Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

majdulienka
26. okt 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

a ta chemicka latka co ti daju na pokozku ma aj nejake vedlajsie ucinky?? mala som v minulosti ekzemy tak si ich nechcem privolat

erika43
22. nov 2014

No chem.peeleng som absolvovala 2x....ale keďže mám citlivú pokožku so sklonom k začervenaniu ďalšie už radšej nepodstúpim.Ako darček som teraz dostala celú sadu Biodermy White Objektive.Používam ju týždeň tak uvidím a dám info 🙂

6102006
14. jan 2015

ahoje..mna trapia flaky hnede uz dlhe roky a to mam len 26rokou..som stoho zufala..aj potele ich mam aj natvari..a neviem co stym..chcem sa opitat ci sa to da odstranit ..lebo ozaj som stoho smutna..a neviem co mi pomoze..kedze natele ich mam dost velke.. ☹ 😒 ☹ 😲 😢 😔 😕 🤐 ☹ ☹ poradte miiiiiiiiiiiii

maca283
31. jan 2015

@6102006 žeruchový kem je na to ako stvorený WWW.JUST.SK

nikina17
17. máj 2015

Prosim viete mi poradit nejaky krem na zmiernenie pigmentovych skvrn a hlavne na prevenciu pred vznikom novych? Mam ich hlavne ba cele a nad hornou perou. Zacali sa mi robit pocas tehotenstva a minuly rok v lete na dovolenke pri mori sa mi zhorsili. Nala son flak nad perou akoby som mala fuzy. Aj cele celo hnede,lica ken trosku. Ide leto a este kojim,nechcem vyzerat ako minule leto 😕

erika43
17. máj 2015

Neviem či taký krém existuje...používam krém s ochran.faktorom 50 už dva roky a aj tak sa mi robia.Nikdy pred tým som so slniečkom problém nemala.Doktori mi odmietajú urobiť špecialnejšie vyšetrenia z dôvodu, že preventívne prehliadky som mala výborné...používala som krémy od viacerých značiek.Chem.peeling mi nerobil dobre kedže mám citlivú pokožku...tiež som z toho zúfala 😒

tehula
29. júl 2015

Ahojte, celkom isto som tu uz prispela s rovnakym problem zufalo zhanajuc ucinne rady. Mne sa problem s pigmentovymi flakmi zacali az tesne pred druhym porodom. Uznavam, nebula som dobre natreta s opalovacim kremom a par hodin na slniecku sa podpisalo k tehu hormonom. Urobili sa mi skarede skvrny, jedna nad hornou perou, dalsia na cele. Tiez som dufala, ze po porode, a po kojeni, ked konecne sa hormony upokoja, ze to zmizne, ale zial, nezmizlo. Zacala som pouzivat porcelanu s 2% obsahom hydrochinonu, Off white serum, rozne bieliace kremy Uniton, nic ziaden vyrazny efekt. neskor som splasila cez net nejaky bieliaci krem z Indie (uz taka zufala, ze neoverene kozmetiky som babrala), spalilo mi to nejake cervene miesta na pleti, vysledok vsak nula bodov. Flaky pocas zimy vzdy zbledli, lenze tym bielenim mi celkovo vyrazne bledla aj okolita pokozka, cize efekt rovnaky, stale tie skvrny bolo vidno,. Neskor sa moj stav zacal rapidnejsie zhorsovat. Mala som velmi narocne obdobie v praci, ktore trvalo vyse roka, plus nervy okolo stavby domu, vecne chorlave deti, ja zdravotne problemy s plucnymi mykoplazmami, vela ATB som musela uzivat pomaly kazdy druhy mesiac.....a skvrn zacalo pribudat, uz som mala brutal "fuzy"pod hornou perou, objavili sa velke mapy aj na licnych kostiach,opat kolotoc s porcelanou a kadecim. Pritom poctivo denne sa natieram aspon s OF 30, niekedy 50tka, tvar neslnim.
Zacala som riesit, ako sa vnutorne ocistit, ci to nie su prejavy pecene aj z tych ATB, lenze popravde, stravu mam striedmu, mastne nejem, alcohol nepijem, jednoducho z bieleho masa a zeleniny uz neni kde ubrat. Pila som zihlavove, praslickove caje na precistenie, lebo som zacala aj vyrazne opuchat, nohy naliate boleli, a na dovolenke pri mori v juni som uz skoro revala, co som pomaly aj na plaz s makeupom chodila, lebo som sa hanbila ako dalmatin flakata. Bola som rozhodnuta, ze na jesen, aj kebymi mali ledlampou ksicht opalit, ze nieco idem s pletou riesit.
Suma sumarum, podarilo sa mi ale vyriesit problem pracovny, zmenila som pracu, v ktorej som spokojna a stastna, dom sme s bozou pomocou dokoncili a na dovolenke som si konecne oddychla. Smahom prutika prestali moje vsetky zdr. problemy, imunita sa nastartovala a po navrate domov, zacali skvrny aj ustupovat. Docitala som sa, ze MOZE pomoct aj betakaroten, ktory by pigmentaciu nejako mal nastartovat, a veru uzivam ho uz asi 1,5mes a farba mojej pleti sa zjednocuje, uz nie som bleda ako smrt, a skvrny naopak blednu. Plus niekto tu dal dobru radu, skusit Marocky il, tak z toho ked je cas, urobim si pletovu masku s arganovym olejom. Semtam napatlem este porcelanu, aleskvrny uz takmer ani nie jevidno, s radostou sa obzeram v zrkadle, konecne sa citim pritazlivejsie. Rozpisala som sa, ale kocky, skuste ten betakaroten si dat, samozrejme stale krem s OF aspon 30-50 na tvar aj pod make up pouzivat, ten marocky il je tiez dobra a lacna zalezitost a hlavne skusit patrat, ci vas nieco vnutorne nezere, co by vam mohlo tie skvrny sposobit. Pisem jak sarlatansky blazon, ale sama neviem uverit tomu, ze konecne konecne po vyse 4ROKOCH som sa konecne tych skvrn zbavila.

