Pes alebo mačka pre 15 ročnú dcéru

mima75
19. jan 2016

Dobry den, uz roky riesime zvieratko....mali sme skreckov, rybky, mame zebricky. Ale dcera chcela odjakziva maclu alebo psa. Ja som mala 13 rokov maclu, preto to asi aj ona chce. Dcera ma 15 rokov. Mam moznost dostat teraz psika steniatko Bigla. Prosim....len chcem radu, co je vhodnejsie pes alebo macka? Byvame v RD ale nemame zahradu, len velku terasu. Viem ze je to tazke...... ide mi aj o choroby......je macka riskatnejsia pre dievca? Vdaka.

kety123
19. jan 2016

Ak bude macka spravne a pravidelne odcervovana a ockovana tak nie je riskantna, tak isto to je aj so psikom. Akurat psovi sa podla mna treba viac venovat ako macke.

bonaqa2013
19. jan 2016

ak myslíš toxo.... tak kým nie je tehu tak aj mačku môže mať.
ale ja mám s tým skúsenosti. syn vo veku 15r. dovliekol domov psa, vlčiaka. Samozrejme keby nie mňa, tak už zdochne od hladu.... Dávam žrať, kupujem žrať, čistím voliéru.... 6 rokov. a to máme 4 deti. Takže len aby to potom nezostalo tebe na krku.... Ja nedokážem nášho psa vyhnať, ani dať do útulku....

sissy27
19. jan 2016

@mima75 či mačka alebo pes, ak sú pravidelne u veťoša, tak zdravotné riziko v podstate žiadne, akurát možno alergia - treba odskúšať niekde na návšteve 🙂 prípadne vám to zjednoduší výber 🙂 psovi sa treba viac venovať, chodiť von v každom počasí, vycvičíš si ho podľa seba, mačku akurát tak naučíš na záchod, zvyšok si ona zariadi a vycvičí vás 😅 15ročná je dosť veľká na to, aby kompletne prevzala zodpovednosť či už za mačku alebo psa, no a samozrejme treba zvážiť, či v prípade dovolenky alebo celodennej neprítomnosti sa má kto postarať...

lintu
19. jan 2016

Ťažko povedať či je vhodnejší pes alebo mačka. Každý inklinuje k niečomu inému a ten svoj výber vie aj dostatočne obhájiť 🙂 Mačky sú samostatnejšie, so psami sa zase dá chodiť von..... Vyberaj kúsok aj podľa seba, o čo ti bude milšie sa možno za pár rôčkov starať. A potom pozor aj na povahy samotných plemien. Napríklad bígle sú poľovnícke psy, čiže budú asi potrebovať viacej pohybu.

jadelka
20. jan 2016

Do bytu by som volila plemeno,ktoremu nepada srst,napr. yorksira. Co sa maciek tyka,pocitaj s tym,ze kocuri moc zapacha,dokonca aj po kastrovani. Mat doma akekolvek zviera je podobne,ako mat dieta

ivett1
20. jan 2016

@mima75 veď to je jedno🙂 ... o mačke asi vieš všetko, keďže si sama mala mačku 13 rokov (dobre som pochopila?...) a o psíka sa treba starať tak ako o mačku, akurát ho treba navyše venčiť 🙂 ...keďže nemáte záhradu, kde by sa vybehal ...lebo náš sused, ktorý je už dôchodca, mal práve toto plemeno - v byte...hovoril, že sa dá veľmi dobre vycvičiť, ak sa mu venuješ, potrebuje každý deň aspoň hodinku byť vonku ...(ten psík už zomrel - minulý rok ako skoro 9 ročný...) ...aj teraz má podobnú rasu (neviem, či dokonca nie tú istú...) a šteniatko je veľmi priateľské a aktívne - hovoril, že má čo robiť 🙂 ...

ivica7
20. jan 2016

Ja som za psíka, s mačičkou sa veľa nenahrá

hradnapani
20. jan 2016

@mima75 aky ma dcera temperament a zaluby? bude teda ochotna chodit na dlhe prechadzky a venovat sa vycviku? toto by u mna zavazilo v rozhodovani 😉

lubiss
18. mar 2019

@mima75 urcite som za psa, uz som dnes pisala v jednej diskusii mala som zajaca potom macku a teraz psa...u mna jednoznacne pes, co sa tyka chorob od macky nehrozi len toxoplazma ale aj bartonella- choroba z macacieho skrabnutia...