Otec zabudol trojročné dievčatko v aute

bibianka
11. jún 2014

http://www.pluska.sk/krimi/zahranicne-krimi/ako...

Toto je úplne mimo môjho chápania...

janickacrazy
11. jún 2014

@bibianka strasne, u nas by sa to nemohlo stat, nas maly vzdy vrieska, odopni ma, odopni ma a dozaduje sa, aby sme ho vybrali zo sedacky.....no moj kolega raz zabudol dieta v kociku pred obchodom a prisiel domov v pohode, zena ho skoro zabila, ale nastastie sa tomu malemu nic nestalo, len babky mali o com kecat a on mal riadnu hanbu

mawka
11. jún 2014

tiez nechapem, ze mu trvalo 8 hodin si spomenut na dieta....

bahira1962012
11. jún 2014

upozorňujem toho mojho aby nenechal naše dieťa v aute 😔 nikdy,nikdy ,mám z toho traumu ,ešte sa to nikdy nestalo ☹

bibianka
autor
11. jún 2014

Toto sa žiaľ stáva nielen otcom, ale aj matkám. Už vznikla aj kampaň "One Decision".

dossy
11. jún 2014

je to strasne .. tazko sa to cita ..este tazsie sa to predstavuje..vzhladom na to ze mam jeden a polrocnu dceru je to horor... minule sa zas v nemecku slobodna mamicka vydala na diskoteku a nechala svoju polrocnu dcerku 3 dni doma samu ... lebo na nu zabudla!!!.. boli jej prednejsie drogy a alkohol :( :( babatko zomrelo lebo bolo dehydrovane a hladne :( ... bohuzial ... mala som co robit aby som na to ako tak zabudla..

ervenka
11. jún 2014

Cudovali by ste sa, ale uz som na vlastne oci niekolko krat videla, ako rodicia zaparkovali, zavreli auto, a odisli do domu a dieta v sedacke nechali tak. Ziadna socka, ale vyssia stredna vrstva. Za kazdym som zazvonila, nech laskavo vyberu dieta, lebo to nahlasim. "Ved je tam len 5 minut, co sa moze stat?!"
Pravidelne stretavam osamotene deti s velkymi vystrasenymi ocami, na pozdrav povedia, ze ich mama, otec, baba, dedko zabudli... Zo zaciatku ma to vytacala lahostajnost, hlavne, ked sa jedna zenska smiala, ved sa nic nestalo. TEraz sa uz nad nicim nepozastavujem. Myslim si,ze ludia davaju vacsi pozor na svoj majetok, ako na vlastne deti. Smutne 😔

mawka
11. jún 2014

@dossy fuj, to je hrozne... ale niekde sa nieco podobne stalo na slovensku, akurat tie deti niekto nastastie nasiel, boli tusim tri a mama ich nechala same a sla si vypozicat na dlhu cestu peniaze niekam. v zime. mne je z toho zle proste. a potom sa niekto rozculuje, ze chcu asocialky sterilizovat. ja nehovorim, ten poliak nemusel byt asocial, ale v akom rozpolozeni bol, ked 8 hodin nemyslel na dieta???

bibianka
autor
11. jún 2014
katrinka8
11. jún 2014

Ja tomu nerozumiem, navyse, 3-rocne dieta uz rozprava obvykle, to tam tak tichucko sedelo, ked on odchadzal? No nasa by taky vresk spustila, keby sme ju nechali (kdekolvek) a odisli bez nej...

ematko29
11. jún 2014

@katrinka8 v článku písali,že spalo ked odchádzal z auta,ale aj tak ked sa zobudilo muselo vrieskať a buchať na okno,to auto predsa nebolo zaparkované v lese aby si to nik nevšimol :(

katrinka8
11. jún 2014

@ematko29 - aha, som si to asi zle precitala, som si nevsimla, ze spalo 😉 Ale tak na parkovisku, ak zaparkoval uz medzi ine zaparkovane auta, si nemusel nik vsimnut, ze tam je dieta, kedze z firmy sa asi moc nechodi pocas pracovnej doby do aut. Obvykle vacsina rano zaparkuje a poobede odchadza....

tova
12. jún 2014

@janickacrazy a prave tym, ze sa spoliehas ze maly vrieska, raz sa moze stat ze bude chory, unaveny, bude spat a nejako ho tam mozes zabudnut. Nikdy nehovor nikdy. Stava sa to pocelom svete, najlepsie dat detsku tasku vedla seba na sedadlo, tam pozrie vodic stale ked vychdza von.

tova
12. jún 2014

@ematko29 omyl, dieta ktore sa zobudi po par hodinach uz dehydrovane, prehriate nema energiu aby vrieskalo, kopalo, je ako opite, mdle, na odpadnutie, pomaly odchadza.

ematko29
12. jún 2014

@tova nikdy som také dieťa chvalabohu nezažila tak neviem a dúfam,že nezažijem :(

janickacrazy
12. jún 2014

@tova no neviem si to predstavit, ja vzdy kontrolujem, ci nemam nieco vzadu, lebo vzdy beriem nejake tasky, svetre alebo nieco, takze si neviem predstavit, ze by som ho tam zabudla, aj manzel vzdy pozera, ci mame vsetko, ale tak nevravim, ze sa to nemoze stat

klincek
12. jún 2014

Podla mna musi byt clovek sfetovany alebo dementny (pardon, viem, ze je to aj diagnoza, ale teda ide o podstatne znizenie dusevnej sposobilosti), aby zabudol v aute dieta!! Ok, zabudnes nakup, papiere, notebook..stava sa. Ale dieta?! Ked vystupujem z auta, vzdy aspon hodim ockom dozadu, to uz je automatika-ci nie je pootvorene okno, ci som nieco nezabudla a tak..plus musim predsa VEDIET, ze mam so sebou svoje vlastne dieta, aj ked spi. Ked uz nic ine, tak mi to trkne o par minut (aj ked to si tiez viem tazko predstavit). Ale cely den?! No zjavne ten zasluzily tatinko byval s dcerkou casto 😠. Na mieste matky ho roztrham v zuboch na mieste..totalne hlupa a zbytocna smrt, mne bolo do placu.