engiii
19. aug 2015

Ahojte ja mám problém s bielymi škvrnami nad hornou perou 2 tyzdne, po pôrode som 5,5 roka.. Prvé bodky sa mi spravili po pôrode na stehne neriešila som, dlhú dobu nič roky som nemala problém so slnkom a teraz nedávno pozerám nad perou biele fliaciky aj sem tam.bodka na nohe aj ruke po opaleni ☹ na pere mi.to príde ako stopy po akné, som mávala veľmi dlho problém stým, ale zároveň v ten istý čas aj tie bodky na tele tak asi strata pigmentu,lekárka povedala,že si nemám robiť hlavu, ale na pery hornej mi to dosť vadí a vraj na to nič nieje, dočítala som sa o krémy CYTOVITAL nemáte skúsenosti?

juventus5
20. aug 2015

@tehula ahoj ... kde si kupujes marocky il?

tehula
21. aug 2015

@juventus5 ahoj, objednala som cez ekokoza, ci tak nejak sa to volalo. Mozno aj ten arganovy olej maju na tej stranke, mne doniesli rodicia z Maroka priamo.

denisocka
13. okt 2015

ahojte , ja som tiež dlho zhanala krem na pigmentove škvrny na tvári , Bioderma nejak nepomohla , mala som zo 20 vzoriek nocneho aj denneho kremu čo bolo dosť a nakoniec som kupila z iherbu tento krém http://www.iherb.com/Reviva-Labs-Brown-Spot-Ski... , davam si ho na noc a užasne mi vybledli škvrny ( a to som mala riadne po akne , ktore mam stale ako nejaka pubertiačka - hold mam taku pleť, že každa zapalena vyražka končí škvrnou ) . Nevedela som zohnať z Turecka ten Expigment 2% ,co sa o nom tu písalo na MK ,tak som vzala toto , obsahuje tiez 2% hydrokinonu . Takže ja odporučam skusiť toto ,kto zvykne objednavať z iherbu , neje to drahe .

Pisalo sa o tom tu https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-bioderma/pigmentove-skvrny-na-tvari/

denisocka
18. okt 2015

teda chcem opraviť , pouzivala som eucerin denny a nočny , nie biodermu

zuzana_kov
19. okt 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

Mne teda moje pigmentové škrvny vadia najmä na tvári :/ je to na nervy, skúsila som už aj nejaké krémy ale nič, makeup používam len občas pretože mi vysušuje pleť, tak mám to asi hlavne po akné z puberty, ale neviem čo s tým, asi len sa zmieriť a nájsť makeup ktorý mi bude vyhovovať

manuelala
20. okt 2015
Používateľ manuelala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od manuelala.

