Otec zabudol trojročné dievčatko v aute

bibianka
11. jún 2014

http://www.pluska.sk/krimi/zahranicne-krimi/ako...

Toto je úplne mimo môjho chápania...

mamulka211
12. jún 2014

@bibianka Presne tak a potom sa muzi hnevaju, ked ich zena kontroluje, akoze moj je stale nastvany, ked mu vsetko pripominam, ale tak je na nich spolahnutie? Ked on zabudne dieta v aute?Byt na mieste tej matky, v zivote sa uz nevydam...toto je uplne strasne...

babaker
12. jún 2014

Dalsia tema pre tie dokonale, ktore nikdy nic v zivote neurobili zle a mozu si takto svoju dokonalost pred celym svetom dokazovat. "Zabudnut dieta v aute? Ja by som NIKDY....."

Sudit inych je vzdy to najjednoduchsie. Kazda nech zacne sama od seba a spytuje si vlastne svedomie, kolko chyb urobila pri vlastnych detoch. A kto je bez viny, nech hodi kamenom....

Je vela informacii napriklad o cyber sikane a napriek tomu tu tie dokonale mamicky bez mihnutia oka zverejnia fotky svojich ratolesti. Pre mna je toto ovela nepochopitelnejsie, ze nejaka milujuca matka vystavuje svoje dieta takemuto nebezbeciu teraz alebo v buducnosti VEDOME. Ako sa da ospravedlnit taketo spravanie?

kukuc2
12. jún 2014

baby ci verite ci nie mam trojrocnu dceru a ked som si to vcera precitala tak som mala co robit a zamestnat sa aby som na to nemyslela lebo hned mi tiekli slzy a horsie bolo to ze nielen preto ze zomrel nevinny anjelik ale aj preto ze som si uvedomila ze to aj u nas tak bezi ze o malu sa stale staram ja a len niekedy ked je to surne ju nechavam na postrazenie manzelovi a rozmyslam nad tym ake to bude ked sa fakt budeme hnat za pracov a budeme mat finnancne problemy a podobne a napriklad kazde rano a poobede budem nosit do skolky dceru ja a raz ju dam manzelovi a co potom ked na to nieje zvyknuty a moze urobit ten isty stereotypny postup a tiez zaparkovat v praci a zabudnut na nu (hoci moja mala si vie odopnut sedacku ale napr nase auto ked sa uzamkne tak z vnutra sa neda otvorit klasickym sposobom cez paku, musela by najst spravne tlacidlo aby ho otvorila,takze by bola aj tak aj tak v aute uzavreta)?normalne mí to neide do hlavy stale nad tym rozmyslam ci vlastne nerobime chybu aj my zeny ktore mame dieta 24hodin na krku a manzel len sem tam, ze normalne ty chlapi si ani na to nezvyknu ze maju dieta a zamieria si to rovno do prace. normalne som prisla na to ze ani za mojho chlapa by som nedala ruku do ohna.a potom mi az zimomriavky chodia po chrbte.

kukuc2
12. jún 2014

@mamulka211 byt na mieste tej zeny uz nikdy v zivote toho cloveka nechcem vidiet a bolo by mi jedno ako ho milujem a co pre mna urobi,nedokazala by som na neho pozerat a na jeho mieste by som sa zabila hned ako by to bolo jasne a doslo mi ze svojou nepozornostou som zabila vlastne dieta.ucite by som si zobrala zivot.nezanasala by som sa

bibianka
autor
12. jún 2014

@babaker To je čo za reakcia??? Akože obhajoba dotyčného otca? S čím to porovnávaš??? Ty si neuvedomuješ, že sa 3-ročné dieťa upieklo pri 70 stupňoch v aute? Ak si nedokážeš predstaviť to utrpenie, pri najbližších horúčavách si to choď vyskúšať. A môžem Ti odprisahať - svoje deti by som NIKDY v aute nezabudla! Dúfam len, že si bezdetná a nie ten typ, čo takto necháva potomkov na parkovisku, keď už si nemohla odolať, aby si ´pridala nejaký pohoršený príspevok . U niektorých vážne platí "mlčať zlato"... 😖

babaker
12. jún 2014

@bibianka Chcem ta len slusne upozornit, ze si zalozila diskusiu na diskusnom fore. A nazory mame kazda ine. Skus si po sebe este raz precitat, co si napisala mne....

