Platí zákaz vstupu do obchodu s dieťaťom?

arielqa
7. apr 2020

Ahojte,chcem sa spýtať,počuli ste o tom ,že by bol zakaz vstupu s dieťaťom do obchodu???

marci77
7. apr 2020

@arielqa nie, iba do metra nevpustia dieta do 150cm
ale ak ste boli v case od 9.00-12.00, tak vtedy mozu do obchodu iba seniori

sara07
7. apr 2020

nie a skúsil by ma niekto otočit, ked je mm v praci čo mám robit, jasné že nejdem do obochodu ked nemusím, alebo pre jedno mlieko či maslo , naštastie som do tej cvokarne nemusela brat deti ale skusil by niekto niečo povedat že su bacilonosiči 😈

asia83
7. apr 2020

@sara07 Ono skôr ako deti bacilonosiči ide o to, že sa môžu nakaziť. Mne tak bolo povedané. Pozerajú na mňa ako na krkavčiu mater, čakám kedy zavolajú sociálku na mňa. Akoby som ich ja nemohla nakaziť, keď niečo v tom obchode chytím. No radšej chodím sama večer na nákupy.

monikkak
7. apr 2020

Áno ja som z BB a u nás konkretne len do BILLY nepustia dieťa u iných obchodných reťazcov nieje problem

sara07
7. apr 2020

@monikkak ale ved na toto nariadenie že deti nemôžu ist nikde nie je , čo matka čo je sama s dietatom , to čo ma zavret do mrazničky ked billa donašku nerobi

sara07
7. apr 2020

@asia83 no ved deti sú pomaličky brany ako vrahovia, ale to že sa rizikova skupina vlači do ohniska nákazy možnej 5x denne je vedlajšie

queen_mary
7. apr 2020

To niektora matka zoberie v tejto situacii do obchodu?? Nepoviem ked nema inu moznost, ale ked ma zena muza, ktory moze ist do obchodu po praci, preco sa tam trepe?

asia83
7. apr 2020

@sara07 To aj ja hovorím. Tento štát je ako Kocúrkovo. Tak ohrozená skupina hocikedy môže do obchodu, mladí iba keď niečo nutne potrebujú, i to tri hodiny cez deň nie a deti vôbec. 😵

arielqa
autor
7. apr 2020

@sara07 veď práve preto som sa pýtala,že som nikde necitala a nepočula,že nemôžu ísť.
@queen_mary áno keď potrebuje nakúpiť..čo ho má nechať samé doma?

kolarovska
7. apr 2020

Ja som bola dnes so synom v DM a ppredavacka ma upozornila ze dieta nemoze isy dnu, ze maju zakaz, chodia im kontroly na to

sara07
7. apr 2020

@arielqa
@kolarovska by som si vypytala prečitat to nariadenie
rizikova skupina má svoje hodiny nik im ich neberie
nie som naštastie momentálne na tom tak že by som ich musela zobrat, neuvarim alebo uvarim /upečiem iné niečo ale fakt nechápem kde ho mám nechat , teda ich 3 ročné dieta doma samé ?
nie je na to žiadne nariadenie, keby bolo ved v mediách by to bolo, to si zase niekto zle niečo vyložil
ako ideme deti zavriet doma ale dôchodcovia môžu labzovat kde chcu ?????? kedy chcu ??? kolko chcuuu ???

deti95060810
7. apr 2020

@marci77 do Metra sa nepúšťa dieťa do 140 cm .... Aspoň ZA

deti95060810
7. apr 2020

v Mt som dnes videla v Kauflande deti s mamičkami. Deti boli aj menšie v kočíkoch, aj väčšie .... Nikto nič.

cairka
7. apr 2020

V Bille sa aj nás snažil SBSkár presvedčiť, že má dcéra počkať pred obchodom, ale po vysvetlení, že je ZŤP a nepočká nebol problém. A nie, nepočká ani 2 hodiny doma kým nakúpim, ani nemá s kým počkať momentálne.

evittam
7. apr 2020

@kolarovska Si sa jej mala spýtat aké kontroly a odkial a nech ti ukaze písomne ten " zakaz" a ze nech nedrista sprostosti.
Suhlas s
@sara07

mirola
7. apr 2020

Neviem ci je to nejak oficialne ale u nas v malej pekarni s dietatom nepustaju.

marca12
7. apr 2020

@arielqa pokial nie je ina moznost,ale vacsina si to vie zariadit,aby isiel nakupit rodic vecer a druhy rodic je s detmi doma. Ja by som urcite neriskovala a nenosila deti do obchodu.