prasiatko30
12. jún 2014

Stava sa a to skoro kazdy rok najmenej jeden takyto pripad - pred niekolkymi rokmi sa stal velmi podobny pripad a na otazku ako je mozne ze si otec nevsimol ze vezie dieta -obycajne ho vozievala manzelka, v ten den vynimicne mal odviest dieta do skolky on a samozrejme meskali, po ceste dieta zaspalo - mali to asi dalej z jednej dediny domesta - a chlap prakticky ako vysiel na cestu tak si to suroval priamo do roboty, auto so spiacim dietatom odparkoval tak ako bol zvyknuty kazde rano a az ked mu zena nezavolala ze co urobil s dietatom kedze jej volali zo skolky ze dieta nedoslo tak si spomenul ze dieta je este stale v aute na slnku - dieta to neprezilo - asi tak moze niekto zabudnut dieta v aute 😢

ivett1
12. jún 2014

@prasiatko30 je to dement 😠

onlika
12. jún 2014

Ja suhlasim s @prasiatko30 ☹. Chlapik proste zabudol, ze vezie dieta do skolky ☹. Je to strasne, ale uvedomte si, ze ked idete do prace, tak odparkujete, vystupite, pracujete a potom sa vratite po pracovnej dobe. Takze preto 8 hodin. Ak mala spinkala, tak naozaj si to neuvedomil 😔 . Nebudem ho obhajovat, ale ani si nechcem predstavit, co musi teraz prezivat, ma po zivote, uz nikdy sa z toho nespamata, predpokladam, ze manzelku uz tiez stratil, ta mu asi neodpusti Zit s vedomim, ze ste sposobili smrt vlastneho dietata sa neda. A v sudeni inych, by sme mali byt velmi opatrni

dejka77
12. jún 2014

Je nutne zalozit na toto temu? Dodam len tolko: nikdy nehovor nikdy. Moze sa to stat komukolvek.

dejka77
12. jún 2014

@janickacrazy Dieta spalo.

Skor som rozmyslala nad tym preco sa neozvali zo skolky, ze dieta neprislo. Mohlo ju to zachranit.

janickacrazy
12. jún 2014

@dejka77 No z nasej skolky sa teda nikdy neozvu, ze dieta nedoslo, cakaju, ze rodic zavola, ze je chore alebo tak, dokonca treba zavolat len pri dlhsej nepritomnosti, lebo niekedy sa stane, ze si rodicia dieta len tak nechaju doma, u nas to funguje takto a asi aj vo vacsine skolok alebo nie?

onlika
12. jún 2014

@dejka77 tiez prave rozmyslam, ci by nasa skolka volala 😒 . Tiez si myslim, ze si skratka mysleli, ze dieta je doma, mozno cakali, ci sa rodicia ozvu, ci nie je chore atd.

Kazdopadne, uz vcera mi bolo z tejto spravy zle a uz ju mazem z hlavy, lebo naozaj mi je z toho vsetkeho strasne smutno 😔

klincek
12. jún 2014

@janickacrazy presne, v prvom rade ma riesit rodic, nie skolka..

a vseobecne sa priklanam k nazoru, ze sudit inych nam neprislucha (aj ked kto sa z casu na cas nepozabudne, ze? 😉), no zivot a zdravie vlastneho dietata sa podla mna dost vymyka z kategorie "vseobecnosti"

ivett1
12. jún 2014

ako, kočky, tak nehnevajte sa na mňa, ale písať, že ..." ja ho chápem" ...je trošku silné ... zabudnúť na vlastné dieťa v aute ?! a nechať ho tam 8 hodín...to je neospravedlniteľné a nechápem to...!!!! ...

zuriva
12. jún 2014

@onlika ja si myslim, ze clovek, ktory zabudne na vlastne dieta, sa nebude cely zivot trapit tym, co sposobil. tAk ako ta spominana matka v Nemecku 😔 😔 😔 Oni maju ine priority a ine zaujmy. Ich vlastne deti medzi nimi nies su.

mamulka211
12. jún 2014

Naozaj neviem, ako sa to moze stat, ze 3,5 rocne dieta otcovi nechybalo 8 hodin, akoze jedine to by ho ospravedlnovalo, keby mal alzhajmera, inac je to nezodpovedny debil a nechala by som ho podobne uvarit .Ved toto sa neda pochopit, ani vysvetlit, a uz vobec nie ospravedlnit.ako sa da zabudnut na dieta, na co mysli pre Boha?Este keby ho tam nechal pol hodinku, hodinu...oki, odbehol nieco vybavit, ale 8 hodin?

bibianka
autor
12. jún 2014

@klincek Dieťa nie je mobil. Tipujem, že ten určite nezabudol. Prípadne cigarety, ak je náhodou fajčiar...

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre