Pes, ktorý je zatvorený medzi potkanmi

linduska86
31. aug 2015

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať - ako by som mala postupovať ak viem, že suseda má psa - boxera - a ona je v Rakúsku - psovi síce poverený sused chodí dávať žrať, ale nepúsťa ho vonku a ani s ním nechodí na vychádzky, navyše v ich záhrade sú potkany. - co robit v takomto prípade?
Dakujem za kazdy nazor.

linduska86
autor
31. aug 2015

@maria1989 boxer nie je pes na vonku? - si sa nepomylila?

filipal
31. aug 2015

@linduska86 ohlaste pripad na adresu: inspektor@slobodazvierat.sk
pes musi byt denne pustany, a jeho koterec pri tejto velkosti musi mat aspon 6 metrov stvorcovych.
Pripad sa da ohlasit aj na RVPS podla adresy. Su povinni skontrolovat a zasiahnut.
Nenechavajte pripad len tak, lebo pes trpi a nema sa ho kto iny zastat, len vy.

linduska86
autor
31. aug 2015

@filipal dakujem poznacim si a napisem🙂

maria1989
1. sep 2015

@linduska86 nie. krátkostrstý pes by mal byť dnu. okrem toho boxer je veľmi spoločenský pes, neviem si predstaviť, čo robí v koterci.

linduska86
autor
1. sep 2015

@maria1989 no nic lezi tam len..

maria1989
1. sep 2015

@linduska86 to mi je jasné, chudák. fakt, skús sa s tou pani porozprávať 😒

linduska86
autor
1. sep 2015

@maria1989 nie je doma uz vyse mesiaca..

maria1989
1. sep 2015

@linduska86 potom asi skúsiť, čo píše filipal, tú slobodu zvierat...

linduska86
autor
1. sep 2015

@maria1989 uz som pisala rano - tak dufam, ze to poriesi aj Obec aj Sloboda..

anoma
2. sep 2015

@linduska86
hlavne to nahlas ako podnet na presetrenie na Statnu veter. a potr. spravi(SVPS), tu je link na vypisanie formularu na zaklade ktoreho su oni povinny vykonat kontrolu stavu psa: http://www.svssr.sk/zakladne_info/Podania_zvier...

linduska86
autor
2. sep 2015

@anoma dakujem prave tam pisem.

mamicka2607
6. júl 2016

@linduska86 ahoj prosím ťa môžeš napísať ako si stym dopadla?

linduska86
autor
7. júl 2016

@mamicka2607 nijako, majiteľka mi vynadal, že sa nemám do toho starať pes je tam stále zavretý a štátna veterinárna správa s tym nic urobiť nemoze

mamicka2607
7. júl 2016

@linduska86 a tie potkany tam ešte sú?

linduska86
autor
7. júl 2016

@mamicka2607 neviem, nechodim tam uz -ani ma to nazaujima - nech si robia co chcu aj s tym psom aj so vsetkym clovek, ktory sa do niecoho stara a chce pomoct je nakoniec ten najhorsi

qwerty2105
7. júl 2016

@linduska86
Najlepsie riesenie je nestarat sa do cudzích vecí, do krorych ta nic nie je !!!!
Daj si vytahat tie zumpy, do ktorych denno denne sereiete, kedze ja tam nebyvam a zumpy su pod balkom, v zahradke a vedla zahradky....
Alebo si presun zumpu k vasmu cinziaku a potkany pridu k tebe ;)
Neviem o tom, zeby bol pes zavrety na 2 x 2 metre, kedze ma volny vybeh do zahrady-
Dvere tam ma cely cas otvorene!!!
Laskave sa staraj o seba a o svoje dieta ako sa mu venujes !!!
Ani nevies kto mu dava jest atd, ale pan sused to iste nie je !!!!
X - krat sme kupili na vlastne naklady otravu a nikto mi to nepreplatil!!!
Ak mas s tym problem, postaraj sa o to, any spolocenstvo bytov dalo derarizovat prostredie a vytahat zumpy- ktore boli neviem kedy naposledy tahane !!!!
Taktiez sa zamysli preco mate vy vo vasom vchode smrad? Nie nahodou preto, ze tam zamurovali zumpy?

qwerty2105
7. júl 2016

@linduska86
Pokial viem studna nie je v tej casti, kde je moja zahrada ;)
Je od nej dost vzdialena
A ty sedis celych 24 hodin pri tej zahrade?
Ak by tak bolo, tak by si videla, ze pes v nej ma volny pohyb a to minimalne na 30 m2 ;)