Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

miriam439
9. feb 2024

Tesne pred spaním sa šiel 7 r. synček už len vycikať do kúpeľne. A prišiel tak, že mal na vrchu hlavy všetky vlásky mokré. Kým som mu ich utierala do utieraka, snažil sa mi vysvetliť prečo si ich namočil - proste sa chcel osviežiť, lebo má "tak sucho v hlave". 😀😀😀

finett
10. feb 2024

Máme takú modlitbu pred jedlom: "požehnaj Bože tieto dary, ktoré budeme používať z Tvojej štedrosti, amen."
Dvojročný sa mohli nahlas: "požehnaj Bože tieto dary, ktoré budeme prežúvať.."

ichbinich
10. feb 2024

@finett
Však má pravdu! 😁👍

lilitela
10. feb 2024

@miriam439 Ak to bola len voda, tak je to ten lepsi pripad.

0silvia0
10. feb 2024

@finett no to mi pripomenulo modlitbu, ktoru komolila dcera mojej kolegyne:
Pane, nie som hotel, aby si vošiel pod moju strechu.

fizu1
10. feb 2024

@0silvia0 🤣🤣🤣🤣🤣 to je fakt dobré a má to nepochybne aj logiku

mclissa
10. feb 2024

Manzel sedel na WCku potme otvorene dvere, isla som nieco vziat do zachodu tak som sa ho nalakala. Lebo som nevedela, ze tam je. Hovorim synovi. Tatinko tam sedi ako duch. Som sa ho nalakala. Syn rozmysla, a hovori “yea daddy is like Halloween 😂”.

finett
10. feb 2024

@0silvia0 áno. Tuto obmenu používa viac ľudí... Aj dospelých 😉. Ja s bratom sme sa večer modlievali "Anjeličku, môj strážničku, opatruj moju duchničku, aby bola čistá pre Ježiša Krista." 😁 Tiež to bolo úplne logické a praktické.

qwertxy
11. feb 2024

@0silvia0 @finett moja zas v kostole: baránok boží ty snívaš hriechy sveta

h2
11. feb 2024

@qwertxy Na toto zase môj syn hovorí, že ten baránok boží sníma hriechy sveta videokamerou. 🎥🐑🤣

finett
11. feb 2024

Tak mám aj viac kostolných hlodov. Naposledy: štvorročný syn sa po záverečnej piesni otočí na ľudí v kostole a zahlási na plné ústa: "už to skončilo, môžete ísť domov"😁🫣

finett
11. feb 2024

A zatiaľ topka bola u syna keď bol malinký, vedel pár slov a oducal sa od plienky. Mával nehody a vždy sme ho teda vyzliekali z pocikanych nohavíc.
Klasický obraz krížovej cesty, kedy Ježišovi zvliekaju šaty okomentoval. "Aha, Pán Bo, pocikaný..."

bolarazjedna
11. feb 2024

Keď už kostol, tak nedávno sme boli na detskej omši, plný kostol, všetci boli ticho, pán farár hovori: priznajme a olutujme si hriechy! A na to taký cca 4-ročný chlapček sediaci pred nami na celý kostol nahlas vykríkol : ja nemám!!!

lilitela
14. feb 2024

No, moja dcera potrebuje okuliare, ale odmieta ich nosit. Nasledkom toho vznikaju doma vselijake situacie. nedavno sa decka hrali s kuzelnym perom a mali otvorenu knihu atlas sveta. Tam sa daju pustat aj take kvizy. Otazka: "Hlavne mesto Iranu?" Tak samozrejme ze hned pozera do mapy Azie a pokusa sa citat spravnu odpoved: "Telerano" (Teheran). Ina otazka: "Ostrov v Tichom oceane?" A ona cita ze Marshmallove ostrovy, malo to byt Marshallove ostrovy. Btw. ona potrebuje okuliare na dialku, tak teraz neviem.... mozno to nebude okuliarmi 😂

miriam439
14. feb 2024

Dnes sme boli po dlhom čase v meste, kvôli lekárovi a chceli sme ísť aj do Kauflandu kúpiť zopár vecí z akcie. Ale boli sme busom a tak včera som si chystala ruksak, že hodím na chrbát a bude lepšie niesť. Moja mama včera vraví malému, aby si aj on vzal svoj ruksačik a pomôže mi niesť nákup.
Prídeme do Kauflandu a v určitom momente sa otočím a vidím, že drobec má zložený ruksak z chrbta dole a balí doň veci (samozrejme svoje obľúbené). Pýtam sa ho, čo to robí a on mi tak od srdca, že veď sľúbil starkej, že mi pomôže odniesť nákup. ☺️☺️☺️ No nevedela som, čo skôr, či sa smiať, či rýchlo vybaľovať jeho "nákup" z ruksaku, kým nedobehne SBS. ☺️☺️☺️

xima
15. feb 2024

Ja: Adamko, chces celú makovku,alebo len polku?
Odpoveď: Stačí celú.