Ja dotycneho Poliaka nepoznam a predpokladam, ze ty tiez nie. Si ale velmi rychla v jeho odsudeni. Slovo empatia je zrejme neznamy pojem. 😖

onlika
12. jún 2014

@zuriva
@mamulka211
@bibianka

sice som povedala, ze uz si tuto temu nebudem vsimat, ale neda mi. Citali ste to cele? On ho zabudol odviezt do skolky a preto ho tam nechal 8 hodin, lebo ked uz bol v praci, tak ho nenapadlo, ze ma dieta v aute, obzvlast ak spalo. Ja sa ho nezastavam, je to strasne, ale to nie je o tom, zeby mal ine zaujmy, bol nadrogovany, opity a podobne. Nie je to ziadny asocial, ani narkoman, mozno len uplne obycajne prepracovany a unaveny chlap. Tiez to nedokazem pochopit a opakujem, v tom koho a ako sudime, by sme mali byt velmi opatrni 😔 .

To dievcatko si prezilo strasne muky, ale nedokazem povedat, ze by som jemu dopriala to iste 🤐

onlika
12. jún 2014

@bibianka aj pre Teba je moj prispevok vyssie. On zabudol, ze ju vezie!!!! On ju nenechal narocky v aute pred obchodakom!!!!

bibianka
autor
12. jún 2014

@babaker Vyjadrila som veľké prekvapenie, s čím si schopná túto udalosť porovnávať. Takže pre upresnenie vyjadrenie poľskej lekárky: Najprv došlo ku klasickému úpalu - hovorí Dr Świdzińska . Objavili sa bolesti hlavy. V ďalších 15 minútach došlo k poškodeniu mozgu. Potom pomaly prestali fungovať obličky, pľúca, kde sa nahromadili tekutiny, a nakoniec prestalo biť srdce. Dievčatko malo po tele silné popáleniny. A toto sa stalo preto, že otec zabudol, že má v aute svoje vlastné dieťa. A ty toto porovnávaš s matkami, ktoré zverejňujú fotky svojich detí, pretože majú potrebu sa nimi popýšiť 😝

bibianka
autor
12. jún 2014

@onlika Veď to nikto netvrdí, že náročky. Zabudol. Akože zabudnúť dieťa je už normálne? No nehnevajte sa, ale pre mňa nie.

onlika
12. jún 2014

@bibianka ani raz som nepovedala, ze je to normalne, pre mna je to tiez nepochopitelne, ale ....

bibianka
autor
12. jún 2014

@onlika Ak by si si prečítala moje príspevky,zistila by si, že tvrdím maximálne to, že to nedokážem pochopiť. A teraz tiež nedokážem pochopiť, prečo by toto mala byť téma pre akési dokonalé matky. To sa tu už človek ani nemôže pozastaviť nad takouto hrôzou?

ushuaia
12. jún 2014

@onlika @babaker - presne zdielam vas nazor dievcata, tej empatie by naozaj nezaskodilo... 😒

bibianka
autor
12. jún 2014

@ushuaia Neviem, akú empatiu máš na mysli. Mne je ľúto celej rodiny a hlavne matky, tá musí prežívať peklo. Prišla o dieťa, príšerným spôsobom, a pravdepodobne aj o muža. Ťažko povedať, či to zvládne, ale má ešte jedno staršie dieťa, tak dúfajme, že áno a neurobí si niečo. Pokiaľ si ten chlap nesiahne na život (je stále na psychiatrii), tak ho zrejme opustí. Chlap má definitívne zbabraný život, aj keď ostane na žive, bude už len prežívať. A najväčšiu empatiu cítim k tomu nebohému dieťaťu. A stále nechápem, ako môže niekto zabudnúť, že má v aute dieťa.

babaker
12. jún 2014

@bibianka Otec dievcatka ZABUDOL, ze ju vezie. Nebol to jeho umysel nechaj ju zomriet vo vlastnom aute.

Ano, a porovnavam to napriklad s kyber sikanou, pretoze zverejnovanie fotiek vlastnych deti na internete je premysleny a vypocitavy krok kazdej jednej. Nepomoze ani zmazanie fotiek, popr. videii v buducnosti, niekto si to mohol uz medzicasom stiahnut. Na zaklade jedinej zverejnej fotky dietata ho mozu v buducnosti spoluziaci, uchylaci sikanovat, co dohnalo nejedneho teenedzera k samovrazde.

bibianka
autor
12. jún 2014

@babaker Ahá, zabudol... Tak to je niečo iné, to je potom o.k., sorry, zrušte tému, nič sa nedeje... (len pre istotu - to bola irónia)

ushuaia
12. jún 2014

@bibianka ja nechapem preco by tu musela kazda z nas pridat ,,pohorseny prispevok,, ako si to nazvala. Samozrejme je hrozne co sa stalo, Ale prave jej otec bude niest tento tazky kriz do konca svojho zivota...a najma poznacena je cela rodina. Myslis ze je velke vitazstvo nanho poukazovat ako na kretena, ci hovado ??? Jeho dcere to zivot nevrati... ☹, a prave tento pripad by mal byt vystrahou pre rodicov. Ludia sa delia so stastim, ale mali by sa aj s nestastim...

