Otázka dňa: Tolerujete fajčenie pri deťoch?

redakcia
20. jan 2020

Fajčenie je veľmi zlý zlozvyk. O to je žalostnejší, ak niekto fajčí priamo pri deťoch, či v tehotenstve.

Modrý koník sa pýta: A čo vy? Aký na to máte názor?

Podeľte sa oň v tejto diskusii, kde si o otázke dňa píšeme, radíme si, diskutujeme.

Okrem tejto diskusie sa na to pýta aj náš Miky, maskot Modrého koníka, v ankete na FB Messanger.

Takže ak sa chceš do ankety prebiehajúcich každý pondelok, stredu a piatok zapojiť aj Ty, stačí kliknúť tu: https://i.modrykonik.sk/39SiaNb a zúčastniť sa nielen debaty vo Fóre ale aj Ankety.

Ako dopadlo hlasovanie na Facebooku (https://i.modrykonik.sk/39SiaNb)
88% opýtaných fajčenie tehotných a matiek pri deťoch netoleruje. 12% si nevie pomôcť a fajčí za každých okolností.

catherine1989
20. jan 2020

Nemám to rada, ja aj manzel sme nefajčiari. Avšak moja mama je tuhá fajčiarka, pri vnukovi si ale dáva pozor, nikdy nefajčí pri ňom a hneď si ide umyť ruky a dá si žuvačku. So svokrom to je horšie, ten nie je taký ohľaduplný, raz mu dokonca musel manžel čistiť žalúdok, keď si zapálil pri kocikovani nášho syna a skoro všetko vyfukoval naňho do vaničky 🤦 nechapem ale, ako môže žena, matka, fajčiť počas tehotenstva (aj takú poznám) a následne aj počas kojenia a ešte aj machrovat pred inými mamičkami... Veď všetok ten hnus z cigariet ide aj do mlieka, to ma nikto nepresvedčí o opaku

nice202
20. jan 2020

Nie, netolerujem to pri deťoch. Úplne to neznášam. A najviac ma vie vytočiť, ak vidím niekoho v aute fajčiť, vzadu sú deti a oni otvorené vpredu okno. Fuj. Btw. Sama fajčím iqos, ale vonku.

saskia_98
20. jan 2020

Ja som tiez fajciarka a aj manzel ale v autach sa nefajci, doma sa fajci na terase a ked prideme z von, umyt ruky a vonavka. A toto si vyzadujem od vsetkych..

sapetka
20. jan 2020

Ja som fajcila pred tehu. Od kedy som bola tehotna nefajcim, su to uz 4r a vobec mi to nechyba👏Manzel je tiez nefajciar a netolerujeme fajcenie pri detoch ani tehotnych zenach..

tenerifka
20. jan 2020

nie

jeliz59
20. jan 2020

Nie netolerujem

mozza
20. jan 2020

Nieeee

heidy222
20. jan 2020

Fajcenie pri detoch by malo but uplne tabu. Ak niekto fajci v Aute s detmi Mal by dostat pokutu. Chranime zakonom pracovnikov napr v restauraciach, Mali by sme aj deti chranit. Sama som bola fajciarka a na svoje ,,hobby" som si vzdy vedela najst miesto, kde tym nikoho neobtazujem, tak preto neviem pochopit neohladuplnost niektorych ludi

vroni
20. jan 2020

Nie

barboritta
20. jan 2020

Nie,pri detoch sa fajcit nema.Skoda ze tie sproste cigarety uplne nezakazu,bol by pokoj

brita7777
20. jan 2020

Nie, absolutne nie. Pride mi to dost zle, ked vidim cudzieho otca deti fajcit popri detoch. Moj muz nastastie presiel na zuvaci tabak, lebo nechcem aby deti fajcili pasivne. Moj otec fajcil aj pri nas, ale dnes mu uz hovorim, ze pri nasich detoch uz fajcit nemoze..trochu sa ho to dotklo, ale fajci si iba ked ho nevidime. Mali by sme chranit nase deti !!

lujza123
20. jan 2020

Nemali by byť vystavené dymu. Takže určite nie v aute, v byte, vonku pri jednom stole.... Keď už niekto musí tak treba sa postaviť ďalej a byť ohladuplny voči iným nefajčiarom nielen detom

mamickabohuska87
20. jan 2020

Áno

amelia000
20. jan 2020

Urcite nie, sama som pred otehotnenim bola fajciarka, ale vzdy ked boli v okoli nejake detj a to je jedno ake a koho tak som sla do takej vzdialenosti aby som im nesmradila dymom. Fajcenie pri detoch v aute by som trestala tisicami eur. Moha rodina fajci a ked sa narodi mala boh ich chran aby si pri nej zapalili co i len jednu.