isis234
15. feb 2024

@xima zlatunký je..
paholek u gazdu.. Gazda: Chceš chlieb, alebo mlieko?
paholek: môže byť i nadrobené

isis234
15. feb 2024

@miriam439 viem si to živo predstaviť 😍 ... stačilo by dať na pult pri pokladni z ruksaku... Videla som viacerých, že nakupujú do tašky plátenej a potom to len vyložia

@bolarazjedna 😅 o program postarané 👍 čistá dušička

isis234
15. feb 2024

Toto fajn téma. Kočenky dobre som sa nasmiala.. Deti sú úžasné ❤

kazuso
15. feb 2024

Je to už hodne rokov, bratova 3 ročná dcéra bola prvý krát v kostole. Mama ju poučila čo môže, čo nemôže a čo vôbec nesmie. Malá sedela ako pena, ale ako farár povedal: "Poďte ku mne a modlite sa" neter do toho ticha nahlas povedala: "Ujo, ja nikam nejdem, mne maminka zakázala po kostole behať"

jakubrianka
15. feb 2024

Vravím mužovi: kúp ešte pór. Malý pozorne počúva, zamyslene na mňa pozrá a vraví: mami ty máš tiež pór, na hlave ... Upchatý nooo :D.

bodka70
15. feb 2024

@kazuso , keď už sa tu riešia kostolné temy. Spomenula si si na jednu príhodu. Staršia dcéra sa pripravovala na 1.sv. prijímanie a tá mladšia vtedy 6 ročná od nej všeličo pochytila. Raz som ju prichytila v izbe, ako sa modlí: Otčenáš, ktorý si na nebesiach, buď vôľa MOJA, aby som bola taká skvelá ako ty! 😀

jankac22
15. feb 2024

Nam dnes prisiel postou ten obciansky bez fotky, syn si ho obzera a cita na nom.. datum "vydania".. A zrazu zhrozeny hovori.. to ja uz som som sa ozenil? 🤣🤣🤣

denkanr
19. feb 2024

Dcérka mala 2 roky, prišiel k nám cudzí ujo opravár, v kuchyni niečo opraviť s vodou. Tak dcérka sa ho stále čosi vypytovala, stále za ním chodila, už som ju musela držať nech ho nechá sak kedy to ten ujo dokončí. A dcérka sa ma spýta, môžem ujovi štebotať do uška? Ja do výbuchu, že zlatko čo ty už by si len ujovi štebotala do uška 🤣

h2
19. feb 2024

@jankac22 😂👍

zafi
19. feb 2024

Syn 8r. sa sam pustil do vyplnania krizoviek a takto si poradil s bieliznikom 😃

isis234
19. feb 2024

@zafi pripomenula si mi,,, musím kúpiť tajničky- premazať mozgové závity...
to je dobre že skúša,, on sa naučí

denkanr
19. feb 2024

5rocnej dcérke vysvetlujem co je to chôdza. A pýta sa ma... Aj takto keď chodíš a hľadáš včerajší deň, je to chôdza? 🤣

h2
19. feb 2024

@zafi 😄 Teraz som si spomenula, ako lúštila krížovku moja sestra, keď bola malá. Bolo tam "meno Chačaturiana" (hudobný skladateľ, pýtali sa na krstné meno, ktoré znie "Aram"). Moja sestra, samozrejme, o nejakom Chačaturianovi v živote nepočula, ale bez dlhého rozmýšľania tam napísala "Chačo". 😁

isis234
20. feb 2024

@denkanr to sme voľakedy hovorili, keď niekto niečo hľadal.. "Čo hľadáš včerajší deň? 😅
Robili sme si žarty pri chôdzi... "Ako to ideš? Jedna nohy ti vždy zostáva vzadu"