babaker
12. jún 2014

@bibianka Zalozila si si temu, aby si kazdeho s inym nazorom upozornila na ten svoj - lebo iba ten je spravny.
Len nerozumiem, o com si vlastne teda chcela diskutovat. 😕

bibianka
autor
12. jún 2014

@ushuaia Ukáž mi, kde konkrétne som toto napísala, prosím! A "pohoršeným príspevkom" som myslela reakciu "babaker", ktorá sa pohoršovala nad tým, že tu je zasa téma pre "dokonalé matky". A to, čo tu píšeš o otcovi a jeho živote, som už napísala pred Tebou. Začínam mať pocit, že tu niektoré ani nevedia, na čo vlastne reagujú. Možno by to chcelo pozornejšie čítať.

bibianka
autor
12. jún 2014

@babaker Za prvé, nerozumiem, prečo si sa vlastne zapojila do diskusie, ktorú si hneď prvým príspevkom odsúdila. Za druhé, diskutovať sa dá o tom, ako sa niečo podobné môže vôbec stať, či a tomu dá nejako zabrániť, ako to napr. poznačí rodinu, či to ustojí alebo sa rozpadne. Nič z toho ťa nenapadlo, len si rovno rýpnuť. Tak sa nečuduj, ktorým smerom sa to zatočilo, pretože ten si svojou reakciou udala ty.

bibianka
autor
12. jún 2014

@bibianka Neviem, či si si vôbec stihla všimnúť, že som tu dávala video kampane "One Decision", ktorá vznikla práve preto, že sa tieto nešťastia neustále opakujú.

ushuaia
12. jún 2014

@bibianka citujem...ked uz si nemohla odolat pridat nejaky pohorseny prispevok...to bolo adresovane @babaker, cize vsetkym co nesuhlasia s tvojim nazorom...Inak mohla by si si trosku krotit svoje vasne nad odpovedami ktore tu davas niektorym zenam. A na margo teba, hm ty si asi chodiaca dokonalost, ja presne viem na co som reagovala 😒

bibianka
autor
12. jún 2014

@babaker A neviem, či si si vôbec stihla všimnúť, že som tu dávala video kampane "One Decision", ktorá vznikla práve preto, že sa tieto nešťastia neustále opakujú.

bibianka
autor
12. jún 2014

@ushuaia nehnevaj sa, ale toto je už tak mimo, že sa na to ani nedá reagovať

ushuaia
12. jún 2014

@babaker to vies kedze sa tu niektore vymykame z radu , dostaneme len ,,kopance,, do tvare...co na to povedat ? Ved je to diskusia, kazda mame pravo na vyjadrenie vlastneho nazoru...

ushuaia
12. jún 2014

@bibianka hm, na teba sa tiez uz reagovat neda... 😒

tova
12. jún 2014

@mamulka211 otec ked vystupil z auta do prace, mozno telefonoval, mozno isiel neskoro tak sa ponahlal, pribuchol dvere a utekal s vedomim, ze dieta je doma, v skolke, u svokrovcov mozno ako to bolo zvykom. 8 hodin pracoval s tym, ze dieta je v skolke a manzelka tiez predpokladala ze dieta tam je. Ja som chvalabohu nikdy dieta nezabudla v aute, ale ked sa narodili bol to nezvyk kontrolovat zadne sedacky, trvalo mi par tyzdnov kym som si zvykla, kolko krat pocas jazdy v noci som spanikarila ci deti su v aute, spali bolo ticho, hmatala som ich rukou ci tam naozaj su.

bibianka
autor
12. jún 2014

Je naozaj smutné, že miesto poľskej tragédie sa tu zas riešia komplexy niekoho, kto akoby nemohol prežuť, že táto téma vôbec vznikla. Tipujem, že ak by som pod odkaz na článok miesto "Toto je úplne mimo môjho chápania..." napísala "Chudák otec, musí byť úplne zničený", dopadne to rovnako 😒

bibianka
autor
12. jún 2014

Mňa by napríklad zaujímalo, či existuje nejaká štatistka, či sa to stáva častejšie otcom alebo matkám. Priklonila by som sa k tým otcom, predsa len si vzťah k dieťaťu vytvárajú dlhšie a prirodzene aspoň spočiatku to spojenie nie je tak intenzívne ako u matky. Pokiaľ ide o matky, tie prípady, ktoré som objavila, boli obyčajne o tom, že sa matka opila, nie, že cestou do škôlky zabudla, že tam vezie dieťa a vybrala sa rovno do práce.

ammellia
12. jún 2014

v tom videu, co bolo na prvej strane pisali, ze v USA zomrie kazdych 10dni jedno dieta na prehriatie v aute. :/ To je uplne strasidelna statistika.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre