Platba na Aliexpress

pauli14
15. jan 2014

Prevažne to sem nepatrí, no už neviem koho sa opýtať. Rada by som nám niečo objednala zo stránky www.aliexpress.com ..no akosi neviem prísť na to či sa dá platiť až pri prevzatí zásielky? Nechcem platiť vopred, tak zato sa pýtam. Nemáte niekto skúsenosti? Budem rada za každý názor. Vopred veľká vďakaaa! 🙂 🙂

xxxxxnnnnn
15. jan 2014

@pauli14 platiš pri objednávke tovaru

cvirenka
15. jan 2014

@pauli14 Dobre si rozmysli, či sa ti to oplatí... na obrázku sú veci pekné, no niekedy len to... Ja som si čosi objednala, jednak som dlho čakala a jednak mi jedna vec neprišla dodnes a to som objednávala ešte v lete 🙂
a platiť sa dá len vopred, keď danú vec objednávaš...

pauli14
autor
15. jan 2014

@xxxxxnnnnn Ahaa ☹ Tak to je škoda, ďakujem veľmi pekne. Neviete náhodou o nejakej podobnej stránke s dobrými cenami, kedy platím pri prebratí? 🙂

sissy27
15. jan 2014

@pauli14 no zo zahraničia asi ani jedna taká nebude... jedine nejaké slovenské...

cvirenka
15. jan 2014

Tam by som odporúčala len veci, ktoré sú ohodnotené hviezdičkami. Samozrejme čím viac, tým lepšie... A čítať hodnotenia....
Eshop zo zahraničia s platbou na dobierku asi ani nie je... :(
a čo sa týka slovenských eshopov, to tiež nie je výhra....

pauli14
autor
15. jan 2014

No veď to je ten problém, že tieto slovenské nie sú žiadna výhra. Neviem teda ako je to konkrétne na tom AliExpresse, ale chcela som to skúsiť 😒 Tiež sa mi stalo raz, že som si objednala vec na takýto spôsob a doteraz nikde a peniažky tiež fuč. Inak ešte k veci, stretla som sa už so stránkou zahraničnou, kde sa dá platiť normálne pri prevzatí balíku.. ale asi sa to vyskytuje len zriedka. Tak ale každopádne ďakujem krásne za pomoc! 🙂 🙂

cvirenka
16. jan 2014

Ja nerada objednávam nič z internetu, pretože to nevidím a skúsenosti mám také, že vždy som bola nemilo prekvapená... 😒
Tak takých zahr. stránok je asi veľmi málo, alebo ja mám málo skúseností... 😀
V každom prípade, niet zač ďakovať... 😉

dejka77
16. jan 2014

Neviem ako je to na aliexpress, ale napr. na ebay-i prechadza platba cez paypal. Ak by si nahodou tovar nedostala tak je to zaruka. Ja nakupujem na ebay.co.uk a tam su tiez rovnake veci ako na aliexpress (aj ked asi nie v takom mnozstve), je to taktiez z ciny. Nejake som aj objednala a boli v poriadku, zatial mi vsetko prislo. A myslim, ze predajcovia z ciny zasielaju aj na sr.

83lenka83
16. jan 2014

Na aliexpress sa ti nemoze stat, ze prides o peniaze, maju na to system, raz som si objednala vec asi od podvodnika a stranka drzi moje peniaze pokial nepotvrdim, ze mi tovar dosiel, napisala som im, ze mi nic neprislo a do tyzdna som mala peniaze spat, aliexpress drzi peniaze 2 mesiace .

pauli14
autor
16. jan 2014

Tak už som z toho riadne zmetená. 😒 Neviem čo teda urobiť.. či objednať alebo to neriskovať.. Lebo ohlasy sú rôzne 🙂 Stalo sa už aj mne, že mi vec prišla a bola som sklamaná... alebo dokonca, že mi neprišla a už som za ňu zaplatila. Ale tak snažím sa veľmi na to neprihliadať, pretože nie každá musí byť taká. Tak pouvažujem a ešte raz veľmi pekne ďakujem za pomoc a že ste sa so mnou podelili o svoje skúsenosti 🙂 Pretože som v tom absolútne nemala jasno.

monikabok
5. feb 2016

Ja sa chcem opýtať že ak nemám peniaze na účťe tak mi peniaze zoberú až keď tam budú ??

simos
6. feb 2016

monikabok nie nezoberu nakolko platba prechadza cez kartu a potom cey ucet. Takze ked nemas peniaze, nema sa co stiahnut.

pauli14 odporucam ebay nakolko maju zmluvu s paypal o vrateni penazi do 30 dni. Takze ked ti nieco nedojde alebo ti to nevzhovuje tak napises a peniaze sa ti vratia. Alebo ked je nieco aj poskodene. Objednavam pravidelne a zatial mi vzdy vratili peniaze poslali spat.

