Otec zabudol trojročné dievčatko v aute

bibianka
11. jún 2014

http://www.pluska.sk/krimi/zahranicne-krimi/ako...

Toto je úplne mimo môjho chápania...

erikasadek
13. jún 2014

@bibianka si ma predbehla......
mimochodom clanok som necitala, ale je mi jasne ze po 8 hodinach koniec nemoh byt dobry....

bibianka
autor
13. jún 2014

@erikasadek "Bude mať ponaučenie na celý život" - už len chýba túto vetu doplniť ďalšou klišé frázou: všetko zlé je na niečo dobré...

bibianka
autor
13. jún 2014

@erikasadek "v tejto uponahlanej dobe ludia zabudajiu na vela veci a bohuzial mnohi aj na svoje deti...." S tým možno súhlasiť, je to zrejme vec nastavenia priorít.

natuska87
13. jún 2014

@bibianka Ja Ti prajem len dobre, iba hovorim,ze stalo sa a tazko nam posudit preco?!Vôbec nic neviem,ani nechcem vediet...ved,aj naco....vidis,zivot sa dokaze zamotat tak,ze niekto nepochopi....ten, kto skusil vie...aj mne pride divne,ze zabudol,ale co uz....tragicke....vsetko,co je ludske,chapem.....pekny den!

dejka77
13. jún 2014

Nepoznam sice presne okolnosti pripadu, ale mozno to bolo tak, ze on ju do tej skolky viezol len sem-tam, tzn. ze to nebola kazdodenna zalezitost. Tym padom sa stalo co sa stalo... Zeny-matky sa nemozu porovnavat s muzmi lebo oni proste rozmyslaju inac (ved vsetci vieme). Jasne, ze matka, ktora vezie dieta kazdy den do skolky ho nezabudne v aute.
Situaciu v akej sa ocitol mu teda nezavidim, ani si to nedokazem predstavit. Ale nebudem ho ani odsudzovat. To som robila predtym ked som nemala deti...

ivett1
13. jún 2014

@niki101988 porovnávaš neporovnateľné😉 ... hádam tvoje dieťa v tom kútiku zomrelo? ... ale ...už sa nechcem na túto tému vyjadrovať, je to skrátka tragédia ...a médiá vedia zo všetkého urobiť to, čo chcú ... môžu otočiť verejnú mienku svojím smerom, podľa toho koľko a aké info podávajú verejnosti ... to vyjadrenie, či komentár, bol môj subjektívny pocit daného momentu ...
PS: nemám silu, aby som sa "vžila" do kože kohokoľvek (žena, muž a to dieťa) z tejto strašnej rodinnej tragédie... je to skrátka nad moje sily ...a obdivujem vás ostatné, že to dokážete pochopiť ...

seemani
13. jún 2014
https://www.youtube.com/watch?v=SUmCRrKYwBQ

toľko k tomu, rpeto zabudol !

bibianka
autor
13. jún 2014

@seemani Hmm, tá krabica, v ktorej sa tých 8 hodín nachádzal, musela byť ešte aj opancierovaná a zvukotesná. Zaujímavé, koľko chlapov sa v komentoch priznalo, že je to naozaj tak.

h2
14. jún 2014

Toto je obrovská tragédia, keď som sa o tom dozvedela, priznám sa, že som si aj poplakala, chúďa dieťatko, čo muselo prežívať... 😢 😢 😢 Keby bol ten chlap môj muž, tak ho zabijem a to nemyslím teraz nijako obrazne.
Napriek tomu ale dokážem pochopiť, že na to mohol zabudnúť, niektoré tu píšete, že ako to, že si nespomenul 8 hodín na svoju dcéru, no, možno si aj spomenul, myslel na ňu v presvedčení, že je v škôlke a že večer sa s ňou uvidí. V niektorom článku som čítala, že škôlka bola len 300 metrov od jeho roboty, navyše mali ešte 11 ročného syna, takže možno viezol obe deti, najprv syna do školy, asi ho tak vozieval celé roky, kým bola dcérka ešte malá no a potom zo zvyku zamieril do roboty, ako po iné roky, s vedomím, že svoju povinnosť si už splnil. Ja by som mu to nikdy neodpustila, ale strašne ho ľutujem, on inú možnosť, ako samovraždu, vlastne ani nemá. ☹

h2
14. jún 2014

@mamulka211 Ahoj, Ty si plná nenávisti a pritom si urobila niečo, čo je vlastne ešte horšie, lebo si vedela, že dieťa nechávaš doma samé a aj tak si odišla. Len si mala to šťastie, že sa nič nestalo. Keby u vás napríklad začalo horieť, noviny by na druhý deň písali: "Nezodpovedná matka nechala dieťa doma v plameňoch a odišla do obchodu." A na MK by také, ako Ty, písali: "Ja by som to NIKDY neurobila!"