sonnenshein
20. jan 2020

Obaja sme boli fajciari, ale pri detoch neexistuje, aby niekto fajcil. Je mi zle ked vidim rodica kocikovat babetko a ma v ruke cigaretu :(

gladys_07
20. jan 2020

ja netolerujem ani pri sebe 🙂 som byvaly fajciar, my sme najhorsi

zuzkalujza
20. jan 2020

nie, nikdy

sonicka96
20. jan 2020

Keď som prvý krát otehotnela tak som predtým fajčila 🙂 ako som videla ll na teste tak sa to vo mne zlomilo a cigaretový dym som nemohla ani cítiť... A drží ma to do teraz 🙂 aj manžela som prehovorila aby prestal s fajčením aby to deti nemuseli vidieť v malom veku 🙂 ... A môj názor? Matky ktoré majú deti a fajčia by som im jednu strelila .... Tie deti to vidia skôr a chcú aj skôr skúsiť (ja mám názor že každé dieťa si aspoň raz všetko skúsi) .... A na také mamičky čo chodia s kočíkom a cigareta v hube 🤦 tak tie by som aj dokopala

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kotulicek
20. jan 2020

@redakcia netolerujem to vadí mi hlavne to že matky ktoré dojčia alebo sú tehotné fajčia . Fajčia dokonca pri dojčení a to naznasam ... Sama som fajčila keď som otehotnela som okamžite prestala a už som sa k tomu nikdy nevrátila je to viac než 5rokov

jankajanka123
20. jan 2020

Fuj smrad z toho je akurát

ivangeline
20. jan 2020

Nie. Len vonku,keď už nie je východisko. 🙂 Som alergická na tabak,takže ani mne nerobí dobre a manžel kvôli mne prestal. Zapáli si len príležitostne v spoločnosti.

mnamko
20. jan 2020

J som fsjciarka a nie nefacim pri detoch a ani sa mito nepaci,hlavne kociar+fajciaci rodic hned by som im pleska po ruke

elizme
25. jan 2020

@sonicka96 no moja mamka pri nás poctivo fajčila keď sme boli deti, najmä v aute a odvtedy nenávidím fajčenie, cigaretu som v ústach za celý život ani raz nemala. Ale máte pravdu, ja som skôr výnimočný prípad, lebo moji súrodenci si vsetci fajčiari. Je to hrozný zlozvyk a takto ničiť zdravie aj deťom :/

lusy9911
25. jan 2020

Ahojte dobrá téma. My máme s týmto veľký problém. Moji rodičia sú obaja tuhý fajčiari a fajčia vnútri. No teda hlavne mama. Tato vonku. Bývajú v rodinnom dome. Keď je leto tak majú otvorené dvere von do záhrady ale teraz v zime je to strašné. Máme dve deti a teraz v zime tam chodíme minimálne.jasne že aj keď niekedy prídeme tak fajčí vonku ale inak vnútri. Aj keď máme prísť tak vždy volám popredu aj niekoľko dní že nech tam nefajčí.pokiaľ sme tam tak chodí fajčiť von ale akonáhle odideme už fajčí vnútri. Prvé čo je keď prídeme domov periem veci, hneď sprchujem deti, aj seba. Ja to neznášam. Snažím sa mame dohovarat. Už sme sa aj hádali koli tomu ale mame to je jedno. Ona vidí len seba. Minule jej aj môj starší syn povedal že babina fuj smrdis a ona nič. Mama vždy len povie že kým prídeme to sa vyvetra.

sisaka
25. jan 2020

Netolerujem ani pri deťoch, ani pri mne.

kikina84
10. feb 2020

@redakcia nemam to rada a nepaci sa mi ked sa v byte kde su deti fajci,alebo ked nejaka ,,mama,, dymi decku rovno do huby ked kocikuje,alebo sa s nim bezprostredne rozprava pri tom.. manzel fajci..ale vyhradne na balkone a ked sme aj vonku tak vzdy odide s cigaretou aspom 3 metre dalej..nedokazala by som nikdy kocikovat a v druhej ruke cigareta..mne sa to nepaci..je to nas zlozvyk a dymit decku rovno do huby mi pride otrasne