lucufuk
11. aug 2016

nedaj sa odradit nato ako vyzera dana vec máš FEEDBACK a witch picture objednávam pravidelne aj mobily a v pohode vždy všetko príde každý tyžden mi chodia prkotinky ako usb kable,kluče,karty,sluchátka,bižuteria atd 😀 😀 😀 a aliexpress funguje ako predaj malím firmám čiže peniaze ti strhne s učtu aliexpress peniaze drží dokím tebe nepríde tovar a neodklikneš že tovar máš následne aliexpress posiela peniaze dodávatelovi a tovar má 60dni alebo menej aby prišiel k tebe (bežne to trvá 2tyždne) pokial príde poškodení dáš spor a pošlu ti noví kus nemusís nič posielat naspet ak tovar nepríde tiež dáš spor a vratia ti peniaze (money back) čiže nestratíš ani cent

beabelisova
11. aug 2016

@lucufuk len nie vzdy je to s tymi predajcami take jednoduche 😀 ja som teraz kamoskinej dcere objednavala z ali tetovacky, to bola radosti 🙂

lidia73
11. aug 2016

@beabelisova a co sa stalo? neviem ako je to presne na aliexpresse ale urcite mas moznost ak sa ti nepaci tovar ktory si si objednala a prisiel ti domov stornovat, vratit alebo nieco podobne nie?? 🙂

zankaj
12. aug 2016

Musim mat paypal inak sa neda platit na ali? Lebo pita odomna cislo karty

lucufuk
12. aug 2016

@zankaj žiadny paypal treba mat registrovanu platnu kreditku visa

lucufuk
12. aug 2016

@beabelisova nechápem vás bud neviete stym narábat alebo už neviem, objednával som stadial cez 200 vecí a nemal som problem pár krát vec neprišla do pár dní som mal peniaze na učte spet, tovar si viete pozriet v sekcii feedback su fotky od zákazníkov,komenty,hodnotenia,komunikácia s obchodníkmi (pravda anglicky),sledovanie zásielky nechápeč čo viac by ste chceli 😀 😀 😀

svetka66
6. sep 2016

@lucufuk Mozem sa poradit ohladne platieb?
nie som si uz teraz ista, ze ci idu aj moje platby cez Paypal...neviem,preco som si stale myslela, ze idu =(
ked som teraz potrebovala pozriet platbu, zistila som, ze tam chybaju platby cez Aliexpress, cez Ebay tam mam vsetky platby =(
nevies mi prosim poradit,kde by som nasla tie platby cez Ali...akoby nejakyprehlad...tak ako ma aj Paypal...vies,co myslim?

lucufuk
6. sep 2016

@svetka66 platby máš priamo v učte aliexpress alebo jedine cez internet banking ako vypis učtu kedže platby prebiehaju prostredníctvom VISA priamo s karty.... aliexpress nepodporuje platby cez paypal iba priamo s kreditky 😉

zankaj
6. sep 2016

@pauli14 ja objednavam bezne z ali a zatial spokojnost 👍🏻 keby nieco ozvi sa poradim

svetka66
6. sep 2016

@lucufuk hm....to znamena,ze je to kvz.menej bezpecne ako cez Paypal aj
ze?

piaff1
6. sep 2016

ja som z Aliexpressu objednala viac vecí, a som s tovarom maximálne spokojná ( či už to boli topánky, tričká, sukne, šaty, externý disk...) . Vždy si ale treba pred objednaním pozrieť hodnotenie zákazníkov, kde občas bývajú aj reálne fotky tovaru.

lucufuk
7. sep 2016

@svetka66 čo považuješ za menej bezpečné?? platbu VISA?? 😀 aliexpress funguje ako sprostredkovatel čiže posielaš peniaze za tovar aliexpressu a po doručení potvrdíš doručenie a následne aliexpress posiela peniaze predávajucemu 😝

bonnie2
4. feb 2017

@zankaj ahoj. Prosim ta nevies mi poradit preco mi nepresla platba kartou visa z mbank na aliexpress? Ci treba niekde zmenit tu menu na eura? Alebo kde moze byt chyba...

ikonica
4. feb 2017

@bonnie2 skontroluj si limity platieb kartou

bonnie2
4. feb 2017

@ikonica ake myslis limity? Co mam povodne nastavene? To v pohode mozem platit aj sto eur v obchode. Ci toto treba nastavit inak kedze to nie je priamo v obchode?

ikonica
4. feb 2017

@bonnie2 mas zvlast limit na platbu kartou v obchode a na nete... popozeraj co tam mas nastavene v internetbankingu

bonnie2
4. feb 2017

@ikonica aha to som nevedela. Idem popozerat...

bonnie2
4. feb 2017

@ikonica teraz som to pozrela a zmenila som v polozke platby na internete denny limit. Mala som tam nulu. Tak vecer vyskusam zaplatit ci to pojde. Dakujem ti velmi velmi pekne.