Pes a dieťa. Ako riešite ranné venčenie?

lienka9
15. júl 2018

Ahojte baby ktore mate male babo a psa.ako riesite ranne vencenie ked ste sami doma a nema vam ho kto vyvencit. (Byvame v bytovke) psovi staci tak 10minut a sme spat,len neviem ako to zladit aby som maleho hned zrana neprevlakovala. Uviazat do satky a ukludnit ho trva totizto skoro tolko co samotne vencenie 🙂) ...dakujem za rady a skusenosti..

jeltica
15. júl 2018

Neda sa poprosit nejakeho suseda co ma napriklad tiez psa, ze ked pojde rano so svojim by zobral aj vasho? Aspon teda rano a vecer to uz nie je taky problem nie?

beadgirl
15. júl 2018

@lienka9 psíka postupne naučiť na neskoršie venčenie... môjmu sme posunuli zo 6:00 až na pol desiatu 😁😁

lienka9
autor
15. júl 2018

Suseda asi nie to si neviem predstavit :/ vecerne nieje problem,lebo ked sa vraciame z prechadzky je 18:30-19 a to mu staci ako posledne,len ranne je problem.kedze mame taky rezim co dodrziavame aj cez vikend ze vencenie okolo 6.30-7,kedze vtedy bezne vstavame a ide s nim muz.. len ma chodit teraz castejsie na sluzobky tak rozmyslam ako to zvladnut bez toho aby mi zakazdym musel prist niekto z rodiny pomoct 🙂

pribinak
15. júl 2018

Posúvala som večerné vedenie, niekedy az neskoro
po filme, aby rano vydržal, alebo som vybehla rano na 5 min, ked syn este spal a potom sme sli, ked uz bol syn hore
Ak uz bol krpec hore, Dala som ho do kočíka, ani som ho neprezliekala, nic som neriešila, len sme sli psa vyvencit

beadgirl
15. júl 2018

@pribinak neviem aký starý je psík, ale môj vydrží od pol osmej večer do pol desiatej ráno 😁 robíme to síce len cez víkend, ale vydrží...

emiliar
15. júl 2018

Bud psa vyvenci rano manzel alebo vydrzi. No nas pes je zvyknuty,ze niekedy ide poobede a večer von.

hennyinnsbruck
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
15. júl 2018

My vencime o desiatej vecer a potom az rano. Ked je muz doma tak pred robotou a ked nie tak pes normalne vydrzi do desiatej.

pribinak
15. júl 2018

@beadgirl je to maly bisonik, ked sa syn narodil mal
Dva roky

beadgirl
15. júl 2018

@pribinak mal by vydržať pokiaľ s malým nevstanete a nepôjdete spolu...

pribinak
15. júl 2018

@beadgirl on ked sme nešli, tak sice sedel a čakal, ale jasom nemala srdce ho nechat cakat. On je strasne zlatý havo, naozajstný člen rodiny

beadgirl
15. júl 2018

@pribinak vydrží fakt, to sa nemusíš báť... je to iba zvyk... môj si tak zvykol že vyslovene sa už ráno ani nepýta a ide ked poviem 😁

m_s7
15. júl 2018

@lienka9 Náš pes bol zvyknutý chodiť ráno okolo pol šiestej von, kým išiel priateľ do práce.. Aj cez víkend ho budila, no keď som bola sama mňa nebudila ani raz a počkala kým vstanem.. Potom sa narodil malý a už vlastne ani nemala na výber ale nebol s tým problém.. Počkala kým sme sa obliekli, malého som dala do nosiča a šli sme.. No záleží aj od psíka, či vydrží a možno by si časom zvykol aj on na trošku iný režim.. A keď nie, tak možno ozaj len kým malý spí, vybehnúť nech sa psík vytoto rýchlo nazad a na prechádzku ísť neskôr.. Držím palce, nejak to určite zvládneš 🙂

pribinak
15. júl 2018

@beadgirl tak syn uz chodi na ZS a havkáč caka kym syn nevstane ;)

beadgirl
15. júl 2018

@pribinak jaj aha, stratila som sa v nickoch 😁

rybka16
15. júl 2018

Tak treba ísť psíka vyvenčiť ešte raz úplne večer tesne pred spaním (napr. o desiatej, jedenástej) - nevravím prechádzka, len minútové "ciknutie" pred bytovkou - potom by nemal mať problém ráno vydržať dlhšie, kým sa pobudíte, poobliekate a už v pokoji pôjdete von. Ak s ním idete naposledy o siedmej a mal by vydržať 12 hodín alebo viac, to sa mi už nezdá v poriadku, a úprimne také psy ľutujem.

michaella94
15. júl 2018

Posledné venčenie sme robili neskoro o 10tej niekedy aj neskôr a ráno mi psa vencil muž...vstal o 10 minút skôr a šiel a potom vydržal kým sme sa s deťmi najedli obliekli a šli sme vonku na dlhšiu prechádzku....keď muž ráno nestíhal alebo nemohol hneď po zobudení keym deti spali som s vysielačkou zbehla len pod bránu nech cikne alebo vybehla s deťmi v pyžame tiež len na ciknutie a neskôr na dlhšiu prechádzku 😉

karajazviny
15. júl 2018

Ja na pomoci od rodiny nevidím nič zlé, pokiaľ sú ochotní ti pomôcť... náš malý má 2 rôčky a od jeho narodenia, keď je muž ráno v práci (možno 6x do mesiaca), chodia k nám a idem ja so psom a oni sú s malým abo zoberú psa oni...a nie preto, že by som to nezvládla alebo že by sa to nedalo, ale preto že my správame do 8-8:30, ale kým by sme sa s malým vystrojili, minimálne ďalšia pol hodina ak nie aj viac a tak ako mne, tak aj rodičom nedalo, aby sme psíka nechali toľko ,,držať,,...nikdy sa nám nepocikal, vydržal by aj do neviem kedy, ale keby vedel rozprávať, tak určite by prosil aby som si švihla...veď si zoberte ten pocit na seba, keď treba vám...a čudujem sa ľuďom, ktorí tvrdia, že ich psovi stačí ísť ráno a večer von...😔 Aj môjmu by stačilo, ale proste prečo mu nedopriať, to čo je aj pre nás dôležité...a tvrdenie, že je to člen rodiny...tak chodievajte aj vy na wc ráno a večer, ako sa budete cítiť...😔

beadgirl
15. júl 2018

@karajazviny to ako existuje niekto kto chodí so psom iba 2x denne? ja nepoznám takých, a že poznám dosť psíčkarov...