možno by nebolo naškodu poradiť sa s kozmetičkou čo s tým, či ona nato nemá nejaký prístroj prípadne prípravky, ktoré by to odstránili 😅

zuzana_kov
20. okt 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

Akurát dnes som bola v nemocnici tak som zbehla cestou aj ku kozmetičke čo je tam a navrhla mi nejaké riešenia tak uvidíme či to pomôže alebo nie

petra_maminka
24. okt 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

mne nato poradili toto dixo.sk/zehlicka-na-plet-razzy-3v1/,lebo som to chcela pre mamu na vianoce zatiaľ som to neobjednávala, takže neviem povedaať aké to je ale možno sa nato kukni, že či by aj také niečo nebolo dobré

zuzana_kov
24. okt 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

Presne si trafila to čo mi poradila aj kozmetička. Nie teda tento prístroj kontkrétne, ale tiež žehličku. Uvidím musím počítať o tom niečo a potom sa rozhodnem.

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

skúšala som fakt všeličo a až nakoniec mi zabralo také pero na odstraňovanie škvrn .. kúpila som ho cez internet , stalo už sa presne nepamätám niečo cez 10 € ale zabralo a zbavilo ma pigmentových škvrn, čo som bola fakt prekvapená :O http://akoapreco.com/ako-odstranit-pigmentove-skvrny-5-sposobov-ako-sa-ich-zbavit/

andrea_269
13. nov 2015
Používateľ andrea_269 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od andrea_269.

Ja používam LED derma roller (dixo.sk/led-derma-roller/) konkretne zeleny a hrubka ihličiek 0,75 ale chystám sa už objednať 1 mm, aby to malo väčší efekt 🙂 chvalabohu tie pigmentove škvrny mi už trochu zbledli. Som zvedavá na konečný výsledok 🙂

laskominka55
15. nov 2015

Môžeš vyskúšať aj intenzivný bieliaci krém so slimačím extraktom je super 🙂

petra_t1
17. nov 2015

@andrea_269 od coho zavisi velkost tych ihliciek?

andrea_269
18. nov 2015
Používateľ andrea_269 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od andrea_269.

záleží to od toho na čo to chceš použiť 🙂 myslím aj na aké miesto, lebo pokožku máš všade rozdielne citlivú, ale aj na akú indikáciu to má byť, čím to má zasahovať hlbšie do pokožky, tým väčší rozmer majú ihličky mať 🙂 je rozdiel napríklad jemné vrásky a celulitída

mamka_danka
19. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

to sa da nejako odstanit? moja kamaratka ma s tym problem a nevie co robit

andrea_269
19. nov 2015
Používateľ andrea_269 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od andrea_269.

@mamka_danka v dnešnej dobe je už možné všetko 🙂 len to chce trochu starostlivosti a trpezlivosti 🙂

matka86
3. máj 2016
Používateľ matka86 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matka86.

Mne zostali pigmentová škvrny po pôrode. Osvedčili sa mi v podstate dve veci – depigmentačný krém eucerin – objednávam iba z lekárne, je drahší a treba ho používať dlhšie, ale dá sa ušetriť cez http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ a chemický peeling u kozmeticky. V kombinácii je výsledok veľmi dobrý - aspoň u mňa.

erika43
3. máj 2016

No ja sa snažím so škvrnami zmieriť.Chemický peeling,ktorý som absolvovala 2x mi skôr uškodil,keďže mám citlivú pleť.Skúsila som krémy aj od eucerinu aj od biodermi dokonca aj krém z USA-nepomohlo.Takže make-up 🙂

olivia77
4. máj 2016

Baby, vraj je uzasny neem olej na pigmentacie, a natieranie tvare jablcnym octom, pomer 1:1 zmiesat s vodou, pouzivat ako pletovu vodu, momentalne to pouzivam 2tyzden, urobila som si to silnejsie, trosku stipe, potom hned ako prestane, natriem si tvar kokosovym olejom, ale najlepsie sa vtedy natriet tym neemovym olejom, po dlhodobom uzivani vraj flaky miznu... idem si ho objednat, je aj na jazvy, akne atd...

olivia77
4. máj 2016

tu je clanok o neemovom oleji 🙂

http://www.vitalne.sk/2011/04/liecive-indicke-t...

tehula
4. máj 2016

@olivia77 hlavne bacha s nastupujucim slnkom. Lebo drazdis tym plet tak aby ti slnko nevytiahlo viac flakov. Urcite opalovak patlat

olivia77
5. máj 2016

jasne, to viem, ja nemam flaky, skor iba malicke fliacky po vyrazkach, ked sa mi sem tam urobia, nato to hlavne pouzivam a plet je z toho jemna, stahuje a cisty pory na nose...