sofiia87
7. apr 2020

Zakaz nie je. Ale naozaj nerozumiem, ak niekto v tejto situacii berie dieta do obchodu🤦‍♀️ Samozrejme ak nema inu moznost, chapem ze slobodna mama asi nema velmi kde nechat dieta ak zije sama. Podla mna je to maximalne nezodpovedne

sara07
7. apr 2020

@marca12 však jasné , nikto nie je nadšeny že má tahat niekde teraz deti, aj ked maju najlahší priebeh, postráda to logiku , ludia čo maju najtažší priebeh a zomieraju sa camraju cely den po obchode a dieta čo ma najlahší aby bolo doma zabarikadované
ja tiež riešim tak aby nikam nešli kde je viac ludi ale toto je fakt pritiahnute za vlasy ak by som bola nutena smola

sara07
7. apr 2020

@sofiia87 maximalne nezodpovedné je od dôchodcov že sa flakaju cely den po obchodoch, prečo sa im to toleruje ??, a kritika je niekde inde zase,

sofiia87
7. apr 2020

@sara07 nerozumiem preco sem pleties dochodcov. Ak niekto v tejto dobe berie dieta do obchodu a nemusi, tak je podla mna totalny dement.

sara07
7. apr 2020

@sofiia87 ale my tu nepíšeme o tom že tahame deti do obchodu si kupit jedno mlieko, a nepochopila si
ten kto zoberie dieta teraz do obchodu je dement
ale dôchodca čo je fakt ohrozeny nie je

cairka
7. apr 2020

@sofiia87 , a prídeš to dieťa postrážiť? Myslím, že dnes nikto neťahá do obchodu deti, AK nemusí. Ale hold, občas musí.

simca06022011
7. apr 2020

U nás nepustaju s jedným košíkom ani dvoch ludi co sú spolu... 2m odstupy... S deťmi som nikoho v obchode nevidela, síce bola som za mesiac v obchode 2x... Doslova inštrukcie zo školy majú, nikam nechodít 😎 keby som musela išla by si mnou, ale v kľude tu hodinu mi školáčka prežije doma.. A keď sú doma dvaja rodičia TJ jedne nie je v Afrike alebo karanténe tak nakúpiť sa dá určite 😎. A o kontrolách som aj ja počula, konkrétne v BB v lidl. Kto to nedodrží, zavrú im prevádzku. Na smiech je to... V tete som sa chcela zastavit, že teda keď idem okolo (do mesta 10km, fakt chodím minimálne..) a poslali ma preč... Lebo čas pre dôchodcov... Obchod prázdny 😂

sofiia87
7. apr 2020

@cairka hovorim o pripadoch kedy clovek nema dieta kde nechat, napriklad slobodna matka zijuca sama

sofiia87
7. apr 2020

@sara07 mne je jedno ci tam ides kupit jedno mlieko alebo kupit pol obchodu. Ak mas doma manzela, resp kde dieta nechat, nevidim jeden jediny dovod ho tam tahat. Deti nechodia do skolok, skol, ale sak zoberme ich na nakup 🤦‍♀️

cairka
7. apr 2020

@sofiia87 , áno, ale ja si fakt myslím, že 90% detí v obchode je práve preto, že musia, že sa to inak zariadiť nedá. Dobre, možno 10% sú tí, čo miesto do lesa idú na vychádzku do obchodu, ale je to minimum a už ma unavujú tie pohľady, ako by som si išla zavraždiť dieťa, lebo ide so mnou do obchodu. Bohužiaľ , momentálne to inak nejde, napriek tomu, že toto konkrétne dieťa je v rizikovej skupine, nechce si dať povedať a stále trvá na tom, že chce jesť. Tak hold raz za týždeň nakúpiť musíme.

danielinaa
7. apr 2020

mozes s tym dietatom ist ale potom si musis zobrat 2 voziky alebo vozik a 1 kosik. Lebo v kazdom obchode teraz maju napocitanych kosikov a vozikov len tolko, kolko osob moze ist dnu, a preto aj nemozu ist 2ja k jednemu kosiku,, lebo by sa ten pocet ludi nedal ustriehnut, takze toto je riesenie. Vstup bez kosika je momentalne vo vsetkych obchodoch zakazany. Pokuta za nedodrzanie tohto nariadenia je 20 000 eur. Tato ciastka by bola pre mnohe obchody likvidacna, netreba sa potom cudovat tomu striktnemu pristupu.
@arielqa

stanulienkat
7. apr 2020

Nie,nie he to zakazane. No kto by uz dieta,samozrejme ak nemusi,bral do obchodu?

marca12
7. apr 2020

@sara07 zle sa na to pozeras.dieta si nevie nakupit,zati dochodca ano. Niektorym nema kto,ini idu,lebo to ich drzi pri zivote. Nemozu zakazat seniorom vstup do obchodu.