Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

lucienka1981
24. mar 2021

@mircalla Fíha,tak to je fakt smutné.Teraz to zamestnávatelia videli, že sa dá pracovať aj z domu tak to ponechajú aj do budúcna.Potom budú už len virtuálni kolegovia

mircalla
24. mar 2021

@lucienka1981 Ano, obavam sa, ze v praci sa uz nestretneme

miriam439
24. mar 2021

V nedeľu som varila obed a popritom som malému čítala z knihy (taká hrubšia a formát A5). Zrazu začal kypieť hrniec, ja v tom chvate vstala, knihu zacvakla medzi stehná a čistila sporák.
Malý to zbadal a naraz asi 2-3 x za sebou sa opýtal, prečo mám tam tú knihu. Ja ho odbila, nech sa nevypytuje, že hádam vidí, aká neplecha sa nám stala. Tak si "odpovedal" sám: "To preto, aby si si teraz neprdla?" 😂😂😂

pastinka
25. mar 2021

@miriam439 my mame tiez cerstvu prdiacu prihodu 😀 deti mali v skole na obed sosovicu, cele poobedie mi tu obaja poprdkavali. Po niekolkom raze hovori starsi:
Mami vies preco tolko prdim?
Ja: viem. Mali ste sosovicu na obed.
On: odkial to vies?
Ja: od Luckinej ucitelky.
On: Co, tiez prdela? 😂😂
(pre vysvetlenie, ked som brala Lucku tak mi ucitelka stihla povedat, ze Lucka moc toho na obed nezjedla, ze sosovica jej moc nechuti)

gyurusiova
25. mar 2021

Bola som zo synom 4r u urológa, mal ordinovať od 8hod, ale meškal a nedočkavý synček sa pýta : mamí a kde je doktor? Ja mu vravím, neviem ,asi ešte pije kávu. O nejakú pol hodinu prišiel lekár ,malý ho zastavil a vraví:. Ujo doktor, už ste si vypil kávu? A to vravel na celú ordináciu. Viete si predstaviť ten rehot...

gyurusiova
25. mar 2021

Kde si sa zablatil? Kde bolo!

gyurusiova
25. mar 2021

Fúúú. Mama ty máš ústa ako krokodíl. (obedovali sme)

gyurusiova
25. mar 2021

Prišla som z mesta. Malý: Vitaj ctihodný občan...

gyurusiova
25. mar 2021

Na obed sme si zo synom zdriemli. Malý išiel za otcom a vraví: Neviem spať! Mama chrápe ako drevo.

gyurusiova
25. mar 2021

Malému 4r som na večeru natrela chlieb s maslom a šunkou. O chvíľu počujem ako kričí: Mamí, mamí... Pozerám a on si nalepil šunku s maslom na tvár...

radkamatisova
25. mar 2021

Môj syn (4,5r.) hovorí namiesto lebo - jebo 🤣 a voda je u nás hoda 🤣

radkamatisova
25. mar 2021

Povedala som svojmu (4,5r) synovi, Mojko dones mi prosím ťa pohár, on sa urazil.. Vysvetlenie? Že on nie je mojko ale Kiko! 🤣🤷‍♀️🙈 Keď sme išli taxíkom domov, tak šofér nemal rúško natiahnuté na ústach a nose, mal ho len na brade a môj syn sa ma pýta, že prečo ten ujo nemá rúško, povedala som mu nech je tíško, ale on zas sa to spýtal až ten šofér len zafunel a nasadil si to rúško 🤷‍♀️🤣🤣 Keď ho musí mať on, tak všetci 😄

mircalla
27. mar 2021

Par otazok na rano (5rokov): Preco gravitacia netaha vtaciky dole na zem? Preco ked mam flasu uplne naklonenu to tecie rychlejsie? Ako sa dostane voda k nam domov? Preco je niekedy tepla a niekedy studena? Ako vznika voda? Ako vznika tornado? Ako vznika zemetrasenie? Aky je rozdiel medzi hurikanom a tornadom?

janage
27. mar 2021

@mircalla výrazne sa mi uľavilo, keď dieťa začalo čítať a odpoveď mohla byť pozri v encyklopédii😁 inak supis knižka https://www.google.com/search?q=maľovaný+svet+p...

