka na obed si mohla kludne dobehnut ale sklamem ak by si cakala nejaky zakusok to je totisto moja slaba stranka moc ma nebavi piect zakusky ale od kysnuteho moze byt hocico

nezabudka13
autor
30. nov 2009

chcela som sa opytat vas mladsich na vas nazor na prasaciu chripku ☹ mate ztoho strach? alebo to beriete ako normalnu chripku?

nezabudka13
autor
30. nov 2009

este by som sa chcela spytat ci by ste mi nevedeli poradit kde by som zohnala historicke filny jan hus a jan ziska z trocnova?

bystricanka
30. nov 2009

nezabudka...takže prasacia chrípka....nebojím sa jej. Beriem to ako normálnu chrípku....ale dúfam, že to k nám nikdy nepríde(k nám domov myslím)

a čo sa týka filmov. No vo videopožičovni to isto nezoženieš. Ja som robila vyše 8 rokov v požičke a nič také sme tam nemali. A ani o to nebol záujem. Takže v tomto ti neporadím 😒

nezabudka13
autor
30. nov 2009

dakujem ono su to velmi stare filmi ja som to videla ked som mala asi 16 r.mozno i skor ale boli to dobre filmi ja si rada pozrie historicke

bystricanka
30. nov 2009

nezabudka...no tak to už asi ani nezoženieš. Možno majú v archíve v stv. Skús im napísať mail. 🙂

tatolu
30. nov 2009

Nezábudka, filmy som našla na warmachri, ale sťahovanie je dosť problematické - po častiach a potom to treba nejakým programom spojiť 😉

frisbee
30. nov 2009

nezabudka...tie filmy majú na internetovom obchode dvdbest.sk a stoja okolo 4 euro. 😉

nezabudka13
autor
30. nov 2009

velmi pekne dakujem ste zlete 😲 🙂 ved som vravela ze co sa tyka internetu som zaciatocnik ale pri vas sa urcite nieco naucim dik

blazka24
30. nov 2009

nezabudka čo sa týka prasacej - strach má každý.........
historické filmy by som pozrela v časáku popron - majú aj netovú stránku

petrahy
30. nov 2009

prasačiu chripku vnimam ako jednu velku bublinu, som zdravotacka a ked vidim aku histeriu maju niektory ludia aj z inych chorob lebo sa to prilis medializuje je to atrasne 😔
u nas jeden chlapec mal chorobu proti ktorej sa povinne deti očkuju a bolo to strasne co ludia kvoli tomu stvarali popri tom sa nikdo nenakazil
ale kazdy mame iny nazor 😉
filmy som nehladala ale ja by som hladala v antikvariate

nezabudka13
autor
30. nov 2009

blaska ten casopis mi chodi pravidelne ale tam to este nebolo a nov meste antikvariat zrusili

habibi78
30. nov 2009

nezabudka, ty by si bola super adoptivna babicka..... 😀 ja zijem 500 km od rodicov, priatel otca nemá, jeho mama je workoholicka, takze moja dcerka ani ako keby nemala starých rodicov.... keby sme bývali blizko pri tebe, adoptovali by sme si ta ako babicku.... 😵 😵 😵

nezabudka13
autor
1. dec 2009

ahojko habibi78 dakujem za lichotku velmi dobre mi to padlo najme dnes 😒 ☹ a ako vies ze by som bola dobra babicka? 😝 ale vnucku este nemam ha ha 😀 😀

tatolu
1. dec 2009

Nezábudka a čo sa deje?
Doľahá depka? To bud tým počasím. Neboj slniečko vyjde 😵

nezabudka13
autor
1. dec 2009

myslis ze to je pocasim?asi tazko ☹ to bolo pracovna vymena nazorov ale uz som prezila aj horsie kopance prezujem 😀 aj toto ved mam deticky a vas nove kamosky ak vas mozem tak nazyvat 😲

petrahy
1. dec 2009

jasne ze nas tak mozes nazvat aj ked vekovo by sme mohli byt tvoje deti 😀
obcas je dobre vymenit si nazory 😉
o tom je predsa život a žit naštvany a v strese a dusit sa to nema vyznam
takze hlavu hore zajtra opäť vyjde slnko

tatolu
1. dec 2009

No s kolektívom je to ťažké 😉
Pre zmenu myšlienok Ti napíšem, ako sa práve môj drahý nahneval na deti 😉. Staval si z kociek hrad - to akože sa hral s deťmi 😔 a zahlásil, že už sa s nimi hrať nebude, lebo sa nevedia prizerať a stále mu chceli novú kocku na hrad priložiť - na iné miesto ako chcel 🤐
Ach tí chlapi. Vyrastú niekedy? 😕 😀