Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

gaja78
20. feb 2024

Moji chlapci sa hrali s pištolkami a starší hovorí mladšiemu: "ty budeš seriózny vrah" (namiesto sériový)

gaja78
22. feb 2024

Vcera mal syn vytvarnu v skole - je piatak a mali kreslit portret - z fotky. Chlapci si doniesli obrazky futbalistov a kreslili Messiho. Synov spoluziak ho kreslil tiez a ucitelka mu povedala, ze jej sa ta jeho kresba skor podoba na Donada Trumpa. A on na to - tak dobre, napisem, ze som kreslil toho 🙂

isis234
22. feb 2024

@gaja78 vynašiel sa 👍😅

tiika
22. feb 2024

@gaja78 možno i seriózny… opýta sa “ môžem Vás zabiť?” 👌🫢

gaja78
23. feb 2024

@tiika a potom si z toho robili srandu, masoveho premenovali na masloveho.

petrichor
25. feb 2024

Zopár skvostov od mojej teraz 6-ročnej sestričky, ktoré som nazbierala počas posledných rokov:

"Ja chačú swim."

"Idem ku mne, posuň sa."

"Som si prdla; prepáč, že som ťa urazila."

Nášmu otcovi (neviem, v akom kontexte): "Že sa ti poďakujem za života."

Ako cca 1,5-ročná sa hrala so staršou peňaženkou jej mamky (máme spoločného otca, ale rôzne mamy). Vyťahovala z nej všelijaké karty, poukazy, kupóny, drobné mince, atď. A v jednu chvíľu utrúsila: "Máme šťastie."

"Mama, aké máš čudné brucho. A keď chodíš, tak sa ti hýbe dupa."

Jej mamka ju vyzdvihuje zo škôlky a pýta sa jej: "Jéj, čo si dnes robila?"
Malá (varila v kuchynke pizzu): "Pi*u."

Jej mamka sa jej pýta, čo by si dala na večeru. Vymenúva rôzne možnosti, napr. chlebík, krupicu... Malá: "Ty si daj krupicu, ja si objednám na donášku hranolky s kečupom."

Mamka jej ukazovala fotky z obdobia, keď bola ešte maličké bábätko.
Komentár na fotku z nemocnice (odfotená krátko potom, ako sa narodila): "Hm, spinkám v postieľke. Asi som bola unavená."
Pozerá sa na fotku, kde bola asi polročná. Mamka jej vraví: "Aha, aká si tu bola maličká." Malá: "A teraz čo!?!"

Náš otec masíroval jej mamku, a keď ležala, trošku sa jej odhalila spodná časť chrbta a máličko z hornej časti zadku. Malá hneď zobrala pršteky a začala s nimi akoby pochodovať od maminho odhaleného chrbta po zadok ako pavúk: "Leze, leze, po železe..."

Bolo asi 22:00 večer, malá mala už dávno spať.... Niekto hovorí, že chlapček z jej škôlky si zlomil rúčku. Ona na to: "Chlapček si nezlomil ruku, lebo na to nemá čas. A teraz sa idem poprechádzať." A začala sa dvíhať z postele.

Jej mamka čakala bábätko (nášho najmladšieho bračeka) a stará mama z jej strany sa malej pýtala, či budeme mať chlapčeka alebo dievčatko. Malá, rázne: "Nie! Babätko!"

Taktiež malá: "Mama zjedla bagetko."

Bol večer a náš otec (ako vždy) celý deň nič zmysluplné neurobil a s ničím doma nepomohol. V tej chvíli sme mu dali jedinú úlohu - nachystať malej kakauko. Malá čaká na gauči, možno 20 minút prejde, a kakauka stále nikde... Otec sleduje televízor, počúvajúc audio cez slúchadlá, ktoré má nasadené tak trochu doboka. Samozrejme, zabudol, že má malej nachystať kakauko... tak som ho urobila ja a podala som mu ho, nech jej ho ide zaniesť. On k nej podíde, podá jej fľašku, chúďa malá konečne má vytúžené kakauko, a zatiaľ čo sa otec zvrtne na päte, ona mu do chrbta poznamená: "Si ty normálny...?"

isis234
25. feb 2024

@petrichor podarená

petrichor
25. feb 2024

@isis234 Ďakujeme :D Veru, je úžasná, človek sa pri nej nenudí ani chvíľku.