A ešte na okraj jedna vec, ktorá mi "trhá žily": píše sa ODSUDZOVAŤ a nie ODCUDZOVAŤ, to druhé je síce tiež správne, ale má úplne iný význam, použila si to 2x, takže sa asi nejedná o preklep... 😉

mamulka211
14. jún 2014

@h2 mat tvoje problemy clovece 😀

mamulka211
14. jún 2014

h2: ty si najskor precitaj, co si sama napisala. Nechces sudit toho muza, ale neodpustila by si mu, lutujes ho, ale keby to bol tvoj manzel, zabijes ho...a mne ides nieco pisat osobo 😕

h2
14. jún 2014

@mamulka211 Nikde nepíšem, že ho nechcem súdiť. A to, že ho ľutujem, neznamená, že nechápem, ako sa také niečo môže stať, veľa som nad tým rozmýšľala, lebo v prvej chvíli sa to aj mne zdalo nepochopiteľné. Ale, bohužiaľ, tragédie sa stávajú oveľa ľahšie, než by si hocikto pomyslel. Za všetkým, čo som napísala, si stojím, nevidím v tom rozpor. Áno, neodpustila by som mu to, lebo je to jeho vina, on to spôsobil. A áno, ľutujem ho, lebo prišiel o dieťa a navyše strašným spôsobom a pre vlastnú blbosť, má zničený celý život, stratil rodinu a všetko. ☹

mamulka211
14. jún 2014

@h2 vidis, seba chape kazdy, kazdy vie obhajit to, co sam napise, svoje myslienky, svoje nazory.skoda, ze si nepochopila ten moj nazor a hned si do mna skakala. Ja som to tiez nemyslela tak, ako si to ty pochopila. Aj ja toho muza lutujem, na rozdiel od teba si nemyslim, ze ma spachat samovrazdu, ze inej cesty unho uz niet, prajem mu, nech to, co sa stalo spracuje v sebe tak, aby smrt jeho dcery sa stala jeho zivotnym napredovanim v duchovnej oblasti, lebo vsetko zle sa v konecnom dosledku ma premenit na nieco obohacujuce, aj takato strasna nehoda. 😉

bibianka
autor
14. jún 2014

@h2 Podľa toho, čo som čítala u Poliakov, staršie dieťa viezla do školy matka.

bibianka
autor
14. jún 2014

@h2 Podľa poľskej tlače matka dievčatka manželovi odpustila, navštívila ho na psychiatrii a utešovala ho:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/rybnik-wybaczy...

bibianka
autor
14. jún 2014

Ak to teda skončí zmierením, aj keď to poznačí celú rodinu, bude to ten najlepší koniec, aký môže byť. Škoda by bolo, aby tých zmarených životov bolo ešte viac. Ale budú to mať veľmi ťažké, celý zvyšok života, také niečo sa vymazať nedá...

ukulela
14. jún 2014

@h2 zeny, zeniete to do extremu. maztke sa nieco moze stat aj ked je 5 minut v obchode o ulicu dalej, ale aj ked vesia pradlo na balkone. a dieta moze spat a ona moze prat a dieta sa zatial moze zadusit v postielke .... opakujem, zeniete to do extremu. ist do obchodu od sspiaceho dietata nie je to iste, ako zabudnut ho a nechat umriet v aute! pred rokmi pisali o matke, co isla ku kadernicke a nechala decko v aute a tiez tam umrelo :( a ona, krava americka, si myslela, zesa nic nestane. vsetko su to tragedie.
co sa tyka dietata s matkou doma - to chcete ako riesit, ked matka potrebuje ist na wecko - ved male, co uz beha, si prave vtedy moze rozbit hlavu. budete mat vzdy dvojite strazenie???? neporovnavajte neporovnatelne. absolutny skrat a tragediu ako v polsku a nepredvidatelne nestastie ako nehoda/poziar atd.

ushuaia
14. jún 2014

@ukulela ja sa divim, ze to tu este stale ,,pitvaju,, ved to bola tragedia, a dokolecka trepat od veci, k comu je to dobre... 😖

bibianka
autor
14. jún 2014

@ushuaia Možno preto, že takto zomrie v aute každých 10 dní jedno dieťa, možno preto, že je to aj o ľahostajnosti okolia a nedostatočnej komunikácii v rodine. Ak ťa to teda tak strašne irituje, ja sa divím, prečo tu ešte strácaš čas podobnými "konštruktívnymi" pripomienkami.

ushuaia
14. jún 2014

@bibianka nie mna to vobec neirituje, len stale rozpitvavate tragediu...trepete dokola to iste...,zivot to nikomu nevrati a ako je spomenute nadomnou - zeniete to zbytocne do extremu... 😖

bibianka
autor
14. jún 2014

@ushuaia do akého extrému...??? Vieš čo, hoď spiatočku niekam inam, očividne sa nudíš a nevieš, kde by si si zatrollila.