hettinka
16. júl 2018

@lienka9 nemôže vxvencit muž, skôr ako ide ráno do prace?

henikav
16. júl 2018

Najlepsie ak skocis vyvencit psika kym sa manzel chysta rano do prace, on nestraca cas, ale zaroven je dozor v byte k malemu keby sa nahodou zobudil. NO a ak je na sluzobke, ze si sama doma, tak len s malym, ved to snad nie je tak velmi casto aby sa to nedalo zvladnut. Este kolegyna ma pre psika tie zvykacie podlozky, ze ak nestiha, pusti psika vycikat na tu podlozku na balkon rano a vyvenci ho neskor, ale ona ma takeho maleho vreckoveho psika

misa1992
16. júl 2018

@lienka9 u nas manzel rano pred tym ako odide psa vyvenci a potom ked bola dcera mensia riesila som to nosicom,teraz uz ked chodi tak pekne vyvencime spolu,tiez len okolo panelaka.a ked je zle pocasie tak s nou nejdem,pes vydrzi aj do poobedia jym sa muz nevrati,a keby aj mal nehodu v byte tak to upracem,ale to je len velmi zriedkavo

cuttina
16. júl 2018

@misa1992 Vydrzi do poobedia????! To je takmer tyranie....

karajazviny
16. júl 2018

@beadgirl no ja veru takých psíčkarov poznám aj som o takých počula, že aj to venčenie 2x za deň berú ako luxus pre toho psa...

misa1992
16. júl 2018

@cuttina precitaj co pisem 🙂 vyjadrila som sa ze pokial je zle pocasie.asi nebudem 1,5 rocne dieta tahat do burky a vetra aby sme vyvencili psa,ked vie aj vydrzat.zboznujem mudrlantky

misa1992
16. júl 2018

@cuttina Alebo by podla teba bolo lepsie zamknut dieta v byte a ist so psom?

linda03
16. júl 2018

@misa1992 ako prepac ale predstav si ze sa vycuras vecer a rano by sa na teba niekto pozrel, ze bohuzial vonku prsi tak curat budes az poobede.. ako by sa Ti to pacilo? sama mam 2 deti a 2 psov vo vnutri.. a vsetko sa da len sa musi chciet.. a nie som mudrlantka .. tiez som bola sama lebo muz pracoval v zahranici aj cez zimu.. malu som dala do postielky s hrackami a vybehla so psom pred vchod.. nasa psica hned vykonala potrebu a upratala som po nej ked bolo treba a sup domov.. cele to trvalo asi 7 min a mala spokojna v postielke.. a nie nedavam psa pred dieta ale je to tiez zivy tvor a ked niet na neho casu, tak pre mna je to tyranie seba aj psa!

timilv
16. júl 2018

Keď bola ešte malá fakt malinká, tak som ju dala do postieľky na monitor dychu, zapla pestúnku a narýchlo som vybehla dole aspoň pred vchod nech sa vyciká... Keď už mala viac mesiacov, chodili sme všetci traja spolu - malá na rukách a pes na vodítku (malá nám od bábätka nechcela byť v nosiči) alebo keď som išla kočíkať, tak som brala aj psíka a vtedy sa riadne vybehal a potom mu večer stačila len fakt krátka prechádzka a vydržal v pohode do rána. Malá bude mať rok a už si tak zvykla, že venčí psíka, že keď vidí, že beriem vodítko, tak sa teší viac ako psík. Až mi to bude chýbať keďže sme sa práve presťahovali do domu a onedlho dokončíme plot, tak sa psík bude skoro ráno venčiť tak, že vybehne na dvor a neskôr cez deň ho vezmeme na prechádzku...

cuttina
16. júl 2018

@misa1992 Mudrlantka si asi ty a neurazaj hned! Za svojim si stojim. Za chvilu budem mat male babo a veru, casto budeme same, kedze muz byva odcestovany. Nad logistikou vencenia som si lamala hlavu od zaciatku. Kupili sme monitor a kvalitnu video pestunku, ale aj tak mam stale respekt nechat babatko same. uvidime, ako to bude v reale. Asi supnem malu do nosica a rychlo vybehneme vycikat a neskor pojdeme uz na normalmu prechadzku kocikom. Ale nikdy by som nenapisala "pes vydrzi do poobedia". Si precitaj, co hovoria psi odbornici, ze pes by mal ist vykonat svoju potrebu co najskor po zobudeni, kedze ma rovnako plny mocovy mechur ako ludia. Neviem, na co mas vlastne psa,m ked sa k tomuto takto stavias...

misa1992
16. júl 2018

@linda03 a zasa za to rano ved som pisala ze rano manzel venci a ano za kazdeho pocasia,len kym pride domou a fakt je zle pocasie tak bohuzial nejdem inak s malou ho vencime.aj teraz sme sa akurat vratili z vonku.a nasho psa povazujeme za plnohodnotneho clena rodiny.berieme ho aj na navstevy a vsade kde je to povolene