matovicova
26. feb 2024

Mama to neni pesnička, to je iba MEDÓLIA 😀

denkatn
28. feb 2024

dnes na vlastivede do testu o obci moja dcera 8r. napisala ze v obci je "velky tresk", myslela vodotrysk, nevedela si spomenut...(podla mna u nas je naozaj v obci velky tresk)🙂

denkatn
28. feb 2024

a este som dnes otvorila zosit z prirodovedy , ucia sa bylinožravce a mäsožravce a mali vyplnit tabulku o mačke a v kolonke potrava moja napísala, že žerie "jedlo z konzervy"🙂 na druhej strane je to pravda...

spolumatka
28. feb 2024

Na ihrisku
dievčatko : ,, a vieš ja mám sestričku , chodím ju kočíkovať sa starám sa o ňu,,
chlapček : ,, noooo veď aj my máme tak trochu bábätko ,, ( už sa na ňom smiala tehotná mamka z lavičky )

silesias
29. feb 2024

Ženy, moja 8 ročná včera. V škole sa učia jednotky miery. Ani za toho si nevedela zamapamat deci meter. Stále hovorila dm vravim a čo je to dm? Ona " debil meter "

lilitela
29. feb 2024

@silesias Ma tak trochu pravdu, 😅 jednotky potrapili aj mna. Aj ked prevody viem robit, vzdy som mala problem si zvyknut, ze su deci metre, deci litre, ale nie deci gramy napriklad.

miriam439
2. mar 2024

Malý si prezeral fotky na Fb Orav. hradu.
Našiel fotku, kde bola v truhle v polosede nejaká mladá žena, nad ňou naklonený Drakula. Ona bola vysmiata, zrejme si truhlu "skúšala".
A malý krúti hlavou a komentuje fotku: "No, som ešte nevidel Drakulu takého zdiveného." ☺️

mrnoska3
2. mar 2024

6 ročná vraví :Ja, keď budem veľká budem pani učiteľka.A ja jej vravím,že to je pekné a že prečo chce byť pani učiteľka,odpoveď:Aby som mohla kričať na deti a aby sa potom ony mohli sťažovať rodičom

tiika
4. mar 2024

Dcerka 3-ročná si na lúke trhala kvietky. Počujem, ako si sama pre seba hovorí “jedna zabudnutá, druha zabudnutá, tam je ďalšia zabudnutá…” Chvíľku trvalo, kým mi trklo, že hovorí o nezábudkách 😁

petrichor
4. mar 2024

@tiika To je rozkošné 😍🥰

bubula_007
5. mar 2024

Synovia sa hrali na mafiánov..😳🤦🏻‍♀️, jeden sa volal nebezpečný AL MASCARPONE. 😄

h2
5. mar 2024
petrichor
5. mar 2024

Ešte jedna menšia sranda (opäť moja 6-ročná sestrička):
Chcela dať svojej mamke kompliment. Tak sa pred ňu postavila a hovorí: "Jéj, aké máš krásne..." (pozerá, dlho ticho) "... zuby!"

gaja78
11. mar 2024

Syn ku mne prišiel a začal sa túliť (nezvyčajné u neho), tak sa ho pýtam: ty chceš ísť tuším hrať na PC! a on na to - ano, chcem, ale to že ťa mám rád myslím vážne, inak by som sa na to opýtal od dverí.

bolarazjedna
11. mar 2024

@gaja78 jeej, tak to je krásne, milé a úprimné vyznanie lásky ♥️

jakubrianka
12. mar 2024

Liptovský Mikuláš je niečo ako Liptovský Ježiško 🤪.

gaja78
19. mar 2024

Vcera mi syn povedal, ze ma lutuje, lebo som nemoderna, lebo som sa narodila v dobe, ked este neboli mobilne telefony ☹

jakubrianka
19. mar 2024

Mám veľmi také cyklivé uši noo, veď mám uši nastrašené.

mircalla
19. mar 2024

@gaja78 Tak lutovat by sme mali skor dnesnu generaciu

zuzuliatko18
19. mar 2024

kubko si išiel umyť ruky a akosi sa nevracia, v kúpeľni hučí voda prúdom. išla som sa pozrieť, čo robí, odpoveď: takto si namočím kefku zubnú do pohárika a potom takto umývam umývadlo :D

gaja78
19. mar 2024

@mircalla Súhlasím, dnešné deti nevedia o čo prichádzajú

ichbinich
19. mar 2024

@zuzuliatko18 😅
Bud rada,že stihol iba umývadlo a nie wecko 🤣🤣🤣