jarja
27. mar 2021

@h2 ja som tiež rozmýšľala že 3 roky?😄

danette
27. mar 2021

U nás väčšinou hláškuje syn, ale dnes sa aj dcére zadarilo 😁.... "Mami, a na čo máme vlastne pupok? Aby nám tam vošiel mravec a si to tam užíval? 😂😂😂🐜🐜🐜🍹🏖️🌊😂😂😂

bluka2
28. mar 2021

Dnes pri obede. 6 ročná dcéra sa pýta: dnes je sobota, hej? Ja: nedeľa. Ona: To už nejako dlho žijeme, nie? 😨😀

bluka2
28. mar 2021

@mircalla tieto otázky sa mi zdajú pomerne ok, lebo na nich existuje exaktna odpoveď. Pre mňa sú horšie také zo "sociálnych vied", momentálne u nás na štýl prečo kradnú lúpežníci a pod.

mircalla
28. mar 2021

@bluka2 Ja mam skor problem ako to vysvetlit v reci 5rocnej

h2
29. mar 2021

Cez víkend sa posúval čas, čo síce môj syn už zažil veľakrát, ale až teraz ho to začalo nejak výraznejšie zaujímať, takže sa veľa pýtal, prečo to je, kto to vymyslel a tak podobne. Dnes ráno som ho budila do školy a samozrejme, nechcelo sa mu, ešte by spal, zdalo sa mu, že je ešte skoro. Pozrel na hodinky a hovorí:
"Mami, podľa starého času by bolo ešte len 6 hodín?"
"Áno."
"Čiže keby to neboli zmenili, ešte by som mohol hodinu spať?"
"No, áno."
"Parchanti!"

gaja78
30. mar 2021

Manzel mi velmi nepomaha s upratovanim, ale minule som ho poziadala, aby umyl kupelku. Umyl, tak som ho pochvalila, ze ako sa to tam ligoce a voni..... Syn, 6r. mu hovori: Tato, nebojis sa ze ti to odteraz prischne?

h2
31. mar 2021

Včera sa syn učil angličtinu na písomku, tak som ho skúšala:
"Prelož do angličtiny: 'Moja stará mama nepracuje.' "
On: "My old mum..." 😂

tanyan
31. mar 2021

@h2 to je také milé... ja milujem tieto vtipy vyplývajúce z kalkovania.
https://www.europa2.sk/novinky/celebrity/11677-...

zoruska
31. mar 2021

"Maminka, ďakujem Ti, že rodíš také krásne deti!" - zahlásil najstarší syn pri pohľade na mesačnú spiacu dcérku...

h2
31. mar 2021

@tanyan Ďakujem, plačem od smiechu! 😂 Ja som ešte počula, že Petr Bezruč - Peter Handsfree. 😁

mabenn
31. mar 2021

Syn (skoro 3r) sa akurát naučil spievať Pec nám spadla. Minule sme boli von a šiel oproti nám postarší sivý pán, malý na neho ukázal a vykríkol: "starý peciar"! 🙂

mircalla
4. apr 2021

Dcera (5r) si asi mesiac dozadu zabudla na zastavke 3 plysakov, zbadala sa v buse, velky rev, nastastie sme sa stihli z dalsej zastavky behom vratit. Dnes sa ma pyta: Mami, pamatas sa, ako som si zabudla plysakov na zastavke? - Jasne - Mami, to bolo take zle, ze to si budes pamatat este ako stara babka

mabenn
6. apr 2021

Syn (niečo po 2,5r) nemá rád, keď mu po kúpaní utieram priestor medzi prstami na nohe. Raz som sa ho snažila presvedčiť: "Musím ti to vytrieť, lebo budeš mať pleseň." On pohotová reakcia: "Chcem mať pleseň!"

miriam439
6. apr 2021

Syn (4,5 r) po viac ako hodinovom uspávani (s držaním za ručičku) vstal asi za necelú pol hodinu a celý vysmiaty dobehol za mnou do kuchyne. Ja nestihla ani poriadne spratať kuchyňu a vypiť kávu, tak som ho akože veľmi nahnevaná otočila a poslala naspäť do izby, že má ísť ešte spať. Výnimočne poslúchol... ale stále čosi hundral, tak som išla počúvať, že čo si to vraví.
A on si mrmle popod nos: "... a čo som ja dajaký spachtoš, aby som drichmal celý deň? Najlepšie, mama naštvaná a ešte príde ocko, začne robiť stres, paniku, no to zas bude krááásny deň." 😂😂😂

miriam439
6. apr 2021

Minule som nechala podchýlenú skriňu, on sa oprel o dvere, zavrel ich a zacvakol medzi dvere rukáv z blúzky. Tri krát som mu ukázala na tie dvere a upozornila ho, aby pozrel, čo urobil, kým vôbec zareagoval... ale miesto toho, aby to napravil, jeho reakcia bola len slovná: "To nemôžeš stále tak dookola opakovať, aby som sa pozeral, lebo ja sa potom zľaknem, že tam horí." 😬😄