ushuaia
14. jún 2014

@bibianka ehm no vidim ze ked ti niekto stupne na ,,otlak,, uz nevies kudy-kam ? Urazkami daleko v zivote nezajdes dievca moje...,som sa pobavila, dalsia riaditelka zemegule...je vas tu ako maku... 😎

bibianka
autor
14. jún 2014

@ushuaia Len si mi to potvrdila - typická eakcia trolla. Takže viac ťa kŕmiť nebudem. Pekný deň, "dievča".

ushuaia
14. jún 2014

@bibianka urob si poriadok v hlavicke...pani riaditelka 😀 , kazit vikend si s tebou veru nebudem..., 😎

zuriva
14. jún 2014

ja by som to zhrnula tak. Tym, ze sme sa stali rodicmi, sme za svoje deti zodpovedni. Vzdy a vsade. Ak necham dieta doma spiace a idem do obchodu, je to moje rozhodnutie. Ak sa dietatu nieco stane, som vinnikom, lebo deti nemaju byt bez dozoru do neviem akeho roku podla zakona.
Ak pustim dieta na bicykel same na ulicu a zrazi ho auto, som vinny ja, lebo som za dieta zodpovedna.
Ak necham dieta pit energeticke napoje a ono dostane v 17 infarkt, som vinna.
Vsetko je to na nasich rozhodnutiach.

A este jedna vec, ze nemame sudit ludi. OK, a co potom v anglicku ci USa, kde je porota na sude zostavena z normalnych ludi a oni odsudzuju sudenych na trest? To je ine? Ak vidim, ze niekto sa zenie po meste 100 km/hod, ja si poklopem po cele, to je moj nazor nanho, alebo ho sudim?

My si tu mozeme tarat dve na tri. Mozeme sa hadat. Aj tak v konecnom dosledku je to na rodicoch, ako sa s tym vysporiadaju.
Svojmu manzelovi, babke, sestre, svagrovi by som to nikdy neopustila. Je mozne, ze by som tu bolest sama nezniesla. Neviem, akoby som sa k tej veci postavila.Musi to byt strasne. Ja len dufam, ze to babo sa uz ani nezobudilo a netrpelo 😔

h2
14. jún 2014

@mamulka211 Ja by som na Tvoj príspevok nebola vôbec reagovala, keby si nenapísala o tom, že si išla do obchodu a nechala dieťa samé doma s vedomím, že za tú chvíľku sa predsa nemôže nič stať. Lenže môže sa stať a, bohužiaľ, také veci sa aj stávajú. Takže, @ukulela, nie je to hnanie vecí do extrému, jasné, že je malá pravdepodobnosť, že by sa práve vtedy dieťaťu niečo stalo, ale náhoda je blbec. Matka, čo uteká rýchlo a v strese do obchodu, kým dieťa spí, môže takejto náhode pomôcť a napríklad vbehne pod auto. Jasné, že sa niečo môže stať, aj kým vešiam prádlo, som na WC, alebo spím, ale vtedy aspoň dieťa počujem a som mu nablízku. (Ináč, môj syn za mnou bežne chodí na záchod. 😖 )
Ja sa tu nechcem hrať na dokonalú matku a tvrdiť, že mne sa to nemôže stať, lebo človek nikdy nevie. Ale vyše roka som vozievala syna do jaslí a vždy, úplne vždy som po príchode do práce a aj popoludní po príchode domov volala mužovi, že sme v poriadku došli. Bolo to 12 km autom, takže stať sa mohlo všeličo. V dnešnej dobe, keď má mobil úplne každý sa dalo predísť tej strašnej tragédii jediným telefonátom. ☹ ☹ ☹

mamulka211
15. jún 2014

@h2/ Ja tu neodcudzujem, ze niekto dieta doma necha same, aj ked je to znacne nezodpovedne, lebo stat sa moze hocico, ja len nechapem, ako sa da dieta zabudnut../ toto som napisala, myslela som to tak, ze neodcudzujem toho muza , ze dieta nechal same, keby ho nechal na chvilku, ale ze nechapem, ako nanho mohol uplne zabudnut tak dlhu dobu..ako vidis, napisala som, ze to sama, aj to chvilkove odbehnutie od dietata povazujem za nezodpovedne, lebo stat sa moze vselico, ale priznavam sa k tomu, ze som to spravila aj ja, ale nie na 8 hodin a hlavne som na dieta cely cas, co bolo par minut len, od mojho odchodu do prichodu myslela...nezatarala som sa na pol dna s kamoskou, ani nic podobne, tak som to myslela...

h2
15. jún 2014

@mamulka211 Veď nad tým som aj ja rozmýšľala, že ako mohol zabudnúť na dieťa a myslím, že nezabudol, možno si aj viackrát za deň spomenul na dcérku, len si bol istý, že je v škôlke. ☹ ☹ ☹
A, prosím Ťa, fakt sa nehnevaj, že Ťa na to ešte raz upozorňujem, ale "odSudzovať" a nie "odCudzovať"!!! 😉

mamulka211
15. jún 2014

@h2 ciarky a icka dufam pisem dobre... 😉

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre